Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Σοσιεδάδ, στην πρώτη σύγκρουση των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Ακολουθεί ρεβάνς στην Ισπανία την Τρίτη 5 Μαρτίου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 4 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Παρί Σεν Ζερμέν (Λουίς Ενρίκε): Ντοναρούμα – Χακίμι, Μαρκίνιος, Ντανίλο, Μπεράλντο – Ζαϊρέ-Εμερί, Φαμπιάν Ρουίθ, Βιτίνια – Ντεμπελέ, Εμπαπέ, Μπαρκολά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Νάβας, Τένας, Ουγκάρτε, Γκονσάλο Ράμος, Ασένσιο, Ερναντές, Μουανί, Μουκιέλε, Σολέρ, Ίθαν Εμπαπέ, Μαγιούλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ιμανόλ Αλγκουαθίλ): Ρεμίρο – Τραορέ, Θουμπελδία, Λε Νορμάνδ, Γκαλάν – Μέντεζ, Θουμπιμένδι, Μερίνο – Κούμπο, Αντρέ Σίλβα, Μπαρενετσέα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μαρέρο, Φράγκα, Ζακαριάν, Γκονζάλεθ, Ολασαγκάστι, Σαντίκ, Πατσέκο, Τουριέντες, Μαγκουναθελάγια, Μαρίν, Αραμπούρου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Να σημειωθεί ότι στο εν λόγω παιχνίδι θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση ο Λούκας Μπεράλντο. Υπεθυμίζεται ότι ο 20χρονος Βραζιλιάνος στόπερ -ο οποίος απόψε θα αγωνιστεί ως αριστερό μπακ (καλύπτει και αυτήν τη θέση στην Παρί)- αποτέλεσε χειμερινό μεταγραφικό απόκτημα των Παριζιάνων έναντι 20 εκατ. ευρώ από τη Σάο Πάολο. Βέβαια, έχει προλάβει να μετρήσει ήδη επτά συμμετοχές με τη νέα του ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μάρκο Γκουίντα. VAR ο συμπατριώτης του, Πάολο Βαλέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Η Παρί -που τερμάτισε 2η στον «όμιλο του θανάτου» ανοίγοντας και το… δώρο της Μίλαν με το «διπλό» στο Νιούκαστλ την τελευταία αγωνιστική- θα επιδιώξει να πάρει προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στην σκληροτράχηλη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι Βάσκοι απέδειξαν στη φάση των γκρουπ ότι συνιστούν επικίνδυνο αντίπαλο, υπερτερώντας στην ισοβαθμία της Ίντερ, την οποία άφησαν 2η, όντας οι ίδιοι πρώτοι, αήττητοι και με μόλις δύο γκολ παθητικό (το μικρότερο στη φάση των ομίλων). Βέβαια, εσχάτως περνούν περίοδο ντεφορμαρίσματος στη La Liga, όντας 7οι και με τρία ματς χωρίς νίκη (πριν από τέσσερις μέρες ηττήθηκαν 1-0 υποδεχόμενοι την Οσασούνα). Εν αντιθέσει με την παρέα του Κιλιάν Εμπαπέ (ο οποίος υπολογίζεται κανονικά μετά τις ανάσες που πήρε κόντρα στη Λιλ), που στη Ligue 1 έχει χαθεί στο +11 από τη δεύτερη Νις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Θυμηθείτε τη βαθμολογία των δύο αντιπάλων στους ομίλους: Εικόνα live 21979028/82500.jpg Εικόνα live 21979028/81763.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και του δεύτερου αγώνα, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
1' Ευκαιρία για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ! Πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού, οι Βάσκοι φτιάχνουν την πρώτη ενδιαφέρουσα στιγμή βγαίνοντας γρήγορα στην επίθεση. Ο Αντρέ Σίλβα έπιασε φιλόδοξο σουτ εκτός περιοχής, το οποίο κατέληξε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
6' Τεράστια ευκαιρία για την Παρί! Ωραία κάθετη του Ντεμπελέ, βγάζει στην κόντρα τον Εμπαπέ, ο οποίος έφυγε με τα... χίλια, πάτησε περιοχή, εκτέλεσε, αλλά είδε τον Ρεμίρο να βάζει το «στοπ»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Οι Παριζιάνοι προσπαθούν να αξιοποιήσουν την ταχύτητα των μεσοεπιθετικών τους, κυρίως φυσικά του Εμπαπέ, χτυπώντας αρκετά με κάθετες διεμβολίσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
Η Σοσιεδάδ κάνει επιθετική άμυνα. Αφήνει κενάκια πίσω ενίοτε, αλλά δεν δείχνει καμία διάθεση να υιοθετήσει παθητικό ρόλο στο παιχνίδι. Κοιτά στα μάτια την Παρί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
15' Στιγμή για τη Σοσιεδάδ. Ύστερα από έξυπνη εκτέλεση φάουλ με τετραπλή προσποίηση(!), ο Μαρκίνιος έδιωξε προ του Μερίνο, αλλά εν συνεχεία σηκώθηκε και το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
18' Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ. Ωραίος ελιγμός του Κούμπο στην περιοχή της Παρί, ο βραχύσωμος άσος απευλευθερώθηκε και έπιασε συρτό σουτ στην κλειστή γωνία, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Εξαιρετική η Σοσιεδάδ μέχρι στιγμής! by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
