Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:19
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Λαμία και Αστέρα Τρίπολης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Λάιου. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Οι ενδεκάδες των ομάδων Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Αμαράλ, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σιμόν, Νούνιες, Τζανδάρης, Μαρτίνεθ, Στάνκο, Τσιλούλης, Καρλίτος Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Λέικ, Μάλτσι, Φερέιρα, Σλίβκα, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς Αστέρας Τρ. (Μ. Ράσταβατς): Γραμματικάκης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Γκαρσία, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Γιαμπλόνσκι, Μπαρτόλο, Κρέσπι, Καλτσάς, Μιριτέλο Στον πάγκο: Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Άλβαρες, Γκος, Σουρλής, Βαλιέντε, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης by Γιάννης Πολιάς
19:24
Διαιτητής: Τσαγκαράκης Βοηθοί: Νικολακάκης, Κομισοπούλου 4ος: Κουκούλας VAR: Ζαμπαλάς, Νικολαΐδης by Γιάννης Πολιάς
19:25
Σούπερ ντέρμπι για την έκτη θέση η αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να είναι εντός εξάδας και στο +1 από τους Αρκάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Νωρίτερα, Κηφισιά-Βόλος 0-0 και Πανσερραϊκός-Παναθηναϊκός 0-3. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Πολύ σοβαρή η καταγγελία του Ανδρέα Τετέι για ρατσιστική επίθεση κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Καισαριανής. by Γιάννης Πολιάς
19:28
Από τρεις συνεχόμενες νίκες προέρχεται η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, από 2-0-3 εκείνη του Μίλαν Ράσταβατς. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:31
1' Κόρνερ για τους γηπεδούχους μετά από προσπάθεια του Καρλίτος από τα δεξιά, που έδιωξε ο Γραμματικάκης. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Απομακρύνθηκε η μπάλα, πιέζει η Λαμία από το πρώτο δευτερόλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
19:32
3' Φάουλ τώρα για τους γηπεδούχους, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:32
3' Στο οριζόντιο δοκάρι η απίθανη εκτέλεση του Καρλίτος! by Γιάννης Πολιάς
19:32
Άγγιξε το 1-0 η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:37
7' Κόρνερ για τον Αστέρα, μετά από προσπάθεια του Γκαρσία, έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:40
10' Κόρνερ για τη Λαμία, η μπάλα απομακρύνθηκε και στη συνέχεια ο Μαρτίνεθ σούταρε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:40
11' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΤΣΑ! Αστραπιαία αντεπίθεση από τους Αρκάδες, με τον Μπαρτόλο να κάνει την επέλαση από τα αριστερά και να βγάζει στον Έλληνα μεσοεπιθετικό, που σκόραρε προ κενής εστίας! by Γιάννης Πολιάς
19:41
Μπορεί η Λαμία να μπήκε καλύτερα στο ματς, ωστόσο ο Αστέρας είναι αυτός που ανοίγει το σκορ! by Γιάννης Πολιάς
19:43
14' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:44
15' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:46
16' Άστοχο το δυνατό σουτ του Αλάγκμπε από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Έχουν το μομέντουμ οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:47
17' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Πέρασε κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:49
20' Οφσάιντ σε μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας, με σουτ του Καρλίτος που σταμάτησαν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
19:50
by Γιάννης Πολιάς
19:54
24' Κόρνερ μετά από προσπάθεια του Νούνιες ανάμεσα σε δύο αμυντικούς. Προηγήθηκε ωραίο σκάψιμο Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Το πήγε απευθείας ο Ισπανός, νέο κόρνερ μετά από απομάκρυνση αμυντικού. by Γιάννης Πολιάς
19:55
25' Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:55
26' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
19:55
Άστοχη η δυνατή κεφαλιά του Μιριτέλο. by Γιάννης Πολιάς
20:00
20:01
31' Διαμαρτυρίες από πλευράς φιλοξενούμενων για χέρι του Παπαδόπουλου μέσα στην περιοχή, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:02
32' Απίστευτη, διπλή επέμβαση του Κοσέλεφ! Ο Μολδαβός σταμάτησε την κεφαλιά του Καλτσά, που πήρε το ριμπάουντ αλλά είδε τον τερματοφύλακα της Λαμίας να αποκρούει ξανά! by Γιάννης Πολιάς
20:02
Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
20:05
36' Μπήκαμε στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:05
20:06
37' Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Γκαρσία! Με δέκα ο Αστέρας. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Αλλάζουν ξαφνικά οι ισορροπίες στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:07
38' Φώναξαν για πέναλτι στο μαρκάρισμα στον Καρλίτος οι γηπεδούχοι, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:09
39' Άλβαρες αντί Κρέσπι. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Ο Κρέσπι... θυσιάζεται για να μπει δεξιός μπακ μετά την αποβολή του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:13
44' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:13
