Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:17
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ανοίγει το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Λαμία. Η σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 17:30. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Φυσικά υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 2, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική μετάδοση του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Μπάμπη Τσιρώνη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Αυτή θα είναι η 10η αναμέτρηση των δυο ομάδων στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να μετρά 2 νίκες, τη Λαμία 3 ενώ 4 ματς δεν είχαν νικητή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Ομολογουμένως εξαιρετική παράδοση της ομάδας της Φθιώτιδας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Κούλα, Σάββας VAR: Ζαμπάλας, Στεφανής Τέταρτος: Πουλικίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Παναιτωλικός προέρχεται από την ήττα 1-0 στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ, ενώ η Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική συνέτριψε 4-1 την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
17:27
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του ματς ξεκινώντας από τον γηπεδούχο Παναιτωλικό, την στιγμή που οι ομάδες και το διαιτητικό τρίο έχει βγει στο γήπεδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο-Λιάβας, Στάγιτς, Ντουάρτε-Μαυρίας, Χουάνπι, Πέρεθ, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν-Σενγκέλια, Καρέλης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Στεργιάκης, Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Ντίας, Μαλής, Μπακάκης, Ζ. Πέδρο, Μπουζούκης, Μπελεβώνης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Kοσέλεφ -Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος,Αμαράλ- Νούνιες, Τζανδάρης- Τσιλούλης, Mαρτίνεθ- Καρλίτος, Μάλτσι by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
Οι αναπληρωματικοί της Λαμίας: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Λέικ, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Τερεζίου, Τόσιτς, Βασιλαντωνόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
Πρώτες «αναγνωριστικές» πάσες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
3' Η πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό στο ματς με τον Σενγκέλια να κάνει ένα μακρινό σουτ που πέρασε ψηλά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
Οι γηπεδούχοι πιο δραστήριοι στα πρώτα λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
6' Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
8' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία για γέμισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
Απομακρύνθηκε προσωρινά, αλλά εμμένουν στην πίεση οι παίκτες του Πετράκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
11' Φάουλ για τη Λαμία, ακριβώς στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού. Ο Καρλίτος θα εκτελέσει. Καλή συνθήκη για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
11' Γκολ η Λαμία! Ο Μάλτσι με εξαιρετική κεφαλιά το 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
Προβάδισμα από νωρίς για τους φιλοξενούμενους, που ανοίγουν το σκορ γρήγορα όπως και στο ματς του πρώτου γύρου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
14' Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
Μεγάλη στιγμή για το 2-0! Από το κόρνερ που εκτελέστηκε, η μπάλα έφτασε εκτός περιοχής, ο Μάλτσι είδε δεξιά τον Σιμόν, του άνοιξε την μπάλα, αυτός σήκωσε στην περιοχή στον Τσιλούλη, όμως η κεφαλιά του πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
15' «Απάντηση» στις ευκαιρίες από τον Παναιτωλικό. Ο Τορεχόν όμορφη σέντρα με φάλτσο, ο Καρέλης κινήθηκε ανάμεσα από τα δυο στόπερ, επιχείρησε ένα τρομερό σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
17' Και η Λαμία τώρα! Γέμισμα στην περιοχή του Παναιτωλικού, με τον Τσιλούλη από τα δεξιά να γυρνά παράλληλα στο Καρλίτος, που προσπάθησε να μιμηθεί τον Καρέλη. Ίδιο το αποτέλεσμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
18' Φάουλ από τα αριστερά για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
21' Νέο κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
22' Από την άλλη πλευρά τώρα το κόρνερ της Λαμίας. Στα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
Τεράστια στιγμή για τη Λαμία! Ο Καρλίτος έβαλε πολλά φάλτσα στην μπάλα, ο Καρέλης έκανε την κεφαλιά η οποία κατέληξε στο κάθετο δοκάρι του Καπίνο, ενώ στη συνέχεια η άμυνα του Παναιτωλικού έδιωξε πριν ο Μάλτσι σκοράρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
Εξαιρετική εμφάνιση από τη Λαμία που μέχρι στιγμής κυριαρχεί. Ιδίως από το γκολ του Μάλτσι και μετά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
26' Ο Παναιτωλικός στο κόρνερ τώρα από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
27' Kίτρινη κάρτα στον Αμαράλ για μαρκάρισμα στον Μαυρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
Το γκολ του Μάλτσι για το 0-1 της Λαμίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
29' Ο Σενγκέλια εκτέλεσε με δύναμη, έδιωξε σε κόρνερ με τις γροθιές ο Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
