Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:40
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» τον Παναιτωλικό, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
Αξίζει να σημειωθεί πως η 23η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου. Ο Αστέρας αναφέρει χαρακτηριστικά με ανάρτησή του: H Super League αφιερώνει την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Stoiximan Super League στην εκστρατεία στήριξης των παιδιών που νοσούν από καρκίνο. Παράλληλα, σε συνεργασία με το Μεγάλο Χορηγό του Πρωταθλήματος, τη Stoiximan γίνεται αρωγός του οργανισμού BE MY HERO: Γίνε Ήρωας! Γίνε Εθελοντής Δότης Μυελού των Οστών. Τόσο Απλά! Με μία Μπατονέτα! Ο ποδοσφαιριστής του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, Νίκος Ζουγλής και ο ποδοσφαιριστής του Panetolikos FC / ΠΑΕ Παναιτωλικός , Γιώργος Λιάβας, πριν την έναρξη του αγώνα των δύο ομάδων στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης", έγιναν εθελοντές δότες μυελού των οστών, στηρίζοντας την εκστρατεία! by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
17:43
17:45
Στα του παιχνιδιού, ένα άκρως ενδιαφέρον ματς για πολλούς και διάφορους λόγους, με τους Αρκάδες να αναζητούν το τρίποντο που θα τους κρατήσει σε επαφή με τα playoffs και οι Αγρινιώτες ψάχνουν το αποτέλεσμα που θα τους δώσει βαθμολογική ανάσα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Ο Αστέρας είναι μαζί με τη Λαμία οι δυο διεκδικητές για την εξάδα. Ωστόσο, την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε από την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, η οποία μεν έχει δυσκολότερο πρόγραμμα από τους Αρκάδες, αλλά έδειξε στη Λεωφόρο (2-2) κόντρα στον Παναθηναϊκό πως δεν θα… πέσει αμαχητί. Βρίσκεται στο +5 και κάπως έτσι, ο Αστέρας θέλει να ρίξει τη διαφορά στους 2 βαθμούς για να συνεχίσει να ελπίζει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Κάπως έτσι, το τρίποντο στο σημερινό ματς είναι κάτι παραπάνω από… αναγκαίο για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, η οποία μετράει τρία διαδοχικά τρίποντα εντός έδρας και θέλει να κάνει καρέ νικών. Και φυσικά, δεν την παίρνει να γκελάρει αφού την επόμενη αγωνιστική έχει το δύσκολο εκτός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό! by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός την περασμένη αγωνιστική επικράτησε με 1-0 του Ατρομήτου, παίρνοντας μια σημαντική βαθμολογική ανάσα. Από τότε που έχει αναλάβει την ομάδα ο Γιάννης Πετράκης, η ομάδα του Αγρινίου έχει ανέβει και δείχνει καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με την αρχή. Παρότι είναι χαμηλά, δείχνει πως έχει ποιοτικότερο ρόστερ και συνολικά εμφανίζει καλύτερο πρόσωπο από τους υπόλοιπους που μάχονται για την παραμονή. Και έχει φυσικά, την κούραση από το παιχνίδι που έδωσε προ ημερών στο γήπεδό του με αντίπαλο τον Άρη, χάνοντας με 1-0 στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Στον πρώτο γύρο ο Παναιτωλικός είχε ηττηθεί από τον Αστέρα στο Αγρίνιο και γενικά η μεταξύ τους ιστορία δεν τον ευνοεί και πολύ, έχοντας μόλις μία νίκη στην ιστορία της στην Τρίπολη. Παράλληλα, ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει καταφέρει να νικήσει ποτέ τον Μίλαν Ράσταβατς! Η ομάδα του Κρητικού τεχνικού βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 11η θέση με 18 βαθμούς και μετράει μέχρι στιγμής 4 νίκες, 6 ισοπαλίες και 12 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης - Λύρατζης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Γκος, Γιαμπλόνσκι - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Στον πάγκοι οι Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Βαλιέντε, Παλάσιος, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης - Λιάβας, Οικονόμου, Μπ. Ντούαρτε, Μλάντεν, Τορεχόν - Πέρες, Ντίαζ, Χουάνπι - Καρέλης, Φρεντ Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Στον πάγκο οι Τσάβες, Στάγιτς, Τσιγγάρας, Ταμπίτζε, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπελεβώνης, Λομόνακο, Ζοάο Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Διαιτητής: Κουμπαράκης Βοηθοί: Ψαρρής, Κορώνας VAR: Κατοίκος, Στάικος Τέταρτος: Κατσικογιάννης by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Σε περίπου πέντε λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Φυσικά, επέστρεψε και ο κόσμος στο γήπεδο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ενός λεπτού σιγή για τον χαμό του Γιώργου Λυγγερίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίαζ πέρασε την άμυνα του Αστέρα, βρέθηκε απέναντι από τον Γραμματικάκη, εκείνος δεν απομάκρυνε καλά, αλλά τελικά έδιωξε ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
6' Δεν έχει μπει καλά ο Αστέρας, σε αντίθεση με τον Παναιτωλικό που ελέγχει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
8' Ένα σουτ του Χουάνπι δεν ανησύχησε τον Γραμματικάκη που μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία συνεργασία των παικτών του Αστέρα, φοβερή πάσα του Μιριτέλο στον Μπαρτόλο, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Στεργιάκη! by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
11' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Γκος, είχε δει τον Καλτσά και εκεί στόχευε, αλλά ήταν αρκετά δυνατή και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναιτωλικού, ο Ντίαζ έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Γραμματικάκης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
17' Σουτάρει ξανά ο Ντίαζ, η μπάλα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Πρέπει να ξυπνήσει ο Αστέρας αν θέλει αυτή τη νίκη, ο Παναιτωλικός έχει χτυπήσει πολλά καμπανάκια! by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
19' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
22' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
18:26
23' Κίτρινη ο Χουάνπι για τράβηγμα στον Καλτσά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
24' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Εκτέλεσε ο Τζουκάνοβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
28' Σέντρα ο Καλτσάς, μπλόκαρε ο Στεργιάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
29' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία μπαλιά ο Μπαρτόλο, έκανε κακή έξοδο ο Στεργιάκης, αλλά ούτε ο Μιριτέλο, ούτε ο Κρέσπι δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
