ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:59
Καλησπέρα σας! Βραδιά ντέρμπι στην 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Σέντρα στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime κα ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου & Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Οι δύο ομάδες μοιράζονται τη 2η θέση της βαθμολογίας μετά τη νίκη της ΑΕΚ ενάντια στον ΟΦΗ. ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός έχουν από 44 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Ένωση, με τον νικητή του ντέρμπι, αν υπάρξει, να ανεβαίνει μόνος πρώτος. Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή! by Γιάννης Πολιάς
20:04
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
20:04
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Μουργκ, Τάισον, Ντεσπόντοφ, Τόμας Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Σβαμπ, Σοάρες, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας by Γιάννης Πολιάς
20:04
Παναθηναϊκός (Φ. Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ούγκο, Γέντβαϊ, Μλαντένοβιτς, Αράο, Κώτσιρας, Μαντσίνι, Μπακασέτας, Αϊτόρ, Γερεμέγεφ Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Ρούμπεν, Ζέκα, Μπερνάρ, Λημνιός, Τσέριν, Τζούριτσιτς, Βιλένα, Ακαϊντίν by Γιάννης Πολιάς
20:07
Βιεϊρίνια, Σαμάτα, Εκόνγκ και Νάσμπεργκ απουσιάζουν για τους Θεσσαλονικείς, ενώ οι "πράσινοι" πορεύονται δίχως Ιωαννίδη, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Παλάσιος, Βέρμπιτς, Σπόραρ και Μάγκνουσον. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Νωρίτερα, οπαδοί του ΠΑΟΚ... ντόπαραν ψυχολογικά την αποστολή της ομάδας στο Μακεδονία Παλάς και στον δρόμο για την Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
20:14
20:15
Αήττητος στα τέσσερα τελευταία ματς με τον ΠΑΟΚ ο Παναθηναϊκός, που έχει 1-3-0 σε αυτό το διάστημα. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Διαιτητής: Σάγκι Βοηθοί: Ίτερλαντ, Γκρόνεβικ 4ος: Γκορτσίλας VAR: Χάγκεν, Νικολακάκης by Γιάννης Πολιάς
20:21
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα στην άδεια Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Στο σχόλιο του αγώνα, θα είναι ο Σπύρος Σιαμπλής. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Καλησπέρα και από εμένα. Μεγάλο πλήγμα ο Ιωαννίδης για τον Παναθηναϊκό, που δεν λέει να... ησυχάσει στη θέση του σέντερ φορ από τα προβλήματα και τους τραυματισμούς. Αξιοσημείωτη και η παρουσία των Ντραγκόφσκι στα γκολπόστ -κι ενώ αναμενόταν ο Λοντίγκιν να επιστρέψει- και Αράο στα χαφ, στην... κανονική του θέση, ενώ ο Κώτσιρας καθιερώνεται σαν χαφ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές και το διαιτητικό τρίο. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Σέντρα στο ντέρμπι της Τούμπας! by Γιάννης Πολιάς
20:34
2' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:35
3' Λάθος στην άμυνα του Παναθηναϊκού, δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:36
4' Άουτ η μπάλα μετά από προβολή του Τόμας προ του Ντραγκόφσκι, μετά από γύρισμα του Τόμας. by Γιάννης Πολιάς
20:38
6' Μπαλιά Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, καθάρισαν οι "πράσινοι". by Γιάννης Πολιάς
20:42
10' Δέκα λεπτά αγώνα στην Τούμπα, πάντα στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
20:45
13' Μπαλιά Αϊτόρ από τα αριστερά, έδιωξε ο Κοτάρσκι και στη συνέχεια είχαμε επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Αυτή ήταν η πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα καρέ του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
20:48
Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, χωρίς να γίνει ουσιαστικά απειλητικός και παίζοντας... μονόπαντα από τα δεξιά. Την ώρα που ο Παναθηναϊκός ανταποκρίνεται καλά, δυσκολεύοντας την ανάπτυξη του αντιπάλου του με την πίεση στην πρώτη πάσα,αλλά ούτε κι αυτός μπορεί να βρει τρόπο να κάνει αισθητή την παρουσία του στα καρέ του Κοτάρσκι. Κυριαρχούν τα λάθη, με 12 εκατέρωθεν... by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
