Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ατρομήτου με την ΑΕΚ στο Περιστέρι. by Χρήστος Λόης
17:12
Σέντρα στις 17:30. by Χρήστος Λόης
17:13
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από Novasports Prime, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Μανώλη Μουσουράκη και Γιώργου Μαραθιανού. by Χρήστος Λόης
17:17
Ένα δύσκολο και απαιτητικό παιχνίδι και για τις δυο ομάδες. Αφενός για τους γηπεδούχους λόγω και της δυναμικής του αντιπάλου, αφετέρου για τους νταμπλούχους Ελλάδος λόγω της κατάστασης των Περιστεριωτών. by Χρήστος Λόης
17:17
Από τη μία, λοιπόν, ο... φορτσάτος Ατρόμητος (7ος, 23β.) τρέχει σερί 13 αγώνων χωρίς ήττα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, σειρά παιχνιδιών όπου έχει νικήσει τον Παναθηναϊκό και έχει πάρει ισοπαλία με τον Ολυμπιακό. Όσους αγώνες δηλαδή έχει δώσει με τον Σάσα Ίλιτς στον πάγκο του. Μεσοβδόμα επικράτησε με το ευρύ 4-0 επί της ΑΕΛ, παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson, όπου την προσεχή Τετάρτη (24/1) θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση. Για την ομάδα του Περιστερίου είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με τον ΟΦΗ, ματς που έδειξε εκ νέου τον χαρακτήρα της σώζοντας τον βαθμό στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Παρέμεινε έτσι σε τροχιά εξάδας, όντας στο -3 από τον Αστέρα, με τον οποίο δίνει… πρόωρο τελικό την επόμενη Κυριακή (28/1) στην Τρίπολη. by Χρήστος Λόης
17:17
Από την άλλη, η ΑΕΚ (3η, 39β.) προέρχεται από τον αποκλεισμό της από τον Άρη στο Κύπελλο. Παρότι ο «δικέφαλος» πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, όντας ανώτερος από τους Θεσσαλονικείς, είδε τους αντιπάλους του να ισοφαρίζουν (1-1) και να στέλνουν το ματς αρχικά στην παράταση και εν συνεχεία στα πέναλτι. Διαδικασία στην οποία αναδείχθηκαν νικητές οι γηπεδούχοι. Για την «Ένωση» είχε προηγηθεί το 2-2 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην OPAP Arena, με την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα να ισοφαρίζει επίσης στις καθυστερήσεις (όπως και ο Ατρόμητος στο εντός με τον ΟΦΗ). Φυσικά, οι «κιτρινόμαυροι» φιλοδοξούν να πάρουν από την πλευρά τους τη νίκη και μετέπειτα να εκμεταλλευτούν πιθανό στραβοπάτημα των άμεσων ανταγωνιστών τους, όντας στο -2 από ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό και στο +4 από τον Ολυμπιακό by Χρήστος Λόης
17:17
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα. Καταρχάς στο στρατόπεδο των γηπεδούχων εκτός έμειναν οι διεθνείς Κεσχρίντα και Καμαρά, ενώ τιμωρημένος είναι ο Φριντζόνσον, ο οποίος παράλληλα συνεχίζει να προπονείται ατομικά ανεβάζοντας, ωστόσο, ρυθμούς. Οι Έρλινγκμαρκ και Τζοβάρας έχουν μπει στο πρόγραμμα της υπόλοιπης ομάδας, αλλά είναι ανέτοιμοι. Παράλληλα, επιστρέφουν οι Ρομπάιγ, Τζαβέλλας και Γιουμπιτάνα. Υπενθυμίζεται ότι ο πρώτος είχε χάσει τα τελευταία παιχνίδια, ενώ οι δύο τελευταίοι είχαν μείνει εκτός στο ματς με την ΑΕΛ για λόγους αποφόρτισης. by Χρήστος Λόης
