Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

20:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Όσο για το βασικό σχήμα των Περιστεριωτών; Το απαρτίζουν οι Τσιντώτας, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ, Αθανασίου, Έντερ, Έρλινγκμαρκ, Ρομπάιγ, Γιουμπιτάνα, Βρακάς και Αντζιέλσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Σπόραρ, Βέρμπιτς, Παλάσιος, Γερεμέγεφ, Χουάνκαρ και Τσέριν, συν τους μακροχρόνια απόντες Μάγκνουσον και Πάλμερ-Μπράουν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Από την άλλη πλευρά, για τον Ατρόμητο δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Τζαβέλλας, Κιβρακίδης, Κουντέ και Τζοβάρας, ο ανέτοιμος Φριντζόνσον αλλά και οι διεθνείς Καμαρά-Κεσχρίντα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Ο Ντραγκόφσκι πατά το χορτάρι του «Απόστολος Νικολαΐδης». by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Ζέκα, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Γεντβάι, Φικάι και Κυριόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Δήμος, Βέργος, Βαλένσια, Τριμμάτης, Πομόνης, Ντε Μποκ, Κουέν, Καραμάνης και Ντιρκς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Στέφανος Κουμπαράκης του Συνδέσμου Κυκλάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
Να υπενθυμίσουμε, επίσης, πως, ο Ένις Τσόκαι μετακόμισε ως δανεικός στην Όσιγεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
Ενώ το Tuttomercato κάνει λόγο σε σημερινό ρεπορτάζ για ενδιαφέρον της Γρανάδα για τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
Παράλληλα, η ΠΑΕ Παναθηναϊκός εξέδωσε ανακοίνωση για την επίθεση στη σύντροφο του Σταύρου Μάνταλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Επιστρέφοντας στα του... παιχνιδιού, να πούμε πως, και σε αυτή τη φάση, οι αγώνες είναι διπλοί ενώ δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες του προπονητή τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
Τους ακολουθιούν τώρα και οι ποδοσφαιριστές του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
20:49
20:49
Στην Λεωφόρο βρίσκεται και ο Γιώρος Τζαβέλλας, παρότι εκτός αποστολής των φιλοξενούμενων... Εικόνα live 21978638/42731.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Δεν ξέχασαν τον αδικοχαμένο Γιώργο Αλεξανδρή, οι φίλοι του Παναθηναϊκού! Εικόνα live 21978638/45500.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
Πρεμιέρα και για τον Μπαρτλομιέι Ντραγκόφσκι κάτω από τα «πράσινα» γκολπόστ Εικόνα live 21978638/50179.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
Φώτης Ιωαννίδης και Ζέκα, ως εκ των αρχηγών του Παναθηναϊκού πηγαίνουν και αφήνουν λουλούδια στο πανό που υπάρχει στην μνήμη του Γιώργου Αλεξανδρή, εκπροσωπώντας ολόκληρη την ομάδα, αλλά και την ΠΑΕ. Εικόνα live 21978638/49385.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
Ενώ μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Τα... πειράγματα του Μπακασέτα στον Τσιντώτα και η αγκαλιά Ζέκα και Τζαβέλλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Οι δύο ομάδες δίνουν τον καθιερωμένο όρκο νίκης... by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Τα... πειράγματα του Μπακασέτα στον Τσιντώτα και η αγκαλιά Ζέκα - Τζαβέλλα by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
3' Εκτέλεση του Μαντσίνι από αριστερά, η μπάλα περνάει από όλους και κατακλήγει σε νέο κόρνερ, μετά το σουτ του Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
4' Εκτέλεση από δεξιά του Μαντσίνι, σταματάει η φάση για επιθετικό φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
5' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπακασέτα από δεξιά, δεν φτάνει η μπάλα στον Τζούριτσιτς που περίμενε λίγο έξω από την μικρή περιοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
21:11
10' Πρωτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το οσυτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή και την μπάλα να τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
11' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπακασέτα να περνάει ωραία την μπάλα για τον Τζούριτσιτς, στην περιοχή, εκείνον να την γυρίζει από δεξιά στον επερχόμενο Αϊτόρ, ο οποίος με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ νωρίς νωρίς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
14' Νέο κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων, από αριστερά με τον Αϊτόρ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
16' Τραυματισμός για τον Μπακασέτα που πέφτει στο έδαφος, πι'άνονατς το καλάμι του και δείχνει να πονάει! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
