Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
Σέντρα στις 15:30. by Χρήστος Λόης
15:21
Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
15:21
Οκτώ φορές έχουν συναντηθεί στη Super League ο Βόλος με τον ΠΑΣ Γιάννινα και η ομάδα της Μαγνησίας κρατά τον πρώτο λόγο, αφού έχει 4 νίκες και τρεις ισοπαλίες, ενώ η ομάδα της Ηπείρου έχει πάρει μόλις μια νίκη στην έδρα του. by Χρήστος Λόης
15:21
Με γηπεδούχο το Βόλο έχουν διεξαχθεί τέσσερις αναμετρήσεις, στις οποίες οι γηπεδούχοι έχουν επικρατήσει δύο φορές – με 2-1 και τις δύο – ενώ υπάρχουν δύο ισοπαλίες με 1-1 και 0-0. by Χρήστος Λόης
15:22
Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στα Γιάννινα για τον Α’ Γύρο του πρωταθλήματος και με αυτό τον τρόπο έσπασε το σερί του Βόλου, ο οποίος είχε τρεις διαδοχικές νίκες απέναντι στον ΠΑΣ σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ελλάδος, ενώ πλέον διατηρεί ένα αήττητο για πέντε διαδοχικά ματς. by Χρήστος Λόης
15:22
Η μοναδική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα έχει σημειωθεί στις 11 Δεκεμβρίου 2021 με 3-2 στην έδρα του και από τότε ακολούθησαν αυτά τα πέντε ματς, με τα τρία να είναι στο γήπεδο του. by Χρήστος Λόης
15:22
Μόλις σε μια αναμέτρηση από τις εννέα που έχουν δώσει οι δύο ομάδες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ελλάδος δεν έχει σημειωθεί γκολ και ήταν στη λευκή ισοπαλία στις 6 Μαρτίου 2022 στη Μαγνησία για την τελευταία αγωνιστική της σεζόν 2021-22. by Χρήστος Λόης
15:22
Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει νίκη στα έντεκα φετινά του εκτός έδρας παιχνίδια (4 ισοπαλίες – 7 ήττες) και ο Βόλος έχει επικρατήσει μόλις στα δύο από τα έντεκα εντός έδρας που έδωσε αυτή τη σεζόν. by Χρήστος Λόης
15:22
4 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΒΟΛΟΣ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ - ΝΙΚΕΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΚΟΛ: 5-3 by Χρήστος Λόης
15:22
Σε σαφώς πιο δύσκολη θέση οι Γιαννιώτες που είναι στον πάτο της βαθμολογίας με 13 πόντους, έχοντας στη 13η θέση την Κηφισιά με 16 βαθμούς και στην 12η που εξασφαλίζει τη σωτηρία τους σημερινούς αντιπάλους τους με 17 πόντους. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 στους «Ζωσιμάδες». by Χρήστος Λόης
15:22
Αρχικά, στο στρατόπεδο των γηπεδούχων η εβδομάδα κύλησε με εξωαγωνιστικά ζητήματα αφού ορατό είναι το ενδεχόμενο να χάσουν στα δικαστήρια το ισόπαλο ματς με την Κηφισιά (0-0) μετά το βίντεο, στο οποίο εμφανίζεται ο Αχιλλέας Μπέος να κάνει ρατσιστική επίθεση στον Ανδρέα Τετέι, φωνάζοντας τη λέξη λέξη «μαϊμού». by Χρήστος Λόης
15:22
Παράλληλα, από την ομάδα της Μαγνησίας αποχώρησε ο Δημήτρης Μεταξάς που θα συνεχίσει την καριέρα του στη Φινλανδία, όπως και ο Μίλος Ντέλετιτς, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο με την ιρανική, Τράκτορ. Η αποστολή του Βόλου για το σημερινό ματς δεν έγινε γνωστή. by Χρήστος Λόης
15:22
Στην αντίπερα όχθη, ο ΠΑΣ Γιάννινα καίγεται για βαθμούς και υπάρχει μεγάλο «πρέπει» για να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς στη σημερινή αναμέτρηση. Η ομάδα των Ιωαννίνων την προηγούμενη αγωνιστική έβαλε στοπ στο σερί με τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες, παίρνοντας πολύτιμο πόντο στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον Άρη με 0-0. by Χρήστος Λόης
15:22
Στο σημερινό ματς ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν θα έχει στη διάθεσή του τον τερματοφύλακα Αθανασίου που ταλαιπωρείται από ένα χτύπημα στον αντίχειρα, όπως και οι γνωστοί Γκάρο, Πανάγου, Μίνα, Ναούμης, Μπεγκάλα, Κύρκος. by Χρήστος Λόης
15:23
Πάμε και στις ενδεκάδες... by Χρήστος Λόης
15:24
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόβατς – Άλχο, Καλογερόπουλος, Ράσιτς, Μύγας – Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς – Κόμπα, Ασεχνούν, Ποπέτσκου – Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
15:24
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κόστιτς, Σιέλης, Κίτσος, Τάχατος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Ολιβέιρα, Μωραΐτης. by Χρήστος Λόης
