Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ίντερ-Ατλέτικο Μαδρίτης, στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Η ρεβάνς στη Μαδρίτης είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 13 Μαρτίου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στην ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του δεύτερου αγώνα, θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ζόμερ – Παβάρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι – Νταρμιάν, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μικιταριάν, Ντιμάρκο – Τουράμ, Μαρτίνες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ντι Τζενάρο, Αουντέρο, Ντάμφρις, Αρναούτοβιτς, Κλάασεν, Φρατέζι, Μπιουκάναν, Ασλάνι, Αουγκούστο, Μπίσεκ, Στάνκοβιτς Αλέξις Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμέονε): Όμπλακ – Μολίνα, Βίτσελ, Χιμένες, Ερμόσο, Λίνο – Ντε Πολ, Κόκε, Σαούλ – Γιορέντε, Γκριεζμάν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μολντοβάν, Αντόνιο Γκομίς, Γκάμπριελ, Ντεπάι, Κορέα, Σάβιτς, Ρικέλμε, Φερμέερεν, Μοράτα, Ρεϊνίλντο, Μπάριος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Εκτός για τους γηπεδούχους οι τραυματίες Ατσέρμπι και Κουαδράδο, ενώ δεν βρίσκεται στην ευρωπαϊκή λίστα ο Σένσι. Εκτός για τους «ροχιμπλάνκος» οι τραυματίες Αθπιλικουέτα και Λεμάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Καταρχάς, σε ό, τι αφορά τους «νερατζούρι», η Ίντερ βρίσκεται σε… δαιμονιώδη φόρμα! Εξάλλου, προέρχεται από οκτώ σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Σειρά αγώνων που πανηγύρισε την κατάκτηση του ιταλικού Σούπερ Καπ και στην οποία -επικρατώντας στο ντέρμπι κορυφής με τη Γιουβέντους και αξιοποιώντας και τις γκέλες των «μπιανκονέρι»- ξέφυγε στο +9 από την αντίπαλό της, έχοντας και ματς λιγότερο. Την περασμένη Παρασκευή (16/2) συνέτριψε 4-0 τη Σαλερνιτάνα, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να γράφει ιστορία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Από την άλλη, η Ατλέτικο Μαδρίτης προέρχεται επίσης από ευρεία επικράτηση, την «πεντάρα» (5-0) επί της Λας Πάλμας το περασμένο Σάββατο (17/2). Ωστόσο, είχαν προηγηθεί οι ήττες από Αθλέτικ -στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας, καλούμενη να κάνει την ανατροπή στo Mπιλμπάο- και από Σεβίλλη στο πρωτάθλημα. Στην 4η θέση της La Liga οι «ροχιμπλάνκος», στο +2 από την Αθλέτικ και στο -3 από την Μπαρτσελόνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Ας θυμηθούμε τις βαθμολογίες των δύο ομάδων στη φάση των ομίλων: Εικόνα live 21979113/44214.jpg Εικόνα live 21979113/19892.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ρουμάνος Ίστβαν Κόβατς, ενώ VAR ο Γερμανός Μάρκο Φριτζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Υπενθυμίζεται ότι οι προπονητές των δύο ομάδων, Σιμόνε Ιντζάγκι και Ντιέγκο Σιμεόνε, αποτέλεσαν συμπαίκτες στη Λάτσιο (μαζί με τον Ματίας Αλμέιδα της ΑΕΚ), πανηγυρίζοντας και το νταμπλ τη σεζόν 1999/2000. Φυσικά, ο «Τσόλο» έχει αγωνιστεί στη σημερινή του αντίπαλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Και τώρα ο ύμνος του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αντρέας Μπρέμε, ο οποίος έφυγε από τη ζωή τα μεσάνυκτα της Δευτέρας (20/2). by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
2' Γύρισμα του Νταρμιάν, μπλοκάρει ο Όμπλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
3' Κεφαλιά του Τουράμ, παίρνει πολύ ύψος η μπάλα και φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Έχουν μπει με επιθετικές διαθέσεις οι «νερατζούρι». by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Χωρίς ιδιαίτερο τέμπο το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Η Ίντερ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους Μαδριλένους να έχουν κυρίως ανασταλτικούς προσανατολισμούς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
11' Στιγμή για την Ατλέτικο. Ο Λίνο πατάει περιοχή από αριστερά, κάνει και σέντρα-σουτ, χωρίς όμως να βρει στόχο. Στην εξέλιξη της φάσης, ο ίδιος παίκτης σουτάρει με το δεξί, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Να, λοιπόν, που η Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι. Οι «ροχιμπλάνκος» έχουν αυξήσει και την πίεσή τους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
14' Διαμαρτυρίες από την Ίντερ για πέναλτι. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση, το χέρι του Μολίνα φαίνεται να βρίσκεται σε φυσική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
Κυκλοφορούν την μπάλα οι «νερατζούρι», με την Ατλέτικο όμως να έχει κλείσει καλά τους χώρους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Ωραία σούπα μέχρι στιγμής... Η αλήθεια είναι ότι δεν ήταν κάτι που αποκλείαμε δεδομένου του αγωνιστικού προφίλ των δύο προπονητών (και του ότι εύκολα μπορούν να αλληλοεξουδετερωθούν) αλλά και του ότι πρόκειται για τον πρώτο αγώνα στο ζευγάρι (άρα ενδεχομένως οι δύο ομάδες να έπαιζαν και λίγο πιο προσεκτικά). by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