18:36
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία συνεργασία των παικτών, ο Κρέσπι έκανε την σέντρα, ο Μπαρτόλο δεν μπορεί από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
35' Τεράστια φάση για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι από θέση τετ-α-τετ έχασε την ισορροπία του, την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
36' Φάουλ για τους Αρκάδες σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Επιθετικό φάουλ δίνει ο Κουμπαράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
59%-41% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
41' Ευκαιρία ξανά για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα ο Γιαμπλόνσκι, η μπάλα πάνω από την εστία του Στεργιάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
42' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Τραγικό λάθος του Γιαμπλόνσκι που χάνει την μπάλα, ο Ντίαζ έκλεψε έξυπνα και έφυγε μόνος του για να νικήσει τον Γραμματικάκη για το 1-0 με πολύ ωραίο πλασέ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
45' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
45+1' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
45+2' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Μιριτέλο πήδηξε ψηλότερα από όλους και έγραψε το 1-1 με καρφωτή κεφαλιά! 11ο γκολ φέτος για τον Αργεντινό! by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Ημίχρονο! Ο Παναιτωλικός ήταν συνολικά καλύτερος και είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο ο Αστέρας ξύπνησε από το 35' και μετά, έχοντας κάποιες ευκαιρίες που δεν μπορούσε να τις μετουσιώσει σε γκολ. Στο 42' ο Ντίαζ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό μετά από τραγικό λάθος του Γιαμπλόνσκι, ενώ ο Μπαρτόλο ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Δεν είναι καλή η εικόνα των Αρκάδων μέχρι τώρα που παίζουν σε αυτό το ματς την εξάδα και πρέπει να ξυπνήσουν στο δεύτερο ημίχρονο. Σε αντίθεση με τον Παναιτωλικό που δεν δείχνει καθόλου κουρασμένος από το ματς με τον Άρη για το Κύπελλο πριν από λίγες ημέρες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
48' Επιχείρησε ένα σουτ ο Λύρατζης, δεν ήταν τόσο καλό, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
50' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Επιθετικό φάουλ έδωσε ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Στεργιάκης έκανε κακή έξοδο, ο Κρέσπι έκλεψε αλλά έκανε ένα κακό σουτ από θέση τετ-α-τετ και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
52' Σκόραρε ο Καρέλης για τον Παναιτωλικό αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ. Περιμένουμε και το VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Καλύτερα μπήκε ο Αστέρας στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο Παναιτωλικός παίρνει γρήγορα μέτρα στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Ο Κρέσπι χάνει τη μια ευκαιρία μετά την άλλη από την αρχή του παιχνιδιού. Δεν έχει δείξει τα αναμενόμενα ο Ισπανός μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
57' Σέντρα ο Άλβαρες, ο Μπαρτόλο πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
59' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Κίτρινη και ο Μλάντεν για φάουλ στον Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
60' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, πήρε την κεφαλιά ο Γιαμπλόνσκι, αλλά δεν ήταν καλή και η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
64' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
65' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Εκτέλεσε ο Καλτσάς, με τον Τζουκάνοβιτς να παίρνει την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα για το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
66' Χατζηθεοδωρίδης μέσα, έξω ο Ντουάρτε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
67' Κίτρινη ο Γκος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Ο Παναιτωλικός παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις που γίνεται όμως πολύ επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
19:30
70' Έξω ο Γκος, μέσα ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
70' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Σουτ ο Χατζηθεοδωρίδης, η μπάλα δίπλα από την εστία του Γραμματικάκη! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Ο Στεργιάκης είναι στο έδαφος, μετά από πτώση του Καλτσά πάνω του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Έχει σπεύσει το ιατρικό επιτελείο, για να δούμε αν θα συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Ο Τσάβες θα μπει στη θέση του Στεργιάκη. Δείχνει να πονάει ο νεαρός κίπερ του Παναιτωλικού, αφού ο Καλτσάς έπεσε με δύναμη πάνω στο πόδι του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Με χειροκροτήματα βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο. Ελπίζουμε να είναι καλά και να μην είναι κάτι σοβαρό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
75' Στάγιτς και Ζοάο Πέδρο θα μπουν για τον Παναιτωλικό, Καρέλης και Ντουάρτε έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
78' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
19:40
80' Σκόραρε ο Τορεχόν, σηκώθηκε η σημαία. Περιμένουμε το VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
81' ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
83' Ντίαζ βγαίνει από το ματς, Λομόνακο μπαίνει για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
86' Ντεμπούτο για τον Χουλιάν Παλάσιος με τα κιτρινομπλέ! Παίρνει τη θέση του Κρέσπι. Έξω επίσης ο Άλβαρες, μπαίνει ο Χουχούμης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
89' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
8 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
90+1' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
90+2' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Ο Χουάνπι με κεφαλιά γράφει το 2-2 για τους φιλοξενούμενους! by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
90+3' Μάντζης μέσα, έξω ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
90+5' Κίτρινη ο Λομόνακο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
90+6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
90+7' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Μόνος του ο Μπαρτόλο κάνει το σουτ, ο Τσάβες του λέει όχι! by Αναστασία Βοσνάκη