Έδιωξε ο Τζουκάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Τέλος στο πρώτο 45λεπτο, Λαμία-Αστέρας Τρίπολης 0-1 με τον Καλτσά στο 11'. Με δέκα οι Αρκάδες λόγω της αποβολής του Γκαρσία στο 37'. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
20:31
20:32
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:34
46' Σίντκλεϊ αντί Αμαράλ και Σλίβκα αντί Στάνκο. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:37
48' Πιέζουν ψάχνοντας την ισοφάριση από νωρίς οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:38
49' Φάουλ για τους γηπεδούχους, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:38
49' Αδύναμο σουτ του Τζανδάρη, εύκολα μάζεψε ο Γραμματικάκης. by Γιάννης Πολιάς
20:42
52' Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα μετά το γύρισμα του Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
20:43
54' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία, αρκετά κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Η φάση ολοκληρώθηκε με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
20:45
56' Κίτρινη κάρτα στον Άλβαρες. by Γιάννης Πολιάς
20:47
57' Τόσιτς αντί Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Προσπαθεί να κάνει την ομάδα του όσο πιο επικίνδυνη μπορεί ο Βόκολος. by Γιάννης Πολιάς
20:51
61' Κλέψιμο και απίστευτη κούρσα από τον Μπαρτόλο, που όμως δεν μπόρεσε να φτάσει σε τελική, πέφτοντας κάτω εξουθενωμένος! by Γιάννης Πολιάς
20:56
Ετοιμάζει αλλαγές ο Ράσταβατς, που βλέπει την ομάδα του να αντέχει παρά το αριθμητικό μειονέκτημα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
67' Βαλιέντε αντί Γιαμπλόνσκι και Ζουγλής αντί Μπαρτόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:58
68' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΡΛΙΤΟΣ! Ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τρομερό σουτ του Ισπανού από το ύψος της περιοχής, προς τα δεξιά. Σουτάρα στο γάμα, δοκάρι και μέσα... by Γιάννης Πολιάς
20:59
Εκεί που ο Αστέρας έδειχνε πως κρατάει, ήρθε αυτή η τρομερή έμπνευση από τον Καρλίτος να επαναφέρει την ισορροπία στο σκορ. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο και προβλέπεται άκρως ενδιαφέρον. by Γιάννης Πολιάς
21:01
72' Συρτό σουτ από τον Ζουγλή, κανένα πρόβλημα για τον Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:05
75' Επικίνδυνο γύρισμα Καλτσά, η μπάλα κόντραρε και ο κίνδυνος αποσοβήθηκε. by Γιάννης Πολιάς
21:05
76' Πέναλτι για τον Αστέρα! by Γιάννης Πολιάς
21:05
Και κίτρινη κάρτα στον Σίντκλεϊ. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Ο Βραζιλιάνος γράπωσε τον αντίπαλό του και τον... γκρέμισε, ωστόσο φαίνεται να έχει γίνει έξω από την περιοχή το μαρκάρισμα. by Γιάννης Πολιάς
21:07
78' Το έβγαλε ο Κοσέλεφ! by Γιάννης Πολιάς
21:08
Τρομερός σήμερα ο Μολδαβός, απέκρουσε με τα πόδια! by Γιάννης Πολιάς
21:08
Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα των δέκα παικτών. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Ο Κοσέλεφ εξουδετέρωσε τον κίνδυνο σε προσπάθεια του Καλτσά στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
21:08
79' Πέναλτι για τη Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
21:10
80' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΛΙΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΕ ΤΕΛΙΚΑ! by Γιάννης Πολιάς
21:10
Ο Ισπανός ανέλαβε εντέλει την ευθύνη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την ανατροπή! by Γιάννης Πολιάς
21:11
82' Μάντζης αντί Χουχούμη και Γκος αντί Αλάγκμπε. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Να δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσει αυτή η ματσάρα... by Γιάννης Πολιάς
21:13
83' Μάλτσι αντί Καρλίτος, που αποθεώνεται από τον κόσμο στα... μπαλκόνια πλησίον του ΔΑΚ Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Και Κορνέζος αντί Τσιλούλη. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Ο Ισπανός έφτασε τα εννέα γκολ στο πρωτάθλημα με την μπλε φανέλα και έπιασε στην κορυφή της λίστας τον Μπαράλες. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Υπενθυμίζεται δε, πως ο Καρλίτος είχε χάσει δύο πέναλτι στο πρόσφατο διπλό επί του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
88' Τελική ευθεία στο ματς, κρατά σφιχτά την 4η συνεχόμενη νίκη της η Λαμία, που θα ξεφύγει έτσι στο +4 από τον Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
21:19
Όλα για όλα ο Αστέρας, επιτίθεται με κάθε τρόπο ψάχνοντας την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
21:20
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:21
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο, φάουλ από τα αριστερά για τον Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Άστοχη η κεφαλιά του Καλτσά. by Γιάννης Πολιάς
21:22
21:23
90+3' Ακυρώνεται γκολ του Τόσιτς για οφσάιντ του Μάλτσι. Σωστή απόφαση. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Μπήκαμε στο τελευταίο δίλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:25
90+6' Μπλόκαρε την κεφαλιά του Μιριτέλο ο Κοσέλεφ, αλλά υπήρχε και επιθετικό φάουλ στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Τέλος, Λαμία-Αστέρας Τρίπολης 2-1! by Γιάννης Πολιάς
21:26
Καρλίτος και Κοσέλεφ στέλνουν στο +4 την ομάδα του Βόκολου! by Γιάννης Πολιάς
21:27
Φαβορί για την είσοδο στα playoffs οι νικητές, που βέβαια έχουν δύσκολο πρόγραμμα μπροστά τους. by Γιάννης Πολιάς