17' Από δώδεκα λάθη για κάθε ομάδα μέχρι στιγμής. by Γιάννης Πολιάς
20:50
18' Μπήκε επικίνδυνα από τα αριστερά στην περιοχή ο Τάισον, όμως ο Ούγκο επενέβη και έκοψε. by Γιάννης Πολιάς
20:51
19' Άστοχο το σουτ του Μπακασέτα λίγο έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:52
20' Η κατοχή της μπάλας είναι 58% για τους γηπεδούχους, οι τελικές 0-1. by Γιάννης Πολιάς
20:55
24' Φάουλ σε πλάγια θέση, από τα δεξιά, για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Δεν πέρασε η μπάλα, ολοκληρώθηκε με οφσάιντ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:57
26' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:58
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Υπήρξε μια αψιμαχία ανάμεσα σε Ντραγκόφσκι και Μουργκ, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:01
29' Πυροτεχνήματα, στο μεταξύ, πάνω από την Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
21:02
21:02
30' Μισή ώρα αγώνα στην Τούμπα, πάντα στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Ημίωρο στο ντέρμπι και πλέον ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να παίξει στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας, με κάποιες βαθιές μπαλιές κυρίως προς τον Αϊτόρ. Ενώ μια ακόμα νέα «συνθήκη» είναι ότι ο ΠΑΟΚ έχει βάλει, κάπως, στο παιχνίδι και την αριστερή του πτέρυγα. Σε κάθε περίπτωση, το θέαμα παραμένει κακό... by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
33' Βιαστικό γέμισμα από Αράο, βγήκε και καθάρισε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:06
34' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Το πρώτο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
21:07
35' Η φάση φτάνει στο τέλος της με επιθετικό φάουλ του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
21:09
37' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:09
37' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗ! Ωραία η εκτέλεση του φάουλ του Μουργκ, εξαιρετική κεφαλιά του νεαρού στόπερ, στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
21:12
Παραμένει λοιπόν το 0-0, καθώς ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:13
41' Πτώση Ντεσπόντοφ μέσα στην περιοχή, άουτ δείχνει ο διαιτητής. by Γιάννης Πολιάς
21:15
43' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ! Αστραπιαία αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Τάισον να τροφοδοτεί τον Βούλγαρο κι εκείνον να εκτελεί ιδανικά με σουτ από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
21:17
Βγήκαν κίτρινες κάρτες σε μέλη των τεχνικών επιτελείων των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
21:20
45+3' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Εκτελέστηκε με πάσα, γύρισε την άμυνα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:22
45+4' Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Αράο, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
21:22
Εύκολα ο Κροάτης την κεφαλιά του Ούγκο. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-0 με το γκολ του Ντεσπόντοφ στο 43'. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Από την μια η πολύ σωστά και... αποτελεσματικά εκτελεσμένη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, στην πρώτη του ευκαιρία στο ντέρμπι, από την άλλη η κάκιστη αμυντική συμπεριφορά του Παναθηναϊκού σε τρανζίσιον για μια ακόμα φορά, έχουν φέρει ένα κλειστό παιχνίδι στο 1-0. Το «κλείσιμο» των γηπεδούχων, πάντως, ήταν πιο πειστικό, με τους «πράσινους» να μην μπορούν να απειλήσουν και τον Γερεμέγεφ να βρίσκεται εκτός αγώνα, αφού δεν μπορεί να παίξει με πλάτη... by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Τρεις αλλαγές από τον Φατίχ Τερίμ! by Γιάννης Πολιάς
21:40
46' Τσέριν αντί Γερεμέγεφ, Μπερνάρ αντί Αϊτόρ και Τζούριτσιτς αντί Ούγκο. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ανακατεύει την τράπουλα ο προπονητής των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:42
