Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση μεταξύ Πανσερραϊκού και Βόλου στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:19
Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από NovaSports Prime. Ραδιοφωνική ενημέρωση στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Κώστα Δελή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:19
Oι δυο ομάδες βρίσκονται σε διαφορετικό μομέντουμ και ψάχνουν, η κάθε μια για τους λόγους της, το θετικό αποτέλεσμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:20
Αρχικά, στο βαθμολογικό πίνακα οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 9η θέση με 21 βαθμούς και στο -5 από την πρώτη εξάδα, έχοντας απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, από την άλλη όμως η κατάσταση είναι σαφώς δυσκολότερη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:20
Το σύνολο του Άνχελ Λόπεθ είναι στη 12η θέση με 14 πόντους, μόλις στο +2 από την Κηφισιά και τον ΠΑΣ Γιάννινα, που βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα. Μετράει δυο εκτός έδρας νίκες με το ίδιο σκορ (0-2) κόντρα σε Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ αν συνυπολογιστεί και η ισοπαλία με την Κηφισιά έχει τρία σερί ματς αήττητη στο πρωτάθλημα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
Στην αντίπερα όχθη, ο Βόλος θέλει να βάλει τέλος σε μια αρκετά κακή περίοδο. Έχει ηττηθεί στα πέντε τελευταία του παιχνίδια, με την προηγούμενη νίκη να είναι στις 17 Δεκεμβρίου με 2-1 κόντρα στη Λαμία. Στην τελευταία του αγωνιστική υποχρέωση η ομάδα της Μαγνησίας γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 5-1 από τον ΠΑΟΚ, σε ένα ματς που δεν μπόρεσε ποτέ να φανεί ανταγωνιστική, παρά τη μέτρια εικόνα των «ασπρόμαυρων». by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:22
Ο Γκαρσία δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Ζήση Χατζηστραβό που είναι τραυματίας, αλλά και τους διεθνείς, Ουεντραόγκο και Μασαρίποφ που είναι με το Μάλι και το Ουζμπεκιστάν στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής και στο Ασιατικό Κύπελλο, αντίστοιχα. Η αποστολή δεν έγινε γνωστή από τον Πανσερραϊκό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:22
Ο Άνχελ Λόπεθ, από την άλλη, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να έχει και πάλι στην διάθεσή του τόσο τον Τρουιγιέ, όσο και τους Γκαρσία, Ασλανίδη και Κόμπα, που εξέτισαν τις τιμωρίες τους την περασμένη αγωνιστική. Μάλιστα, με εξαίρεση τον Τάχατο, που παραμένει τραυματίας και ως εκ τούτου «κόπηκε» από την αποστολή της ομάδας της Μαγνησίας, άλλο πρόβλημα δεν υπάρχει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:25
Oι εντεκάδες του αγώνα: Πανσερραϊκός: Χόβαν, Θυμιάνης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Δεληγιαννίδης, Στάικος, Μορέιρα, Τομάς, Ουάρντα, Ντανκερλούι, Μπετανκόρ. Βόλος: Κόβατς, Μύγας, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Κίτσος, Τσοκάνης, Σιέλης, Γκλάβτσιτς, Άλχο, Ασεχνούν, Γκαρσία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:25
Διαιτητής: Ανδριανός Βοηθοί: Κωνσταντίνου, Τσολακίδης VAR: Ζαμπάλας, Δημητριάδης 4ος: Τσετσίλας by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:26
Ο Πάμπλο Γκαρσία διατηρεί την ίδια ενδεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Αντίθετα ο Άνχελ Λόπεθ εμπιστεύεται τον Κόβατς, ενώ βασικός ξεκινάει και ο Ασεχνούν, δύο παίκτες που αποκτήθηκαν στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:27
Αρκετός αέρας και κρύο στις Σέρρες, να δούμε πόσο αυτό θα επηρεάσει το θέαμα... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:28
Τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:32
Σέντρα στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