32' Ευκαιρία μετά από ώρα, είναι για την Ίντερ. Άστοχο μακρινό σουτ από τον Λαουτάρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
22:37
Έστω και οριακά, σε φυσική θέση το χέρι του Μολίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
37' Φάση για την Ίντερ. Γέμισμα από τον Μπαρέλα, κεφαλιά του Μαρτίνες, μπλοκάρει ο Όμπλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
Αυτή ήταν η πρώτη τελική εντός στόχου στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
22:41
38' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Λάθος από τον Ντε Πολ, οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα με τον Τουράμ να κερδίζει την προσωπική μονομαχία, η μπάλα έφτασε στον Λαουτάρο, ο οποίος όμως δέχθηκε το «στοπ» από τον Χιμένες στο σουτ που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
43' Στιγμή για την Ίντερ, πάλι στην αντεπίθεση, με τον Όμπλακ να μπλοκάρει την μπάλα μετά το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Οι «νερατζούρι» έχουν ανεβάσει την πίεσή τους στα τελευταία λεπτά, εκμεταλλευόμενοι κυρίως μέσω αντεπιθέσεων τα λάθη και τα κενά στην άμυνα που αφήνουν οι αντίπαλοί τους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό, με την Ίντερ να είναι πιο απειλητική, στην αρχή και (κυρίως) στο φινάλε του ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
23:03
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Ο Αρναούτοβιτς περνά στη θέση του Τουράμ, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Αναγκαστική αλλαγή και για την Ατλέτικο, με τον Σάβιτς να περνά στη θέση του Χιμένες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
48' Καλή στιγμή για την Ίντερ στα καρέ του Όμπλακ, σταματά με φάουλ στον Σλοβένο πορτιέρε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Φεύγουν γρήγορα στην επίθεση οι γηπεδούχοι, ο Ντιμάρκο κάνει ωραία σέντρα από αριστερά, με τον νεοεισελθόντα Αρναούτοβιτς να πιάνει την προβολή, αλλά την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
54' Κίτρινη ο Ερμόσο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
54' Ο Μοράτα αντί του Σαούλ για την Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
55' Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ωραία συνεργασία μεταξύ Ντε Πολ και Λίνο, το πλασέ του τελευταίου από θέση μέσα αριστερά δεν βρίσκει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
60' Άστοχο σουτ από τον Κόκε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
63' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ίντερ! Αρναούτοβιτς και Λαουτάρο έπαιξαν πολύ ωραία το «1-2», με τον πρώτο να αστοχεί ολομόναχος από πλεονεκτικό σημείο, από την «καρδιά» της περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
Αξίζει ένα γκολ η Ίντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
69' Αλλαγές για την Ατλέτικο. Ρεϊνίλντο αντί Ερμόσο και Μπάριος αντί Μολίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
69' Ντιμάρκο και Νταρμιάν έξω για την Ίντερ, Αουγκούστο και Ντάμφρις μέσα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
72' Φρατέζι αντί Μικιταριάν για την Ίντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
Πιέζει για το γκολ η Ίντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
23:36
23:37
77' Και άλλη ευκαιρία για την Ίντερ! Γυριστή κεφαλιά από Λαουτάρο, με τον Όμπλακ να μπλοκάρει για ακόμα μία φορά. Παρόμοι φάση με εκείνη στο πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
78' Ο Κορέα αντί του Γκριεζμάν για την Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' ΓΚΟΛ η Ίντερ! 1-0! Σκόρερ ο Αρναούτοβιτς! Ακόμα ένα λάθος από την άμυνα της Ατλέτικο, ο Λαουτάρο βγαίνει στην αντεπίθεση, σουτάρει, με τον Όμπλακ να αποκρούει. Ο Αρναούτοβιτς παίρνει το «ριμπάουντ» και σκοράρει με διαγώνιο πλασέ, αφού και ο Λίνο δεν καταφέρνει να διώξει πάνω στη γραμμή, παίρνοντας το αίμα του πίσω για τις προηγούμενες χαμένες ευκαιρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
Προσπαθεί να αντιδράσει η Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
84' Κίτρινη στον Μοράτα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
86' Κίτρινη και στον Φρατέζι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
88' Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Κεφαλιά του Μοράτα από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Υπενθυμίζεται η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 13 Μαρτίου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Ακόμα ενάμισι λεπτό. Πάντα στο 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
23:53
23:54
Τέλος στο ματς. Η Ίντερ θα επικρατήσει 1-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης χάρη στο τέρμα του Αρναούτοβιτς στο 79'. by Μανώλης Μουσουράκης