Λάτσιο-Μπάγερν Μονάχου

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League.

21:33
Καλησπέρα σας! Η Λάτσιο υποδέχεται στις 22:00 στο Ολίμπικο την Μπάγερν Μονάχου, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τους «16» του Champions League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και του δεύτερου αγώνα, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την Τρίτη 5 Μαρτίου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και το παιχνίδι της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Σοσιεδάδ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Η Λάτσιο στην Serie A βρίσκεται στην 7η θέση με 37 βαθμούς, ενώ η Μπάγερν στην Bundesliga στην 2η με 50. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
Παρουσία σε 8 συνολικά σεζόν μετράει η Λάτσιο στη διοργάνωση. 66 αγώνες, με απολογισμό 27 νίκες, 17 ισοπαλίες και 22 ήττες. 40 οι παρουσίες της Μπάγερν και 388 συνολικά ματς, με απολογισμό 234 - 77 - 77 αντίστοιχα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
Η Μπάγερν έχει πρόσφατο συνολικό ρεκόρ 10-2-0 εναντίον ιταλικών ομάδων. Τελευταία ήττα το εντός έδρας 2-3 από την Ίντερ στις 15/03/2011. Ως φιλοξενούμενη έχει πρόσφατο ρεκόρ 5-2-0 εναντίον τους. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στην ίδια διοργάνωση τη σεζόν 2020-21, με την Μπάγερν να σημειώνει δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια: 2-1 στο Μόναχο (1-0 ημίχρονο) και 4-1 στη ρεβάνς του «Ολίμπικο» (3-0 ημίχρονο). by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Διαιτητής θα είναι ο Φρανσουά Λετεσιέ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Λάτσιο (Μαουρίτσιο Σάρι): Προβεντέλ - Χισάι, Χίλα, Ρομανιόλι, Μάρουσιτς - Γκεντουζί, Κατάλντι, Λουίς Αλμπέρτο - Φελίπε Άντερσον, Ιμόμπιλε, Ίσακσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Σέπε, Μάγκρο, Πάτρικ, Καμάντα, Πέδρο, Καζάλε, Καστεγιάνος, Λατσάρι, Κατάλντι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ): Νόιερ - Μαζράουι, Ουπαμεκανό, Κιμ, Γκερέιρο - Κίμιχ, Γκορέτσκα - Σανέ, Μίλερ, Μουσιάλα - Κέιν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Ούλραϊχ, Σμιτ, Ντε Λιχτ, Τσούπο-Μοτίνγκ, Ντάιερ, Θαραγόθα, Μποέι, Τελ, Πάβλοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
Ο αετός της Λάτσιο σχεδιασμένος σε ωραίο κορεό στο πέταλο του Ολίμπικο Εικόνα live 21979029/96085.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
2' Ωραίο σπάσιμο της μπάλας ο Σανέ, ο Κίμιχ έκανε το σουτ, αλλά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
Αλλαγή στην ενδεκάδα της Λάτσιο λίγο πριν τη σέντρα. Ο Κατάλντι πήρε τη θέση του Βεσίνο που τραυματίστηκε στο ζέσταμα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
7' Ωραία ομαδική ενέργεια των παικτών της Μπάγερν, ο Κέιν έκανε ένα άστοχο σουτ από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα η Μπάγερν και έχει τον έλεγχο του ματς. Αντίθετα, η Λάτσιο παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
10' Κόρνερ για τους Γερμανούς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
Ένα σουτ του Μαζράουι δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
22:17
16' Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο η ομάδα του Τόμας Τούχελ και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
22' Ευκαιρία για τη Λάτσιο! Ο Μάρουσιτς έσπασε ωραία στον Λουίς Αλμπέρτο, με τον Ισπανό να κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
29' Η Λάτσιο έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά. Η Μπάγερν συνεχίζει το... βιολί της. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο ματς και το 0-0 παραμένει! by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
31' Φάουλ για την Μπάγερν σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
22:32
32' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Βολίδα του Σανέ, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία του Προβεντέλ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
38' Δυνατό σουτ του Ίσακσεν, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
22:40
40' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Σουτ του Μουσιάλα από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
Ημίχρονο! Λάτσιο και Μπάγερν πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0), με τους Γερμανούς να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά να μην μπορούν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε κάποιο γκολ. Αντίθετα, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:57
23:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
48' Τεράστια φάση για τη Λάτσιο! Εκπληκτική μπαλιά του Λουίς Αλμπέρτο, βγάζει τετ-α-τετ τον Ίσακσεν αλλά ο τελευταίος πλασάρει πάνω στον Νόιερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
49' Κόρνερ για τη Λάτσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
50' Νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
53' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
Σουτ ο Μαζράουι, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
23:16
60' Λατσάρι μέσα για τη Λάτσιο, έξω ο Χισάι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
66' Ακόμα δεν έχουμε δει κάποιο γκολ στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
67' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΤΣΙΟ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
67' ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟΝ ΟΥΠΑΜΕΚΑΝΟ! Ο Γάλλος πήγε με τις τάπες στον Ίσακσεν, ενώ εκείνος είχε ήδη σουτάρει. Με 10 η Μπάγερν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
69' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΛΑΤΣΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΡΟ ΙΜΟΜΠΙΛΕ! Ο Ιταλός ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε από τα 11 βήματα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
Ο Μαουρίτσιο Σάρι στην εκτέλεση είχε γυρίσει από την άλλη και δεν κοιτούσε από το άγχος του... by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
73 Ντε Λιχτ μέσα για την Μπάγερν, έξω ο Γκορέτσκα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
74' Πέδρο και Καστεγιάνος μέσα για τη Λάτσιο, Ίσακσεν και Τσίρο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
80' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λάτσιο. Ο Χίλα δεν μπορεί να συνεχίσει, τη θέση του παίρνει ο Πάτρικ. Ο Λουίς Αλμπέρτο βγαίνει επίσης και μπαίνει ο Καμάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
23:38
82' Τελ και Τσούπο-Μοτίνγκ μέσα, έξω Μίλερ και Σανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
23:41
85' Φάουλ για την Μπάγερν σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
86' Εκτελέστηκε, η μπάλα κόντραρε και έχουμε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
Απομάκρυνε ο Καστεγιάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
90' Ευκαιρία για τη Λάτσιο! Ο Γκεντουζί άνοιξε τον Άντερσον, ο οποίος βρέθηκε σε καλό σημείο μέσα στην περιοχή, αλλά επέλεξε να κοντρολάρει και μετά να σουτάρει, με τον Ντε Λιχτ να τον σταματά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
90+2' Κοντινό σουτ ο Πέδρο, μπλόκαρε ο Νόιερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
23:51
Τέλος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
H Λάτσιο κερδίζει 1-0 την Μπάγερν Μονάχου και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
O Iμόμπιλε με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με την Μπάγερν να προβληματίζει γι' ακόμη μια φορά τη φετινή σεζόν. Η ρεβάνς στην «Allianz Arena» θα λάβει χώρα στις 5 Μαρτίου. by Αναστασία Βοσνάκη