Ολυμπιακός-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:00
Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", εδώ όπου σε λίγο θα διεξαχθεί η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΟΦΗ για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Γιάννης Πολιάς
17:02
Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε ανάγκη για θετικό αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να έχουν μείνει στο -9 μετά την ήττα στη Λεωφόρο, ενώ οι Κρητικοί προέρχονται από τέσσερις συνεχόμενες ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς
17:04
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκεται ο τεχνικός της Κ19, Σωτήρης Συλαϊδόπουλος, μετά την απομάκρυνση του Κάρλος Καρβαλιάλ. Ο διάδοχός του, Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, αναμένεται σύντομα στο Καραϊσκάκη. by Γιάννης Πολιάς
17:06
Κεκλεισμένων των θυρών η αναμέτρηση, η τελευταία λόγω της κυβερνητικής απόφασης του Δεκεμβρίου. Τα γήπεδα ανοίγουν από βδομάδα, με τον Ολυμπιακό βέβαια να έχει μπροστά του ένα ακόμα ματς χωρίς κόσμο ελέω τιμωρίας. Φυσικά, την ερχόμενη Πέμπτη (15/02) το Καραϊσκάκη θα ανοίξει τις πόρτες του για να υποδεχτεί τον κόσμο της ομάδας για τον αγώνα με τη Φερεντσβάρος για τα playoffs του Conference League. by Γιάννης Πολιάς
17:07
Ας δούμε σιγά σιγά και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
17:08
Ολυμπιακός (Σ. Συλαϊδόπουλος): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Τσικίνιο, Φορτούνης, Μασούρας, Ποντένσε, Ελ Κααμπί Στον πάγκο: Τζολάκης, Ιμπόρα, Καμπράλ, Βέζο, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Γιόβετιτς, Ναβάρο, Ρίτσαρντς by Γιάννης Πολιάς
17:10
ΟΦΗ (Π. Μελ): Μπάουμαν, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Αμπάντα, Γκλάζερ, Γκαγέγκος, Μπάκιτς, Μπάκου, Ισέκα, Αποστολάκης Στον πάγκο: Χριστογεώργος, Λάρσον, Θοράρινσον, Χιμένεθ, Νέιρα, Μοσκέρα, Μεγιάδο, Ριέρα, Φελίπε by Γιάννης Πολιάς
17:13
Για τους γηπεδούχους απουσιάζουν οι Ντόη, Ρέτσος, Μαρτίνς, Ελ Αραμπί, Καρβάλιο, Όρτα και Άμπι. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι ήρθαν στην Αθήνα χωρίς Μπρεσάν, Τοράλ και Λαμπρόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
17:14
Για πρώτη φορά στην αποστολή των Πειραιωτών οι Βέζο και Καμπράλ, όπως και ο Χιμένεθ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
17:16
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Κόλλιας 4ος: Τσακαλίδης VAR: Ευαγγέλου, Κωνσταντίνου by Γιάννης Πολιάς
17:20
Υπενθυμίζεται ότι στο ματς του Α' γύρου, ο Ολυμπιακός είχε περάσει με 2-0 από το Ηράκλειο χάρη σε δύο γκολ του Ποντένσε. by Γιάννης Πολιάς
17:22
Το σημερινό πρόγραμμα στη Σούπερ Λίγκα περιλαμβάνει επίσης τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης (19:00) και Παναιτωλικός-Ατρόμητος (19:30). by Γιάννης Πολιάς
17:24
Από στιγμή στιγμή θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:25
Τώρα συμβαίνει αυτό, υπό τους ήχους του ύμνου των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
17:27
Στο γήπεδο φυσικά και ο νέος αθλητικός διευθυντής του Ολυμπιακού, Ντάρκο Κοβάτσεβιτς. Εικόνα live 21978941/119761.jpg by Γιάννης Πολιάς
17:27
Στα μάτριξ του γηπέδου παίζει βίντεο για τα θύματα της Θύρας 7, δύο μέρες μετά τη θλιβερή επέτειο της τραγωδίας του 1981. by Γιάννης Πολιάς
17:28
Άπαντες στον αγωνιστικό χώρο έχουν στρέψει το βλέμμα προς την οθόνη/ by Γιάννης Πολιάς
17:28
Ακούγονται τα ονόματα των θυμάτων. Βουβή ατμόσφαιρα στο άδειο Καραϊσκάκη... by Γιάννης Πολιάς
17:29
Η λέξη "αθάνατοι" φιγουράρει στην οθόνη. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Χειροκρότημα στο τέλος του βίντεο, όσοι βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο κατευθύνονται με ένα λουλούδι στα χέρια προς τη Θύρα 7. by Γιάννης Πολιάς
