Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr όσα γίνονται στα παιχνίδια του Europa League και του Conference League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη των αναμετρήσεων του Europa League και του Europa Conferece League. by Χρήστος Λόης
Έχουμε την επιστροφή των ευρωπαϊκών διοργανώσεων που τόσο έλειψαν... by Χρήστος Λόης
19:37
Πάμε και στο πρόγραμμα των δύο διοργανώσεων. by Χρήστος Λόης
19:37
Το πρόγραμμα των Playoffs του Europa League: Πέμπτη (15/2) Γαλατασαράι-Σπάρτα Πράγας (19:45) Γιουνγκ Μπόις-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (19:45) Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μαρσέιγ (19:45, η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο Αμβούργο) Φέγενορντ-Ρόμα (19:45) Λανς-Φράιμπουργκ (22:00) Μίλαν-Ρεν (22:00) Μπενφίκα-Τουλούζ (22:00) Μπράγκα-Καραμπάγκ (22:00) by Χρήστος Λόης
19:39
Το πρόγραμμα των Playoffs του Europa Conference League: Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος (19:45) Μόλντε-Λέγκια Βαρσοβίας (19:45) Σεν Ζιλουάζ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:45) Στουρμ Γκρατς-Σλόβαν Μπρατισλάβας (19:45) Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμτ (22:00) Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη (22:00) Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (22:00) Σερβέτ-Λουντογκόρετς (22:00) by Χρήστος Λόης
19:41
Το ελληνικό ενδιαφέρον, φυσικά, στη σημερινή μέρα είναι το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Φερεντσβάρος στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». by Χρήστος Λόης
19:43
Πρώτο ματς στο φαληρικό γήπεδο με κόσμο, μετά την απόφαση της Κυβέρνησης. by Χρήστος Λόης
19:44
Αναμφίβολα, το παιχνίδι που ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα, ιδίως, στις 19:45 είναι της Φέγενορντ με τη Ρόμα. by Χρήστος Λόης
19:47
1' Έχουμε την έναρξη και στα 8 παιχνίδια των δύο διοργανώσεων. by Χρήστος Λόης
19:48
2' ΓΚΟΛ για τη Φερεντσβάρος, παγώνει το «Γεώργιος Καραϊσκάκης»! by Χρήστος Λόης
19:48
Εξετάζεται η φάση για οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
19:49
Το γκολ ακυρώθηκε, συνεχίζουμε με το 0-0 στο Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος! by Χρήστος Λόης
19:51
3' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ανοίγει το σκορ κόντρα στη Σεν Ζιλουάζ με τον Σαϊμπί. by Χρήστος Λόης
19:52
4' ΓΚΟΛ και για την Στουρμ Γκρατς κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον Μπίρεθ! by Χρήστος Λόης
19:53
19:55
8' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η Σλόβαν Μπρατισλάβας τη Στουρμ Γκρατς σε 1-1 με τον Γκέρσον Ροντρίγκες! by Χρήστος Λόης
19:58
10' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ, 2-0 και βάζει γερές βάσεις για το «διπλό» επί της Σεν Ζιλουάζ. Σκόρερ ο Σάσα Καλάιτζιτς. by Χρήστος Λόης
20:01
by Χρήστος Λόης
20:02
12' ΓΚΟΛ η Μόλντε ανοίγει το σκορ κόντρα στη Λέγκια Βαρσοβίας με τον Γκουλμπράντσεν! by Χρήστος Λόης
20:02
20:06
Τελικό και στα «Δύο Αοράκια» με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 79-72 της ΑΕΚ, παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Χρήστος Λόης
20:07
19' ΓΚΟΛ, Διευρύνει το υπέρ της σκορ σε 2-0 η Μόλντε επί της Λέγκια Βαρσοβίας, ξανά με τον Γκουλμπράντσεν! by Χρήστος Λόης
20:09
19' Πρώτο ΓΚΟΛ και στο Europa League, στο ματς Γαλατασαράι-Σπάρτα Πράγας με τον Ντεμιρμπάι να βάζει μπροστά τους Τούρκους! by Χρήστος Λόης
20:11
24' Σουτ του Ραμίρες για τη Φερεντσβάρος, αποκρούει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης! by Χρήστος Λόης
20:12
24' Πάρτι της Μόλντε, 3-0 με τον Κάασα κόντρα στη Λέγκια Βαρσοβίας. by Χρήστος Λόης
20:15
30' Βροχή τα γκολ στο Conference League, 2-1 η Στουρμ Γκρατς κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον Στάνκοβιτς. by Χρήστος Λόης
20:17
31' Ανοίγει το σκορ κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις η Σπόρτινγκ Λισαβόνας με αυτογκόλ του Αμέντα! by Χρήστος Λόης
20:19
31' ΓΚΟΛ μειώνει σε 1-2 η Σεν Ζιλουάζ κόντρα στην Άιντραχτ με τον Ράσμουσεν. by Χρήστος Λόης
20:19
34' Το 0-0 παραμένει στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Φερεντσβάρος by Χρήστος Λόης
20:20
20:23
37' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Φορτούνης, που είναι, επίσης, πάνω από την μπάλα. by Χρήστος Λόης
20:23
Κόρνερ, πολύ καλή εκτέλεση του Έλληνα μεσοεπιθετικού. by Χρήστος Λόης
20:28
41' ΓΚΟΛ η Σπόρτινγκ, 0-2 με τον Γιόκερες UPDATE: 42' ΓΚΟΛ μειώνει σε 1-2 η Γιουνγκ Μπόις με τον Ούγκρινιτς! by Χρήστος Λόης
20:30
20:30
20:31
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος. by Χρήστος Λόης
20:32
45+1' ΓΚΟΛ η Φέγενορντ κόντρα στη Ρόμα, βάζει φωτιά στο Ντε Κάιπ ο Παϊσάο! by Χρήστος Λόης
20:33
20:35
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια του Europa League και του Europa Confernece League. by Χρήστος Λόης
20:41
Τα αποτελέσματα στο πρώτο ημίχρονο: Europa League Γαλατασαράι-Σπάρτα Πράγας 1-0 Γιουνγκ Μπόις-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-2 Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μαρσέιγ 0-0 Φέγενορντ-Ρόμα 1-0 Europa Conference League Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος 0-0 Μόλντε-Λέγκια Βαρσοβίας 3-0 Σεν Ζιλουάζ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2 Στουρμ Γκρατς-Σλόβαν Μπρατισλάβας 2-1 by Χρήστος Λόης
20:46
20:46
20:46
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
20:53
46' Έναρξη σε όλα τα παιχνίδια για το δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
20:55
47' ΓΚΟΛ η Σπάρτα Πράγας, ισοφαρίζει τη Γαλατασαράι με τον Πρεσιάδο. by Χρήστος Λόης
20:55
50' ΓΚΟΛ και για τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, ο Ινάσιο πετυχαίνει το 3-1 και βάζει γερές βάσεις για την πρόκριση επί της Γιουνγκ Μπόις. by Χρήστος Λόης
20:56
20:57
21:03
59' Παραμένει το 1-0 στο μεγάλο ματς της Φέγενορντ με τη Ρόμα. by Χρήστος Λόης
21:06
61' ΓΚΟΛ, παίρνει εκ νέου το προβάδισμα η Γαλατασαράι κόντρα στη Σπάρτα Πράγας, το 2-1 πέτυχε ο Μέρτενς. by Χρήστος Λόης
21:08
64' ΓΚΟΛ και προβάδισμα δύο τερμάτων για τη Στουρμ Γκρατς, σημείωσε το 3-1 επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας ο Κιτεϊσβίλι. by Χρήστος Λόης
21:08
62' Κόκκινη για τη Γαλατασαράι, μένει με 10 μετά την αποβολή του Βίκτορ Νέλσον. by Χρήστος Λόης
21:10
63' ΓΚΟΛ, μειώνει σε 3-1 η Λέγκια Βαρσοβίας με τον Ζοσουέ. by Χρήστος Λόης
21:11
65' ΓΚΟΛ η Σπάρτα Πράγας εκμεταλλεύεται τον παίκτη λιγότερο της Γαλατασαράι και ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Κούχτα. by Χρήστος Λόης
21:12
67' ΓΚΟΛ ο Λουκάκου, ισοφαρίζει σε 1-1 τη Φέγενορντ η Ρόμα! by Χρήστος Λόης
21:15
68' ΓΚΟΛ, η Σαχτάρ ισοφαρίζει σε 1-1 τη Μαρσέιγ με τον Ματβιγιένκο! by Χρήστος Λόης
21:17
71' ΓΚΟΛ ο Αουγκουστίνιακ και η Λέγκια μειώνει σε 3-2 το ματς με τη Μόλντε. by Χρήστος Λόης
21:20
74' Παραμένει το 0-0 στο Φάληρο για το ματς του Ολυμπιακού με τη Φερεντσβάρος. by Χρήστος Λόης
21:25
21:26
78' Κόκκινη και με 10 παίκτες η Σεν Ζιλουάζ, την είδε ο Βανχούτ. by Χρήστος Λόης
21:27
81' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας του Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος, παραμένει το 0-0. by Χρήστος Λόης
21:28
21:29
83' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, ανοίγει το σκορ ο Ελ Καμπί με κοντινή προβολή! Έβγαλε τη σέντρα ο Ροντινέι, η μπάλα πέρασε από όλους και η άμυνα της Φερεντσβάρος δεν απομάκρυνε, με τον Μαροκινό να βρίσκει δίχτυα. by Χρήστος Λόης
21:36
90+1' ΓΚΟΛ η Στουρμ Γκρατς, 4-1 επί της Σλόβαν με τον Καμαρά. by Χρήστος Λόης
21:37
90' ΓΚΟΛ η Μαρσέιγ, παίρνει μεγάλο προβάδισμα με τον Εντιαγέ για το 2-1. by Χρήστος Λόης
21:37
90+1' ΓΚΟΛ ο Ικάρντι και 3-2 η Γαλατασαράι τη Σπάρτα Πράγας. by Χρήστος Λόης
21:43
90+3' ΓΚΟΛ η Σαχτάρ ισοφαρίζει σε 2-2 τη Μαρσέιγ με τον Εγκουινάλντο. by Χρήστος Λόης
21:43
Τελικά αποτελέσματα: Europa League Γαλατασαράι-Σπάρτα Πράγας 3-2 Γιουνγκ Μπόις-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-3 Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μαρσέιγ 2-2 Φέγενορντ-Ρόμα 1-1 Europa Conference League Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος 1-0 Μόλντε-Λέγκια Βαρσοβίας 3-2 Σεν Ζιλουάζ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-2 Στουρμ Γκρατς-Σλόβαν Μπρατισλάβας 4-1 by Χρήστος Λόης
21:44
Σημαντική νίκη και προβάδισμα πρόκρισης για τον Ολυμπιακό, που επικράτησε με 1-0 της Φερεντσβάρος. by Χρήστος Λόης
21:50
Αυτά από εμένα, ακολουθεί ο Γιώργος Ζαχαρίου για τα παιχνίδια των 22:00 σε Europa League και Europa Conference League. by Χρήστος Λόης
21:56
Καλησπέρα σας και από εμένα φίλες και φίλοι! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το... δεύτερο πιάτο των αναμετρήσεων σε Europa και Conference League που ξεκινούν στις 22:00! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:57
H βραδιά ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, καθώς ο Ολυμπιακός πήρε σπουδαία νίκη στο Φάληρο με σκορ 1-0 απέναντι στη Φερεντσβάρος και πήρε το πάνω χέρι για την πρόκριση! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Πάμε όμως να δούμε τι έχουμε στα ματς των 22:00 by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Europa League Λανς-Φράιμπουργκ Μίλαν-Ρεν Μπενφίκα-Τουλούζ Μπράγκα-Καραμπάγκ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Conference League: Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμντ Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ Σερβέτ-Λουντογκόρετς by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Έχουμε σέντρα σε όλα τα ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Στα σημαντικότερα ματς, δεν υπάρχει σκορ. Για το Europa, Μίλαν-Ρεν 0-0 Για το Conference Mπέτις-Ντ. Ζάγκρεμπ 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:08
Μίλαν-Ρεν: Δοκάρι στο 7' για τους «ροσονέρι» με εκπληκτική ενέργεια του Λεάο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
Σερβέτ-Λουντογκόρετς: Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι για το γκολ by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμτ: Γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 17' με εκπληκτική αντεπίθεση και σκόρερ τον Γκρόνμπεργκ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
Μπράγκα-Κάραμπαγκ: Πέναλτι για τους Αζέρους! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
ΓΚΟΛ για την Κάραμπαγκ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάνκοβιτς! Στο 21' Μπράγκα-Κάραμπαγκ 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:30
Europa League Λανς-Φράιμπουργκ 0-0 Μίλαν-Ρεν 0-0 Μπενφίκα-Τουλούζ 0-0 Μπράγκα-Καραμπάγκ 0-1 Conference League: Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμντ 0-1 Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη 0-0 Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 0-0 Σερβέτ-Λουντογκόρετς 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
Mίλαν-Ρεν: ΓΚΟΛ η Μίλαν με άψογη κεφαλιά του Ρούμπεν Λόφτους-Τσικ στο 32'! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
Το δοκάρι του Λεάο στο Μίλαν-Ρεν: by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
Μόλις τρία γκολ σε οκτώ ματς σε Europa και Conference League. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:44
44' Μπράγκα-Κάραμπαγκ: ΓΚΟΛ για τους γηπεδούχους με τον Μπανζά! Ισοφάριση για την ομάδα του Αρτούρ Ζόρζε! by Γιώργος Ζαχαρίου

23:03
Και στο Λανς-Φράιμπουργκ σέντρα στο δεύτερο μέρος, όπως και στο Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ by Γιώργος Ζαχαρίου
23:05

Σέντρα σε όλα τα ματς για το δεύτερο ημίχρονο

23:07
Μίλαν-Ρεν: Γκολ για την ομάδα του Πιόλι! Ξανά ο Λόφτους-Τσικ! Στο 49' το 2-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
Απολαύστε εντωμεταξύ το πρώτο γκολ της Μίλαν! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
Μίλαν-Ρεν: Τρίτο γκολ για τους «ροσονέρι» στο 53' ο Ράφα Λεάο δίνει διαστάσεις θριάμβου στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
Μπράγκα-Κάραμπαγκ: Έχει σκοράρει η Κάραμπαγκ και το γκολ εξετάζεται! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:14
Mετράει το γκολ! 1-2 με τον Ζουμπίρ να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:19
Το δεύτερο γκολ του Λόφτους-Τσικ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη: Γκολ ο Πιερό βάζει μπροστά στο 66' τους Ισραηλινούς! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμτ: Γκολ για τους φιλοξενούμενους! 0-2 παγώνουν την «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» με τον Γκρόνμπεκ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:25
Μπράγκα-Κάραμπαγκ: Aπίθανα πράγματα! 1-3 οι φιλοξενούμενοι με Μπενζιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
Μπενφίκα-Τουλούζ: Γκολ ο Ντι Μαρία, βάζει μπροστά τους «αετούς» με πέναλτι! Στο 68' το 1-0! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:27
Μπράγκα-Κάραμπαγκ: Απίστευτα πράγματα! 1-4 οι Αζέροι διαλύουν τους γηπεδούχους! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
Λανς-Φράιμπουργκ: Μπροστά η Λανς! Ο Αϊνταρά στο 70' ανοίγει το σκορ! 1-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
23:29
Λανς-Φράιμπουγκ: ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ το γκολ της Λανς! Υπάρχει οφσάιντ by Γιώργος Ζαχαρίου
23:32
Μπέτις-Ντ. Ζάγκρεμπ: Πέναλτι για τους Κροάτες! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:33
Καταπληκτική εκτέλεση του Πέτκοβιτς! Νικάει τον Ρούι Σίλβα και βάζει σε ρόλο οδηγού τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ! 0-1 by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
Μπενφίκα-Τουλούζ: Ισοφάριση της Τουλούζ! 1-1 στο 76' ο Ντέσλερ σκοράρει! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:45
Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Δοκάρι στο 88' οι γηπεδούχοι με τον Γουίλιαν Ζοσέ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:46
Το δεύτερο γκολ της Μπόντο/Γκλιμτ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:47
Μπράγκα-Κάραμπαγκ: Πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 90'! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:49
Γκολ η Μπράγκα με τον Ζοάο Μουτίνιο στο 90'+2'! 2-4 μειώνουν οι γηπεδούχοι by Γιώργος Ζαχαρίου
23:49
Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμτ: Εξετάζεται περίπτωση πέναλτι για τον Άγιαξ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:50
Πέναλτι και κόκκινη στον Μπιόρτουφτ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:51
ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαν ντεν Μπόουμεν! Μειώνει σε 2-1 ο «Αιάντας» by Γιώργος Ζαχαρίου
23:52
Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη 1-0 ΤΕΛΙΚΟ by Γιώργος Ζαχαρίου
23:53
Μπενφίκα-Τουλούζ: Πέναλτι για την Μπενφίκα ξανά! Αποβολή για τον Μαγκρί! Στο 90'+6'! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:56
Μπενφίκα-Τουλούζ: ΓΚΟΛ για τους «αετούς» ξανά ο Ντι Μαρία! 2-1 η ομάδα του Σμιντ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:57
Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμτ: Iσοφαρίζει στο 90'+8' με γκολάρα του Μπέργκχαους ο Άγιαξ! 2-2 by Γιώργος Ζαχαρίου