Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:19
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
17:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τον Παναιτωλικό για το πρώτο χρονικά ματς της 21ης αγωνιστικής. by Χρήστος Λόης
17:22
Σέντρα στις 17:30. by Χρήστος Λόης
17:23
Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Ευθύμη Χούτα. by Χρήστος Λόης
17:24
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 11η θέση με 15 βαθμούς και είναι στο +1 από τη σημερινή αντίπαλό τους που είναι στη 12η θέση με 14 πόντους, ενώ θυμίζουμε πως οι δυο τελευταίοι υποβιβάζονται: αυτή τη στιγμή στις θέσεις που οδηγούν στη δεύτερη κατηγορία είναι η Κηφισιά και ο ΠΑΣ Γιάννινα με 12 βαθμούς. by Χρήστος Λόης
17:24
Το σύνολο του Άνχελ Λόπεθ στην τελευταία του αγωνιστική υποχρέωση ήρθε ισόπαλο 2-2 με τον Πανσερραϊκό. Προηγήθηκε στο φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο, έκανε νωθρό ξεκίνημα στο δεύτερο και έμεινε πίσω στο σκορ. Ο Βόλος ανέβασε την απόδοσή του στα τελευταία λεπτά και κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από τις Σέρρες, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκαρσία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
17:24
Ο Βόλος μετράει έξι παιχνίδια χωρίς νίκη (πέντε ήττες, μια ισοπαλία) με την τελευταία να είναι στις 17 Δεκεμβρίου με 2-1 κόντρα στη Λαμία. Στο σημερινό ματς θα ψάξει το «τρίποντο», με το οποίο θα ανασάνει και θα φτιάξει την ψυχολογία του ενόψει της συνέχειας. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση δυο παικτών: του 22χρονου Ρουμάνου μεσοεπιθετικού Καλίν Ποπέσκου, αλλά και του 31χρονου Ολλανδού αμυντικού μέσου, Γέρι Ντε Καμπς. Ο Λόπεθ θα έχει και τους δυο νέους παίκτες στη διάθεσή του, ενώ αντίθετα εκτός έμειναν οι Σιέλης, Τάχατος και Σιαμπάνης. by Χρήστος Λόης
17:25
Στην αντίπερα όχθη, ο Παναιτωλικός, μπορεί να βρίσκεται σε δύσκολη θέση στο πρωτάθλημα, αλλά στο κύπελλο γράφει ιστορία και ονειρεύεται. Την περασμένη Τετάρτη (31/01) οι Αγρινιώτες με σκορ 3-1 «διπλασίασαν» τις νίκες τους επί του ΟΦΗ και πήραν το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωση για πρώτη φορά στην ιστορία τους. Εκεί, θα τεθούν αντιμέτωποι με τον Άρη, με τον νικητή του ζευγαριού να βρίσκει στον τελικό είτε τον ΠΑΟΚ, είτε τον Παναθηναϊκό. by Χρήστος Λόης
17:25
Στο πρωτάθλημα η ομάδα του Γιάννη Πετράκη μετράει τέσσερις συνεχόμενες ήττες και θέλει να βάλει ένα τέλος στο κακό σερί, προκειμένου να ξεκολλήσει από την 12η θέση και να αποκτήσει διαφορά ασφαλείας από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. by Χρήστος Λόης
17:25
Ο Έλληνας τεχνικός άφησε εκτός αποστολής τον Στέφανο Καπίνο για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, παρότι αυτός δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού. Παράλληλα, δεν υπολογίζει τον Φρεντ ο οποίος έχει συμπληρώσει κίτρινες κάρτες, αλλά ούτε και στον τραυματία Μπαλντασάρα. by Χρήστος Λόης
17:25
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Παναιτωλικός είχε πάρει τη νίκη στο Αγρίνιο με 2-0 επί του Βόλου. by Χρήστος Λόης
17:26
Οι δυο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια και ετοιμάζονται να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
17:27
by Χρήστος Λόης
17:28
Στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων υπάρχει μια νίκη γηπεδούχου και αυτή τη σημείωσε ο Παναιτωλικός στον Α’ Γύρο της φετινής Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
