Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Kαλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:14
Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr! Παρέα θα παρακολουθήσουμε τη σημαντική αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:15
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 17:30 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ενώ ραδιοφωνικά θα ενημερώνεστε από τον bwinΣΠΟΡ FM, σε περιγραφή του Κώστα Μιαούλη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
Σημαντική αναμέτρηση λοιπόν για την 6η θέση της κανονικής διάρκειας, που σε μεγάλο βαθμό θα δώσει προβάδισμα στον νικητή, αν αυτός φυσικά υπάρξει σήμερα. Από τη μια οι Αρκάδες στην έβδομη θέση με 26 βαθμούς και είναι έτοιμοι να σπάσουν την «κατάρα» κόντρα στην ομάδα του Περιστερίου, την οποία έχουν να κερδίσουν από το μυθικό 6-2 της 27ης Νοεμβρίου του 2021. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
Στην αντίπερα όχθη η ομάδα του Περιστερίου, βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς, αλλά στο πρωτάθλημα την περασμένη αγωνιστική γνώρισε βαρύτατη εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ με σκορ 5-0 την οποία και θέλει να «σβήσει» με θετικό αποτέλεσμα στην Τρίπολη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Πάμε όμως να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων γιατί έχουμε μπει στην τελική ευθεία για τη σέντρα. Μόλις 10 λεπτά έχουν απομείνει. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Ξεκινάμε με τον Αστέρα λοιπόν και τις επιλογές του Μίλαν Ράσταβατς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Aστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης - Λύρατζης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Μουνάφο, Γιαμπλόνσκι - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μιριτέλο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Στον πάγκο: Tσιφτσής, Χουχούμης, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Γκος, Βαλιέντε, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Πάμε και στον Ατρόμητο ο οποίος έχει και μια απώλεια της τελευταίας στιγμής, αφού ο Αντρέας Κούεν έμεινε εκτός αποστολής λόγω ίωσης. Τη θέση του στην αποστολή πήρε ο Θανάσης Καραμάνης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Aτρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας - Κυβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ-Κούντε, Έντερ, Έρλινγκμαρκ-Ρομπάιγ, Βαλένσια, Βέργος by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Στον πάγκο: Μαγκετσιάνι, Τσακμάκης, Βρακάς, Ντιρκς, Αντζιέλσκι, Καραμάνης, Αθανασίου, Τριμμάτης, Πομόνης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
H προϊστορία: 21 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 10 ΝΙΚΕΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 8 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 3 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΚΟΛ: 28-15 by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
To ματς έγινε ακόμη πιο σημαντικό από χθες που η Λαμία πέρασε από το Αγρίνιο με σκορ 2-1 επί του Παναιτωλικού. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Μωϋσιάδης, Καραλής VAR: Τζήλος Τέταρτος: Κατοίκος by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Τώρα το διαιτητικό τρίο με τους παίκτες των δυο ομάδων, βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
0-0 το πρώτο ματς στο Περιστέρι θυμίζουμε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην αρκαδική πρωτεύουσα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
1' Σέντρα για τον Αστέρα! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
2' Κόρνερ για τον Αστέρα από την αριστερή πλευρά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου προσωρινά. Εμμένουν στην πίεση οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
4' Φάουλ υπέρ του Βέργου, μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:36
5' Εκτέλεσε το φάουλ ο Έντερ, η μπάλα έφτασε στην περιοχή, εκεί όπου ο Γραμματικάκης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:37
Αρκετά προσεκτικές και οι δυο ομάδες στα μετόπισθεν. Ποντάρουν στη γρήγορη τους ανάπτυξη στο transition. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
8' Προσπάθεια του Αστέρα να αναπτυχθεί από τα αριστερά, με τον Μπαρτόλο να τραβιέται στα άκρα και να σημαδεύει με σέντρα τον Μιριτέλο που καραδοκούσε στην περιοχή. Η μπάλα έφυγε πλάγιο όμως. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
Ο Τζαβέλλας δείχνει να έχει πρόβλημα. Έχει μπει το ιατρικό τιμ του Ατρομήτου. Ο Τσακμάκης σηκώθηκε για προθέρμανση. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στην Τρίπολη, χωρίς καμία ευκαιρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
12' Φάουλ στον χώρο του κέντρου από τον Γιαμπλόνσκι, ο οποίος άπλωσε το χέρι στο πρόσωπο του Βέργου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