15:24
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι – Τούτου, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Κιάκος – Λιάσος, Ριένστρα, Τζίνο – Ροσέρο, Κόντε, Παμλίδης. by Χρήστος Λόης
15:24
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σουλής, Λεό, Μπάλαν, Παντελάκης, Καραχάλιος, Ροσάλες, Ντεμίρ, Σόρια, Τσαούσης. by Χρήστος Λόης
15:24
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 στους «Ζωσιμάδες». by Χρήστος Λόης

15:41
4' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Γκαρσία βρέθηκε φάτσα με τον Βόλο με τον Νάγκι, ο οποίος βγήκε νικητής σε τετ-α-τετ σε διπλή φάση. by Χρήστος Λόης
15:42
7' Κίτρινη στον Ροσέρο by Χρήστος Λόης
15:45
10' Ο Άλχο έκανε τη σέντρα, με τον Κόμπα να πλασάρει στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
15:46
13' Φάουλ για τον Βόλο από τα δεξιά και ευκαιρία να γεμίσει την περιοχή του ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
15:46
Απομάκρυνε ο Τούτου. by Χρήστος Λόης
15:47
14' Πάτησε ο Τζίνο και προσπάθησε να εκτελέσει, αλλά ο Ράσιτς έβαλε το σώμα του και παραχώρησε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
15:48
14' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ! Εκτέλεση του Ριένστρα, δυνατή κεφαλιά του Εραμούσπε, με τον Κόβατς να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
15:49
15:50
16' Εξαιρετικός ο ρυθμός του ματς, με τις δύο ομάδες να φτάνουν κοντά στο γκολ... by Χρήστος Λόης
15:51
18' Σέντρα του Μύγα, έδιωξε σε κόρνερ ο Τούτου. by Χρήστος Λόης
15:54
21' Κέρδισε το επιθετικό φάουλ από τον Ποπέσκου ο Κιάκος. by Χρήστος Λόης
15:56
22' Ακόμη μία κεφαλιά του Εραμούσπε από στατική φάση, μπλόκαρε ο Κόβατς. by Χρήστος Λόης
15:57
24' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ασεχνούν, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
15:58
25' Κόβει την αντεπίθεση και βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Γκλάβτσιτς. by Χρήστος Λόης
16:02
29' Νέο κερδισμένο κόρνερ ο ΠΑΣ, το παραχώρησε ο Μύγας. by Χρήστος Λόης
16:03
30' Σκοράρει ο Κόντε με προβολή από κοντά, αλλά σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Εραμούσπε πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ισπανός με δεύτερη προσπάθεια από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
16:03
Εξετάζεται η φάση από το VAR. by Χρήστος Λόης
16:06
30' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, μετράει κανονικά! Θυμίζουμε, μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά και ο Κόντε με προβολή από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. by Χρήστος Λόης
16:09
34' Κίτρινη κάρτα στον Ασενούν. by Χρήστος Λόης
16:13
37' Μετά την εκτέλεση φάουλ του ΠΑΣ, φώναξαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι αλλά ο Σιδηρόπουλος έδωσε επιθετικό φάουλ και έχουμε συνέχεια στο ματς. by Χρήστος Λόης
16:14
41' Στο έδαφος ο Εραμούσπε, λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
16:15
Ευκαιρία να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
16:16
42' Συνεχίζεται κανονικά η αναμέτρηση. by Χρήστος Λόης
16:16
43' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Μοίρασε στον Κόντε ο Παμλίδης, ο Ισπανός έκανε «γλυκιά» σέντρα στον Έλληνα μεσοεπιθετικό που πάτησε περιοχή και έκανε την κεφαλιά, αλλά δεν ήταν δυνατή και ο Κόβατς μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
16:18
44' Στο έδαφος τώρα ο Άλχο, λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
16:19
45' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
16:20
45+2' Κίτρινη στον Τούτου για δυνατό μαρκάρισμα στον Ασεχνούν. by Χρήστος Λόης
16:23
16:25
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 by Χρήστος Λόης
16:26
Δίκαια πηγαίνουν με προβάδισμα στα αποδυτήρια οι ανώτεροι στο πρώτο μέρος φιλοξενούμενοι, που κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Κόντε στο 30ο λεπτό. by Χρήστος Λόης
16:40
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
16:41