48' Άστοχη η προβολή του Τζούριτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Υπήρξε πάτημα στον Μπακασέτα εντός της περιοχής στην προηγούμενη φάση, αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Από τον Τάισον το πάτημα. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Θα πάει να το δει ο Σάγκι! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Τριπλή αλλαγή από πλευράς Παναθηναϊκού, με τους Τζούριτσιτς, Τσέριν και Μπερνάρ να μπαίνουν αντί των Γερεμέγεφ, Βίτορ Ούγο και Αϊτόρ. Ο Αράο γυρίζει στα στόπερ, ο Τσέριν πάει στη μεσαία γραμμή δίπλα στον Κώτσιρα, ενώ ο Μπερνάρ θα παίξει ως αριστερός εξτρέμ και ο Τζούριτσιτς στην κορυφή της επίθεσης, όπως και κόντρα στον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! by Γιάννης Πολιάς
21:45
Στην μπάλα ο Μπακασέτας, που θέλει να πετύχει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των "πρασίνων". by Γιάννης Πολιάς
21:46
51' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ! Πολύ δυνατό το σουτ, στη μέση της εστίας, με τον Κοτάρσκι να μένει όντως στο κέντρο αλλά να μην έχει τρόπο να αποκρούσει! by Γιάννης Πολιάς
21:47
52' Δύο κίτρινες κάρτες σε Τάισον και Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Υπήρξε και μια ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Συνεχίζεται το ματς, ο Παναθηναϊκός βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:48
54' Ακυρώνεται γκολ του Μουργκ για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Πράγματι εκτεθειμένος ο Ισπανός φορ. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Ιδανικό ξεκίνημα στην επανάληγψη για τον Παναθηναϊκό, που... προειδοποίησε με την άστοχη προβολή του Τζούριτσιτς και έφτασε στην ισοφάριση χάρη στο ξεκάθαρο και χωρίς VAR πάτημα-πέναλτι του Μπακασέτα, ο οποίος έβαλε το πρώτο του γκολ με τα πράσινα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
56' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ! Ο Βούλγαρος αποκαθιστά το προβάδισμα της ομάδας του με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή. Προηγήθηκε καταπληκτική επιθετική ενέργεια από τους γηπεδούχους, με τον Τάισον να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και τον Σάστρε να αφήνει την μπάλα κάτω από τα πόδια του για να περάσει στον σκόρερ! by Γιάννης Πολιάς
21:53
Φοβερό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, με ένα γκολ για κάθε ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Οι γηπεδούχοι έδειξαν να μην αιφνιδιάζονται από την ισοφάριση και έφτασαν σε δύο γκολ - με το ένα να μετρά! by Γιάννης Πολιάς
21:54
Απόλυτος πρωταγωνιστής μέχρι τώρα ο Ντεσπόντοφ, με τον Τάισον να του έχει... σερβίρει και τα δύο γκολ! by Γιάννης Πολιάς
21:54
60' Η κατοχή της μπάλας είναι 56% υπέρ του Παναθηναϊκού και οι τελικές 4-3, όμως στα γκολ τα πράγματα είναι διαφορετικά. by Γιάννης Πολιάς
21:55
21:55
61' Διακοπή καθώς υπάρχουν δύο παίκτες στο έδαφος μετά από εναέρια μονομαχία. by Γιάννης Πολιάς
21:57
21:58
63' Ωραίο σουτ Μουργκ μέσα από την περιοχή, από τα δεξιά, έδιωξε ο Ντραγκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:59
64' Λημνιός αντί Βαγιαννίδη. by Γιάννης Πολιάς
22:00
65' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:00
66' Άουτ η μπάλα μετά από επέλαση του Μπάμπα από τα αριστερά. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει κλειστεί μετά το 2-1 και ψάχνει, απεναντίας, και τρίτο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:01
67' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Εκτέλεσε ο Μαντσίνι, στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Πολύ κακή η συμπεριφορά του Παναθηναϊκού και στην φάση του 2-1, βγήκε και ένας ακόμα μυϊκός τραυματισμός, με τον Βαγιαννίδη να αντικαθίσταται και κάπως έτσι, η ομάδα του Φατίχ Τερίμ είναι ξανά πίσω στο σκορ και κυνηγάει σε ένα παιχνίδι, ενώ έχει κάνει ήδη τέσσερις αλλαγές. Με τον Λημνιό να παίζει πλέον δεξί εξτρέμ και τον Κώτσιρα πίσω στην πλευρά, ενω ο Μπερνάρ μετατοπίζεται στον άξονα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
70' Μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο, με τον Παναθηναϊκό να έχει ανεβάσει τις γραμμές του. by Γιάννης Πολιάς
22:05
71' Σπουδαία επέμβαση Κοτάρσκι σε προβολή Μπακασέτα μετά από γύρισμα του Κώτσιρα από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:06
72' Κωνσταντέλιας αντί Τάισον και Α. Ζίβκοβιτς αντί Ντεσπόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
22:07
73' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
74' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια να πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:10
76' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:10
Κόρνερ η μπάλα μετά την παρέμβαση του Σάστρε. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:11
77' Νέο φάουλ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα. by Γιάννης Πολιάς
22:12
Απομάκρυνε ο Κουλιεράκης. by Γιάννης Πολιάς
22:13
78' Μάρκος Αντόνιο αντί Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
22:13
79' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
80' Σπουδαία απέμβαση Ντραγκόφσκι σε σουτ του Κωνσταντέλια! by Γιάννης Πολιάς
22:15
Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:16
81' Σε δύο χρόνους, ο Τόμας απέτυχε να στείλει την μπάλα στην εστία. Άουτ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:17
83' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
83' Ο Μάρκος Αντόνιο βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή μετά το γέμισμα του Κωνσταντέλια αλλά έστειλε άουτ την μπάλα με κακή κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Ο "Δικέφαλος του Βορρά" διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
22:20
86' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τετ α τετ Μλαντένοβιτς, που όμως νικήθηκε από τον εξαιρετικό Κοτάρσκι, που έβγαλε με το χέρι! by Γιάννης Πολιάς
22:21
Ακολούθησε αστραπιαία αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, που ανακόπηκε την τελευταία στιγμή από την "πράσινη" άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Εκτός απροόπτου, ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα Εικόνα live 21978678/74889.jpg by Γιάννης Πολιάς
22:23
88' Τζίμας αντί Τόμας και Σβαμπ αντί Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
22:23
89' Βιλένα αντί Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
22:24
90' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:26
90+1' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ που εκτέλεσε ο Κωνσταντέλιας από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:26
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιεράκη, που σταμάτησε με φάουλ την αντεπίθεση του Παναθηναϊκού. by Γιάννης Πολιάς
22:28
90+4' Μπαλιά Κώτσιρα από τα δεξιά, στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:29
90+4' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Απομάκρυναν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Τελευταίο δίλεπτο! by Γιάννης Πολιάς
22:30
90+5' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία προσπάθεια Μπερνάρ από τα αριστερά, γύρισε τον Γεντβάι κι εκείνος σούταρε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Τέλος στο ματς, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-1! by Γιάννης Πολιάς
22:32
Δύο γκολ του Ντεσπόντοφ έδωσαν στους Θεσσαλονικείς τη σπουδαία νίκη στο ντέρμπι κορυφής, με τον ΠΑΟΚ να μένει μόνος πρώτος με 47 βαθμούς - δύο περισσότερους από την ΑΕΚ, τρεις από τον Παναθηναϊκό και έξι από τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Το πρώτο γκολ του Μπακασέτα με την πράσινη φανέλα δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του Φατίχ Τερίμ, που υπέστη δεύτερη συνεχόμενη ήττα μετά από εκείνη με τον Ατρόμητο στο Κύπελλο Ελλάδας Betsson. by Γιάννης Πολιάς
22:34
Ακολουθεί το εντός έδρας ματς Κυπέλλου με τον Πανσερραϊκό για τον ΠΑΟΚ, που είχε νικήσει 4-0 στο πρώτο ματς, ενώ ο Παναθηναϊκός θα φιλοξενηθεί από τον Ατρόμητο στη ρεβάνς της ήττας, 2-1, στη Λεωφόρο. Οι νικητές των δύο ζευγαριών θα ανταμώσουν στα ημιτελικά. by Γιάννης Πολιάς