Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Κηφισιάς με τον Άρη για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
Σέντρα στις 20:00 by Χρήστος Λόης
19:55
Τηλεοπτικά από COSMOTE Sport 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Πολιά. by Χρήστος Λόης
19:56
Οι νεοφώτιστοι θέλουν να εκμεταλλευτούν την κόπωση των αντιπάλων τους από τις υποχρεώσεις τους στο Κύπελλο Ελλάδας Betsson και να φτάσουν σε ένα θετικό αποτέλεσμα που θα τους επιτρέψει να ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Χρήστος Λόης
19:56
Υπενθυμίζεται πως στον αγώνα του Α’ γύρου, ο σύλλογος των βορείων προαστίων είχε αποδράσει με την ισοπαλία, 1-1, από το «Κλ. Βικελίδης». by Χρήστος Λόης
19:56
Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Άκη Μάντζιου πήρε σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας 3-0 τη Νίκη Βόλου, με τη ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη εβδομάδα. by Χρήστος Λόης
19:56
Χωρίς νίκη στα έξι τελευταία ματς η Κηφισιά, με τον Άρη από την άλλη να προέρχεται από 3-2-1. by Χρήστος Λόης
19:57
Οι δυο ομάδες έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο... by Χρήστος Λόης
19:57
Πάμε και στις ενδεκάδες. by Χρήστος Λόης
19:58
Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Αναγνωστόπουλος, Τσάπαν, Γκόμπελιτς, Σολόα, Τεϊσέιρα, Ιλίεφ, Πέιος, Μιλίσεβιτς, Μπιφουμά, Ματέους Σάντος, Τεττέι. by Χρήστος Λόης
19:58
Αναπληρωματικοί: Κρίστινσον, Αντερέγκεν, Κωνταντακόπουλος, Αντούνες, Παρράς, Σμπώκος, Σπίνος, Λαντρ, Οζέγκοβιτς by Χρήστος Λόης
19:58
Η ενδεκάδα του Άρη: Χουτεσιώτης - Μοντόγια, Ρόουζ, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο - Βερστράτε, Τζούρασεκ - Φετφατζίδης, Σουλεϊμάνοφ, Μενέντεθ - Ζαμόρα. by Χρήστος Λόης
19:59
Αναπληρωματικοί: Κυριαζής, Βέλεθ, Ντουκουρέ, Φεράρι, Νταρίντα, Σαβέριο, Μάνου Γκαρσία, Φατόρε, Μορόν. by Χρήστος Λόης
20:00
Διαιτητής: Γκάμαρης Βοηθοί: Απτόσογλου, Μωυσιάδης 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Τσαγκαράκης, Κωστάρας by Χρήστος Λόης
20:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Χρήστος Λόης
20:01
1' Κόρνερ για την Κηφισιά, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Χρήστος Λόης
20:03
Ισόπαλη 1-1 ήρθε η αναμέτρηση των δυο ομάδων στον πρώτο γύρο στο «Βικελίδης». by Χρήστος Λόης
20:05
5' Πρώτη ευκαιρία για την Κηφισιά! Λάθος απομάκρυνση του Χουτεσιώτη, ο Πέιος βρήκε χώρο και έκανε το σουτ, με τον Έλληνα τερματοφύλακα να αποκρούει εντυπωσιακά. by Χρήστος Λόης
20:07
7' Ακόμη ένα σουτ του Πέιου, αυτή τη φορά ήταν κακό και έφυγε μακριά άουτ. by Χρήστος Λόης
20:13
12' Ωραίο γέμισμα του Μενέντεθ στην περιοχή, ο Σουλεϊμάνοφ πήρε την κεφαλιά στην κίνηση, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Αναγνωστόπουλου και δεν απείλησε. by Χρήστος Λόης
20:16
16' ΓΚΟΛ ο Άρης! Λάθος πάσα του Τετέι πάνω στον Μενέντες, ο οποίος είδε το κενό στο κέντρο της άμυνας της Κηφισιάς και ο Φετφατζίδης από θέση τετ α τετ εκτέλεσε ιδανικά για το 1-0. by Χρήστος Λόης
20:18
Πρώτο τέρμα του Έλληνα μεσοεπιθετικού στη δεύτερη θητεία του με τους «κίτρινους». by Χρήστος Λόης
20:22
20' Σε ένα αρκετό ισορροπημένο παιχνίδι, χωρίς γρήγορο ρυθμό, ο Άρης εκμεταλλεύεται το λάθος του Τετέι και παίρνει το προβάδισμα με τον Φετφατζίδη. Από την άλλη πλευρά, η Κηφισιά έχει μεγάλο πρόβλημα στο να κρατήσει την μπάλα, κάνει πολλά λάθη, ακόμα και χωρίς πίεση από τον αντίπαλο. Με αυτό τον τρόπο ήρθε και το γκολ που έβαλε μπροστά στο σκορ τους «κίτρινους». by Χρήστος Λόης