Το δεύτερο ημίχρονο αρχίζει με τρεις αλλαγές, δύο για τον Βόλο και μία για τον ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
16:42
Στην πλευρά των γηπεδούχων εκτός οι Άλχο και Κόμπα, εντός οι Τρουιγιέ και Κίτσος. by Χρήστος Λόης
16:43
Από την άλλη, με αναγκαστική αλλαγή αποχώρησε ο Εραμούσπε και τη θέση του πήρε ο Παντελάκης. by Χρήστος Λόης
16:43
47' ΓΚΟΛ ο Βόλος, απίθανο τέρμα του Ασεχνόυν! Από μακρινή απόσταση, ο 25χρονος μεσοεπιθετικός έκανε την τέλεια εκτέλεση φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. by Χρήστος Λόης
16:44
Απλά απίθανο το γκολ ισοφάρισης του Φινλανδού! by Χρήστος Λόης
16:45
16:47
51' Δεν μπόρεσε ο Κόντε από τη στατική φάση να σκοράρει, έστειλε την μπάλα άουτ. by Χρήστος Λόης
16:49
55' Προσπαθεί να αντιδράσει και να βρει την καλή στιγμή ο ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
16:50
56' Σουτ του Τρουιγιέ εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
16:55
59' Σύγκρουση του Νάγκι με τον Ποπέσκου, στο έδαφος ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
16:55
Δεν φαίνεται πως μπορεί να συνεχίσει. by Χρήστος Λόης
16:56
Ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Σούλης. by Χρήστος Λόης
16:56
16:56
62' Τώρα γίνεται η αλλαγή με τον Σούλη να περνάει στον αγωνιστικό χώρο, με το φορείο αποχωρεί ο Νάγκι. by Χρήστος Λόης
16:57
62' Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο: ο Ολιβέιρα παίρνει τη θέση του Ποπέσκου, που πέρασε εκτός. by Χρήστος Λόης
17:00
66' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Από αρκετά μακρινή απόσταση ο Παντελάκης δοκίμασε το σουτ, η μπάλα κατευθύνθηκε προς την εστία με τον Κόβατς να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
17:02
Νωρίτερα (65') ο Ντε Καμπς είδε την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Κόντε. by Χρήστος Λόης
17:06
70' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ: εκτός οι Τζίνο και Παμλίδης, εντός οι Καραχάλιος και Ντεμίρ. by Χρήστος Λόης
17:07
72' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, περνάει ξανά μπροστά στο σκορ! Ωραία επίθεση των φιλοξενούμενων, ο Ντεμίρ είδε τον Κιάκο μέσα στην περιοχή και αυτός μοίρασε στον Κόντε, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά για το 2-1. by Χρήστος Λόης
17:10
73' Δύο αλλαγές για τον Βόλο, με τους Ντε Καμπς και Γκλάβτσιτς να περνούν εκτός και τις θέσεις τους να παίρνουν οι Μωραϊτης και Μπαριέντος. by Χρήστος Λόης
17:11
17:13
78' Δοκίμασε από μακριά ο Ασεχνούν, ο Σούλης μπλόκαρε σταθερά. by Χρήστος Λόης
17:17
82' Κεφαλιά του Ντεμίρ, ο Κόντε πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει κόρνερ. by Χρήστος Λόης
17:18
83' Πέρασε εκατοστά άουτ η κεφαλιά του Εραμούσπε. by Χρήστος Λόης
17:21
86' Φάουλ του Ντεμίρ στον Κιάκο, ευκαιρία για γέμισμα στον Βόλο. by Χρήστος Λόης
17:23
88' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Ροσέρο έδωσε τη θέση του στον Σόρια. by Χρήστος Λόης
17:24
89' Παίκτης του Βόλου στο έδαφος, διακόπτει το ματς ο Σιδηρόπουλος. by Χρήστος Λόης
17:25
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
17:27
17:27
90+1' Κίτρινη στον Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
17:28
90+1' Διαμαρτυρίες του Βόλου για πέναλτι στην απομάκρυνση του Μπακαδήμα. by Χρήστος Λόης
17:29
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Σούλη για καθυστερήσεις. by Χρήστος Λόης
17:29
90+5' Αποβάλλει κάποιον άνθρωπο από τον πάγκο του Βόλου ο Σιδηρόπουλος. by Χρήστος Λόης
17:30
Συγκεκριμένα αποβάλλει τον Νίκο Μπέο, γιο του Αχιλλέα Μπέου. by Χρήστος Λόης
17:32
90+7' Απόκρουση του Σούλη σε σουτ του Μωραϊτη! by Χρήστος Λόης
17:32
90+6' Κόκκινη στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα. by Χρήστος Λόης
17:33
Τέλος στο παιχνίδι: Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 by Χρήστος Λόης
17:34
Ο ΠΑΣ Γιάννινα με πρωταγωνιστή τον Πέδρο Κόντε πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 στο Πανθεσσαλικό επί του Βόλου, βάζοντας φωτιά στη μάχη της παραμονής στην πρώτη κατηγορία! by Χρήστος Λόης