Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον Άρη στο Περιστέρι, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ατρόμητος (Ίλιτς, 4-3-3): Τσιντώντας - Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ - Κούεν, Κούντε, Έρλινγκμαρκ - Ρομπάιγ, Καμαρά, Αντζιέλσκι. Άρης (Μάντζιος, 4-2-3-1): Κουέστα - Μοντόγια, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι - Βέλεθ, Νταρίντα - Σουλεϊμάνοφ, Γκαρθία, Μπένετ - Μορόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Στην 9η θέση με 23 βαθμούς ο Ατρόμητος, δεν έχουν καταφέρει να πανηγυρίσουν νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια τους για το πρωτάθλημα, ενώ απόψε θα παραταχθεί χωρίς τους Ασεβέδο και Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Στην 5η θέση με 12 βαθμούς περισσότερους από τον αποψινό του αντίπαλο ο Άρης, «τρέχει» αήττητο σερί 6 αγώνων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ωστόσο έρχεται από δύο διαδοχικές ισοπαλίες σε Σέρρες και Γιάννινα. Πολλές οι απουσίες που έχει να διαχειριστεί ο Μάντζιος, αφού δεν έχει στη διάθεσή του Oντουμπάτζο, Τζούρασεκ, Φαμπιάνο, Ζουλ, Ρουπ, Δεληζήση και Χριστοδουλόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Διαιτητής του αγώνα ο Τσέτσιλας, με βοηθούς τους Στεφανή, Σάββα τέταρτο τον Τζήλο, ενώ VAR είναι οι Μανούχος και Καραγκιοζόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Για τον πρώτο γύρο, τον περασμένο Νοέμβριο, ο Ατρόμητος είχε πανηγυρίσει τη νίκη με 3-1 στο «Βικελίδης», ενώ η προηγούμενη συνάντησή τους στο Περιστέρι, για την περσινή σεζόν, είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη χωρίς τέρματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο βρίσκονται οι Μαρκετζιάνι, Αθανασίου, Κιβρακίδης, Φριντγιόνσον, Γιουμπιτάνα, Βαλένσια, Βέργος και Βρακάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Αναπληρωματικοί του Άρη οι Χουτεσιώτης, Ανσαριφάρντ, Ντουκουρέ, Φατόρε, Φετφατζίδης, Πάρδο, Σαβέριο, Βερστράτε και Ζαμόρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
Ο προπονητής του Ατρομήτου, Σάσα Ίλιτς, είναι τιμωρημένος και δεν θα βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας του απόψε. Στη θέση του ο βοηθός του, Βέλιτσκο Καπλάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Αφιερωμένη στην καταπολέμηση του παιδικού καρκίνου η 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League, με τις ενδεκάδες και τη διαιτητική τριάδα να κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο με ειδικά μπλουζάκια! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Λυγγερίδη, του αστυνομικού που έχασε τη ζωή σε ηλικία 31 ετών, ύστερα από τον βαρύτατο τραυματισμό που υπέστη από τη ναυτική φωτοβολίδα στα σοβαρά επεισόδια στον Ρέντη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Συνθήματα κατά τις αστυνομίας από τους οργανωμένους οπαδούς του Ατρομήτου που βρίσκονται στο γήπεδο, κατά τη διάρκεια του ενός λεπτού σιγής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
2' Ο Άρης μπήκε για πρώτη φορά απειλητικά στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου, η φάση τελείωσε με οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
4' Πρώτη τελική στο ματς για τον Ατρόμητο, με ένα μακρινό και πολύ δυνατό σουτ του Κούντε να περνάει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
7' Παιχνίδι υπομονής στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να δημιουργήσουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
8' Ο Αντζιέλσκι σούταρε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
9' Γρήγορη ανάπτυξη του Ατρομήτου και σέντρα του Ρομπάιγ από τα δεξιά, πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα προ του Αντζιέλσκι ο Βέλεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
11' Ο Σουλειμάνοφ ταλαιπωρεί τον Ντε Μποκ, κερδισμένος όμως τελικά ο μπακ του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Ο Άρης μπορεί να έχει το 60% της κατοχής, αλλά δεν έχει ακόμα τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
14' Σέντρα του Μοντόγια από τα δεξιά της επίθεσης του Άρη, απομάκρυνε προ του Σουλεϊμάνοφ ο Κούντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
15' Ο Μοντόγια μπήκε ξανά στη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου, αλλά για ακόμα μια φορά ο Άρης δεν βρήκε τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
16' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη, περίπου 2 μέτρα έξω από την περιοχή των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Μορόν να εκτελεί το φάουλ που πήρε ο ίδιος και με τον Τσιντώτα να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
21' Καλή προσπάθεια του πολύ δραστήριου έως τώρα, Κούντε, δεν έπαιξε σωστά το ένα-δύο μαζί του ο Αντζιέλσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
22' Ο Μάνου Γκαρθία πήγε να βάλει ένα τρελό γκολ με μακρινό σουτ εκτός ισορροπίας, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
24΄ Από μία κίτρινη κάρτα σε Αγκιμπού και Βέλεθ, αποτέλεσμα έντασης που προκλήθηκε μετά από ένα φάουλ στον Έρλινγκμαρκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
25' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Αντζιέλσκι να σουτάρει πέφτοντας και υπό την πίεση του Ρόουζ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
28' Κίτρινη και στον Κεσχρίντα για σκληρό φάουλ στον Νταρίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση και αυτό το φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
28' Με σέντρα εκτέλεσε ο Σουλεϊμάνοφ, απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
29' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο στην αντεπίθεση, με τον Κουέστα να αρνείται το γκολ στον Κούεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κούεν, με τον Τσέτσιλα να βλέπει το ριπλέι και να δίνει την εσχάτη των ποινών. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Μορόν εναντίον Τσιντώτα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
34' Γκοολ για τον Άρη! Ο Μορόν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Κούεν, σκοράροντας το 12ο φετινό του γκολ και δίνοντας το προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Στο γήπεδο και ο πρόεδρος του Άρη, Θεόδωρος Καρυπίδης: Εικόνα live 21979082/109306.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
39' Δυνατό φάουλ του Καμαρά στον Νταρίντα. Εκνευρισμένος ο μεσοεπιθετικός του Ατρομήτου, έχει ήδη δεν και κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
39' Ο Βέλεθ μπλόκαρε με καταπληκτικό τάκλιν ένα μακρινό σουτ του Ρομπάιγ. Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
41' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρθία για σκληρό μαρκάρισμά του στον Κούντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
42' Πολύ άστοχο μακρινό σουτ του Αγκιμπού, τον είχε κλείσει σωστά ο Φεράρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
43' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κούεν να κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, τον Ρομπάιγ να πασάρει στον επερχόμενο Κεσχρίντα, ο οποίος σούταρε πάνω στον Κουέστα από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
20:19
Οι παίκτες του Άρη πανηγυρίζουν το γκολ του Μορόν που τους έχει δώσει το προβάδισμα: Εικόνα live 21979082/110228.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
45'+3' Ο Αντζιέλσκι πήρε φάουλ κοντά στο κόρνερ από τον Μπράμπετς, τελευταία φάση στο πρώτο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
45'+4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Κούντε εκτέλεσε και ο Τσακμάκης πήρε την κεφαλιά από πολύ κοντά, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος-Άρης 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, ο Άρης έχει πάρει το προβάδισμα, χάρη στο πέναλτι που δόθηκε μετά από εισήγηση των VAR για χέρι του Κούεν και εκτελέστηκε εύστοχα από τον Μορόν, στο 34'. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Αλλαγή ημιχρόνου για τον Άρη, Σαβέριο στη θέση του Μπένετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
47' Ο Μορόν βρήκε χώρο και σούταρε μετά από πάσα του Σουλεϊμάνοφ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
53' Ο Άτρόμητος έχει μπει πιο δυνατά, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