30' Nέο κόρνερ για τους γηπεδούχους by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Παναιτωλικός και πιέζει ψηλά. Πλησιάζει περισσότερο και με μεγαλύτερες αξιώσεις την περιοχή της Λαμίας το τελευταίο πεντάλεπτο πάντως. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
34' Σπουδαία στιγμή για τη Λαμία! Ο Τσιλούλης βρήκε τον Καρλίτος στο ημικύκλιο της περιοχής, ο Ισπανός κατέβασε την μπάλα, ξεφορτώθηκε τον Λιάβα, σούταρε με δύναμη, αλλά ο Καπίνο απέκρουσε με το πόδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
36' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη, για πάτημα στον Μαυρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
38' Tελική για τον Παναιτωλικό, με «ξυραφένια» σέντρα του Μαυρία που έδιωξε ο Κοσέλεφ, ο Χουάνπι εκτός περιοχής επιχείρησε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
40' Κίτρινη κάρτα και στον Ντουάρτε που έβαλε άτσαλα το χέρι σε εναέρια διεκδίκηση της μπάλας με τον Καρλίτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
41' Κίτρινη και στον Τζανετόπουλο που πρόταξε επικίνδυνα το πόδι του προ του Καρέλη που έφευγε στην κόντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
Ξέφρενος ο ρυθμός στο ματς με την μπάλα να πηγαίνει «πάνω-κάτω» by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
44' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με Χουάνπι και Καρέλη να σημαδεύουν δυο φορές το δοκάρι! Ο Τορεχόν τη σέντρα, κεφαλιά του Ισπανού στη συμβολή των δοκών της εστίας του Κοσέλεφ, «ριμπάουντ» του έμπειρου Έλληνα, στο οριζόντιο! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
Tέλος πρώτου μέρους στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Λαμία 0-1 από το 11' χάρη σε γκολ του Μάλτσι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
47' Γκολ ο Παναιτωλικός! Ο Μαυρίας ισοφαρίζει! Από γύρισμα του Στάγιτς, ο Σενγκέλια έκανε το τακουνάκι, η μπάλα έφτασε στον έμπειρο, που κατευθείαν σούταρε στα δίχτυα! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
Εντυπωσιακή εκκίνηση στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
49' Κόρνερ για τη Λαμία! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:41
H φάση στο πρώτο μέρος με το κόρνερ του Καρλίτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Έχει μπει δυναμικά ο Παναιτωλικός. Γκολ με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος και αρκετό πάθος στις διεκδικήσεις της μπάλας. Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
56' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σλάλομ του Χατζηθεοδωρίδη, που πλησίασε στην περιοχή «έσπασε» την μπάλα στον Σενγκέλια που σούταρε ψηλά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
58' Πρώτη τελική για τη Λαμία στο δεύτερο μέρος με το σουτ του Αμαράλ εκτός περιοχής να καταλήγει στην αγκαλιά του Καπίνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
Ανέβασαν ρυθμούς οι φιλοξενούμενοι τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
64' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Φρεντ Ντουάρτε αντί Xoυάνπι και Ντίας αντί Σενγκέλια by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
66' Ζήτησε πέναλτι για χέρι του Στάγιτς ο Τσιλούλης. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
Η ισοφάριση από τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Στο κέντρο έχει μεταφερθεί το ματς. Λιγότερες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
71' Φάουλ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
72' Aλλαγές για τη Λαμία. Σίντκλεϊ και Τόσιτς περνούν στο ματς. Εκτός Μαρτίνεθ και Τσιλούλης by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
76' Νέα αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ζοάο Πέδρο αντικαθιστά τον Καρέλη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
77' Απειλεί ο Παναιτωλικός με τον Φρεντ Ντουάρτε να σουτάρει εκτός περιοχής και να στέλνει την μπάλα αουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
78' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Τρίτο δοκάρι, με τον Τορεχόν να σεντράρει, τον Πέδρο να τραντάζει με κεφαλιά το οριζόντιο του Κοσέλεφ, ενώ ο Μαυρίας σημάδεψε άουτ στην επαναφορά. Πολύ κοντά στην ανατροπή! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
81' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος αντί του Καρλίτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
82' Γκολ η Λαμία! Ο Νούνιες δίνει εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
Όμορφη ενέργεια του Νούνιες, που συνέκλινε, έφτασε στο μέσο της μεγάλης περιοχής, σούταρε, ο Καπίνο την βρήκε αλλά δεν κατάφερε να διώξει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
Τελευταία λεπτά στο ματς. Σε δυο λεπτά μπαίνουμε στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
89' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
90' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μπακάκης και Μπουζούκης μέσα αντί των Πέρες και Μαυρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
Kαι για τη Λαμία. Ο Μάλτσι δίνει τη θέση του στον Κορνέζο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
90'+5' Κίτρινη στον Σίντκλεϊ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Τέλος στο ματς, η Λαμία φεύγει με τη νίκη 2-1 από το Αγρίνιο! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
Σπουδαία νίκη για τη Λαμία που πέρασε αυτή τη στιγμή τον Αστέρα με ένα ματς περισσότερο και βρίσκεται σε τροχιά playoffs. Παρέμεινε 11ος ο Παναιτωλικός με 14 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου