Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

16:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο, στη ρεβάνς των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Λουκάς Χατζής
16:39
Την προηγούμενη εβδομάδα, οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες στο Ηράκλειο της Κρήτης, εκεί όπου ο Παναιτωλικός πήρε μικρό, αλλά σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης, πανηγυρίζοντας τη νίκη με σκορ 2-1, χάρη στο... buzzer beater γκολ του Νίκου Καρέλη! by Λουκάς Χατζής
16:40
Διαιτητής: Πολυχρόνης Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Πάτρας VAR: Γκορτσίλας, Μωϋσιάδης Τέταρτος: Μαλουτάς by Λουκάς Χατζής
16:43
Στα αγωνιστικά, οι Αγρινιώτες προέρχονται από την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από τη Λαμία στο πρωτάθλημα, μένοντας έτσι με μόλις μία νίκη στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια τους σε όλες τις διοργανώσεις (1-1-4). Από την άλλη, ο ΟΦΗ, ηττήθηκε 3-0 από την ΑΕΚ στην OPAP Arena με αποτέλεσμα να μετρά ρεκόρ 1-3-5 στα 9 πιο πρόσφατα παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Λουκάς Χατζής
16:43
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες: Παναιτωλικός (3-5-2): Στεργιάκης, Μαλής, Οικονόμου, Μλάντεν, Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Μαυρίας, Τορεχόν, Ντίας, Πέδρο. ΟΦΗ (4-2-3-1): Μπάουμαν, Μπρεσάν, Μπάκου, Νέιρα, Βούρος, Τοράλ, Τοράρινσον, Λουίζ Φελίπε, Γκλάζερ, Μπάκιτς, Αμπάντα. by Λουκάς Χατζής
16:56
Στους 10 βαθμούς η θερμοκρασία στο Αγρίνιο, που έχει πάντως λιακάδα. by Λουκάς Χατζής
16:56
Μπαίνουν στο γήπεδο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
16:59
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:01
2' Φάουλ σε καλό σημείο, από τα δεξιά όπου επιτίθεται, για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:02
2' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μετά από κομπίνα, η μπάλα έφτασε στον Νέιρα δεξιά στην περιοχή, εκείνος έκανε τη σέντρα, οι παίκτες του ΟΦΗ μπερδεύτηκαν μπροστά ακριβώς από την αντίπαλη εστία, με τον Μάλη να παραχωρεί σωτήρια σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:02
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
17:04
4' Φάουλ του Βούρου στον Χατζηθεοδωρίδη ώστε να κόψει την αντεπίθεση του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:05
6' Σέντρα του Ντουάρτε από τα δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ψηλά ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:06
7' Γλυκό γύρισμα του Νέιρα στην αντίπαλη περιοχή, απομάκρυναν οι παίκτες του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:07
8' Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ παίζει με τριάδα στην άμυνα. by Λουκάς Χατζής
17:08
9' Ο ΟΦΗ επιμένει, κυκλοφορώντας συνεχώς την μπάλα κοντά και γύρω από την αντίπαλη περιοχή. Σε παθητικό ρόλο μέχρι στιγμής ο Παναιτωλικός. by Λουκάς Χατζής
17:09
10' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά τη μονομαχία του Πέδρο με τον Βούρο. by Λουκάς Χατζής
17:10
Απομακρύνει τον κίνδυνο ο Μπάκιτς και ενώ ο ρέφερι σφυρίζει για επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:12
14' Πολύ κακό γέμισμα του Πέδρο, καμία ανησυχία για τον Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:13
Ο Παναιτωλικός έχει κερδίσει μερικά μέτρα στο γήπεδο, αυξάνοντας παράλληλα την πίεση στην μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:15
Μικρή διακοπή για τσεκάρισμα του VAR για πιθανό χέρι του Τορεχόν σε σέντρα του Μπάκου. by Λουκάς Χατζής
17:15
Δεν υπάρχει κάτι. by Λουκάς Χατζής
17:16
16' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ του Μπάκιτς να βγάζει πάνω στην γραμμή ο Μαλής! Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:16
Δεν βγαίνει κάτι. by Λουκάς Χατζής
17:17
18' Κίτρινη κάρτα στον Φελίπε για σκληρό μαρκάρισμα στον Πέδρο. by Λουκάς Χατζής
17:18
Στημένη φάση τώρα για τον Παναιτωλικό. ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
17:18
Περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η φάση. by Λουκάς Χατζής
17:19
21' Νέο στημένο φάουλ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
17:20
Άστοχη η κεφαλιά του Οικονόμου στην «καρδιά» της περιοχής του ΟΦΗ. Αυτή πάντως ήταν η πρώτη φάση των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
17:21
22' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη. by Λουκάς Χατζής
17:22
22' Δευτερόλεπτα μετά, ο Ντίαζ πιάνει ένα καλό και τεχνικό σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:22
23' εράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Στεργιάκης έβγαλε με εντυπωσιακή επέμβαση στην κάτω δεξιά του γωνία την κεφαλιά του Νέιρα. Δύσκολη απόκρουση με την μπάλα να σκάει μπροστά στον Έλληνα κίπερ. by Λουκάς Χατζής
17:23
Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:23
Ο διαιτητής δίνει επιθετικό φάουλ του Νέιρα στον Μαυρία. Φωνές από τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
17:25
26' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε εξαιρετικό σημείο, μετά την παρέμβαση του Οικονόμου στον Φελίπε. by Λουκάς Χατζής
17:25
Μέσα στο ημικύκλιο το φάουλ και λίγο προς τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
17:26
27' Άστοχη η εκτέλεση του Μπάκιτς, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
17:30
30' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με δοκάρι. Ο Τορεχόν γυρίζει με τη μία από τα αριστερά, ο Ντίας κάνει το σουτ με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι μετά από παρέμβαση του κίπερ και εν συνεχεία ο Μπάουμαν να μαζεύει την μπάλα κερδίζοντας και το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:30
31' Κόρνερ για τον ΟΦΗ που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
17:31
32' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΟΦΗ, στο ίδιο ακριβώς που είχε κερδίσει νωρίτερα στο 26'. by Λουκάς Χατζής
17:32
«Κεραυνός» του Φελίπε, διώχνει με γροθιές ο Στεργιάκης! by Λουκάς Χατζής
17:33
34' Κερδισμένο φάουλ τώρα για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο, από τα αριστερά. Απευθείας εκτέλεση πάντως δεν πάει εκεί... by Λουκάς Χατζής
17:34
35' Και όμως το πήγε απευθείας ο Ντίαζ με τον Μπάουμαν να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
17:35
Επιμένει ο Παναιτωλικός, ο οποίος κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο. by Λουκάς Χατζής
17:35
Απομάκρυνε η άμυνα του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:36
36' Στην αντεπίθεση, ο ΟΦΗ απειλεί με το καλό σουτ του Μπάκιτς να περνάει λίγο άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:36
38' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό που κάνει το 1-0 (3-1 συν.). Ωραία κυκλοφορία των γηπεδούχων, με την μπάλα να καταλήγει στον Ντουάρτε, ο οποίος με ένα ωραίο και δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνιά του Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:40
41' Ο ΟΦΗ τώρα γεμίζει με κόσμο την αντίπαλη περιοχή, έχοντας κερδίσει φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:40
Ο Μαλής απομακρύνει τη σέντρα του Αμπάντα. by Λουκάς Χατζής
17:41
42' Αδύναμη κεφαλιά-πάσα του Μπάκου στον Φελίπε μετά από φάση διαρκείας για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:41
42' Ακόμα ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ. Το 6ο του απόψε. by Λουκάς Χατζής
17:42
Επιθετικό φάουλ στον Τορεχόν. by Λουκάς Χατζής
17:42
by Λουκάς Χατζής
17:43
44' Ο ΟΦΗ επιμένει. Δεν μπορεί να κάνει και τίποτα άλλο αφού πλέον χρειάζεται δύο γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. by Λουκάς Χατζής
17:44
Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο χωρίς καθυστερήσεις. by Λουκάς Χατζής
17:45
Γεμάτο το πρώτο ημίχρονο, με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Ο Παναιτωλικός όμως ήταν εκείνος που βρήκε δίχτυα και πλέον προηγείται 1-0 και 3-1 συνολικά στη σειρά. by Λουκάς Χατζής
17:45
17:55
17:56
18:01
46' Ο Ριέρα αντί του Γκλάζερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:04
48' Ο Μπάκου δεν θα προλάβει τη βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας. by Λουκάς Χατζής
18:06
50' Κίτρινη στον Μαλή για φάουλ στον Τοράλ. by Λουκάς Χατζής
18:10
55' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα. by Λουκάς Χατζής
18:11
55' Εκτός ο Μπάκου, μέσα ο Μοσκέρα για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:13
57' Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή και τον έλεγχο του ρυθμού σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να δημιουργήσουν κάποια καλή στιγμή. by Λουκάς Χατζής
18:13
57' Εκτός ο Ντίαζ, μέσα ο Λιάβας για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:14
59' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό που κάνει το 2-0 (4-1 συν.). Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Λιάβας βρήκε τον Ντουάρτε, το «τσαφ» του οποίου ευνόησε τον επερχόμενο Χατζηθεοδωρίδη, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μπάουμαν για το 2-0. by Λουκάς Χατζής
18:20
63' Μία ακόμα καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μπάουμαν να απομακρύνει το σουτ του Πέδρο. by Λουκάς Χατζής
18:20
64' Αλλαγές για τον ΟΦΗ, Νέιρα, Τοράλ εκτός, Ισέκα και Γκαγέγκος. Ντεμπούτο για τον Βέλγο. by Λουκάς Χατζής
18:22
67' Άστοχη η κεφαλιά του Μαλή στο δεύτερο δοκάρι, μετά από εκτέλεση φάουλ. by Λουκάς Χατζής
18:25
69' Συρτό σουτ του Φελίπε, βρήκε με τα ακροδάχτυλα την μπάλα ο Στεργιάκης και παραχώρησε το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:25
Δεν βγαίνει κάτι από αυτή την φάση για τους Κρητικούς. by Λουκάς Χατζής
18:26
70' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός οι Τορεχόν και Οικονόμου, μέσα οι Μπακάκης και Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
18:28
72' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 2-1 (4-2 συν.)! Ωραία κίνηση του Ισέκα στην πλάτη της άμυνας μετά την κάθετη του Μπάκιτς, με τον Βέγλο να κάνει ακόμα πιο όμορφο τελείωμα, συνδυάζοντας το ντεμπούτο του με γκολ. by Λουκάς Χατζής
18:33
78' Λάρσον αντί του Θοράρινσον. by Λουκάς Χατζής
18:34
79' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:35
Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Γκαγιέγκος να παίρνει το ριμπάουντ και με ένα βολέ στην κίνηση έξω από την περιοχή, να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
18:37
18:39
83' Ο ΟΦΗ ψάχνει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο κόλπο της πρόκρισης. by Λουκάς Χατζής
18:40
84' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Στεργιάκη να βγάζει το σουτ του Γκαγιέγκος, με τον Μαυρία στη συνέχεια να παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:40
Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, μπλοκάρει εύκολα ο κίπερ των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
18:41
85' Εκτός οι Ντουάρτε και Τσιγγάρας, μέσα οι Σενγκέλια και Πέρες. by Λουκάς Χατζής
18:43
87' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:45
89' Κίτρινη κάρτα στον Πέρες. by Λουκάς Χατζής
18:46
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:48
90+1' Κόρνερ για τον ΟΦΗ από την παρέμβαση του Ντουάρτε στο σουτ του Ισέκα. by Λουκάς Χατζής
18:49
90+3' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό για το 3-1 (5-2)! Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Λιάβας πάτησε στον Πέρες, το σουτ του οποίου βρήκε και στον Βούρο και κατέληξε στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
18:50
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
18:51
Μετράει το γκολ, επομένως το σκορ είναι 3-1. by Λουκάς Χατζής
18:52
Τέλος στο παιχνίδι. Ο Παναιτωλικός επικρατεί με 3-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη του 2-1 στο πρώτο ματς, παίρνει το εισιτήριο στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία του. by Λουκάς Χατζής