17:17
Σε ό, τι αφορά τους «κιτρινόμαυρους» εκτός βρίσκονται οι τραυματίες Λιβάι Γκαρσία και Γαλανόπουλος, καθώς και οι τιμωρημένοι Μάνταλος και Σιμάνσκι. Ο τελευταίος έχει επιστρέψει στις προπονήσεις, όπως και οι Κάλενς και Ελίασον που υπολογίζονται, ωστόσο έχει δηλωθεί να εκτίσει την ποινή του. Φυσικά, εκτός παραμένουν και οι διεθνείς Μουκουντί, Χατζισαφί, Μοχαμάντι και Ζίνι. by Χρήστος Λόης
17:18
Έξι διαδοχικές νίκες έχει η ΑΕΚ απέναντι στον Ατρόμητο σε εντός και εκτός έδρας αναμετρήσεις και μάλιστα στα πέντε τελευταία χωρίς να δεχθεί ούτε τέρμα. Η ομάδα του Περιστερίου σκόραρε τελευταία φορά στις 17 Ιανουαρίου 2021 στην ήττα με 2-1 στο ΟΑΚΑ, ενώ εκείνη τη σεζόν (2020-21) είχε επικρατήσει των Κιτρινόμαυρων με 1-0 για τον Α’ Γύρο στο Περιστέρι. by Χρήστος Λόης
17:18
Εκείνη η νίκη του Ατρομήτου με 1-0 (24’ Γούτας) στις 4 Οκτωβρίου 2020 ήρθε μετά από πέντε διαδοχικές νίκες της ΑΕΚ σε αγώνες για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος απέναντι στην ομάδα του Περιστερίου και στις δύο έδρες. by Χρήστος Λόης
17:18
Αναμετρήσεις με λίγα γκολ είναι συνήθως αυτές ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ με γηπεδούχο την ομάδα του Περιστερίου. Χαρακτηριστικό είναι πως οι εννέα από τις έντεκα τελευταίες συναντήσεις τους έχουν κριθεί στο ένα γκολ, με τις πέντε να έχουν τελειώσει 1-0 υπέρ των γηπεδούχων και στις τέσσερις να έχει επικρατήσει η ΑΕΚ 1-0. Την ρουτίνα έχουν σπάσει το 1-1 του 2017-18 και η νίκη των Κιτρινόμαυρων με 2-0 το 2021-22. by Χρήστος Λόης
17:18
Συνολικά οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 21 φορές με γηπεδούχο τον Ατρόμητο, ο οποίος ως νεοφώτιστος το 1972-73 επικράτησε με 1-0 (61’ Μισαηλίδης) και στην δεύτερη χρονιά του στην Α’ Εθνική/Super League σημειώθηκαν τα περισσότερα γκολ σε συναντήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες με το τελικό 2-2 (85’ Κότσαλος, 90’ Παντελίδης – 10’ Τσάμης, 75’ Αρδίζογλου) να σφραγίζει τις προσπάθειες τους. by Χρήστος Λόης
17:18
Το 1-0 είναι το πιο συχνό σκορ στις αναμετρήσεις τους, αφού έχει εμφανιστεί έξι φορές υπέρ του Ατρομήτου και ακόμη έξι υπέρ της ΑΕΚ. Οι τρεις από τις έξι ισοπαλίες τους είναι με 1-1, ενώ υπάρχουν δύο παιχνίδια που δεν έχουν σημειωθεί γκολ (0-0) και το 2-2 του 1974-75. by Χρήστος Λόης
17:18
Μόνο ο Ίσμαελ Μπλάνκο έχει καταφέρει να βρει γκολ σε δύο διαδοχικά παιχνίδια των δύο ομάδων, αφού έκρινε το 0-1 του 2009-10 και το 2010-11 σημείωσε το γκολ της ΑΕΚ στην ισοπαλία με 1-1, ενώ για τον Ατρόμητο είχε σκοράρει ο Αναστασάκος. by Χρήστος Λόης
17:18
21 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 6 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 9 ΝΙΚΕΣ ΑΕΚ ΓΚΟΛ: 13-17 by Χρήστος Λόης
17:19
Σε περίπου 10 λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης... by Χρήστος Λόης
17:19
