Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και την Κηφισιά στο Ηράκλειο της Κρήτης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
15:49
Ο ΟΦΗ προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τον Παναιτωλικό στο Κύπελλο, που σε συνδυασμό με την ήττα 2-1 στο πρώτο ματς, γνώρισε τον αποκλεισμό από τον θεσμό. Με μόλις μία νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια του σε όλες τις διοργανώσεις (6 ήττες), η ανάγκη απόψε για το τρίποντο είναι μεγάλη. by Λουκάς Χατζής
15:50
Από την άλλη, η Κηφισιά έχει συμπληρώσει επτά ματς χωρίς νίκη και εξακολουθεί να μοιράζεται τον πάτο της βαθμολογίας μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα, με την ανάγκη για επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα να είναι κρίνεται επιτακτική. by Λουκάς Χατζής
15:50
Απόψε, οι φιλοξενούμενοι από την άλλη θα έχουν για πρώτη φορά στην άκρη του πάγκου τον Κώστα Μπράτσο, που αντικατέστησε τον Ντέιβιντ Νίλσεν μετά την ήττα από τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
15:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Λουκάς Χατζής
15:53
ΟΦΗ (Πεπ Μελ): Μπάουμαν-Λάρσον, Θοράρινσον, Βούρος, Μπρεσάν-Γκαγιέγος, Μεγιάδο, Ριέρα-Τοράλ, Αποστολάκης, Ισέκα. Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος-Γκόμπελιτς, Τσάπαν, Τεσέιρα, Μιλίσεβιτς-Βαφέα, Σολόα, Μενέντες, Κρισιούμα, Μπιφούμα-Οζέγκοβιτς. Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Βεργέτης, Αρμάκολας 4ος: Ματσούκας VAR: Τσέτσιλας, Πετρόπουλος by Λουκάς Χατζής
16:01
2' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
16:02
3' Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά, με την μπάλα να καταλήγει στον Τεσέιρα, ο οποίος ανενόχλητος από τη μεγάλη περιοχή σούταρε άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:05
6' Νέο κόρνερ για την Κηφισιά από την παρέμβαση του Βούρου στη σέντρα του Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
16:05
Γυριστή κεφαλιά του Οζέγκοβιτς στο πρώτο δοκάρι, λίγο πάνω από την εστία του Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
16:06
7' Πέναλτι για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
16:07
Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Μπρεσάν να ανατρέπει τον Κρισιούμα εντός περιοχής. Η φάση ελέγχεται και από τον VAR. by Λουκάς Χατζής
16:07
Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
16:08
Έχουμε πέναλτι λοιπόν μετά και από τον έλεγχο του VAR. by Λουκάς Χατζής
16:09
10' ΓΚΟΛ για την Κηφισιά που κάνει το 0-1 με το πέναλτι του Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
16:10
11' Μακρινό και άστοχο του σουτ του Μεγιάδο από πάσα του Αποστολάκη. Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ στο ματς. by Λουκάς Χατζής
16:12
12' Φάουλ για τον ΟΦΗ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
16:12
Πολύ ψηλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θοράρινσον. by Λουκάς Χατζής
16:15
15' Δυνατή μπαλιά του Μεγιάδο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, βγαίνει και μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος. by Λουκάς Χατζής
16:16
Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο πιέζοντας περισσότερο την αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
16:17
17' Κόρνερ για την Κηφισιά, από την παρέμβαση του Μπρεσάν στη σέντρα-σουτ του Κρισιούμα από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
16:18
18' Νέα καλή στιγμή για την Κηφισιά, η οποία κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα έξω από την περιοχή του ΟΦΗ, με το σουτ του Μενέντες να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
16:20
21' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
16:21
Επιθετικό φάουλ δίνει ο Μανούχος. by Λουκάς Χατζής
16:23
23' Φάουλ Μπρεσάν στον Κρισιούμα λίγο πιο κάτω από το κέντρο. by Λουκάς Χατζής
16:24
Μετά από ασταθής απόκρουση της άμυνας, η μπάλα στρώθηκε στον Κρισιμούμα, εκείνος έκανε το σουτ κατευθείαν, με τον Τοράλ να παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:24
24' Μπλόκαρε εύκολα ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
16:25
25' Κίτρινη στον Μενέντες για μαρκάρισμα πάνω στον Μεγιάδο. Ευκαιρία τώρα να γεμίσει με κόσμο την αντίπαλη περιοχή σε αυτό το στημένο ο ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
16:25
Επιθετικό φάουλ του Ριέρα στον Μιλίσεβιτς. by Λουκάς Χατζής
16:27
27' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Τοράλ να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
16:27
Όλα καλά με τον Ισπανό, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:29
by Λουκάς Χατζής
16:30
31' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για κράτημα στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση. by Λουκάς Χατζής
16:32
32' Στο έδαφος Κρισιούμα και Μπρεσάν μετά από σύγκρουση των δύο παικτών. Ο δεύτερος τσίμπησε την μπάλα και ο Κρισιούμα άθελά του τον κλώτσησε δυνατά στο πόδι. by Λουκάς Χατζής
16:34
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