17:28
Η ομάδα του Αγρινίου στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στο Βόλο έχει πάρει ισάριθμες νίκες με 3-2 στις 28 Ιανουαρίου 2023 και με 2-1 στις 4 Δεκεμβρίου 2021. by Χρήστος Λόης
17:28
Στις υπόλοιπες τρεις αναμετρήσεις υπάρχουν δύο νίκες του Βόλου και μια ισοπαλία, στις 13 Δεκεμβρίου 2020, στη μοναδική μεταξύ τους αναμέτρηση που δεν είχε γκολ στη Μαγνησία. Συνολικά υπάρχουν τέσσερις ισοπαλίες και στις δύο έδρες, με τις τρεις να είναι με 0-0 και μια με 1-1. by Χρήστος Λόης
17:28
Η νίκη που έκανε την περσινή περίοδο στο Βόλο ο Παναιτωλικός ήταν και η τελευταία του για τη Super League, αφού στη συνέχεια του πρωταθλήματος και των Playouts στα έξι παιχνίδια μακριά από την έδρα του είχε τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες, ενώ αυτή τη σεζόν σε δέκα αναμετρήσεις μετρά δύο ισοπαλίες και οκτώ ήττες. by Χρήστος Λόης
17:28
Ο Λέβαν Σενγκέλια είχε σκοράρει και στα δύο παιχνίδια των δύο ομάδων την περσινή περίοδο, τόσο στο Παναιτωλικός – Βόλος 2-3, όσο και στο Βόλος – Παναιτωλικός 2-3. by Χρήστος Λόης
17:28
Ο Βόλος τη φετινή σεζόν έχει δέκα αναμετρήσεις στην έδρα του και μετρά δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και έξι ήττες με συντελεστή τερμάτων 12-22. by Χρήστος Λόης
17:28
5 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΒΟΛΟΣ 1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2 ΝΙΚΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΚΟΛ: 9-8 by Χρήστος Λόης
17:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες. by Χρήστος Λόης
17:29
Πάμε και στις ενδεκάδες. by Χρήστος Λόης
17:29
Η ενδεκάδα του Βόλου: Κόβατς, Αλχο, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Γκλάβτσιτς, Μπαριέντος, Ασενούν, Ντέλετιτς, Κόμπα, Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
17:30
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Στεργιάκης, Οικονόμου, Μαλή, Μλάντεν, Μαυρία, Πέρες, Λιάβα, Χατζηθεοδωρίδη, Τορεχόν, Σενγκέλια, Καρέλης by Χρήστος Λόης
17:30
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Κόστιτς, Ράσιτς, Κίτσο, Τσοκάνη, Τρουιγέ, Ποπέσκου, Ντε Καμπς, Μπερτόλιο, Μωραΐτη by Χρήστος Λόης
17:30
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι: Τσάβες, Στάγιτς, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Χουάνπι, Ντίας, Μπακάκης, Λομονάκο, Ζοάο Πέδρο. by Χρήστος Λόης
17:30
Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας Βοηθοί: Αντώνιος Σινοράκης, Γεώργιος Χριστοδούλου 4ος: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Ανδρέας Γκάμαρης AVAR: Αθανάσιος Κόλλιας by Χρήστος Λόης
17:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση. by Χρήστος Λόης
17:32
1' Στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα ο Σενγκέλια βλέπει την κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Κόμπα. by Χρήστος Λόης
17:32
Ευκαιρία για γέμισμα για τον Βόλο. by Χρήστος Λόης
17:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο τελικά, καθώς η μπάλα απομακρύνθηκε. by Χρήστος Λόης
17:34
2' Ακόμη ένα φάουλ για τον Βόλο, ξανά έχει κάνει το αντικανονικό μαρκάρισμα ο Σενγκέλια. by Χρήστος Λόης
17:34
Βγήκε ο Στεργιάκης με τις γροθιές και απομάκρυνε. by Χρήστος Λόης
17:38
7' Γρήγορος ρυθμός στο ματς με δυνατές μονομαχίες εκατέρωθεν, λίγο πιο agressive δείχνει ο Παναιτωλικός. by Χρήστος Λόης
17:39
8' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Ο Λιάβας ξεκίνησε την φάση για τον Παναιτωλικό και στα δεξιά ο Μαυρίας με έξυπνη κίνηση ελευθέρωσε χώρο στον Σενγκέλια, που με εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό πέτυχε το 1-0. by Χρήστος Λόης
17:42
Δεύτερο γκολ του Σενγκέλια στο φετινό πρωτάθλημα. by Χρήστος Λόης
17:43
11' Σέντρα-σουτ του Ασενούν, καθάρισε τη φάση ο Στεργιάκης. by Χρήστος Λόης
17:43
12' Φάουλ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, ο Μλάντεν πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
17:45
13' Δυνατό μαρκάρισμα του Μαλή, «φώναξαν» για κίτρινη από την πλευρά του Βόλου. by Χρήστος Λόης
17:46
15' ΓΚΟΛ ο Βόλος, φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία! Ωραία ενέργεια του Μύγα, που πέρασε δυο αντιπάλους και έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Στεργιάκη να αποκρούει, αλλά ο Γκαρσία ήταν στο σωστό σημείο και με το γόνατο σκόραρε το 1-1. by Χρήστος Λόης
17:49
16' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για τους πανηγυρισμούς. by Χρήστος Λόης
17:49
Τέταρτο τέρμα του Αργεντινού σε 16 συμμετοχές στο πρωτάθλημα. by Χρήστος Λόης
17:51
19' Σέντρα του Γκλάβτσιτς, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά με τον Στεργιάκη να αποκρούει, αλλά η φάση ήταν οφσάιντ νωρίτερα με τον Ντέλετιτς. by Χρήστος Λόης
17:52
21' Προλαβαίνει σωτήρια τον Άλχο ο Χατζηθεοδωρίδης πριν εκτελέσει, ενώ κερδίζει και το φάουλ. by Χρήστος Λόης
17:54
23' Κερδίζει το κόρνερ ο Βόλος από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
17:55
24' Ανεκμετάλλευτο, απομακρύνθηκε η μπάλα και στη συνέχεια η προσπάθεια του Μπαριέντος ήταν οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
17:58
27' 71%-29% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Βόλου. by Χρήστος Λόης
17:58
28' Κίτρινη στον Πέρες για κράτημα στον Ασενούν. by Χρήστος Λόης
18:02
31' Προλαβαίνει σωτήρια τον Καρέλη πριν εκτελέσει ο Μύγας, ενώ στη συνέχεια ο Λιάβας έκανε το σουτ, με τον Κόβατς να μπλοκάρει. by Χρήστος Λόης
18:02
18:03
32' Διώχνει σε κόρνερ ο Στεργιάκης, που βγήκε με τις γροθιές, το γέμισμα του Μπαριέντος. by Χρήστος Λόης
18:03
18:06
35' Μια ακόμη ωραία ενέργεια του Μύγα, που δοκίμασε τα πόδια του από μακριά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Στεργιάκη. by Χρήστος Λόης
18:09
38' Kόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
18:10
39' Κερδίζει φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού ο Βόλος. by Χρήστος Λόης
18:11
41' Χωρίς αποτέλεσμα, η μπάλα για τον Παναιτωλικό. by Χρήστος Λόης
18:13
42' Φάουλ από την ίδια θέση στα δεξιά ο Βόλος. by Χρήστος Λόης
18:14
Εύκολη λεία για τον Στεργιάκη, που καθάρισε. by Χρήστος Λόης
18:14
43' Λαμβάνει την ιατρική βοήθεια ο Στεργιάκης, που έπεσε κάπως άτσαλα. by Χρήστος Λόης
18:16
45' Στο έδαφος ο Χατζηθεοδωρίδης, τώρα, μετά το μαρκάρισμα που δέχτηκε. by Χρήστος Λόης
18:17
45+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε με τον Κόβατς να την ακουμπάει ελάχιστα και να τη διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
18:17
Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
18:20
Τέλος του πρώτου μέρους: Βόλος-Παναιτωλικός 1-1 by Χρήστος Λόης
18:22
Με αρκετές φάσεις το πρώτο μέρος της αναμέτρησης, με τον Παναιτωλικό να ανοίγει το σκορ στο 8ο λεπτό με το ωραίο γκολ του Σενγκέλια. Από εκείνη τη στιγμή και μετά, ο Βόλος ήταν ανώτερος και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 15ο λεπτό με τον Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
18:22
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
18:34
46' Έχουμε τη σέντρα του δευτέρου μέρους! by Χρήστος Λόης
18:40
51' Αρκετά λάθη και φάουλ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. by Χρήστος Λόης
18:42
54' Φάουλ για τον Παναιτωλικό από αριστερά, ευκαιρία για γέμισμα στην περιοχή. by Χρήστος Λόης
18:43
Κόρνερ μετά την κεφαλιά του Μύγα την τελευταία στιγμή. by Χρήστος Λόης
18:43
3-2 τα κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων. by Χρήστος Λόης
18:43
55' 3-3, τώρα, μιας και ο Παναιτωλικός κέρδισε ακόμη ένα. by Χρήστος Λόης
18:45
56' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο: Ντέλετιτς και Μπαριέντος εκτός, Ποπέσκου (κάνει το ντεμπούτο του) και Τσοκάνης εντός. by Χρήστος Λόης
18:46
57' Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, με τον Μπακάκη να παίρνει τη θέση του Μαυρία. by Χρήστος Λόης
18:47
58' Πιο κινητικός και με ορμή, έως τώρα, στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός, αλλά δεν έχει βρει τη μεγάλη φάση. by Χρήστος Λόης
18:50
62' Έχει βάλει τον Βόλο στην περιοχή του ο Παναιτωλικός και προσπαθεί να βρει το γκολ. by Χρήστος Λόης
18:52
64' Αλλαγή για τον Βόλο, εκτός πέρασε ο Κόμπα και τη θέση του πήρε ο Μωραΐτης. by Χρήστος Λόης
18:55
66' Σέντρα του Αλχο από τα δεξιά, μπλόκαρε σταθερά ο Στεργιάκης. by Χρήστος Λόης
18:59
68' Πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου μέρους: ο Ποπέσκου έβγαλε τη σέντρα, με τον Στεργιάκη να κάνει άστοχη έξοδο και ο Μωραΐτης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κόντραρε και ο Οικονόμου έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
18:59
70' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Εκτός ο Πέρες, εντός ο Τσιγγάρας. by Χρήστος Λόης
19:02
74' Έχει πάρει μέτρα ο Βόλος, στο δικό του καλό διάστημα στο δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
19:08
79' Παραχωρεί κόρνερ ο Τορεχόν στον Βόλο στη δεξιά πλευρά. by Χρήστος Λόης
19:09
80' Κεφαλιά του Μύγα ανενόχλητος, ήταν αδύναμη και ο Στεργιάκης δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει. by Χρήστος Λόης
19:10
81' Δυο αλλαγές για τον Βόλο: ο Μπερτόγλιο πήρε τη θέση του Γκαρσία και ο Ντε Καμπς του Γκλάβτσιτς. by Χρήστος Λόης
19:14
84' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Καρέλης, Χατζηθεοδωρίδης και Σενγκέλια εκτός, Ζοάο Πέδρο, Χουάνπι και Σέρχιο Ντίας εντός. by Χρήστος Λόης
19:15
86' Παίζει τα ρέστα του για τη νίκη ο Γιάννης Πετράκης με την τριπλή αλλαγή. by Χρήστος Λόης
19:17
89' Σουτ του Λιάβα από μακριά, μπλόκαρε ο Κόβατς. by Χρήστος Λόης
19:18
89' Παρεμπόδισε τον Κόβατς και είδε την κίτρινη κάρτα ο Μλάντεν. by Χρήστος Λόης
19:18
90' Κίτρινη στον Οικονόμου για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μωραϊτη στην εναέρια μονομαχία. by Χρήστος Λόης
19:21
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
19:21
90+3' Ψάχνει το γκολ ο Παναιτωλικός. by Χρήστος Λόης
19:24
Τέλος στο ματς: Βόλος-Παναιτωλικός 1-1 by Χρήστος Λόης
19:29
Ισόπαλοι 1-1 στο Πανθεσσαλικό ήρθαν Βόλος και Παναιτωλικός, σε ένα παιχνίδι που έψαξαν τη νίκη, αλλά δεν βρήκαν τον τρόπο να την πάρουν, μη μπορώντας έτσι να ξεκολλήσουν από τις επικίνδυνες θέσεις. by Χρήστος Λόης