Πρώτη στιγμή με τη συμπλήρωση ενός λεπτού, ο Μπετανκόρ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας αλλά έστειλε την μπάλα μακριά από την εστία του Κόβατς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:35
3' Νέα καλή ανάπτυξη του Πανσερραϊκού από τα δεξιά με τον Δεληγιαννίδη, ωστόσο έδιωξε η άμυνα πριν ο Μπετανκόρ γίνει απειλητικός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:38
6' Νέα καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό, τρομερή ανάπτυξη με πρωταγωνιστές τους Ουάρντα και Μπετανκόρ όμως το σουτ του Τομάς βρήκε πάνω στα σώματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:40
8' Κι άλλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ο Κόβατς αποκρούει την αδύναμη κεφαλιά του Τομάς μετά τη σέντρα του Ντανκερλούι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:43
Πολύ πιο δυνατά μπαίνει στο ματς ο Πανσερραϊκός, που σχεδόν δεν έχει χάσει την μπάλα σε αυτό το πρώτο 10λεπτο, έχοντας ήδη κάποιες πολύ καλές στιγμές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
13' Ο Μύγας εκτέλεσε πλάγιο με δύναμη στην περιοχή του Πανσερραϊκού, όμως η άμυνα έδιωξε με άνεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:46
Κεντρικό ρόλο στην ανάπτυξη του Πανσερραϊκού παίζει ο Ουάρντα, που κατεβαίνει πολύ χαμηλά για να πάρει την μπάλα και να συνδυαστεί με τους εξτρέμ και τους μπακ των γηπεδούχων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:48
16' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, ο Τομάς έκανε επικίνδυνη σέντρα όμως ο Ντανκερλούι δεν έκανε επαφή με την μπάλα, η οποία πήγε στην αγκαλιά του Κόβατς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:51
72-28 μέχρι στιγμής η κατοχή της μπάλας, με τους γηπεδούχους να κάνουν... επιθετικό μονόλογο και να έχουν όλες τις καλές στιγμές στο παιχνίδι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:51
Χτύπησε ο Ουάρντα, που έχει πέσει στο έδαφος με το ιατρικό τιμ της ομάδας των Σερρών από πάνω του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:52
Θα συνεχίσει ο Αιγύπτιος, που ρωτήθηκε από τον Γκαρσία και είπε ότι μπορεί να παίξει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:54
Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:55
24' Πρώτη φορά που η άμυνα του Πανσερραϊκού αισθάνθηκε τον Βόλο, δεν μπόρεσε να συνεργαστεί ο Γκαρσία με τον Γκλάβτσιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:59
Ακόμη δεν έχει τελική ο Βόλος, ενώ βρισκόμαστε στο 27ο λεπτό. Έχει καταφέρει να κρατήσει εδώ και ώρα πάντως χωρίς φάση τους γηπεδούχους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
29' Έξυπνο πέρασμα του Δεληγιαννίδη στον Ουάρντα, η σέντρα του Αιγύπτιου όμως ήταν μακριά από οποιονδήποτε συμπαίκτη του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:02
30' Δεν ζύγισε καλά το σουτ ο Δεληγιαννίδης, πολύ μακριά από την εστία η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:04
Χτύπησε ο Δεληγιαννίδης, που έπεσε με τον ώμο μετά από μαρκάρισμα του Τσοκάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:05
Πήγε προσωρινά στον πάγκο, με 10 θα συνεχίσει για λίγο ο Πανσερραϊκός, θα φανεί αν θα συνεχίσει στην πορεία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Δεληγιαννίδης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:09
38' Σέντρα του Ντανκερλούι, έδιωξε εύκολα ο Ασλανίδης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:10
Πέναλτι για τον Βόλο στο 39'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:10
Για χέρι του Διαμαντή στην περιοχή, θα ελεγχθεί προφανώς η φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:11
Ο Βόλος που δεν έχει τελική στο ματς, έχει την ευκαιρία να σκοράρει τώρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:11
