Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

17:51
Καλησπέρα σας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Νίκη Βόλου, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson. Σέντρα στις 18:00. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Ας δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι - Ντουκουρέ, Νταρίντα - Φετφατζίδης, Μανού Γκαρθία, Σαβέριο - Μορόν. Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης - Κάσσος, Ανδρέου, Αναστασίου, Στίκας - Κυριακίδης, Γαβριηλίδης - Πολίτης, Λίταινας, Κρητικός - Τζιώρας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Χουτεσιώτης, Ζαμόρα, Φατόρε, Οντουμπάτζο, Βερστράτε, Αγοραστός, Βέλεθ, Παναγίδης, Σουλεϊμάνοφ. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κραβαρίτης, Τοπαλίδης, Να’ α, Μπαλλάς, Παναγιωτίδης, Γιαννίτσης, Κουτσιμπάνας, Λέο Ριμπέιρο, Βουκελάτος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Βοηθοί: Γεώργιος Χριστάκογλου, Αχιλλέας Νίκζας 4ος: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας VAR: Ανδρέας Γκάμαρης, AVAR: Δημήτρης Βεργέτης by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Οι «κίτρινοι», λοιπόν, υποδέχονται την ομάδα της Μαγνησίας με στόχο να κάνουν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson. Θα ακολουθήσει ρεβάνς στον Βόλο την επόμενη Τρίτη (30/1, 19:00). Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και εφόσον μετά τους δύο αγώνες οι δύο ομάδες έχουν πετύχει τον ίδιο αριθμό τερμάτων, θα ακολουθήσει παράταση και εάν χρειαστεί πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τον ΟΦΗ ή τον Παναιτωλικό (χθες οι Αγρινιώτες επικράτησαν 2-1 στην Κρήτη στο πρώτο μεταξύ τους ματς). by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Οι γηπεδούχοι πάνε ξεκάθαρα με τον τίτλο του φαβορί να τους συνοδεύει σε αυτήν την αναμέτρηση και θέλουν να τον επιβεβαιώσουν από την πρώτη αναμέτρηση, ράβοντας μια καλή… προίκα ενόψει της ρεβάνς. Η εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό την Κυριακή (21/1), η οποία συνοδεύτηκε από κακή εμφάνιση, προσγείωσε μεν την ομάδα του Άκη Μάντζιου, η οποία όμως παραμένει σε καλή κατάσταση και δεν διαγράφονται τα καλά αποτελέσματα που έχει φέρει το τελευταίο διάστημα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την έκπληξη στην προηγούμενη φάση, βγάζοντας νοκ άουτ τον Λεβαδειακό, επικρατώντας 1-0 στην εντός έδρας ρεβάνς, μετά το 1-1 στη Βοιωτία. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου δεν αγωνίστηκε αυτήν την αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Super League 2 και το ματς με τον Λεβαδειακό είναι το αμέσως προηγούμενο που έδωσαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Για πρώτη φορά μετά την επιστροφή του από τραυματισμό ο Μάνου Γκαρθία ξεκινά βασικός για τον Άρη. Επέστρεψε νωρίτερα στη δράση ο Γιάκουμπ Μπράμπετς, ο οποίος είχε χτυπήσει στον θώρακα στη ρεβάνς με την ΑΕΚ. Εκτός είναι ο Λίντσεϊ Ρόουζ, ώστε να πάρει ανάσες, αλλά και ο Νέβεν Τζούρασεκ, ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση και παραμένει νοκ άουτ για δεύτερο διαδοχικό ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Εκτός για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου είναι Πέττας και Μπαχανάκ, λόγω τραυματισμού, ο διεθνής Μιράντα και ο Μπουργάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
Χαμηλό τέμπο στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι, με τη Νίκη Βόλου να έχει ανασταλτικούς προσανατολισμούς παίζοντας στο μισό της. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
8' Ελλίσεται ο Φετφατζίδης στην περιοχή της Νίκης, κάνει και τη σέντρα, αλλά διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μανού Γκαρθία έβγαλε τον Μορόν σε θέση τετ-α-τετ με τον Γκαραβέλη, ο Ισπανός φορ έσκαψε την μπάλα, αλλά δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
10' Σουτ του Μανού Γκαρθία, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
Ανεβάζουν ρυθμούς οι Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
11' Στιγμή για τον Άρη, όμως το πλασέ του Μορόν είναι αδύναμο και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
13' Νέα ευκαιρία για τον Άρη, πάλι με τον Μορόν. Η μπάλα μετά το σουτ του Ισπανού φορ φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
17' Πρώτη κίτρινη στο ματς, την αντικρίζει ο Κυριακίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
20' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σαβέριο έκανε ωραία ενέργεια εντός περιοχής της Νίκης, έπιασε και το σουτ από θέση μέσα αριστερά, όμως η μπάλα κόντραρε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
23' Φάση για τον Άρη. Διαγώνιο μοκονόμματο σουτ του Μορόν, πέφτει και μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
25' Πρώτη απειλή από τη Νίκη. Σέντρα-σουτ από τον Λίταινα από κοντινή απόσταση, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
30' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Νταρίντα! Ύστερα από γέμισμα στην περιοχή της Νίκης και μετά από πρώτη απομάκρυνση, ο Νταρίντα πιάνει μονοκόμματο σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, ο Μορόν -όντας εκτεθειμένος- κατά το γέμισμα, φαίνεται να επηρεάζει τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Θα ελεγχθεί η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
Δεν μετράει το γκολ! Πράγματι, δίνεται οφσάιντ στον Μορόν. Παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
34' Φάση με προϋποθέσεις για τη Νίκη Βόλου, ωστόσο ο Γαβριηλίδης δεν πιάνει γεμάτα το σουτ εντός της περιοχής του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
18:42
40' Σε θέση φορ ο Φεράρι μετά από πάσα του Μορόν, με τον αριστερό μπακ του Άρη όμως να μην μπορεί να σκοράρει ενώπιον του Γκαραβέλη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
44' Σουτ του Φετφατζίδη από το όριο της περιοχής, άουτ, by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
45' Κίτρινη στον Ντουκουρέ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Έχει δημιουργήσει αρκετές στιγμές ο Άρης, με τον Μορόν να μην έχει καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ τις περισσότερες εξ αυτών. Λόγω οφσάιντ στον Ισπανό φορ, ακυρώθηκε -σωστά- το τέρμα του Νταρίντα στο 30'. 9(4) -1(1) οι τελικές για Άρη και Νίκη Βόλου, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
19:03
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικο χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Οι Σουλεϊμάνοφ, Βερστράτε και Οντουμπάτζο στις θέσεις των Φετφατζίδη, Ντουκουρέ και Μοντόγια, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
49' Σέντρα στου Σαβέριο από αριστερά, μπλοκάρει δίχως πρόβλημα ο Γκαραβέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη και μεγάλη απόκρουση του Γκαραβέλη σε κοντινό πλασέ του Μορόν. Πολύ καλό παιχνίδι από τον πορτιέρε της Νίκης Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
56' Αλλαγές για τη Νίκη Βόλου. Ο Ριμπέιρο αντί του Λίταινα και ο Παναγιωτίδης αντί του Τζιώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
57' Και ο Ζαμόρα αντί του Μανού Γκαρθία για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
58' Ακυρώνεται γκολ του Άρη για οφσάιντ. Και πάλι με τον Νταρίντα, όπως στη φάση του 30'. Πολύ οριακή αυτή η φάση, με τον Τσέχο χαφ να παίρνει το «ριμπάουντ» μετά από σουτ του Σουλεϊμάνοφ σκοράροντας από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
61' Μετράει το γκολ! 1-0! Σκόρερ ο Νταρίντα για τον Άρη! by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
63' Μακρινό σουτ του Σαβέριο, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
70' Στιγμή για τον Άρη. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μορόν, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Ακόμα μία φάση για τον Ισπανό φορ στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
73' Ο Να' α αντί του Κρητικού για τη Νίκη Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
19:34
75' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. Εντός του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
76' Απευθείας εκτέλεση από τον Βερστράτε, ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση από τον Γκαραβέλη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
83' Νέα απειλή για τον Άρη με τον Σαβέριο, άουτ. Το ψάχνει το γκολ ο εξτρέμ από το Εκουαδόρ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
83' Αναγκαστική αλλαγή με τον Παναγιωτίδη που είχε περάσει πριν από λίγο στο ματς. Στη θέση του ο Βουκελάτος. Επίσης, εντός για τη Νίκη ο Τοπαλίδης αντί του Πολίτη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
84' Κίτρινη στον Να' α. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Ψάχνει το δεύτερο γκολ ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
89' Κίτρινη στον Οντουμπάτζο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
19:49
90' Κάρτα και στον Βερστράτε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Επτά τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
90'+3' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0! Σκόρερ και πάλι ο Νταρίντα! Σέντρα του Σαβέριο από αριστερά με το δεξί, πολύ ωραίο άλμα από τον Τσέχο χαφ, ο οποίος σκοράρει με κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής. Δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση (είχε και ένα ακυρωθέν), όντας απόλυτος πρωταγωνιστής της. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
90'+6' ΓΚΟΛ ο Άρης! 3-0! Σκόρερ ο Σουλεϊμάνοφ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σουλεϊμάνοφ κατέβασε στην απέναντι πλευρά εντός περιοχής και με τρομερό φαλτσαριστό πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι πάνω γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Τέλος στο ματς. Ο Άρης θα επικρατήσει 3-0 υποδεχόμενος Νίκης Βόλου χάρη σε δύο γκολ του Νταρίντα (58' και 90'+3') και ένα του Σουλεϊμάνοφ (90'+6'), κλείνοντας ουσιαστικά θέση για τους «4». Οι Θεσσαλονικείς έφτιαξαν πολλές φάσεις, ωστόσο πήραν σκορ... πρόκρισης στις καθυστερήσεις. Η ρεβάνς την επόμενη Τρίτη (30/1, 19:00). by Μανώλης Μουσουράκης