17:31
Ολοκληρώθηκε ο φόρος τιμής στα θύματα της τραγωδίας της Θύρας 7. by Γιάννης Πολιάς
17:36
3' Μεγάλη πίεση από τον Ολυμπιακό, που ψάχνει ένα γρήγορο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
17:38
4' Φάση διαρκείας στα αριστερά για τους Πειραιώτες, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μπάουμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:38
5' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
17:39
5' Δυνατό σουτ από τον Ποντένσε, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:39
6' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, ο Μπάουμαν βγήκε και απομάκρυνε πάνω στον πάικτη των γηπεδούχων, που εκμεταλλεύτηκε την κόντρα και σκόραρε προ κενής εστίας! by Γιάννης Πολιάς
17:40
Έλεγχος από το VAR για τη θέση του Μασούρα όταν έγινε η μπαλιά. by Γιάννης Πολιάς
17:41
Μετράει το γκολ, 1-0 από νωρίς οι "ερυθρόλευκοι" με τον Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
17:41
7' Ένα φάουλ τώρα για τον ΟΦΗ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
17:42
8' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Ισέκα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:43
10' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛ ΚΑΑΜΠΙ! Ο Φορτούνης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και μετά τις κόντρες, ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
17:44
Και τώρα έλεγχος στη φάση από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
17:44
Μετράει κανονικά το 13ο τέρμα του Ελ Κααμπί με τα ερυθρόλευκα! by Γιάννης Πολιάς
17:45
Το ιδανικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, που έχει ξεκλειδώσει από νωρίς το ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:46
12' Άστοχο το σουτ του Φορτούνη από το ύψος της περιοχής, ψάχνουν και τρίτο γκολ άμεσα οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
17:48
14' Φάουλ λίγο κάτω από το κέντρο για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
17:49
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, με τον Ολυμπιακό να ελέγχει, όπως αποτυπώνει και το σκορ, πλήρως το ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:51
17' Αδύναμο το συρτό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, εύκολα μάζεψε ο Μπάουμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:53
20' Πρόλαβε προ του Ελ Κααμπί ο Μπάουμαν, μετά από κόντρα που έγινε στην άμυνα του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
17:56
22' Στο 73% η κατοχή της μπάλας για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
17:56
22' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
17:58
25' Μικρή διακοπή καθώς συγκρούστηκαν Μπιανκόν και Αποστολάκης. Συνεχίζεται τώρα το ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:59
25' Ωραία προσπάθεια του Φορτούνη, όμως το γύρισμά του κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:01
27' Βρέθηκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή ο Ισέκα, όμως από την προσπάθειά του η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
18:02
28' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:02
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:04
30' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, μετά από κόντρα σε σουτ Φορτούνη μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:04
18:05
31' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη, πρώτη στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:08
34' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΤΕΝΣΕ! Το πρέσινγκ των Πειραιωτών έχει αποτέλεσμα, με τον Πορτογάλο να κερδίζει την μπάλα έξω από την περιοχή, να αδειάζει τον αντίπαλο αμυντικό και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με εξαιρετικό τελείωμα. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Ο Πορτογάλος εξτρέμ φτάνει τα τρία τέρματα φέτος ενάντια στον συγκεκριμένο αντίπαλο. by Γιάννης Πολιάς
18:09
36' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το πρώτο του σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
18:10
36' Κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Βούρο, δεν βρέθηκε συμπαίκτης του για να στείλει την μπάλα προς την εστία του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
18:12
38' Τρομερή επέμβαση Μπάουμαν σε ωραίο σουτ του Μασούρα, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Ποντένσε. by Γιάννης Πολιάς
18:12
39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό σε τρομερό σουτ του Κάρμο! Εξαιρετική κομπίνα μετά το κόρνερ, ο Πορτογάλος εξαπέλυσε ένα κεραυνό αλλά είδε την μπάλα να εξοστρακίζεται στο οριζόντιο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
18:13
40' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από την περιοχή για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Απομάκρυνε εύκολα ο Έσε. by Γιάννης Πολιάς
18:14
41' Ο Ισέκα δεν μπόρεσε να κοντρολάρει καλά προ του Πασχαλάκη, ο οποίος έβαλε καλά το σώμα του και μπλόκαρε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:15
18:16
Έχεο σηκωθεί στο μεταξύ ο Αλεξανδρόπουλος, φαίνεται πως κάποιος χαφ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει πρόβλημα. by Γιάννης Πολιάς
18:16
43' Ελάχιστα άουτ το βολέ του Τσικίνιο μετά το γύρισμα του Μασούρα, παραλίγο το 4-0. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Ξαναφόρεσε το φανελάκι των αναπληρωματικών ο Αλεξανδρόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
18:18
44' ωραία προσπάθεια των Πειραιωτών από τα δεξιά, ο Ροντινέι έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά υπό πίεση αμυντικού έστειλε την μπάλα χστα χέρια του Μπάουμαν με χλιαρό σουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:20
45+1' Εύκολα μάζεψε ο Μπάουμαν από το αδύναμο σουτ του Τσικίνιο. by Γιάννης Πολιάς
18:20
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ολυμπιακός-ΟΦΗ 3-0 με τα γκολ των Μασούρα, Ελ Κααμπί και Ποντένσε. Απόλυτοι κυρίαρχοι οι γηπεδούχοι, που θα μπορούσαν να έχουν σημειώσει κι άλλα τέρματα. Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
18:33
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:35
18:35
Έχουμε αλλαγές και για τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Ο Αλεξανδρόπουλος αντικατέστησε εντέλει τον Ποντένσε, που πιθανότατα αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού. by Γιάννης Πολιάς
18:37
Για τον ΟΦΗ, με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος ο Μοσκέρα αντικατέστησε τον Γκαγέγκος και ο Θοράρινσον τον Γιαννούλη. by Γιάννης Πολιάς
18:37
48' Πιέζει ψηλά ο ΟΦΗ, ψάχνοντας ένα γκολ που θα του επιτρέψει να μπει ξανά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:38
Ο Φορτούνης έχει περάσει στα αριστερά της επίθεσης, με τον Αλεξανδρόπουλο πίσω από τον Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Αυτή είναι η πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα που ο Ολυμπιακός σκοράρει τρεις φορές πριν το ημίχρονο. Το είχε πράξει δις στην Ευρώπη, με Τσουκαρίτσκι και Μπάτσκα Τόπολα. by Γιάννης Πολιάς
18:43
53' Επιχείρησε ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι μετά την μπαλιά του Φορτούνη ο Ελ Κααμπί αλλά δεν τα κατάφερε. by Γιάννης Πολιάς
18:45
55' Πιο πεσμένος ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να ελέγχει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:46
57' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Ολυμπιακό, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:47
57' Άστοχο το κοντινό σουτ του Ελ Κααμπί, είχε προηγηθεί σουτ του Μπιανκόν που σταμάτησε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
58' ΓΚΟΛ, 4-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΤΟΥΝΗ! Τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και στη συνέχεια ο Έλληνας μεσοεπιθετικός κρέμασε με τρομερή λόμπα τον Μπάουμαν! by Γιάννης Πολιάς
18:49
Εντυπωσιακό γκολ για τους "ερυθρόλευκους", που φτάνουν και σε τέταρτο γκολ υπό το βλέμμα του Μεντιλίμπαρ. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Ο Τσικίνιο έκανε την εκπληκτική ασίστ. by Γιάννης Πολιάς
18:50
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Απομάκρυνε ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
18:51
61' Γιόβετιτς αντί Ελ Κααμπί και Καμπράλ αντί Φορτούνη. by Γιάννης Πολιάς
18:51
62' Χιμένεθ αντί Αποστολάκη και Λουίς Φελίπε αντί Ισέκα. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Κάνουν ντεμπούτο με τις νέες τους ομάδες οι Καμπράλ και Χιμένεθ. by Γιάννης Πολιάς
18:54
64' Άστοχο το μακρινό σουτ του Αλεξανδρόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
18:59
69' Φαλτσαριστή μπαλιά Μασούρα από τα αριστερά, πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Γιάννης Πολιάς
18:59
19:00
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης στο Καραϊσκάκη. by Γιάννης Πολιάς
19:01
Μετά από άτσαλο μαρκάρισμα του Αλεξανδρόπουλου, ο Μπάουμαν είδε ένα μικρό σκίσιμο στο παπούτσι του... by Γιάννης Πολιάς
19:01
71' Ιμπόρα αντί Έσε. by Γιάννης Πολιάς
19:03
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Αλεξανδρόπουλος βρήκε με εξαιρετική μπαλιά από τα αριστερά τον Καμπράλ, όμως εκείνος από πλεονεκτική θέση έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Παραλίγο να σκοράρει στο ντεμπούτο του ο Αφρικανός εξτρέμ. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Στο μεταξύ, αλλάζει παπούτσι και ο Μπάουμαν. by Γιάννης Πολιάς
19:06
76' Ναβάρο αντί Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Κλείνει τις αλλαγές του ο Συλαϊδόπουλος, που δίνει ανάσες ενόψει Φερεντσβάρος. by Γιάννης Πολιάς
19:07
77' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ και κίτρινη κάρτα στον Κάρμο. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Στημένη μπάλα λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή για τους Κρητικούς. by Γιάννης Πολιάς
19:09
79' Στο δοκάρι και έξω η εκτέλεση του Μπάκιτς! Πολύ ωραίο το φάουλ του Μαυροβούνιο όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι - με τον Πασχαλάκη να έχει εκτιναχτεί σωστά. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:10
81' Ριέρα αντί Μπάκου. by Γιάννης Πολιάς
19:12
Ο Ολυμπιακός είναι κοντά στη 13η συνεχόμενη νίκη του ενάντια στον ΟΦΗ, που θα του επιτρέψει να βρεθεί στο -6 από την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
19:13
83' Κίτρινη κάρτα στον Μπάκιτς, που έκανε τάκλιν με τα δύο πόδια στον Καμπράλ... by Γιάννης Πολιάς
19:16
Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:17
19:18
88' Φάουλ από τα δεξιά για τον ΟΦΗ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Καθάρισε ο Κάρμο. by Γιάννης Πολιάς
19:20
90' Ωραία επέμβαση Μπάουμαν σε συρτό σουτ του Ναβάρο, κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:21
90+2' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Άστοχη η κεφαλιά του Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Τέλος στο Καραϊσκάκη, Ολυμπιακός-ΟΦΗ 4-0! by Γιάννης Πολιάς
19:22
Νίκη με καλή εμφάνιση για τους Πειραιώτες, υπό το βλέμμα του Μεντιλίμπαρ. by Γιάννης Πολιάς