14' Φάουλ του Ντε Μποκ στον Καλτσά στον χώρο του κέντρου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
16' Πρώτη τελική του ματς, ανήκει στον Ατρόμητο. Ο Βέργος πήρε την κάθετη από τον Έντερ, διένυσε ορισμένα μέτρα, πάτησε περιοχή, πλάσαρε από δύσκολη θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Γραμματικάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
Πατάει κάπως καλύτερα ο Ατρόμητος στα πρώτα 18 λεπτά του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
19' Γκολ ο Αστέρας στην κόντρα! 1-0 με τον Κρεσπί! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
Οι γηπεδούχοι αναπτύχθηκαν από τα δεξιά με τον Καλτσά να κάνει τη σέντρα και τον Κρεσπί στο δεύτερο δοκάρι να σκοράρει με πλασέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
Εξετάζεται η φάση για offside στην αρχή της φάσης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
Μετράει το γκολ! 1-0 ο Αστέρας Τρίπολης, προηγείται του Ατρομήτου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
To replay δικαιώνει Σιδηρόπουλο και Τζήλο στο VAR. Δεν είναι offside ο Καλτσάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
Εντείνει την πίεση ο Αστέρας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
26' Προσπαθεί να απειλήσει ο Ατρόμητος με τον Βέργο να φεύγει στην κόντρα και τον Τζουκάνοβιτς να διώχνει σε κόρνερ πριν ο Ρομπάιγ γίνει επικίνδυνος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Πέρασε αναίμακτα η φάση για την άμυνα του Αστέρα, αφού ο Ντε Μποκ έκανε επιθετικό φάουλ στον Καστάνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
18:00
29' Σπουδαίο τάκλιν του Καστάνιο στον Βαλένσια, πριν εκτελέσει ο Χιλιανός. Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Ο Ατρόμητος τώρα έχει ανεβάσει λίγο περισσότερο τις γραμμές του. Θέλει να πιέσει ψηλά τον Αστέρα προκειμένου να βρει γκολ ισοφάρισης πριν το ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
Έχει συμπληρωθεί το ημίωρο στην Τρίπολη. Πάντα στο 1-0 ο Αστέρας με το γκολ του Κρεσπί από το 19'. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
34' Πέναλτι για τον Ατρόμητο που κερδίζει ο Έντερ από τον Μουνάφο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
35' Το έχασε ο Βέργος! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
Κάκιστη εκτέλεση από τον σέντερ φορ των φιλοξενούμενων, ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
36' Κίτρινη στον Μπαρτόλο και φάουλ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
Κεφαλιά του Ντε Μποκ, άουτ, αλλά δεν μετρά η φάση. Εκτεθειμένος ο Βέλγος αριστερός μπακ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
Να λοιπόν που πήρε «άγρια» ομορφιά το ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
38' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ξανά από τα δεξιά ο Καλτσάς σέντραρε στην περιοχή με στόχο τον Κρεσπί αλλά η κεφαλιά του Ισπανού πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
18:13
42' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Οι Περιστεριώτες έφυγαν στην κόντρα με τον Βέργο να παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή και να εφορμά, σούταρε αλλά η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του Γραμματικάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Το τελευταίο πεντάλεπτο έχει φρενήρη ρυθμό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
45'+2' Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά με επιθετικό φάουλ του Τζουκάνοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Τρίπολη! Αστέρας - Ατρόμητος 1-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
Επέστρεψαν οι ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τρίπολη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
Χωρίς κάποια αλλαγή προς το παρόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
47' Πρώτη «επίσκεψη» του Αστέρα στην περιοχή του Ατρομήτου με τη σέντρα του Καλτσά να καταλήγει στα χέρια του Τσιντώτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
47' Πολύ φιλόδοξη προσπάθεια του Μιριτέλο ο οποίος προσπάθησε από το κέντρο να νικήσει τον Τσιντώτα. Μακριά, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
48' Φάουλ για τον Ατρόμητο μεταξύ κέντρου και περιοχής. Ο Κούντε εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:40
Αρκετά δυναμικοί στα μαρκαρίσματα τους οι ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου, αλλά όχι αντικανονικοί. Διαφορετική προσέγγιση και από τις δυο ομάδες ως τώρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
52' Γκολ ο Αστέρας μετά από δοκάρι! Ο Μπαρτόλο με προβολή είδε τον Τσιντώτα να απομακρύνει και να στέλνει σε κόρνερ πριν το δοκάρι και από το κόρνερ του Καλτσά ο Ρεγκίς κάνει το 2-0 από κοντά! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
2-0 λοιπόν ο Αστέρας, που δείχνει να κάνει μεγάλο βήμα για τη νίκη! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
Εξετάζεται για παν ενδεχόμενο η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Περιμένει τον Τζήλο από το VAR o Σιδηρόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Εξετάζεται για το αν ο Κρεσπί είναι εκτεθειμένος στην κεφαλιά του Μιριτέλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
Έχουμε «φάει» λοιπόν ένα πεντάλεπτο με αυτή την ιστορία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Μετράει το γκολ! 2-0 ο Αστέρας Τρίπολης! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
Ηχηρό προβάδισμα λοιπόν για τον Αστέρα που στα επόμενα 30 και πλέον λεπτά θα προσπαθήσει να διαχειριστεί το υπέρ του σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
61' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κυβρακίδης τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Λύρατζη να κάνει λάθος εκτίμηση, τον Ντε Μποκ να κάνει... κάτι σαν πλασέ και τον Γραμματικάκη να αποκρούει διατηρώντας το 2-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Έρλινγκμαρκ αποχωρεί, με τον Ντιρκς να παίρνει τη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
64' Γκολ ο Ατρόμητος με τον Ντε Μποκ που δείχνει να έχει χτυπήσει! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
Είναι αυτογκόλ του Καστάνιο! Ο Ντιρκς τη σέντρα με το αριστερό από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, κίνηση-καρμπόν του Ντε Μποκ που έκανε την κεφαλιά, ο Γραμματικάκης απέκρουσε, πάνω στον Καστάνιο, που άθελα του την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Νέο ενδιαφέρον στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
67' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ρομπάιγ δίνει τη θέση του στον Αντζιέλσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
68' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Απομάκρυνε η άμυνα των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
69' Αλλαγές για τον Αστέρα. Έξω Γιαμπλόνσκι μέσα Βαλιέντε. Εκτός και ο Μπαρτόλο για Ζουγλή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
72' Ροντέο το ματς, με τον Λύρατζη και όλους τους ανθρώπους του Αστέρα να ζητούν παράβαση σε ανατροπή του Λύρατζη από τον Βέργο. Δεν υπάρχει όμως επαφή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
73' Ο Άλβαρες στο έδαφος νιώθει ενοχλήσεις. Δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
74' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουχούμης αντικαθιστά τον Άλβαρες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
Τελευταία 15 λεπτά συν όποιες καθυστερήσεις στην Τρίπολη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
77' Γκολ ο Αστέρας! Ο Καλτσάς το 3-1 με τρομερό σουτ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
Φοβερή αντεπίθεση με τον Ζουγλή να βρίσκει χώρα από τα αριστερά, ο Κρεσπί πάτησε ξανά στον νεαρό, αυτός είδε τον Καλτσά και του την «έστρωσε» με τη μια, με τον έμπειρο εξτρέμ να σκοράρει με «οβίδα»! 3-1 λοιπόν, ξανά «μαξιλαράκι» δυο γκολ για τον Αστέρα! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
80' Στο έδαφος και ο Μουνάφο με ενοχλήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
81' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Από την απομάκρυνση του Τζουκάνοβιτς, ο Κούντε επωφελήθηκε κοντρόλαρε την μπάλα και με... βολέ τράνταξε το οριζόντιο του Γραμματικάκη. Σπουδαία στιγμή για τους φιλοξενούμενους να ξαναμπούν στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
83' Χέρι του Καστάνιο. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
83' Αλλαγές για τον Αστέρα με τον Χριστόπουλο και τον Ρεγκίς να αποχωρούν. Χριστόπουλος και Γκος τους αντικαθιστούν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
84' Στο τείχος η εκτέλεση του Έντερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
86' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
87' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Από φάουλ που εκτελέστηκε η μπάλα έφτασε στην περιοχή, αλλά η προβολή του Μιριτέλο αποδείχθηκε εύκολη λεία για τον Τσιντώτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
88' Απειλεί με φαλτσαριστό σουτ ο Κούντε για τον Ατρόμητο. Πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. Ήδη πέρασαν τα δυο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
90'+2' Αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Βαλένσια να φεύγει και τον Βρακά να περνά στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
90'+3' Κόρνερ για τον Αστέρα by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
90'+3' Κεφαλιά του Ασεβέδο, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
90'+4' Φάουλ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
90'+7' Μεγάλη ευκαιρία για τέταρτο γκολ του Αστέρα, με τον Τσιντώτα να νικά στο τετ-α-τετ τον Ζουγλή! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
Τέλος στο ματς! Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα 3-1 τον Ατρόμητο! by Γιώργος Ζαχαρίου