ΟΦΗ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

17:44
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Σέντρα στις 18:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
17:46
Πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τη ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη για τις 31 του μήνα. by Γιάννης Πολιάς
17:47
Όποιος προκριθεί, θα αντιμετωπίσει Άρη ή Νίκη Βόλου, με την απουσία... μεγαθηρίων να ανοίγει την όρεξη των τεσσάρων ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
17:48
ΟΦΗ και Παναιτωλικός αναμετρήθηκαν και πριν μερικές μέρες για το πρωτάθλημα, με τους Κρητικούς να επικρατούν 1-0 με πέναλτι του Λουίς Φελίπε. by Γιάννης Πολιάς
17:52
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Σωτηρίου, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Μπρεσάν, Θοράρινσον, Μεγιάδο, Γκαγέγκος, Αποστολάκης, Μπάκιτς, Μοσκέρα, Ντίκο Στον πάγκο: Καλαφάτης, Λάρσον, Μπάκου, Νέιρα, Τοράλ, Ριέρα, Φελίπε, Γκλάζερ, Αμπάντα Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Στεργιάκης, Λιάβας, Μαλής, Στάιτς, Μαυρίας, Φρ. Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης, Ντίας, Πέδρο Στον πάγκο: Καπίνο, Μπακάκης, Καρέλης, Τορεχόν, Μπρ. Ντουάρτε, Σενγκέλια, Κοντούρης, Πέρες, Νικολάου by Γιάννης Πολιάς
17:53
Διαιτητής: Κατοίκος Βοηθοί: Απτόσογλου, Φωτόπουλος 4ος: Βάτσιος VAR: Τσακαλίδης, Μεϊντάνας by Γιάννης Πολιάς
17:59
Με 4-3-2-1 οι γηπεδούχοι, με 3-5-2 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
18:00
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
18:04
5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
18:08
8' Αρκετά ορεξάτοι μέχρι τώρα οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
18:10
11' Φάουλ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
18:11
Εύκολα μπλόκαρε ο Σωτηρίου. by Γιάννης Πολιάς
18:13
13' Οφσάιντ ο Ντίκο, που απέφυγε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε άουτ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
18:16
17' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:18
19' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΖΟΑΟ ΠΕΔΡΟ! Αστραπιαία αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπουζούκη να βρίσκει τον Ντουάρτε στα δεξιά κι εκείνον να δίνει πάσα πάρε-βάλε στον επιθετικό από τη Γουινέα-Μπισάου, που σκόραρε στο τετ α τετ! by Γιάννης Πολιάς
18:21
Οι φιλοξενούμενοι καταφέρνουν να μετουσιώσουν τη διάθεση που έχουν βγάλει από το ξεκίνημα του αγώνα με το προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
18:24
25' Για την ώρα δεν έχουμε δει ιδιαίτερη αντίδραση από πλευράς γηπεδούχων, με τον Παναιτωλικό να ελέγχει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:24
25' Πρόλαβε τον Ντίκο ο Στεργιάκης μετά από έξυπνη μπαλιά που έγινε στην περιοχή του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
18:26
27' Άστοχο το μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Μπάκιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Ανεβάζουν σιγά σιγά την απόδοσή τους οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
18:28
29' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:29
Ο Στεργιάκης μπλόκαρε μετά το ψηλοκρεμαστό του Βούρου. by Γιάννης Πολιάς
18:34
34' Σπουδαία επέμβαση Σωτηρίου σε σουτ του Ζοάο Πέδρο μέσα από την περιοχή. Εξαιρετικά εκδηλώθηκε η επίθεση των φιλοξενούμενων, με τακουνάκι του Ντουάρτε στον Αφρικανό φορ. by Γιάννης Πολιάς
18:34
Νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
18:35
36' Πέρασε από όλους η μπάλα, σε πλάγιο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:37
37' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ντίκο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τους Μοσκέρα-Μπάκιτς να μην μπορούν να σκοράρουν εξ επαφής, καθώς επενέβησαν Στεργιάκης και Τσιγγάρας. by Γιάννης Πολιάς
18:40
41' Αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού ο Μπουζούκης για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
18:41
41' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:41
42' Ο Πέρες στη θέση του Μπουζούκη. by Γιάννης Πολιάς
18:42
Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:43
43' Άστοχο το μακρινό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη. by Γιάννης Πολιάς
18:44
18:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:46
45+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
18:47
45+2' Ψηλά άουτ το βολέ του Ντίκο από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΟΦΗ-Παναιτωλικός 0-1 με γκολ του Ζοάο Πέδρο στο 19'. by Γιάννης Πολιάς
19:03
46' Λουίς Φελίπε αντί Ντίκο, Τοράλ αντί Αποστολάκη και Γκλάζερ αντί Μεγιάδο. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Μαζεμένες αλλαγές από τον Πέπε Μελ. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:04
47' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΙΤΣ! Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για τους Κρητικούς στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μαυροβούνιο να πλασάρει εύστοχα από κοντά μετά από γύρισμα του Θοράρινσον! by Γιάννης Πολιάς
19:05
Άμεση αλλαγή δεδομένων με το ξεκίνημα στο δεύτερο 45λεπτο! by Γιάννης Πολιάς
19:08
51' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
19:09
52' Έξυπνα εκτέλεσε ο Ντίας, έδιωξε σε κόρνερ ο Σωτηρίου. Πέρασε ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση, έδιωξαν οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
19:13
19:14
56' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:16
59' Λάρσον αντί Βούρου. by Γιάννης Πολιάς
19:19
61' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Ζοάο Πέδρο να κερδίζει την μπάλα μετά από λάθος του Σωτηρίου αλλά να προσπαθεί βιαστικά με ψηλοκρεμαστό σουτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Άουτ η κατάληξη της φάσης, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν εκ νέου δευτερόλεπτα αργότερα με άστοχο σουτ του Ντουάρτε. by Γιάννης Πολιάς
19:21
64' Συρτό σουτ του Μπάκιτς έξω από την περιοχή, πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:22
65' Νέο σουτ από τον Τοράλ, άουτ και αυτό. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Έχει ανέβει ο ρυθμός και βλέπουμε εξαιρετικό θέαμα εδώ και λίγα λεπτά! by Γιάννης Πολιάς
19:26
69' Τορεχόν αντί Χατζηθεοδωρίδη, Μπακάκης αντί Τσιγγάρα και Σενγκέλια αντί Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
19:29
72' Μπάκου αντί Μοσκέρα. by Γιάννης Πολιάς
19:29
Έκλεισε από νωρίς τις αλλαγές του ο Πέπε Μελ. by Γιάννης Πολιάς
19:30
73' Φάουλ σε καλό σημείο για τους Αγρινιώτες. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Καλή άλλα άστοχη η εκτέλεση του Σενγκέλια. by Γιάννης Πολιάς
19:32
75' Δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή ο Μπακάκης, άουτ όμως η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Οι τελικές είναι 9-7 υπέρ του Παναιτωλικού, από τρεις στην εστία για κάθε ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
19:34
77' Καρέλης αντί Ζοάο Πέδρο. by Γιάννης Πολιάς
19:37
80' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όλα ρευστά στο Ηράκλειο. by Γιάννης Πολιάς
19:40
83' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Στην αγκαλιά του Στεργιάκη η μπαλιά του Λάρσον, μετά την εκτέλεση του κόρνερ με πάσα. by Γιάννης Πολιάς
19:42
85' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους τώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:43
85' Μπλόκαρε άνετα ο Σωτηρίου μετά από μακρινό σουτ του Ντουάρτε που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
19:43
86' Κίτρινη κάρτα στον Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Απίθανη επέμβαση Στεργιάκη σε σουτ του Μπάκιτς, ωστόσο η φάση είχε σταματήσει για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
90' Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:47
90' Ακίνδυνο το μακρινό σουτ του Πέρες. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό, δύσκολα φαίνεται πως θα αλλάξει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
19:51
90+4' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΕΛΗ! Να που τελικά κάτι άλλαξε! Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, οι Αγρινιώτες βγήκαν αστραπιαία στην αντεπίθεση, με τον Έλληνα φορ να κάνει μια απίθανη προσποίηση στον αντίπαλο αμυντικό και να εκτελεί με... κρύο αίμα! by Γιάννης Πολιάς
19:52
Τέλος στο ματς, ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-2! by Γιάννης Πολιάς
19:53
Το... buzzer beater του Νίκου Καρέλη δίνει στον Παναιτωλικό προβάδισμα πρόκρισης, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson! by Γιάννης Πολιάς
19:53
Στις 31/01 η ρεβάνς στο Αγρίνιο, υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Γιάννης Πολιάς