Θα τσεκαριστεί η φάση από τον Ανδριανό, προφανώς έχει διαφορετική άποψη ο VAR. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:13
Ακυρώνεται τελικά το πέναλτι, ελεύθερο για τον Πανσερραϊκό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:14
Ο Ζαμπαλάς (VAR) φώναξε τον Ανδριανό, θεωρώντας προφανώς πως η μπάλα πήγε στο χέρι του Διαμαντή μετά από επαφή στο σώμα του, με τον διαιτητή εν τέλει να συμφωνεί και να αλλάζει την απόφασή του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:15
44' Ωραίο μονοκόμματο σουτ του Στάικου, αλλά πήγε αρκετά μακριά από την εστία του Κόβατς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:17
4 τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:18
ΓΚΟΛ ο Βόλος στο 45+2'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:19
0-1 για τους Θεσσαλούς, με τον Ασεχνούν, χειμερινή μεταγραφή, να σκοράρει από πλάγια θέση με εντυπωσιακό τελείωμα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:19
Μία τελική, ένα γκολ για τον Βόλο, που χτυπάει λίγο πριν το ημίχρονο στην πρώτη φορά που απειλεί την εστία του Χόβαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:21
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-1 προηγείται ο Βόλος με το γκολ του Ασεχνούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:23
Ο Πανσερραϊκός είχε υπεροχή στο πρώτο 20λεπτο με μερικές καλές στιγμές. Στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου, ο Βόλος ισορρόπησε τα πράγματα αμυντικά, χωρίς να απειλήσει μέχρι το γκολ του Ασεχνούν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
Άλεξιτς στη θέση του Ντανκερλούι. Ο Άλεξιτς θα πάει πίσω από τον Μπεντανκόρ και ο Ουάρντα αριστερά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Από την άλλη πλευρά, βγαίνει ο Κίτσος και μπαίνει ο Κόμπα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Προφανώς ο Γκαρσία θέλει γκολ για την ομάδα του, βάζοντας και δεύτερο επιθετικό, τον Άλεξιτς, μαζί με τον Μπεντανκόρ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
48' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό, το κερδίζει ο Άλεξιτς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:41
Ο Σιέλης ανέτρεψε τον Άλεξιτς και ο Ανδριανός έδειξε ακαριαία την άσπρη βούλα, πάει στο VAR ξανά ωστόσο, προφανώς υπάρχει διαφορετική άποψη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:41
Δεν αλλάζει η απόφαση, πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
1-1, ο Θυμιάνης το εκτελεί και σκοράρει το τέταρτο γκολ του στη σεζόν! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
Δικαιώνεται για την αλλαγή του ο Γκαρσία, με τον Άλεξιτς να κερδίζει πέναλτι λίγο αφού μπήκε στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
Περνάει για λίγο εκτός ο Σιέλης, που έχει ματώσει στη μύτη και βγήκε μετά από απαίτηση του διαιτητή. Με 10 προσωρινά ο Βόλος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
57' Κίτρινη κάρτα στον Άλχο για καθυστέρηση σε πλάγιο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
Νωρίτερα, είχαν κιτρινιστεί οι Άλεξιτς και Ασεχνούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:50
58' Τρομερό σουτ του Άλεξιτς από πολύ μακριά, έδιωξε ο Κόβατς σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:51
59' Ανατροπή για τον Πανσερραϊκό, γκολ με τον Δεληγιαννίδη στο 59' και 2-1! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:52
Εξαιρετική σέντρα του Στάικου, τρομερή κεφαλιά-ψαράκι του Δεληγιαννίδη και ανατροπή μέσα σε ένα τέταρτο για τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:55
Αλλαγή για τον Βόλο, μπαίνει ο Ράσιτς στη θέση του Σιέλη. Ενισχύει την επίθεσή του ο Λόπεθ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:57
