Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League

16:32
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον Παναθηναϊκό, στο δημοτικό στάδιο Σερρών, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
Και εδώ το βασικό σχήμα των «λιονταριών». by Σπύρος Σιαμπλής
16:34
Ο Παναθηναϊκός δεν υπολογίζει στους τραυματίες Τζούριτσιτς και Ιωαννίδη, ενώ Τσέριν, Αράο και Γεντβάι έμειναν επίσης εκτός για λόγους ξεκούρασης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
Από την άλλη πλευρά, για τον Πανσερραϊκό δεν είναι διαθέσιμοι οι Πηλέας-Δεληγιαννίδης, λόγω συμπλήρωσης καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
Ο πάγκος των αναπληρωματικών του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21978942/812.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:37
Επιστρέφει κάτω από τα γκολπόστ του «τριφυλλιού» ο Γιούρι Λοντίγκιν, στο πλαίσιο του εκτενούς rotaion που κάνει ο Φατίχ Τερίμ σήμερα! Εικόνα live 21978942/119.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Ντραγκόφσκι, Ρούμπεν, Σένκεφελντ, Μπακασέτας, Λημνιός, Μαντσίνι, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
Ενώ στον πάγκο των γηπεδούχων θα βρίσκονται οι Κατσικας, Γκοτζαμανίδης, Οικονόμου, Πεταυράκης, Μπετανκόρ, Μούργος, Χατζηστραβός, Γούλερι, Σοφιανός. by Σπύρος Σιαμπλής
16:40
Οδηγίες στην προθέρμανση απο τον βοηθό του Τερίμ, Νετσάτι Ατές, στους... ενδεκαδάτους. Εικόνα live 21978942/42931.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Χρήστος Βεργέτης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Θανάσης Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, στις 29 Οκτώβρη στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει τον Πανασερραϊκό στη Λεωφόρο με το εντυπωσιακό 5-0. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
Παράλληλα, οι γηπεδούχοι προέρχονται από το εντός έδρας 1-1 με τον Άρη, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν 2-0 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
Για τελευταία φορά θα είναι άδειο το γήπεδο των Σερρών, αφού από αύριο (12/02), ανοίγουν ξανά οι κερκίδες! Εικόνα live 21978942/49301.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:54
Ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί με την μαύρη φανέλα, σήμερα... by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
1' Σέντρα του Ουάρντα από αριστερά, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
2' Πάσα στον χώρο του Στάικου για τον Άλεξιτς, διώχνει σε δεύτερο χρόνο ο Ακαϊντιν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
3' Εκτέλεση φάουλ του Βιλένα, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν μπαίνει κανείς συμπαίκτης του στην πορεία της. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, το κερδίζει ο Βαγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
5' Εκτέλεση του Βιλένα από δεξιά, διώχνει ο Ουάρντα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
8' Νέο κόρνερ, από την επέμβαση του Στάικου, στο σόλο του Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
8' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση του Μπερνάρ από αριστερά και την κεφαλιά του Βέρμπιτς που νικάει στον αέρα τον Διαμαντή, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και μετά στο βάθος της εστίας του Χόβαν. Εικόνα live 21978942/97121.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
Η φάση ελέγχεται και μέσω του VAR, για το αν υπάρχει φάουλ πριν το γκολ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
Κανονικά μετράει το τέρμα του Σλοβένου, 0-1 το σκορ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
13' Επιθετικό φάουλ του Βέρμπιτς, πάνω στον Διαμαντή, σε μια ακόμα κεφαλιά του. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό στο... χωράφι των Σερρών, με τον Βέρμπιτς να βάζει το -πάντα χρήσιμο σε τέτοια ματς- γρήγορο γκολ που ήθελε η ομάδα του! Ο Πανσερραϊκός θα πρέπει να ανέβει μέτρα, πλέον, αντί να περιμένει στο μισό γήπεδο... Φοβερά δραστήριος ο Βαγιαννίδης, «μέσα» στο ματς και οι Μπερνάρ-Παλάσιος έως τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
17' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ουεντραόγκο να δίνει έξυπνα στον Τομάς, που βάζει πλάτη τον Χουάνκαρ,αλλά ο Ούγκο προλαβαίνει και διώχνει πριν ο αντίπαλος σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
17:23
20' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το «τριφύλλι» και το 0-2, με τον Βιλένα να πατάει περιοχή από δεξιά, μετά από πάσα του Μπερνάρ, να σουτάρει από πλάγια θέση αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:24
22' Δυνατό σουτ του Στάικου, ο Λοντίγκιν είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
23' Τραυματίας ο Διαμαντής, διακοπή στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
25' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Σοφιανός αντί του τραυματία Διαμαντή. by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
28' Λάθος του Μπέργκστρεμ, ο Σπόραρ φεύγει από αριστερά, κάνειτ ο γύρισμα για τον επερχόμενο Παλάσιος, αλλά είναι δυνατό και η φάση περνάει ανεκμετάλλευτη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
29' Κεφαλιά του Μπέργκστρεμ, είναι αδύναμη, με τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
30' Κίτρινη κάρτα στον Τομάς, για φάουλ στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
Χωρίς να... φορτσάρει, είναι σαφές ότι ο Παναθηναϊκός θέλει να βρεί ένα δεύτερο γκολ και να καθαρίσει το «τρίποντο» από νωρίς, έχοντας όμως κακές επιλογές στο επιθετικό τρίτο. Με τον Πανσερραϊκό να προσπαθεί να χτυπήσει από τα δεξιά, χωρίς να έχει κάποια καθαρή φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
31' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπερνάρ να πιέζει ψηλά, κλέβοντας τη μπάλα και πασάροντας στον Παλάσιος ο οποίος μπήκε από δεξιά και απέναντι από τον Χοβάν και έκανε το πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα... Εικόνα live 21978942/14221.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
36' Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο για σκληρό φάουλ στον Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
41' Κόρνερ για τα «λιοντάρια», από δεξιά, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
42' Εκτέλεση του Τομάς, διώχνει η άμυνα του Παναθηναϊκού με τον Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
44' Αντεπίθεση του Ντανκερλούι, που σεντράρει από δεξιά για τον Άλεξιτς, αλλά το πλασέ του δεν είναι καλο, η μπάλα βρίσκει στον Ακαϊντίν και περνάει κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
45' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, καθώς το σουτ του Ντάνκερλουι στην εξέλιξη της φάσης σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Λοντίγκιν! by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:51
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 2-0 του Πανσερραϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
17:57
Οι «πράσινοι» αποδεικνύονται αρκετά αποτελεσματικοί στις ευκαιρίες τους, έχοντας 2/3 καθαρές φάσεις για γκολ, ενώ παράλληλα με εξαίρεση την κακή αντίδρασή τους στα τελευταία λεπτά δεν δείχνουν να έχουν και ιδιαίτερα προβλήματα στα μετόπισθεν. Θα μπορούσαν, δε, να αξιοποιήσουν καλύτερα την κατοχή της μπάλας. Στα συν για τους γηπεδούχους η συμπεριφορά τους μετά το 0-2, καθώς δεν πτοήθηκαν, ενώ στάθηκαν και άτυχοι στο 45' με το δοκάρι του Ντάνκερλουι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
Πανηγυρίζουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού για το υπέρ τους προβάδισμα... Εικόνα live 21978942/107903.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, με τον Ουεντραόγκο να αντικαθίσταται από τον Πεταυράκη. Χωρίς αλλαγή ξεκινάει ο Παναθηναϊκός στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
48' Ο Αλεξιτς βγαινει στην αντεπίθεση, πατάει περιοχή από τα αριστερά υπό την πίεση του Ζέκα, αλλά υπάρχει οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:17
54' Διακοπή στο ματς, με τον Ακαϊντίν να σφαδάζει στο έδαφος, μετα από μονομαχία με τον Σοφιανό. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
57' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βέρμπιτς φεύγει και τον αντικαθιστά ο Κώτσιρας, ενώ επιστρέφει κανονικά ο Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
59' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το δυνατό σουτ του Κώτσιρα έξω από την περιοχή, που αναγκάζει τον Χοβάν σε δύσκολη απόκρουση, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Παλάσιος σουτάρει χωρίς να έχει ισορροπία και αστοχεί! by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
61' Ωραία σέντρα του Χουάνκαρ, από αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Πεταυράκης σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
Ξεκίνησε πιο νωθρά στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός, αλλά με την είσοδο του Κώτσιρα ανέβηκε στα τελευταία λεπτά και δείχνει ξανά διάθεση να πιέσει, για να βρει και ένα τριτο τέρμα. Άλλωστε και ο Πανσερραϊκός ναι μεν είναι μέσα στο ματς, ακόμα, όμως δεν του έχει κάνει κάποια φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
68' Σουτ του αμαρκάριστου Σοφιανού, από μακριά, δεν ανησυχεί τον Λοντίγκιν ωστόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:31
69' Διπλή αλλαγή από τον Γκαρσία, Μπετανκόρ και Χατζηστραβός αντί των Άλεξιτς και Τομάς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
70' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, από παρέμβαση του Ούγκο στο γύρισμα του Χατζηστραβού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
71' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, από την εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, με τον Λοντίγκιν όμως να πέφτει και να μπλοκάρει την μπάλα που περνάει από... όλους, στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
74' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους», με τον Χοβάν να βγάζει την κεφαλιά του Βιλένα, μετά το γύρισμα του Σπόραρ από αριστερά και να αποκρούει στη συνέχεια το σκαστό σουτ του Μπερνάρ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
75' Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη, για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
78' Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα, για σκληρό φάουλ στον Βαγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
79' Κίτρινη κάρτα στον Σπόραρ τώρα, γιατί παρεμπόδισε τον Χοβάν προσπαθώντας να κλέψει την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:44
81' Εκτέλεση φάουλ και γέμισμα του Σοφιανού από δεξιά, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
82' Νέα καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Μπερνάρ βγήκε τετ α τετ με τον Χοβάν αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει! by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
84' Σένκεφελντ και Λημνιός αντί των Μπερνάρ-Παλάσιος, Γούλερι αντί του Στάικου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Ελέγχουν το τέμπο οι παίκτες του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Ακόμα 3' για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
88' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα πιάνει φιλόδοξο σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από τη συμβολή των δοκών. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
89' Ολοκληρώνει τις αλλάγες του ο Φατίχ Τερίμ: Μαντσίνι αντί Βιλένα και Γερεμέγεφ αντί Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
90'+1' Γκολ ο Παναθηναϊκός! 3-0! Σκόρερ ο Γερεμέγεφ! Ο Λημνιός ανέκτησε στη γωνία της μεγάλης περιοχής του Πανσερραϊκού, πάτησε εντός αυτής και πέρασε στον Μαντσίνι, ο οποίος έπιασε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Γερεμέγεφ για να καταλήξει στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
90'+5' Κίτρινη στον Γερεμέγιεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Συμπληρώθηκε ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός θα επικρατήσει 3-0 του Πανσερραϊκού. Σε ένα παιχνίδι, στο οποίο ο Φατίχ Τερίμ προχώρησε σε οκτώ αλλαγές σε επίπεδο ενδεκάδας, οι «πράσινοι» ήταν καθολικά ανώτεροι φτάνοντας στο «τρίποντο». Δύο γκολ στο πρώτο μέρος από Βέρμπιτς (8') και Παλάσιος (31'), αμφότερα από ασίστ του Μπερνάρ, με τον νεοεισλθόντα Γερεμέγεφ να βάζει το... κερασάκι στις καθυστερήσεις. Το «τριφύλλι» έπιασε τον ΠΑΟΚ στους 50 βαθμούς (όντας στο +2 από την ΑΕΚ) και περιμένει... ήσυχο το αποτέλεσμα στο αποψινό ντέρμπι «δικεφάλων». Στους 23 πόντους και «παρέα» με τον Ατρόμητο παρέμεινε ο Πανσερραϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής