Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τα προημιτελικά του ΟΠΑΠ Final 8 Κυπέλλου Ελλάδας.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον δεύτερο προημιτελικό στο Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Για τις 21:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του μεγάλου ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, που διεξάγεται στα «Δύο Αοράκια» και στο Ηράκλειο της Κρήτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Νωρίτερα, στην πρεμιέρα του Final-8, ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε αλλά τελικά ξεπέρασε το εμπόδιο της ΑΕΚ, επικρατώντας με 79-72. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
ΠΑΟΚ και Άρης συναντήθηκαν την περασμένη Κυριακή στο κατάμεστο «Αλεξάνδρειο», με τους «κίτρινους» να πανηγυρίζουν τη νίκη με 77-63: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
Στην καλύτερη κατάστασή του από το ξεκίνημα της σεζόν ο Άρης, «τρέχει» νικηφόρο σερί πέντε αγώνων σε πρωτάθλημα και Eurocup, νικώντας και τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ πριν από 10 μέρες. Ο Γιάννης Καστρίτης δεν έχει στη διάθεσή του για την αποψινή αναμέτρηση τους Γκάλινατ και Φίλλιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Από την άλλη, στον ΠΑΟΚ η κατάσταση δεν είναι τόσο ιδανική, αφού συνεχίζει να παρουσιάζει ασταθές αγωνιστικό πρόσωπο, έχοντας νικήσει μόνο 3 από τα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια του. Δεν έχει εξασφαλίσει την παρουσία του στην εξάδα της Stoiximan Basket League, ενώ έχει αποκλειστεί και από το BCL. Ο Φώτης Τακιανός επέλεξε να αφήσει εκτός δωδεκάδας για την αποψινή αναμέτρηση τον Γκίλμορ, ως έβδομο ξένο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Διαιτητική τριάδα του αγώνα οι Παπαπέτρου, Τσολάκος και Τσιμπούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Τα highlights του πρώτου προημιτελικού του Final-8: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Ξεκίνησε η παρουσίαση των ομάδων στα «Δύο Αοράκια»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
Αρκετά λιγότερος ο κόσμος που βρίσκεται στο κλειστό σε σύγκριση με την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
Με Φρίντρικσον, ΜακΝίς, Ταουνς, Γουίλιαμς και Άλστον η αρχική πεντάδα του τυπικά γηπεδούχου ΠΑΟΚ, by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
Τολιόπουλος, Μποχωρίδης, Μπλούμπεργκς, Χάρελ και Μπάνκστον η πεντάδα με την οποία θε ξεκινήσει το ματς ο Καστρίτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου προημιτελικού! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
Με την λευκή του εμφάνιση ο ΠΑΟΚ, με την μαύρη του ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
Έναρξη του αγώνα στο Ηράκλειο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Ο Μπάνκστον έκοψε τον Άλστον στην πρώτη φάση του προημιτελικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
2-0 φανταστική φάση από τον ΠΑΟΚ, με πάσα πίσω από την πλάτη του Φρίντρικσον και εμφαντικό κάρφωμα του ΜακΝίς! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
4-0 με ανάποδο λέι απ του Άλστον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Χωρίς καλάθι στα πρώτα δύο λεπτά ο Άρης, με τον ΠΑΟΚ να τον χτυπάει μέσα στη ρακέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
6-0 ο Γουίλιαμς με σουτ από μέση απόσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
7-0 με μία βολή του Γουίλιαμς, ενώ ο Άρης ψάχνει ακόμα το πρώτο του καλάθι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
7-3 «έσπασε το ρόδι» μετά από 3:30 λεπτά για τον Άρη με τρίποντο ο Τολιόπουλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Πολύ δυνατές άμυνες και από τις δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
9-5 ο Τάουν σκόραρε με λέι απ για τον ΠΑΟΚ, απάντησε με floater ο Τολιόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Συμπλήρωσε τα 5 ομαδικά φάουλ ο Άρης, 5:35 για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
10-5 με 1/2 βολές του Τάουνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
12-5 ο Άλστον, πρώτη φορά στο +7 ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Μόνο ο Τολιόπουλος έχει σκοράρει για τον Άρη, ο οποίος συνολικά έχει 1/3 δίποντα και 1/4 τρίποντα. Ο ΠΑΟΚ παρουσιάζεται σαφώς καλύτερος σε αυτά τα πρώτα λεπτά και προηγείται με 12-5. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
14-5 με 2/2 βολές του Τάουνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Στις βολές ο Χάρελ τώρα, παραλίγο να σκοράρει κιόλας μετά το φάουλ που πήρε από τον Άλστον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Μείωσε σε 14-7 με δύο εύστοχες βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Εντυπωσιακή τάπα του Σόουζα στον Φρίντρικσον και στις βολές ο Κατσίβελης για τον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Αστόχησε σε δύο βολές ο Κατσίβελης, αλλά οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν πήραν το ριμπάουντ και ο Σταρκ μείωσε σε 14-9. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
16-9 με δύο εύστοχες βολές του Φρίντρικσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
19-9 με τρίποντο του Μίχαλακ, μετά από κλέψιμο του Φρίντρικσον. Πρώτη φορά στο +10 ο ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Κόντρα στα προγνωστικά, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε σαφώς ανώτερος στην πρώτη περίοδο του προημιτελικού και έχει πάρει τη μεγάλη διαφορά, παίζοντας εξαιρετική άμυνα και χτυπώντας τον Άρη κοντά στη ρακέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
25-13 ,με όμορφο drive του Κατσίβελη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Ο Ντε Σόουζα πήρε φάουλ για δύο βολές από τον Τσαϊρέλη, έκανε το τρίτο προσωπικό του φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
25-15 με δύο βολές του Σανόγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
27-17 ο Τάουνς μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Στάρκ απάντησε με λέι απ για τον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
30-17 με τρίποντο του Μαργαρίτη! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
2/4 τρίποντα ο ΠΑΟΚ, 1/4 έχει ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
33-17 νέο τρίποντο για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά με τον Μίχαλακ! Πρώτη φορά στο +16 ο «Δικέφαλος»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Τρεις σερί λάθος επαναφορές του Άρη, με τον ΠΑΟΚ να κλέβει τελικά και με τον Μίχαλακ να παίρνει φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Έκλεψε και ο Μπάνσκστον, πήρε φάουλ για βολές από τον Τάουνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
33-19 με δύο βολές του Μπάνκστον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
35-19 με εντυπωσιακό κάρφωμα ΜακΝίς, μετά από όμορφη κυκλοφορία του ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Airball τρίποντο του Τολιόπουλου στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Ο Μπάνκστον πήγε να βγάλει ένα απίθανο κάρφωμα, χωρίς επιτυχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
35-21 ο Μπλούμπεργκς, παραλίγο να κάνει λάθος, αλλά τελικά σκόραρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
35-23 ο Σταρκ για το 6-0 σερί του Άρη, τάιμ άουτ κάλεσε ο Τακιανός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
15-5 υπέρ του ΠΑΟΚ τα ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
37-25 ο Μαργαρίτης σκόραρε για τον ΠΑΟΚ, απάντησε με τους πρώτους δύο πόντους ο Μποχωρίδης, ενώ πήρε και το φάουλ από τον Τάουνς! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Αστόχησε στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
39-27 ο Τολιόπουλος σκόραρε για πρώτη φορά μετά από το ξεκίνημα του ματς, ανέβασε ξανά τη διαφορά στους 12 ο Άλστον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
41-27 ξανά ο Άλστον, έφτασε τους 8 με ωραία προσποίηση και hook! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Σαφώς ανώτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μισό του προημιτελικού, παρουσιάζεται πιο έτοιμος πνευματικά και προηγείται σταθερά με διψήφιες διαφορές. Από 8 πόντους έχουν Άλστον και Μίχαλακ, για τον «Δικέφαλο» που έχει 12/18 δίποντα, 3/9 τρίποντα 11 ασίστ και 17 ριμπάουντ, 10 περισσότερα από τον Άρη, ο οποίος έχει μπλοκάρει στην άμυνα των αντιπάλων του και δεν έχει βρει ρυθμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
43-36 με τρίποντο του Σανόγκο, σερί 7-0 με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Τέταρτο λάθος του ΠΑΟΚ και τάιμ άουτ που κάλεσε εσπευσμένα ο Τακιανός. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
22:14
43-37 με μία βολή του Σανόγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
45-37 ο Μίχαλακ σκοράρει το πρώτο καλάθι του ΠΑΟΚ μετά από σχεδόν τρία λεπτά και φτάνει τους 10. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
45-40 με τρίποντο του Χάρελ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Τεχνική ποινή στον Τακιανό, μετά από διαμαρτυρία του σε φάουλ του Σανόγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Ο ΠΑΟΚ έριξε τον ρυθμό με τα πολλά φάουλ και διατηρεί την υπέρ του διαφορά «ασφαλείας». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
51-43 ο Ντε Σόουζα έχασε μία βολή και ο Μαργαρίτης έβαλε δύο, συνεχίζεται το παιχνίδι των βολών και των πολύ δυνατών αμυνών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
8/14 βολές ο Άρης, 14/16 ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
Ο Ντε Σόουζα πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και φάουλ μετά από άστοχο τρίποντο του Σταρκ, ευστόχησε σε μία βολή για το 51-44. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
53-44 ο Μίχαλακ μετά από συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ του ΠΑΟΚ, πρώτος σκόρερ του ματς με 12! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
55-44 ο Τσαϊρέλης μετά από επιθετικό του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
28-10 υπέρ του ΠΑΟΚ τα ριμπάουντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Δύο άστοχες βολές ο Ντε Σόουζα και ο Τσαϊρέλης φτάνει τους 8 πόντους στην άλλη πλευρά του παρκέ, για το 57-44. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
57-46 ο Ντε Σόουζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Στον πάγκο ο Άλστον, με τους γιατρούς του ΠΑΟΚ να του δένουν το πέλμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
Λήξη τρίτης περιόδου, ΠΑΟΚ-Άρης 57-46. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Ο ΠΑΟΚ διατηρεί το διψήφιο προβάδισμά του, παρά την αντεπίθεση που επιχείρησε ο Άρης στο τρίτο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
59-46 Γουίλιαμς και Κατσίβελης τους πρώτους πόντους της τέταρτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
64-54 σκοράρει μετά από πάρα πολύ ώρα, για τρεις ο Τολιόπουλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
66-54 απάντησε με σημαντικό καλάθι ο Τάουνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
4 λεπτά για το φινάλε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
66-59 με δίποντο του Μπλούμπεργκς και νέο τρίποντο του Τολιόπουλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:54
Σερί 7-2 για τον Άρη, αλλά τεχνική ποινή για flopping στον Τολιόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
69-62 με νέο τρίποντο ο Τολιόπουλος, κρατάει ζωντανό τον Άρη! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
69-64 ο Χάρελ κάρφωσε στον αιφνιδιασμό και έφτασε τους 11 για χάρη του Άρη, σε φάση που ξεκίνησε από πολύ καλή άμυνα του Τολιόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
3:07 για το τέλος, ο Άρης έχει επιστρέψει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
71-64 ο Μαργαρίτης έδωσε ξανά λύση στην επίθεση του ΠΑΟΚ με μεγάλο καλάθι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
71-66 με 2/2 βολές του Τολιόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
Λάθος και τεχνική ποινή στον Μαργαρίτη, έβαλε τη βολή ο Τολιόπουλος για το 71-67. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Ο Γουίλιαμς πήρε επιθετικό φάουλ από τον Χάρελ, 1:44 για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
71-69 ο Χάρελ βάζει τον Άρη σε απόσταση «αναπνοής»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Επιθετικό φάουλ αλλά μέτρησε το καλάθι του Χάρελ, 73-69 με δύο βολές του Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
73-72 με τεράστιο τρίποντο ο Τολιόπουλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
«Καυτός» Τολιόπουλος, βγήκε μπροστά στην τέταρτη περίοδο φτάνοντας τους 22 πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
74-72 έχασε δύο από τις τρεις βολές ο Φρίντρικσον, τζάμπολ έδωσαν οι διαιτητές και η κατοχή έμεινε στον ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
74-74 με δύο βολές του Μπλούμπεργκς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
74-76 ο Τολιόπουλος, βάζει τον Άρη μπροστά για πρώτη φορά στο ματς, με 14'' να απομένουν για το τέλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Απίθανο come back του Άρη, ο οποίος έχει σκοράρει 30 πόντους στην τέταρτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
Τέλος, ο Άρης πήρε τη νίκη με 76-74! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
Τρομερή επιστροφή του Άρη, ο οποίος βρέθηκε να χάνει και με διαφορά 16 πόντων κόντρα στον ΠΑΟΚ που είχε συνεχώς το προβάδισμα, αλλά πήρε την πρόκριση με επικό come back στην τέταρτη περίοδο! by Δημήτρης Παπαδήμας