54' Κίτρινη κάρτα στον Σαβέριο, έκοψε την αντεπίθεση του Ατρομήτου τραβώντας από τη φανέλα τον Κούντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
Ο Βαλέντσια θα αποτελέσει την πρώτη κίνηση από τον πάγκο του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
55' Τώρα η αλλαγή του Ατρομήτου, Βαλέντσια στη θέση του Έρλινγκμαρκ, θα πάει στην τριάδα του άξονα ο Αγγκιμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας πλέον, οριακά υπέρ του Ατρομήτου (51%). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
9 κλεψίματα έχει ο Φεράρι, τα περισσότερα από κάθε άλλον στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
60' Σέντρα του Κεσχρίντα από τα δεξιά, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Ροζ προ του Αντζιέλσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
62' Ευκαιρία για τον Άρη, ο Σουλεϊμάνοφ μπήκε στη μεγάλη περιοχή με όμορφη ατομική προσπάθεια, πλασάροντας λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
63' Αλλαγή για τον Άρη, Βερτσράτε στη θέση του Μάνου Γκαρθία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
64' Κίτρινη κάρτα στον Τσακμάκη, για μαρκάρισμά του στον Σαβέριο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
65' Μια εκτέλεση φάουλ του Μορόν, πολύ άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
68' Πολύ δυνατές μονομαχίες και συνεχόμενα φάουλ στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
70' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, ο σκόρερ Μορόν δίνει τη θέση του στον Ανσαριφάρντ. Ντεμπούτο στο πρωτάθλημα με τον Άρη για τον Ιρανό επιθετικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
72' Ελάχιστες οι φάσεις για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, πρωταγωνιστούν οι δυνατές μονομαχίες, κυρίως στον χώρο του κέντρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
72' Μία ακόμα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά στον Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο, Γιουμπιτάνα στη θέση του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Η άμυνα του Άρη έχει ανταποκριθεί εξαιρετικά απόψε, μην επιτρέποντας, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, στον Ατρόμητο να απειλήσει τον Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
79' Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή, αλλά αδυνατεί να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στην εστία του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
81' Η άμυνα του Ατρομήτου αρχικά απομάκρυνε μια απειλητική σέντρα του Σουλεϊμάνοφ, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Βέλεθ σούταρε από μακριά, άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Παρότι βρίσκεται πίσω στο σκορ, ο Ατρόμητος δεν έχει κάνει ούτε μία τελική προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
83' Διπλή αλλαγή για τον Άρη, Ζαμόρα και Ντουκουρέ αντικατέστησαν Σουλεϊμάνοφ και Βέλεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
84' Αλλαγή και για τον Ατρόμητο, Βέργος στη θέση του Κούεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, με τον Άρη να διαχειρίζεται το προβάδισμά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
90' Κίτρινη κάρτα στον Νταρίντα, για φάουλ στον Κούντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
90'+1' Οι παίκτες του Ατρομήτου ζητούν πέναλτι, ενώ η μπάλα κόντραρε στον Ντααρίντα μετά από δυνατό σουτ του Βαλένσια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Η φάση ελέγχεται από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Δεν υπάρχει πέναλτι, συνέχεια στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
90'+4' Γκοολ για τον Άρη! Ο Ζαμόρα σούταρε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από πολύ πλάγια θέση και ο Νταρίντα πήρε το... ριμπάουντ, σκοράροντας για το 0-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Λήξη του αγώνα, Ατρόμητος-Άρης 0-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
Οι Θεσσαλονικείς φεύγουν με... κυνικό διπλό από το Περιστέρι και επιστρέφουν στις νίκες, χάρη στα γκολ του Μορόν (πέναλτι στο 34') και Νταρίντα (90'+5') . by Δημήτρης Παπαδήμας