22' Κι άλλη φάση για τη Ρεάλ! Σέντρα Κούμπο, επιβλητικό πάτημα και κεφαλιά του Αντρέ Σίλβα, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
25' Ο Ντεμπελέ βγήκε στην αντεπίθεση, αστόχησε στο τελείωμά του, αλλά εν συνεχεία σηκώθηκε και το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
22:33
Χαμηλό το τέμπο. Η Σοσιεδάδ αφενός έχει απειλήσει σημαντικά την Παρί, αφετέρου μετά το πρώτο δεκάλεπτο κλείνει εξαιρετικά και τους χώρους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
35' Φάση μετά από ώρα για την Παρί Σεν Ζερμέν. Μετά από εκτέλεση κόρνερ και ενώ εξελίχθηκε η φάση, ο Χακίμι έπιασε μακρινό σουτ που κόντραρε, με τον Μπαρκόλα να επωφελείται και να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής. Ήταν ψηλοκρεμαστή και πέρασε πάνω από την οριζόντια δοκό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
36' Κίτρινη στον Λε Νορμάνδ για φάουλ στον Ντεμπελέ, η πρώτη στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
22:47
45' Δοκάρι για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ με αδιανόητη σουτάρα που έπιασε ο Μερίνο εκτός περιοχής! Στην οριζόντια δοκό, προς τη συμβολή! by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ και με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ να είναι σαφώς εκείνη που έχει κερδίσει τις εντυπώσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
50' Καλή στιγμή για την Παρί, δεν ήταν όμως το καλύτερο δυνατό το τελείωμα του Εμπαπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
23:13
Δυσκολεύεται πολύ η Παρί στο να δημιουργήσει. Μην ξεχνάμε, άλλωστε, ότι η αντίπαλός της σημείωσε τις καλύτερες αμυντικές επιδόσεις στη φάση των ομίλων, με μόλις δύο γκολ παθητικό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
58' ΓΚΟΛ η Παρί! 1-0! Σκόρερ ο Εμπαπέ! Οι Παριζιάνοι βρίσκουν λύση από στατική φάση. Εκτέλεση κόρνερ από τον Ντεμπελέ, κεφαλιά του Μαρκίνιος προς τα πίσω από το ύψος του πρώτου δοκαριού, με τον Εμπαπέ να πετάγεται στο δεύτερο, για να σκοράρει με κοντινή προβολή! by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
Όταν δυσκολεύεσαι τόσο πολύ, οι στατικές φάσεις (πρέπει να) είναι ένα καλό «όπλο» για να πληγώσεις την αντίπαλη άμυνα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Ψάχνουν και το δεύτερο γκολ οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
64' Δοκάρι για την Παρί! Πολύ δυνατό το σουτ του Εμπαπέ, με την μπάλα να τραντάζει την οριζόντια δοκό, αφού τη βρήκε με τα ακροδάχτυλα ο Ρεμίρο! Απαντά στα δοκάρια η ομάδα του Λουίς Ενρίκε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
66' Ο Ζακαριάν αντί του Μπαρενετσέα για τη Σοσιεδάδ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
23:28
70' ΓΚΟΛ η Παρί! 2-0! Σκόρερ ο Μπαρκόλα σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στο Champions League! Τρομερή ενέργεια από τον 21χρονο μεσοεπιθετικό, πάτησε στην περιοχή από αριστερά αδειάζοντας ωραία τον αντίπαλό του και τσίμπησε την μπάλα για το 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
Η Παρί είναι εμφανώς καλύτερη στο δεύτερο μέρος -σε σχέση με το πρώτο- και το εξαργυρώνει με σημαντικές βάσεις πρόκρισης. Την ίδια στιγμή, η επιθετικότητά της έχει περιορίσει και τις... ορέξεις των Βάσκων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
72' Ο σκόρερ Μπαρκόλα δίνει τη θέση του στον Ασένσιο εν μέσω αποθέωσης. Επίσης, ο Ερναντές περνά αντί του Ντανίλο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
78' Τριπλή αλλαγή για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ: Τουριέντες, Σαντίκ και Πατσέκο αντί των Μέντεζ, Αντρέ Σίλβα και Λε Νορμάνδ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
82' Στιγμή για τη Σοσιεδάδ. Άστοχο το σουτ του Θουμπιμένδι από το όριο της περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
82' Ντεμπελέ έξω, Κόλο Μουανί μέσα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
23:45
87' Ευκαιρία για την Παρί. Ωραία «μπούκα» του Κόλο Μουανί, το σουτ του όμως πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης