Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

18:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναθηναϊκό, στη ρεβάνς της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Οι Περιστεριώτες είχαν επικρατήσει 2-1 εκτός έδρας στο πρώτο ματς. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα και Μανώλη Μουσουράκη. by Γιάννης Πολιάς
18:41
Υπενθυμίζεται ότι δεν βρίσκεται πια σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκη του Παναθηναϊκού με ένα γκολ διαφορά, θα έχουμε παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι. Με νίκη ή ισοπαλία, ο Ατρόμητος περνά στους "4", ενώ το "τριφύλλι" προκρίνεται με νίκη με 2+ γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:42
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
18:43
Ατρόμητος (Σ. Ίλιτς): Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Αθανασίου, Κούντε, Έντερ, Βαλένσια, Αντζιέλσκι, Βρακάς Στον πάγκο: Δήμος, Πομόνης, Καραμάνης, Φριντζόνσον, Έρλινγκμαρκ, Ντιρκς, Βέργος, Ρομπάιγ, Τριμμάτης Παναθηναϊκός (Φ. Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Ούγκο, Ακαϊντίν, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Τσέριν, Μπερνάρ, Μπακασέτας, Παλάσιος, Γερεμέγεφ Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Ζέκα, Λημνιός, Γεντβάι, Φικάι, Τζούριτσιτς, Βιλένα, Κυριόπουλος by Γιάννης Πολιάς
18:44
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Κωσταράς, Δημητριάδης 4ος: Τσαγκαράκης VAR: Ζαμπαλάς, Κωνσταντίνου by Γιάννης Πολιάς
18:45
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
18:51
Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει κατά... 99,99% τον ΠΑΟΚ, που υποδέχεται στις 21:00 τον Πανσερραϊκό, έχοντας νικήσει 4-0 στο πρώτο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:53
Ο Φατίχ Τερίμ ανέφερε ενόψει της κρίσιμης ρεβάνς πως «πρέπει να κερδίσουμε και ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε και πώς να το κάνουμε. Στο πρώτο παιχνίδι είχαμε πολλές φάσεις για γκολ και χάσαμε πέναλτι. Ο αντίπαλος θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα κι εμείς πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να προκριθούμε στον επόμενο γύρο. Την Κυριακή έχουμε το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, που όλοι ξέρουμε πόσο σημαντικό είναι αυτό το παιχνίδι. Προέχει όμως το παιχνίδι Κυπέλλου. Όσον αφορά στο ροτέισον, δεν έχω πολλές επιλογές λόγω τραυματισμών. Από την πρώτη μέρα που ήρθα είχαμε τέσσερις τραυματίες. Υπάρχουν κάποιοι παίκτες που πρέπει να προφυλαχθούν, πρέπει να το μελετήσουμε καλά». by Γιάννης Πολιάς
18:55
Τόσο ο Ατρόμητος, όσο και ο Παναθηναϊκός, προέρχονται από εκτός έδρας ήττες στο πρωτάθλημα ενάντια σε Αστέρα Τρίπολης (1-3) και ΠΑΟΚ (1-2) αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
19:02
1' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Ατρόμητο. by Γιάννης Πολιάς
19:02
2' Ο Αντζιέλσκι βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή, ζήτησε πέναλτι αλλά η υπόδειξη ήταν άουτ. Δεν φάνηκε να υπάρχει τίποτα. by Γιάννης Πολιάς
19:03
2' Νέο φάουλ, σε πλάγια θέση αυτή τη φορά για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Πέρασε από όλους η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Υπενθυμίζεται ότι Ατρόμητος και Παναθηναϊκός έχουν συναντηθεί δις φέτος γοα το πρωτάθλημα, μετρώντας από μία εντός έδρας νίκη, 3-2 και 5-0 αντιστοίχως. by Γιάννης Πολιάς
19:06
5' Φάουλ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του Ρούμπεν, που ενδέχεται να ήταν και σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:07
6' Κόρνερ για τους «πράσινους». by Γιάννης Πολιάς
19:11
Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά αγώνα, πάντοτε δίχως σκορ στο Περιστέρι. by Γιάννης Πολιάς
19:13
12' Ο Παναθηναϊκός έχει εδώ και λίγα λεπτά την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
19:16
19:17
16' Μακρινό σουτ του Κιβρακίδη, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:18
17' Δεν πέρασε η μπαλιά του Μπερνάρ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:20
19' Επικίνδυνη μπαλιά Παλάσιος από τα δεξιά, δεν κατάφερε να την εκμεταλλευτεί κάποιος συμπαίκτης του. by Γιάννης Πολιάς
19:21
20' Πολύ άστοχο το βολέ του Μπακασέτα από το ημικύκλιο της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
19:22
21' Φάουλ από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
19:26
25' Σέντρα-σουτ Μπερνάρ από τα αριστερά, εύκολα μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Γιάννης Πολιάς
19:26
19:30
28' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Βαλένσια να βρίσκει τον Αντζιέλσκι μέσα στην περιοχή και τον Πολωνό να σουτάρει πάνω σε... συμπαίκτη του, που ήταν οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
19:32
32' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
19:33
33' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό, αρκετά μέτρα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Μία ακόμα απομάκρυνση. by Γιάννης Πολιάς
19:34
34' Κόρνερ για τους "πράσινους". by Γιάννης Πολιάς
19:35
Κεφαλιά από τον Κώτσιρα, απομάκρυναν οι αμυντικοί και στη συνέχεια έγινε επιθετικό φάουλ από τον Έλληνα μπακ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
35' Τρίτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:36
35' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΥΜΠΕΝ! Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Ισπανό, που με ευθύβολο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
19:37
Υπήρξαν φωνές για επιθετικό φάουλ από τους γηπεδούχους, θα εξεταστεί η φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Δεν υπάρχει τίποτα, κανονικά μετράει το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
19:38
Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Πέθερ σε 108 ματς με τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:38
37' Ένα ακόμα κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που έχει πάρει τα πάνω του. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Απομακρύνθηκε η μπάλα, με τον Ακαϊντίν να φωνάζει για τράβηγμα που του έγινε μέσα στην περιοχή. Συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:40
39' Άστοχη η προβολή του Μπακασέτα μετά την μπαλιά του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:45
44' Στο 71% η κατοχή της μπάλας για τον Παναθηναϊκό, που ελέγχει πλήρως την κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
19:46
45' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό έκοψε σωτήρια ο Ασεβέδο προ του Γερεμέγεφ. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:47
45+1' Λίγο άουτ η καρφωτή κεφαλιά του Ακαϊντίν! by Γιάννης Πολιάς
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 0-1 με το γκολ του Ρούμπεν στο 35'. Ανώτεροι "πράσινοι", έχουν δικαίως το προβάδισμα, με το υπάρχον σκορ να οδηγεί το ματς στην παραάταση. by Γιάννης Πολιάς
20:06
50' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Έδιωξε με τις γροθιές ο Τσιντώτας. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Η φάση ολοκληρώθηκε με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
52' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Έδιωξε ο Ασεβέδο. by Γιάννης Πολιάς
20:10
53' Υπήρξε έλεγχος από το VAR για ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:14
57' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, ο Μλαντένοβιτς έσπασε στον Μπακασέτα αλλά εκείνος μέσα από την περιοχή σούταρε ψηλά άουτ! by Γιάννης Πολιάς
20:15
59' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, που πιέζουν για το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:17
60' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Τσέριν συνεργάστηκε άψογα με τον Γερεμέγεφ και βγήκε τετ α τετ, ωστόσο έστειλε την μπάλα πάνω στον Τσιντώτα! by Γιάννης Πολιάς
20:19
62' Ο Παλάσιος έγινε κάτοχος της μπάλας από τα δεξιά μέσα στην περιοχή αλλά έχασε την ισορροπία του και δεν απείλησε. by Γιάννης Πολιάς
20:19
62' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΕΜΕΓΕΦ! Υπέροχο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής, σκορ πρόκρισης για τους «πράσινους»! by Γιάννης Πολιάς
20:20
Περιμένουμε το VAR για να δούμε αν υπάρχει οφσάιντ στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Δεν μετράει το γκολ, ήταν εκτεθειμένος ο Σουηδός! by Γιάννης Πολιάς
20:22
Παραμένει λοιπόν το 1-0 για τον Παναθηναϊκό, που έχει ξεκάθαρα την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:22
65' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το πρώτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Έδιωξε ο Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:23
67' Τραγικά άστοχο το μακρινό σουτ του Κούντε. by Γιάννης Πολιάς
20:24
67' Ρομπάιγ αντί Βρακά. by Γιάννης Πολιάς
20:25
20:26
68' Οφσάιντ ο Παλάσιος, που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και βρέθηκε στο έδαφος μετά την έξοδο του Τσιντώτα. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Πεσμένος στο χορτάρι ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου, καθώς και ο Μπακασέτας, από την προηγούμενη φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Διακοπή στο ματς για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Έχει σηκωθεί ο Τσιντώτας, σηκώνεται και ο Μπακασέτας, που χτύπησε από πάτημα του Βαλένσια πριν κάνει την μπαλιά στον Παλάσιος. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Συνεχίζεται η αναμέτρηση, μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού διαμαρτυρήθηκαν γιατί δεν δόθηκε φάουλ στην προηγούμενη φάση, υπέρ του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
20:28
72' Στο 73% η κατοχή της μπάλας για τους κυριαρχικούς σήμερα φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:31
73' Απέκρουσε το σουτ του Γερεμέγεφ ο Τσιντώντας, οφσάιντ ο Παλάσιος στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:32
75' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά και πολύ κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Και κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:33
76' Ωραία η κομπίνα με την πάσα, ωστόσο ο Μπακασέτας σούταρε απελπιστικά ψηλά και άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:34
77' Κίτρινη κάρτα στον Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Τραυματίστηκε στο πρόσωπο ο Ακαϊντίν στην εν λόγω φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:35
79' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ρομπάιγ, έδιωξε ο Ακαϊντίν. by Γιάννης Πολιάς
20:36
80' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Απομάκρυνε ο Κιβρακίδης. by Γιάννης Πολιάς
20:37
20:38
81' Έγινε έλεγχος για τράβηγμα του Τσακμάκη στον Γερεμέγεφ μέσα στην περιοχή, δεν δόθηκε κάτι και υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους "πράσινους". by Γιάννης Πολιάς
20:39
Φάνηκε να υπάρχει όντως τράβηγμα από τον παίκτη του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
20:40
83' Σέντραρε από τα αριστερά ο Μπερνάρ, στην αγκαλιά του Τσιντώτα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:41
84' Κίτρινη κάρτα στον Τσακμάκη για διαμαρτυρία, μετά από φάουλ που έκανε. by Γιάννης Πολιάς
20:42
85' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιάννης Πολιάς
20:43
86' Έρλινγκμαρκ αντί Έντερ και Πομόνης αντί Κιβρακίδη. by Γιάννης Πολιάς
20:44
87' Μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι μετά το κόρνερ του Κούντε. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Τελική ευθεία στο ματς, κάτι παραπάνω από ορατό το ενδεχόμενο της παράτασης. by Γιάννης Πολιάς
20:46
"Η διαιτησία του αποψινού αγώνα μας κόντρα στον Ατρόμητο είναι προκλητική και ακόμα πιο προκλητικό είναι το VAR" αναφέρει ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός. by Γιάννης Πολιάς
20:46
90' Έδιωξε προ του Παλάσιος ο Τσιντώτας. by Γιάννης Πολιάς
20:47
90' Τζούριτσιτς αντί Γερεμέγεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Και Φριντζόνσον αντί Κούντε, που αποκόμισε πρόβλημα τραυματισμού λίγα λεπτά νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:48
90+1' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:48
20:49
90+2' Εύκολα μπλόκαρε ο Τσιντώτας την κεφαλιά του Ακαϊντίν. by Γιάννης Πολιάς
20:51
90+4' Όλη η δράση βρίσκεται στο μισό του Ατρομήτου, με τον Παναθηναϊκό να θέλει να αποφύγει την παράταση. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Τελευταίο δίλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
20:51
20:52
90+5' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΛΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ! Λύτρωση για τους φιλοξενούμενους, με απίθανη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά μέσα από την περιοχή μετά από μπαλιά Μπερνάρ! by Γιάννης Πολιάς
20:53
Με... buzzer beater φαίνεται πως περνά στα ημιτελικά ο Παναθηναϊκός! by Γιάννης Πολιάς
20:54
90+7' Γέντβαϊ αντί Παλάσιος. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Να δούμε αν προλαβαίνει να κάνει κάτι ο Ατρόμητος. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Έχουμε φτάσει στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:56
90+8' Βιλένα αντί Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
90+10' Πίεση από τους γηπεδούχους, μήπως βρουν ένα γκολ την ύστατη στιγμή. by Γιάννης Πολιάς