Και ο Μωραΐτης στη θέση του Ασλανίδη για τους φιλοξενούμενους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:57
66' Δύσκολο γυριστό για τον Ουάρντα, μπλόκαρε ο Κόβατς χωρίς πρόβλημα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:58
21:01
69' Επικίνδυνα πράγματα στην περιοχή του Πανσερραϊκού, ο Τσοκάνης έκανε γυριστό προς την εστία αλλά ο Χόβαν έδιωξε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:03
71' Ο Ουάρντα με φοβερό τάκλιν έκλεψε την μπάλα στην άμυνα του Βόλου, όμως ο Μπετανκόρ έκανε κακό γύρισμα στο πουθενά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:05
73' Περνάει ο Ντέλετιτς στη θέση του Τσοκάνη, παίρνει το περιβραχιόνιο ο Άλχο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:07
Ο Μύγας βρήκε με τον αγκώνα στο πηγούνι τον Τομάς που φάνηκε να πονάει αλλά σηκώθηκε γρήγορα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:08
Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό τώρα, ο Οικονόμου στη θέση του Μπετανκόρ. Πάει ως μοναδικός φορ ο Άλεξιτς, τώρα που έχει γυρίσει το παιχνίδι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
78' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:10
Ο Μωραΐτης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον Χόβαν αλλά νικήθηκε από τον Σλοβάκο πορτιέρε με το πόδι, ενώ στη συνέχεια ο Μύγας είχε ευκαιρία να εκτελέσει από πολύ κοντά, όμως έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:15
Κίτρινη κάρτα για τον Ματίας Τομάς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:16
Έχει πέσει στο έδαφος ο Χόβαν, φαίνεται να έχει κάτι σαν κράμπα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:17
Σηκώνεται ο Σλοβάκος πορτιέρε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:18
Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους, έξω ο Τομάς και μέσα ο Μούργος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:19
Είμαστε λίγο πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου, να δούμε και τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:19
21:21
Τραυματίστηκε ο Διαμαντής, που πονάει εδώ και αρκετή ώρα και περνάει εκτός με αναγκαστική αλλαγή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:22
Ο Γκοτζαμανίδης στη θέση του, ενώ βγαίνει ο Ουάρντα και μπαίνει ο Πεταυράκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:24
Ο VAR φωνάζει τον Ανδριανό για μαρκάρισμα στην περιοχή του Πανσερραϊκού. Ο Οικονόμου έχει ανατρέψει τον Μύγα. Πέναλτι για τον Βόλο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:24
Ευκαιρία για τον Βόλο να ισοφαρίσει στο 90+3' by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:25
2-2, ισοφαρίζει ο Γκαρσία στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:26
Ένταση μπροστά στον πάγκο του Βόλου εντωμεταξύ, η οποία πήγε να ξεφύγει αλλά λύθηκε με παρέμβαση των ψυχραιμότερων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:27
Ο Μορέιρα παίρνει κάρτα, καθώς ήταν ο πρωταγωνιστής στην ένταση με τον πάγκο του Βόλου. Και ο Ράσιτς κιτρινίζεται. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:30
Είμαστε τώρα στα τελευταία λεπτά, ο χρόνος των καθυστερήσεων έχει παρέλθει όμως θα κρατηθούν μερικά λεπτά ακόμη καθώς υπήρξαν διακοπές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:31
Κερδισμένο φάουλ για τον Βόλο κοντά στην περιοχή στο 90+10'. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:32
Περνάει ανεκμετάλλευτο και φινάλε στο ματς, 2-2 σε ένα ενδιαφέρον ματς στις Σέρρες! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:35
Ο Βόλος παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό μετά από 5 σερί ήττες, ενώ οι γηπεδούχοι... ξενερώνουν, καθώς κρατούσαν σφιχτά το τρίτο τους σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης