Πανσερραϊκός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:21
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε τη σημαντική αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον Άρη για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Το ματς ξεκινά στις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρξει και κάλυψη του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Κώστα Δελή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για 25η φορά στο πλαίσιο της Α’ Εθνικής/Super League και ο Πανσερραϊκός έχει επικρατήσει τις εννέα, ο Άρης έχει φύγει νικητής πέντε φορές από τις Σέρρες, ενώ δέκα αναμετρήσεις έχουν ολοκληρωθεί με ισοπαλία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Στο ματς του πρώτου γύρου θυμίζουμε ότι ο Άρης είχε επικρατήσει 1-0 με το γκολ του Φαμπιάνο στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
Πάμε όμως να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού: Χοβάν-Πηλέας, Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Δεληγιαννλιδης-Στάικος, Ουεντραογκό, Ντανκερλούι, Τομάς, Ουάρντα-Μπετανκόρ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα-Οντουμπάτζο, Βέλεθ, Μπράμπετς, Μοντόγια-Τζούρασεκ, Νταρίντα, Βερστράτε-Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Α' Βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης Β' Βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
Πρώτες αναγνωριστικές πάσες στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
4' Πρώτη φάση στο ματς με τον Σουλεϊμάνοφ να υποδέχεται ωραία την μπάλα και να συγκλίνει από τα αριστερά προς τα μέσα, εξαπέλυσε το σουτ, αλλά ο Χοβάν μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
Kυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης που αναζητά το γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:40
9' Σουτ του Μορόν ξανά εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
12' Μεγάλη στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Ο Ουάρντα πήρε την μπάλα από τα αριστερά και με μια εξαιρετική σέντρα στην καρδιά της περιοχής, βρήκε τον Μπετανκόρ στην πλάτη της άμυνας του Άρη, όμως η κεφαλιά του Ισπανού κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
Διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων η ομάδα του Άκη Μάντζιου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
17' Φάουλ για τον Άρη από τα δεξιά. Καλή συνθήκη για να γεμίσουν στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Χοβάν μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
Mπαίνουμε στο πρώτο εικοσάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Μόνο η πολύ καλή στιγμή του Μπετανκόρ για τον Πανσερραϊκό την οποία καθάρισε ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
21' Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:53
22' Εξαιρετική εκτέλεση του Τομάς με το αριστερό. Μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
23' Απαντά ο Σουλεϊμάνοφ με νέο σουτ με το αριστερό. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:55
24' Νέα στημένη μπάλα για τον Άρη σε καλό σημείο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
Ο χαιρετισμός Πάμπλο Γκαρσία και Άκη Μάντζιου πριν τη σέντρα του ματς. Εικόνα live 21978856/87753.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
19:59
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Η μπάλα από τα δεξιά στον Οντουμπάτζο, ο οποίος έκανε την κίνηση και γύρισε στην περιοχή, ο Σουλείμάνοφ πλάσαρε εν κινήσει με τον Χοβάν να μπλοκάρει. Η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων στο ματς ήταν αυτή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:01
31' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:02
Κεφαλιά του Στάικου, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:02
20:04
33' Κίτρινη κάρτα στον Οντουμπάτζο που άπλωσε το χέρι του στο πρόσωπο του Ουεντραόγκο. Φάουλ για τον Πανσερραϊκό και ευκαιρία για γέμισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
35' Τεράστια στιγμή με τον Μπετανκόρ για τον Πανσερραϊκό. Από σέντρα του Δεληγιαννίδη ο Ισπανός έκανε τρομερό κοντρόλ, γύρισε αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
37' Κίτρινη κάρτα στον Θυμιάνη για σκληρό μαρκάρισμα στον Μορόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Ετοιμάζει αναγκαστική αλλαγή ο Άκης Μάντζιος καθώς ο Σαβέριο δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος by Γιώργος Ζαχαρίου
20:35
Καμία αλλαγή από τις δυο ομάδες. Ο Σαβέριο εν τέλει συνεχίζει στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
49' Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο που χτύπησε στο πρόσωπο, άθελα τον Βερστράτε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
52' ΓΚΟΛ απίστευτο από τον Μορόν! 0-1 ο Άρης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
Αδιανόητο γκολ από τον Ισπανό που πήρε την μπάλα στην περιοχή, μαρκαρίστηκε από δυο παίκτες, τους απέφυγε, την έφερε στο δεξί και από την άκρη της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Χοβάν που έμεινε... άγαλμα! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
Κάτι ελέγχεται στη φάση. Αναμονή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:43
Μετράει κανονικά το γκολ. 0-1 ο Άρης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
Γινόταν έλεγχος για offside στην αρχή της φάσης. Σωστά μέτρησε το γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
58' Σουτ του Τομάς, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
59' Κόρνερ για τους γηπεδούχους by Γιώργος Ζαχαρίου
20:49
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Από μπαλιά που βγήκε από την άμυνα, ο Τομάς πήρε την κεφαλιά και πέρασε την μπάλα στον Μπετανκόρ, αυτός κατέβασε πλάσαρε συρτά με το δεξί, αλλά ο Κουέστα έπεσε και απέκρουσε! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
Η όμορφη κίνηση του Μορόν ο οποίος απότισε φόρο τιμής στον αδικοχαμένο Άλκη Καμπανό, με αφορμή τα δυο χρόνια από τον θάνατο του. Εικόνα live 21978856/83785.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
65' Καλή στιγμή για τον Άρη με τον Σαβέριο να σουτάρει σχεδόν από το ίδιο σημείο που σκόραρε νωρίτερα ο Μορόν. Μπλόκαρε ο Χοβάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
72' Αλλαγές. Σοφιανός αντί Πηλέα και Οικονόμου αντί Στάικου για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
74' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό από τα αριστερά, by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
Τελειώνει με επιθετικό του Μπέργκστρομ. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους. Ο Βέλεθ είναι στο έδαφος και ο Τζήλος ζητά εσπευσμένα τους γιατρούς να μπουν στο γήπεδο. Και ο Δεληγιαννίδης με τον Μπράμπετς κάτω. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:07
79' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Τομάς δίνει τη θέση του στον Άλεξιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:07
Φαμπιάνο και Δεληγιαννίδης συνεχίζουν με... μπαταρισμένο κεφάλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:09
82' Τραγικό σουτ του Ουεντραόγκο. Άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:10
83' Αλλαγές για τον Άρη. Τζούρασεκ, Σαβέριο και Βέλεθ εκτός. Μέσα Φετφατζίδης, Ζαμόρα και Ρόουζ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:16
88' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό με τον Μπετανκόρ να παίρνει την κάθετη του Ουάρντα και να τα βάζει με ολόκληρη την άμυνα του Άρη, αλλά ο Βερστράρε έβαλε την κόντρα στο σουτ του Ισπανού και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
Ομηρικές μάχες στον αγωνιστικό χώρο. Ξανά ποδοσφαιριστές στο χορτάρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
90'+4' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Γούλερι αντικαθιστά τον Δεληγιαννίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
90'+5' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΙΤΣ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:24
Απίθανη κεφαλιά του Σέρβου μετά από σέντρα του Οικονόμου. Νίκησε κατά κράτος τον Μοντόγια στον αέρα και νίκησε τον Κουέστα με το 7ο γκολ του στο πρωτάθλημα! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:25
Συγκλονιστικό φινάλε για μια ακόμη φορά στις Σέρρες. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
Στο έδαφος ο Μπετανκόρ που είδε τον Κουέστα να βγαίνει να μπλοκάρει. Τον έχει βρει με το γόνατο στα πλευρά ο Ισπανός by Γιώργος Ζαχαρίου
21:28
Δεδομένα θα έχουμε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:29
Τέλος στο ματς! Πανσερραϊκός-Άρης 1-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Σημαντικός βαθμός για τον Πανσερραϊκό που ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας. Πισωγύρισμα για τον Άρη που είναι στο -7 από την τέταρτη θέση. by Γιώργος Ζαχαρίου