20:23
22' Κίτρινη στον Ρόουζ για μαρκάρισμα στον Πέιο. by Χρήστος Λόης
20:27
26' Ωραία ενέργεια του Οντουμπάτζο, πάσαρε στον Φετφατζίδη που είχε χώρο, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να βλέπει ωραία τον Σαμόρα, ο οποίος όμως έχασε το κοντρόλ του. by Χρήστος Λόης
20:31
30' Κίτρινη κάρτα στους Τσάπαν και Σαμόρα για αψιμαχία. by Χρήστος Λόης
20:31
by Χρήστος Λόης
20:33
32' Στο έδαφος οι Τετέι και Ρόουζ. by Χρήστος Λόης
20:33
Σηκώθηκαν αμφότεροι και συνεχίζουν. by Χρήστος Λόης
20:34
33' Κίτρινη στον πάγκο της Κηφισιάς για διαμαρτυρίες. by Χρήστος Λόης
20:34
20:34
34' Σέντρα του Μιλίσεβιτς, ήταν δυνατή και πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:36
35' Ακόμη μια διακοπή, καθώς συγκρούστηκαν οι Σαμόρα και Τσάπαν. by Χρήστος Λόης
20:38
38' Ακόμη ένα σουτ του Πέιου, η μπάλα κόντραρε. by Χρήστος Λόης
20:38
38' Κινήθηκε ωραία ο Ματέους Σάντος στον άξονα, βρήκε χώρο και έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:40
40' Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, το κέρδισε ο Μενέντες. by Χρήστος Λόης
20:40
40' Κεφαλιά του Φαμπιάνο, έδιωξε ο Αναγνωστόπουλος με ωραία απόκρουση. by Χρήστος Λόης
20:42
41' Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά! Ωραία ενέργεια του Ματέους Σάντος, συνεργάστηκε με τον Τετέι και έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά αστόχησε από κοντά. by Χρήστος Λόης
20:42
Πολύ κινητικός ο Βραζιλιάνος εξτρέμ, που έχει διάθεση και έως τώρα τις καλύτερες στιγμές για την Κηφισιά, αλλά του λείπει η αποτελεσματικότητα στο τελευταίο τρίτο. by Χρήστος Λόης
20:45
Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
20:47
45' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη! Λάθος στη μεσαία γραμμή από τον Σολόα, ο Φετφατζίδης έκλεψε και μοίρασε στον Σουλεϊμάνοφ, που έκανε το σουτ, με τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
20:47
Κεφαλιά του Φαμπιάνο ήταν άστοχη και πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:48
45+2' Σέντρα του Μιλίτσεβιτς, η μπάλα κόντραρε και έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης. by Χρήστος Λόης
20:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Κηφισιά-Άρης 0-1 by Χρήστος Λόης
20:50
Οι «κίτρινοι» πηγαίνουν με προβάδισμα στα αποδυτήρια με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, με το γκολ του Φετφατζίδη στο 16ο λεπτό έπειτα από την ωραία πάσα του Μενέντες. by Χρήστος Λόης
20:50
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
20:53
Να σημειώσουμε, δε, πως πριν την έναρξη του αγώνα η Κηφισιά τίμησε τον Άκη Μάντζιο, που ξεκίνησε από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου των Βορείων Προαστίων, ενώ φόρεσε και τη φανέλα της ανδρικής ομάδας. by Χρήστος Λόης
21:03
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
21:04
Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες. by Χρήστος Λόης
21:05
46' Έκανε το γύρισμα ο Μπιφουμά, ο Τετέι βρήκε την μπάλα με το τακουνάκι, αλλά δεν απειλήθηκε η εστία του Χουτεσιώτη. by Χρήστος Λόης
21:06
48' Φωνές από την πλευρά των γηπεδούχων για πέναλτι στον Τετέι! by Χρήστος Λόης
21:06
Στο έδαφος ο επιθετικός των γηπεδούχων, φαίνεται να έχει χτυπήσει στα πλευρά. by Χρήστος Λόης
21:08
Η φάση εξετάστηκε από το VAR, για σπρώξιμο του Μοντόγια στον Τετέι, αλλά το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. by Χρήστος Λόης
21:11
53' Ο Πέιος πάσαρε στον Ματέους Σάντος και αυτός στον Σολόα, ο οποίος σκόραρε αλλά ήταν από θέση οφσάιντ και το τέρμα ακυρώθηκε. by Χρήστος Λόης
21:11
Εξετάστηκε η φάση από τον VAR, που συμφώνησε με την απόφαση για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
21:12
54' Αλλαγή για την Κηφισιά στη θέση του φορ: Στη θέση του Τετέι, ο Οζέγκοβιτς. by Χρήστος Λόης
21:12
54' Κίτρινη στον Τεϊσέιρα για μαρκάρισμα στον Μένεντες. by Χρήστος Λόης
21:13
56' Ωραία συνεργασία για την Κηφισιά, που πάτησε περιοχή με τον Ματέου Σάντος, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:14
Δυο αλλαγές για τον Άρη: Φετφατζίδης και Σουλεϊμάνοφ εκτός, Νταρίντα και Σαβέριο εντός. by Χρήστος Λόης
21:15
Πολύ επικίνδυνη στο δεύτερο ημίχρονο η Κηφισιά, που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Χρήστος Λόης
21:16
58' Καλή στιγμή για την Κηφισιά: Σέντρα του Μιλίσεβιτς, ο Οζέγκοβιτς πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
21:16
21:17
60' Κίτρινη του Σολόα για μαρκάρισμα στον Νταρίντα. by Χρήστος Λόης
21:21
64' Κίτρινη στο Οντουμπάτζο που παρεμπόδισε την εκτέλεση του πλαγίου. by Χρήστος Λόης
21:23
65' Κίτρινη στον Πέιο για μαρκάρισμα στον Οντουμπάτζο. by Χρήστος Λόης
21:28
69' Έχουν ελαχιστοποιηθεί οι φάσεις στα τελευταία λεπτά, με τον Άρη να βάζει φρένο στην πίεση της Κηφισιάς στα τελευταία λεπτά. by Χρήστος Λόης
21:28
69' Κίτρινη κάρτα στον Σαβέριο. by Χρήστος Λόης
21:32
74' Δυο αλλαγές για τον Άρη: Μορόν και Μενέντες εκτός, Σαμόρα και Μανού Γκαρθία εντός. by Χρήστος Λόης
21:37
79' Κεφαλιά του Οζέγκοβιτς, αλλά ήταν από θέση οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
21:37
80' Κόρνερ για την Κηφισιά, το κερδίζει ο Οζέγκοβιτς. by Χρήστος Λόης
21:38
Κίτρινη στον Νταρίντα. by Χρήστος Λόης
21:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, έδιωξε ο Φαμπιάνο. by Χρήστος Λόης
21:40
82' Αλλαγή για τον Άρη, με τον Μενέντες να περνάει εκτός και τον Φεράρι να παίρνει τη θέση του. by Χρήστος Λόης
21:40
83' Κεφαλιά του Ματέους Σάντους, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:41
83' Στο έδαφος ο Άρης, φαίνεται να έχει ενοχλήσεις. by Χρήστος Λόης
21:41
Ο Άρης δεν έχει άλλες αλλαγές να κάνει! by Χρήστος Λόης
21:44
86' Προσωρινά εκτός ο Φαμπιάνο, ο Οντουμπάτζο πηγαίνει στη θέση του στόπερ. by Χρήστος Λόης
21:44
Επέστρεψε ο Βραζιλιάνος στόπερ. by Χρήστος Λόης
21:45
87' Δεν το διακινδυνεύει ο Μάντζιος, κρατάει τον Οντουμπάτζο στα στόπερ και ο Φαμπιάνο κινείται ως φορ, προκειμένου να μην μείνει ο Άρης με 10. by Χρήστος Λόης
21:47
90' Αλλαγή για την Κηφισιά: Στη θέση του Πέιου ο Αντερέγκεν. by Χρήστος Λόης
21:48
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
21:49
90+2' Πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης η Κηφισιά. by Χρήστος Λόης
21:53
Συμπληρώθηκαν τα πέντε λεπτά, απομένουν δυο. by Χρήστος Λόης
21:55
90+7' Κίτρινη για καθυστέρηση στον Χουτεσιώτη. by Χρήστος Λόης
21:55
Τέλος στο παιχνίδι: Κηφισιά-Άρης 0-1 by Χρήστος Λόης
21:56
Ο Άρης επικράτησε με 1-0 την Κηφισιάς στην Καισαριανή χάρη στο γκολ του Γιάννη Φετφατζίδη, διατηρώντας την ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν στον πάτο της βαθμολογίας. Στο -5 από τον Ολυμπιακό οι «κίτρινοι». by Χρήστος Λόης