17' Κανονικά συνεχίζει τελικά ο άσος του Παναθηναϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
19' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους», με την πολύ ωραία μπαλιά του Ούγκο στην «πλάτη» της αμυνας του Ατρόμητου, για τον Αϊτόρ, που δεν μπορεί όμως να νικησει τον Τσιντώτα στο τετ α τετ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μερους και ο Παναθηναϊκός είναι ο απόλυτος κυρίαρχος. Πέτυχε ένα πολύ ωραίο συνδυαστικό γκολ, είχε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, σε αμφότερες τις περιπτώσεις με τον Αϊτόρ, ενώ είχε και δοκάρι με τον ορεξάτο και πανταχού παρών Μπακασέτα. Το... ψάχνει πολύ ο Ούγκο, να δημιουργήσει με το κάθετο ποδόσφαιρο, καλός όταν χρειάστηκε να επέμβει ο Ακαϊντίν, «θεατής» ο Ντραγκόφσκι έως τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
22' Φάουλ υπέρ του Ατρόμητου κάτω από τη σέντρα και ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
23' Εκτέλεση του Ρομπάιγ, η μπάλα φτάνερι στο δεύτερο δοκάρι και ο Κώτσιρας απομακρύνει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
23' Σκληρό φάουλ του Γιουμπιτάνα στον Αϊτόρ, δεν του δείχχνει κάρτα ο Διαμαντόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
25' Ο Ντραγκόφσκι βγάζει το συρτό σουτ του Έρλινγκμαρκ, ο Αντζιέλσκι παίρνει το... ριμπάουντ και με σκαφτό πλασέ σκοράρει, αλλά το γκολ του Ατρόμητου ακυρώνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR, για οφσάιντ του σκόρερ στο ξεκίνημα της φάσης... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Μετράει το γκολ, ισοφαρίζει σε 1-1 ο Ατρόμητος, στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
29' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με το σουτ του Έντερ έξω από την περιοχή, που πέρασε όμως άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
31' Φάση για τον Παναθηναϊκό τώρα, με το σουτ του Αϊτόρ από πλάγια και αριστερά να κοντράρει σε αντίπαλο και να καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ούγκο να μην διώχνει καλά, τον Γιουμπιτάνα να κάνει ένα ξαφνικό, δυνατό, σουτ, αναγκάζοντας τον Ντραγκόφσκι να διώξει με υπερένταση! by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
34' Απαντάει ο Παναθηναϊκός στις μεγάλες χαμένες ευκαιρίες, καθώς από γύρισμα του Αϊτυόρ από αριοστερά, ο Μαντσίνι αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
35' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, απομάκρυνε με το κεφάλι ο Ούγκο, η μπάλα βρήκε στον Έντερ και τελικά κατέληξε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
40' Έκτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από δεξιά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
42' Γκολ! 1-2 ο Ατρόμητος, που χτυπάει στην αντεπίθεση με τον Ρομπάιγ να τροφοδοτεί ωραία τον Γιουμπιτάνα, το πλασέ του οποίου καταλήγει στην εστία του Ντραγκόφσκι... by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
45'+1' Νέο φάουλ του Γιουμπιτάνα χωρίς να παρατηρηθει με κάρτα, στον Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+2' Απευθείας εκτέλεση του Μπακασέτα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, στην επαναφορά σουτάρει ξανά και κερδίζει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+2' Χωρίς αντίκρισμα περνάει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να προηγείται του Παναθηναϊκού με 2-1 και ανατροπή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Το γκολ που έχασε ο Μαντσίνι, σε συνδυασμό με το ότι το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Παναθηναϊκού είναι «νέο», έχουν παίξει καθοριστικό ρόλο για να δούμε την ανατροπή υπέρ του Ατρόμητου ο οποίος ανέβηκε για ένα διάστημα και το κεφαλαιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο. Ενώ μέχρι την ισοφάριση ήταν εντελώς παθητικός, αναθάρρησε και, αφού δεν έγινε το 2-1, ήρθε το 1-2... by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
46' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
48' Νέο κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων. από το γέμισμα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
48' Εκτέλεση του Μάντσίνι στο δεύτερο δοκάρι, γέμισμα του Βιλένα, κεφαλιά του Ούγκο, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
50' Κίτρινη κάρτα στον Γιουμπιτάνα, για φάουλ στον Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
51' Σέντρα του Αϊτόρ για τον Βιλένα, που πατούσε περιοχή, ο Έρλινγκμαρκ διώχνει σε ένα ακόμα κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
52' Εκτέλεση του Αϊτόρ από αριστερά, γυριστό σουτ του Ούγκο, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
54' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει το σουτ του Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