16:35
36' Ο Μπρεσάν δείχνει να πονάει πολύ και δεν μπορεί να συνεχίσει. Ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Λαμπρόπουλος. by Λουκάς Χατζής
16:36
37' Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον ΟΦΗ, με τον Λαμπρόπουλο να παίρνει τη θέση του Μπρεσάν. by Λουκάς Χατζής
16:37
39' Όμορφη σέντρα του Ισέκα, βγαίνει και μπλοκάρει στο δεύτερο δοκάρι ο Αναγνωστόπουλος. by Λουκάς Χατζής
16:39
40' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο τώρα για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
16:40
Επιθετικό φάουλ δίνει ο Μανούχος στην προσπάθεια του Λαμπρόπουλου για κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
16:42
43' Σουτ του Τοράλ από τη μεγάλη περιοχή, διώχνει σωτήρια ο Σολόα. by Λουκάς Χατζής
16:45
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
16:47
45+2' Έξυπνη πάσα του Λάρσον στην πλάτη της άμυνας, ο Ριέρα δεν πρόλαβε να κάνει επαφή προ του Αναγνωστόπουλου. by Λουκάς Χατζής
16:47
Η φάση ελέγχεται από το VAR για την παρέμβαση του Τσάπαν πάνω στον Ριέρα και το αν υπάρχει σπρώξιμο. by Λουκάς Χατζής
16:48
Καθυστερεί αρκετά η απόφαση. by Λουκάς Χατζής
16:49
Ο Μανούχος έδωσε οφσάιντ μετά από έλεγχο VAR. by Λουκάς Χατζής
16:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την Κηφισιά να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0. by Λουκάς Χατζής
17:05
Ο Μπάκιτς αντί του Τοράλ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
17:06
17:08
48' Πολύ ωραία προβολή στην επέλαση του Τσάπαν από τα αριστερά. by Λουκάς Χατζής
17:10
50' Πολλές μάχες, αλλά και λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
17:11
17:13
52' Εκτός οι Ριέρα και Μεγιάδο, μέσα οι Φελίπε και Μπάκου. by Λουκάς Χατζής
17:16
55' Με επιθετική σύνθεση ο ΟΦΗ πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης. by Λουκάς Χατζής
17:17
57' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
17:18
Ο Μιλίσεβιτς εκτέλεσε απευθείας, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:18
58' Κίτρινη κάρτα στον Βαφέα για φάουλ στον Ισέκα. Στημένη φάση τώρα για τον ΟΦΗ, λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
17:19
Άσχημη εκτέλεση του Μπάκιτς, η μπάλα πέρασε πολύ πάνω από τα δοκάρια του Αναγνωστόπουλου. by Λουκάς Χατζής
17:21
17:21
61' Στο γήπεδο ο Ίλιεφ, έξω ο Μπιφουμά. by Λουκάς Χατζής
17:24
64' ΓΚΟΛ για την Κηφισιά που κάνει το 0-2! Μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Μενέντες κάνει διαδοχικές ντρίπλες στα αριστερά της περιοχής πάνω στην γραμμή, βγάζει τη σέντρα στην «καρδιά» της αντίπαλης άμυνας, με τον Οζέγκοβιτς προ κενής εστίας να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στο ματς και 9ο στο φετινό πρωτάθλημα! by Λουκάς Χατζής
17:28
67' Εκτός ο Λάρσον, μέσα ο Νέιρα για τον ΟΦΗ που γυρνά σε τριάδα στην άμυνα. by Λουκάς Χατζής
17:30
69' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:30
Κοντινή κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
17:31
70' Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:31
71' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 1-2! Έξυπνη κίνηση του Αποστολάκη, ο οποίος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι στην εκτέλεση του Νέιρα και με την πλάτη (!) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Λουκάς Χατζής
17:34
72' Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
17:35
74' Μικρή διακοπή με τον Οζέγκοβιτς να βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
17:35
75' Καλό σουτ του Θοράρινσον, μπλοκάρει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος. by Λουκάς Χατζής
17:37
76' Αλλαγές για την Κηφισιά. Μποτία και Τετέι στις θέσεις των Μενέντες και Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
17:37
17:39
78' Φωνές του ΟΦΗ για πέναλτι σε χέρι παίκτη της Κηφισιάς. Παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
17:40
80' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη που σταμάτησε τον Κρισιούμα έξω από την περιοχή του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:40
Στα σώματα η εκτέλεση φάουλ του Κρισιούμα. by Λουκάς Χατζής
17:43
83' Μακρινό σουτ του Κρισιούμα, μπλόκαρε στη γωνία του ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:45
84' Κόρνερ για την Κηφισιά, μπλοκάρει σταθερά ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:45
Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά! by Λουκάς Χατζής
17:48
88' Επιμένει ο ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
17:51
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:52
90+1' Εκτός οι Τσάπαν και Σολόα, μέσα οι Λάντρε και Τζανάτσιγια. by Λουκάς Χατζής
17:54
90+4' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, στην τελευταία ίσως ευκαιρία του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:54
Στα σώματα η εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
17:55
Στο έδαφος ο Βαφέας. by Λουκάς Χατζής
17:56
90+6' Τρομερό σουτ μακρινό του Νέιρα, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος. by Λουκάς Χατζής