Πάμε και στις ενδεκάδες. by Χρήστος Λόης
17:20
Με σύστημα 4-3-3 παρατάσσει τον Ατρόμητο ο Σάσα Ίλιτς. Ο Τσιντώντας είναι στην εστία, με τους Τζαβέλλα και Ασεβέδο στο κέντρο της άμυνας, τον Κιβρακίδη στο δεξί άκρο, ενώ τον Ντε Μποκ στο αριστερό. Την τριάδα της μεσαίας γραμμής συνθέτουν οι Κούντε, Κούεν και Έντερ, με τον Γιουμπιτάνα να βρίσκεται στο δεξί άκρο της επίθεσης και τον Βαλένσια στο αριστερό. Φανέλα βασικού στη κορυφή πήρε ο Βέργος. by Χρήστος Λόης
17:20
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας - Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ - Κούντε, Κούεν, Έντερ – Γιουμπιτάνα, Βαλένσια, Βέργος. by Χρήστος Λόης
17:20
Στον πάγκο: Μαρκετζάνι, Ιμερέκοβ, Αθανασίου, Τσακμάκης, Πομόνης, Ντιρκς, Βρακάς, Ρομπάιγ, Αντζιέλσκι. by Χρήστος Λόης
17:20
Από την πλευρά της ΑΕΚ, ο Ματίας Αλμέιδα, ξεκίνησε με τη γνωστή διάταξη 4-4-1-1. Κάτω από τα δοκάρια ο Στάνκοβιτς, με τετράδα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά τους Ρότα, Μήτογλου, Κάλενς και Πήλιο, που επιστρέφει στο αρχικό σχήμα μετά το πρώτο ματς Κυπέλλου με τον Άρη. Σε ρόλο αμυντικού μέσου είναι ο Γιόνσον, έχοντας μπροστά του τον Πινέδα και στα δεξιά κινείται ο Άμραμπατ, ενώ στα αριστερά ο Γκατσίνοβιτς. Ο Τσούμπερ ως περιφερειακός επιθετικός θα είναι λίγο πιο πίσω από τον Εσεκιέλ Πόνσε, που, επίσης, παίρνει φανέλα βασικού μετά το πρώτο παιχνίδι με τους Θεσσαλονικείς στην OPAP Arena. by Χρήστος Λόης
17:21
Αναλυτικά, η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Γιόνσον, Πινέδα, Άμαμπατ, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ, Πόνσε. by Χρήστος Λόης
17:22
Στον πάγκο είναι οι: Αθανασιάδης, Μήτογλου, Ραντόνια, Λαμαράνα, Φαν Βέερτ, Αραούχο, Ελίασον, Φερνάντες και Πισάρο. by Χρήστος Λόης
17:23
Εκτός μάχης για το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο τέθηκε ο Τζιμπρίλ Σιντιμπέ. Ο μπακ της Ένωσης ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις και έμεινε εκτός αποστολής για την αναμέτρηση στο Περιστέρι, όπως έγινε γνωστό λίγη ώρα πριν τη σέντρα. Βασικός στο δεξί άκρο των «κιτρινόμαυρων» είναι ο Ρότα, ενώ εναλλακτική λύση αποτελεί για τον Ματίας Αλμέιδα ο Βένταντ Ραντόνια. by Χρήστος Λόης
17:27
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Α' Βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης Β' Βοηθός: Χασάν Κούλα 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης VAR: Φώτιος Πολυχρόνης by Χρήστος Λόης
17:27
Οι παίκτες των δυο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
17:28
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η ΑΕΚ είχε επικρατήσει 2-1 στην OPAP Arena
by Χρήστος Λόης
17:31
Αρκετό κρύο στο Περιστέρι, που γίνεται πιο επώδυνο μετά την απόφαση της Κυβέρνησης με τα κεκλεισμένων των θυρών παιχνίδια. by Χρήστος Λόης
17:31
1' Έχουμε την έναρξη της αναμέτρησης! by Χρήστος Λόης
17:32
2' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με το... καλημέρα! Ο Πόνσε βάζει στοπ στην αφλογιστία και ανοίγει το σκορ για την «Ένωση». Ο Πήλιος έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη του Ασεβέδο, ο Πόνσε άφησε την μπάλα να σκάσει μπροστά του και με ιδανικό τελείωμα με το αριστερό σημείωσε το 1-0. by Χρήστος Λόης
17:36
Τρίτο γκολ του Αργεντινού μετά από εκείνα με Ολυμπιακό και Μπράιτον. by Χρήστος Λόης
17:36
5' Πολύ μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Πήλιος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους, ο Γιόνσον εκτέλεσε με τη μια, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσιντώτα. by Χρήστος Λόης
17:40
10' Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ΑΕΚ, που βρήκε γκολ από νωρίς, είχε μεγάλη στιγμή με τον Γιόνσον και ελέγχει το παιχνίδι έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή. by Χρήστος Λόης
17:41
17:42
Στα 88 δευτερόλεπτα το γκολ του Πόνσε, το πιο γρήγορο της ΑΕΚ τη φετινή σεζόν. by Χρήστος Λόης
17:43
17:44
13' Έψαξε τον Πόνσε ο Άμραμπατ, βγήκε και μάζεψε ο Τσιντώτας. by Χρήστος Λόης
17:46
14' Προσποιήθηκε ωραία ο Γιόνσον και έκανε το γέμισμα, η μπάλα βρήκε στον Έντερ και ο Γκατσίνοβιτς δεν μπόρεσε να βάλει το κεφάλι, κόρνερ. by Χρήστος Λόης
17:46
15' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, ξανά ο Πόνσε! Βάζει μεγάλες βάσεις για τη νίκη η «Ένωση», αφού ο Γκατσίνοβιτς έκανε εξαιρετική ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε στην περιοχή και ο Πόνσε, που πετάχτηκε πιο μπροστά από τον Τζαβέλλα με προβολή έκανε το 2-0. by Χρήστος Λόης
17:49
17' Απειλεί η ΑΕΚ ξανά με Πόνσε! Εκτέλεσε το κόρνερ ο Άμραμπατ, ο Αργεντινός πετάχτηκε με προβολή, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
17:54
23' Κάθετη του Τσούμπερ στον Γκατσίνοβιτς, άθελά του ο Σέρβος πάτησε τον Κούντε που είναι στο έδαφος. by Χρήστος Λόης
17:55
Έχει μπει στο ιατρικό τιμ του Ατρομήτου για τις πρώτες βοήθειες στον Καμερουνέζο. by Χρήστος Λόης
17:55
Βγαίνει προσωρινά ο Κούντε, δίνει συνέχεια ο Τσιντώτας. by Χρήστος Λόης
17:56
26' Πρώτο κόρνερ για τον Ατρόμητο, το κέρδισε ο Βέργος από τον Κάλενς. by Χρήστος Λόης
17:57
Ανεκμετάλλευτο, έδιωξε ο Κάλενς. by Χρήστος Λόης
18:01
29' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Έκλεψε στο κέντρο ο Γκατσίνοβιτς και συνεργάστηκε με τον Τσούμπερ, ο οποίος αστόχησε από κοντά, αφού ο Τσιντώτας του είπε «όχι». by Χρήστος Λόης
18:01
18:04
32' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, πήρε την κεφαλιά ο Βαλένσια με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Χρήστος Λόης
18:05
Ζήτησαν κόρνερ οι παίκτες του Ατρομήτου, άουτ είπε ο Ευαγγέλου. by Χρήστος Λόης
18:05
34' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Γιόνσον έκανε το σουτ από μακριά, ο αέρας έκανε δύσκολο το έργο του Τσιντώτα που έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
18:06
35' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Τελειώνει το παιχνίδι στο Περιστέρι η «Ένωση». Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γκατσίνοβιτς, ο Βίντα πήρε την κεφαλιά και το ριμπάουντ, η μπάλα κόντραρε, με τον Κάλενς από κοντά να σημειώνει το 3-0. by Χρήστος Λόης
18:09
36' Στο έδαφος για λίγο ο Βίντα, σηκώθηκε και συνεχίζει. by Χρήστος Λόης
18:09
38' Δυνατό φάουλ του Ντε Μποκ στον Άμραμπατ, ευκαιρία για να γεμίσει την περιοχή η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
18:10
Πέρασε η μπάλα, ο Βίντα γέμισε αλλά η άμυνα του Ατρομήτου απομάκρυνε. by Χρήστος Λόης
18:10
Πρώτο γκολ του Κάλενς μετά από 494 μέρες και τις 15 Σεπτεμβρίου του 2022. by Χρήστος Λόης
18:12
43%-57% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
18:13
42' Σουτ του Κούεν, έδιωξε με τα πόδια ο Στάνκοβιτς. by Χρήστος Λόης
18:14
43' Φάουλ από κοντινή απόσταση για τον Ατρόμητο, το εκτέλεσε ο Κούντε, η μπάλα βρήκε στα σώματα. by Χρήστος Λόης
18:15
44' Έχει πάρει κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Ατρόμητος, έχοντας γίνει πιο agressive τόσο σε φάση άμυνας, όσο και σε επίθεσης. by Χρήστος Λόης
18:16
Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. by Χρήστος Λόης
18:16
Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου. by Χρήστος Λόης
18:17
45+1' Συνεχόμενα φάουλ και από τις δυο πλευρές, που έχουν χαλάσει το ρυθμό του ματς με τις πολλές διακοπές. by Χρήστος Λόης
18:17
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος-ΑΕΚ 0-3 by Χρήστος Λόης
18:21
Δεδομένα, η ΑΕΚ έχει κάνει το καλύτερό της ημίχρονο σε επίπεδο αποτελεσματικότητας. Βρήκε γκολ μόλις στα 88 δευτερόλεπτα με τον Πόνσε, είχε το πάνω χέρι από το ξεκίνημα, ενώ στο 15' ο Αργεντινός πέτυχε και δεύτερο τέρμα, μια εμφάνιση που βοηθάει σε μεγάλο βαθμό τον 27χρονο που βρίσκει δίχτυα μετά τη νίκη επί της Μπράιτον τον Σεπτέμβριο. Οι πρωταθλητές Ελλάδας σημείωσαν και τρίτο τέρμα με τον Κάλενς, σφραγίζοντας ουσιαστικά το «τρίποντο». Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την ΑΕΚ να αφήνει λίγο το πόδι από το γκάζι, αλλά έχει κάνει σε μεγάλο βαθμό τη δουλειά της για μια κρίσιμη νίκη. Μοναδική απειλή από πλευράς Ατρομήτου με το σουτ του Κούεν στο 42', αλλά ο Στάνκοβιτς αντέδρασε ιδανικά με τα πόδια. by Χρήστος Λόης
18:23
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
18:35
Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δυο ομάδων. by Χρήστος Λόης
18:35
Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. by Χρήστος Λόης
18:37
Αντζιέλσκι και Τσακμάκης πέρασαν εντός αγωνιστικού χώρου αντί των Κούντε και Κιβρακίδη. by Χρήστος Λόης
18:38
46' Έχουμε την έναρξη του δευτέρου μέρους! by Χρήστος Λόης
18:40
48' Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Κάλενς, που σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
18:42
51' Πρόθεση να πιέσει ψηλά με ένταση και στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
18:44