58' Κι άλλο κόρνερ υπέρ των «πράσινων», με τον Ακαϊντίν να κάνει την κεφαλιά, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
60' Βαγιαννίδης και Μπερνάρ αντικαθιστούν Κώτσιρα και Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
61' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναικό, με τον Μπακασέτα να αλλάζει πλευρά στην μπάλα, δίνοντας στον Αϊτόρ αριστερά στην περιοχή, αλλά εκείνος αν και αμαρκάριστος κάνει κακό τελείωμα και στέλνει την μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
65' Κουέν αντί Γιουμπιτάνα, Βαλενσια αντί Βρακά και Ντε Μποκ αντί Ιμερέκοφ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
67' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Βαλένσια να συνεργάζεται ωραία με τον Αντζιέλσκι, αλλά το πλάσέ του από θέση μέσα αριστερά να περνάει ψηλά και άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί για την ισοφάριση, έχοντας ωστόσο μόνο έναν αμυντικό χαφ στην 11άδα του και αρκετές λανθασμένες επιλογές στα μετόπισθεν στο σημερινό ματς, με ό,τι αυτό συνεπάγεται... Ο Ατρόμητος σίγουρα δεν πρόκειται να αλλάξει νοοτροπία μπαίνοντας στην τελική ευθεία, αλλά καλείται να διαχειριστεί την πίεση που θα δεχτεί! by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
69' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με την σέντρα του Μλαντένοβιτς και την κεφαλιά του Τζούριτσιτς, που μπλοκάρει ωστόσο ο Τσιντώτας! by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
71' Ιωαννίδης αντί Μπακασέτα και Ρούμπεν αντί Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
72' Νέα χαμένη ευκαιρία για το «τριφύλλι», με την κεφαλιά του Μπερνάρ από την ωραία μπαλιά του Αϊτόρ να περνάει κι αυτή άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
75' Νέα φάση για την ισοφάριση που χάνει ο Παναθηναϊκός! Τρομερή μπαλιά του Ιωαννίδη για τον Μπερνάρ, στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, εκείνος όμνως δεν μπορεί να περάσει την μπάλα πάνω από τον Τσιντώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
75' Ο Πομόνης αντί του Ρομπάιγ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
76' Επέλαση και σουτ του Μλαντένοβιτς από θέση μέσα και αριστερά, η μπάλα περνάει ξανά άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:39
79' Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού, ο Αϊτόρ, όμως, δεν μπορεί να τελειώσει σωστά την φάση! by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
82' Κιτρινη κάρτα στον Έρλινγκμαρκ για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
83' Ζητά κόρνερ ο Παναθηναϊκός μετά από προσπάθεια Αϊτόρ και κόντρα, έδωσε άουτ ο διαιτητής. by Σπύρος Σιαμπλής
22:46
86' Βρέθηκε στο έδαφος μετά από αψιμαχία με τον Ασεβέδο ο Ιωαννίδης, αναμονή για VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
Θα πάει να το δει ο Διαμαντόπουλος, έγινε εκτός φάσης και στα όρια της περιοχής το περιστατικό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
Ασύλληπτη φάση, με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι μετά την επέμβαση του Έλληνα τερματοφύλακα και τον Ιωαννίδη να τη στέλνει εκ νέου στο δοκάρι παίρνοντας το... ριμπάουντ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
Εντωμεταξύ, μετά την απίστευτη ευκαιρία, έπαιξε, προφανώς από λάθος, ο ύμνος των γηπεδούχων, ωστόσο η μπάλα δεν είχε καταλήξει στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
90+3' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από επέμβαση του Ντε Μποκ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν, που ανέκοψε την αντεπίθεση του Ατρομήτου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
90+4' Βέργος αντί Αντζιέλσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:55
Και κίτρινη κάρτα για τον Αθανασίου λίγο νωρίτερα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
Μπήκαμε στο τελευταίο δίλεπτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:57
90+7' Προσπάθησε να βρει τον Αϊτόρ ο Ιωαννίδης, η μπάλα όμως πέρασε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:58
90+8' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Βέργος δεν μπόρεσε να νικήσει από πλάγια θέση τον Ντραγκόφσκι, που στη συνέχεια μπλόκαρε και κέρδισε φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:59
Τελευταία δευτερόλεπτα, είχε ενημερώσει ο 4ος ότι θα έχουμε δύο επιπλέον λεπτά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:59
Τέλος στο ματς, Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-2. by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς παίρνει προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Σπύρος Σιαμπλής