52' Έστρωσε στον Τσούμπερ ο Γκατσίνοβιτς, το σουτ του Ελβετού ήταν αδύναμο και ο Τσιντώτας μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
18:47
55' Σωτήριο κόψιμο του Γκατσίνοβιτς σε σέντρα του Αντζιέλσκι. by Χρήστος Λόης
18:49
58' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, χατ-τρικ ο φοβερός Πόνσε! Περισσότερα γκολ, από όσα έχει βάλει όλη τη σεζόν πετυχαίνει ο Πόνσε στο Περιστέρι. Ο Άμραμπατ έσπασε στα δεξιά στον Ρότα, που έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Τσιντώτας απέκρουσε το τελείωμα του Αργεντίνου, ο οποίος με το ριμπάουντ σημείωσε το 4-0. by Χρήστος Λόης
18:53
Πρώτο χατ-τρικ του Πόνσε με τη φανέλα της «Ένωσης». by Χρήστος Λόης
18:55
Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο: Βαλένσια, Γιουμπιτάνα, Ντε Μποκ εκτός, Ντιρξ, Ρομπάιγ, Αθανασίου εντός. by Χρήστος Λόης
18:57
65' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, Τσούμπερ και Γκατσίνοβιτς συνεργάστηκαν, ο Σέρβος έσπασε στον Ελβετό, το τελείωμα του οποίου πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
18:58
65' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, φτάνει σε πέμπτο τέρμα! Εκτελέστηκε το κόρνερ από τα δεξιά με τον Πήλιο, ο Γιόνσον σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και η κεφαλιά του βρήκε το δοκάρι και στη συνέχεια τα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
19:00
68' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ: Πόνσε, Πινέδα, Άμραμπατ εκτός, Αραούχο, Πάολο Φερνάντες, Ελίασον εντός. by Χρήστος Λόης
19:05
72' Δυο αλλαγές για την ΑΕΚ: Τσούμπερ, Γκατσίνοβιτς εκτός, Φαν Βερτ, Πισάρο εντός. by Χρήστος Λόης
19:05
73' Μεγάλη επέμβαση του Στάνκοβιτς σε κεφαλιά του Ασεβέδο. by Χρήστος Λόης
19:06
75' Φαόυλ του Ασεβέδο στον Φερνάντες, λίγο έξω από την περιοχή. by Χρήστος Λόης
19:07
76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
19:08
Τελευταία 5άρα της ΑΕΚ στη νίκη με τον Πανιώνιο τον Δεκέμβριο του 2019 και εκτός έδρας με Πανσερραϊκό το 2009. by Χρήστος Λόης
19:09
78' Σουτ του Κούεν, λίγο δίπλα από την εστία του Στάνκοβιτς. by Χρήστος Λόης
19:10
79' Σέντρα του Πήλιου, πέρασε από όλους η μπάλα. by Χρήστος Λόης
19:12
81' Κάρτα στον Πισάρο για διαμαρτυρία. by Χρήστος Λόης
19:13
19:16
85' Πολύ ωραία προσπάθεια του Βέργου, απέφυγε τρεις παίκτες και κέρδισε φάουλ στο κέντρο. by Χρήστος Λόης
19:20
88' Βρήκε λίγο χώρο και έκανε το σουτ ο Αραούχο, πέρασε μακριά άουτ. by Χρήστος Λόης
19:23
90+1' Γύρισε στην περιοχή ο Πήλιος, ο Φαν Βερτ δεν κατάφερε να έρθει σε επαφή με την μπάλα, αλλά υπήρχε οφσάιντ στη φάση. by Χρήστος Λόης
19:23
Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
19:24
Τέλος στο παιχνίδι: Ατρόμητος-ΑΕΚ 0-5 by Χρήστος Λόης
19:26
Η ΑΕΚ έβγαλε αντίδραση πρωταθλήτριας μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο και με τον αγριεμένο Πόνσε να πετυχαίνει χατ τρικ, διέλυσε (0-5) τον Ατρόμητο στο Περιστέρι! Κάλενς-Γιόνσον τα άλλα δύο γκολ. by Χρήστος Λόης