Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ.

18:26
Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι. Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη Live του sport-fm.gr! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:28
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3. Φυσικά θα υπάρχει ραδιοφωνική μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Διονύση Δεσύλλα από τη Λεωφόρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:30
Άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση λοιπόν στο «Αποστόλος Νικολαϊδης» από την οποία θα προκύψει ο πρώτος φιναλίστ του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
Δεύτερη «πράξη» λοιπόν στο ντέρμπι του «τριφυλλιού» με τον «δικέφαλο του βορρά». Στην αναμέτρηση της Τούμπας μια εβδομάδα πριν η ομάδα του Φατίχ Τερίμ είχε επικρατήσει 1-0 με το τέρμα του Άντραζ Σπόραρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
Θυμίζουμε ότι μετά την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση ο Παναθηναϊκός υπέπεσε σε εντός έδρας «γκέλα», αφού έμεινε στο 2-2 με τη Λαμία για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ενώ ο ΠΑΟΚ γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 4-1 στην Τούμπα από τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
Οι δυο ομάδες τέθηκαν και πέρυσι αντιμέτωπες, αλλά στα προημιτελικά του θεσμού. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε πάρει την πρόκριση επικρατώντας στη συμπρωτεύουσα 2-0 ενώ στη ρεβάνς το ματς ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Φυσικά υπάρχει και ο προπέρσινος τελικός του Κυπέλλου εκεί όπου ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το τρόπαιο επικρατώντας 1-0 στο ΟΑΚΑ με το τέρμα του Αϊτόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Και ένα από τα πλάνα που έλειψαν πολύ τους τελευταίους δυο μήνες. Κόσμος σε κερκίδες. Θυμίζουμε ότι το προηγούμενο Σαββατοκύριακο επέστρεψε και τυπικά ο κόσμος στις εξέδρες των γηπέδων. Εικόνα live 21979115/6774.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Και ενώ απομένουν 20 λεπτά για τη σέντρα στη Λεωφόρο, να σημειωθεί ότι μαζί μας κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης θα είναι και ο Σπύρος Σιαμπλής για το δικό του σχόλιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Καλησπέρα και από εμένα. Ιωαννίδης και Τσέριν, λοιπόν, αναφορικά με τις δύο θέσεις που -στο μυαλό όλων πλην του Φατίχ Τερίμ, προφανώς- ήταν ανοιχτές για την 11άδα του Παναθηναϊκού. Η συνύπαρξη του πρώτου με τον Μπακασέτα, ο οποίος από την στιγμή που εξέτισε την ποινή του ήταν δεδομένο πως θα ξεκινούσε κόντρα στον ΠΑΟΚ, αν μη τι άλλο... ιντριγκάρει! Σε μια πρώτη ανάγνωση, δε, ο πάγκος των «πράσινων» δείχνει πιο ισορροπημένος, με επιλογές σε όλες τις θέσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
Προφανώς κεντρικά πρόσωπα της αναμέτρησης θα μπορούσαν να θεωρηθούν ο Τάσος Μπακασέτας και ο Τάισον των οποίων οι ποινές «έπεσαν» σήμερα. Οι δυο ποδοσφαιριστές είχαν μια αψιμαχία στην Τούμπα στο πρώτο ματς και είχαν αποβλήθεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στο βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού, με τον Τσέριν να αισθάνεται ενοχλήσεις στην προθέρμανση και τον Βιλένα να τον αντικαθιστά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
18:55
Σε πέντε λεπτά η σέντρα στη... βροχερή Λεωφόρο! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
Αλλαγή δεδομένων για τον Παναθηναϊκό με το απρόοπτο με τον Τσέριν. Όχι τόσο ως προς την 11άδα, αλλά για το γεγονός ότι ο Τερίμ χάνει μια επιλογή από τον πάγκο, με την είσοδο του Βιλένα στο βασικό σχήμα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Θυμίζουμε ότι ο άλλος τελικός ανάμεσα σε Άρη και Παναιτωλικό, θα διεξαχθεί στις 6/3 με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να έχει κερδίσει 1-0 στο Αγρίνιο και να έχει το προβάδισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
Κάνουν τώρα την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Γιαν Ζάιντελ, Ράφαελ Φόλτιν (Γερμανία) 4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Κυκλάδων) VAR: Μπένιαμιν Κόρτους (Γερμανία), AVAR: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής) by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του μεγάλου ημιτελικού! Όρκος νίκης από τους παίκτες Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Να σημειωθεί ότι στην αποστολή του Παναθηναϊκού μπήκε ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
Αναμονή να καθαρίσει λίγο η ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
1' Σέντρα στο ματς για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
Πρώτο φάουλ του ματς, από τον Σβαμπ στον Κώτσιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
2' Πρώτη φορά που ο Παναθηναϊκός πλησιάζει την περιοχή του ΠΑΟΚ με το βολέ του Ντραγκόφσκι να βρίσκει δεξιά τον Παλάσιος, αυτός έκανε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι και να κατεβάσει ο Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
Ο Μιχαηλίδης δείχνει να έχει πρόβλημα. Έχει πέσει κάτω. Έπιανε τον οπίσθιο μηριαίο. Ο Λουτσέσκου ετοιμάζει εσπευσμένα τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
4' Πρώτη λοιπόν αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπαίνει ο Κουλιεράκης αντί του Μιχαηλίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
Πρώτα πέντε λεπτά στο ματς χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Μόνο η αναγκαστική αλλαγή του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
7' Πρώτο κόρνερ του ματς για τον ΠΑΟΚ, από τα αριστερά. Πάει ο Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
Επέλεξε να παίξει το 1-2 με τον Τάισον που βγήκε από τα μαρκαρίσματα. Αποτέλεσμα να βγει η μπάλα άουτ. Η κατοχή στους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
Μοιρασμένα τα πράγματα στο γήπεδο, με τον Παναθηναϊκό ελαφρώς πιο δραστήριο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
Η εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Λεωφόρου κατά την είσοδο των ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
Πήρε μέτρα το τελευταίο τρίλεπτο ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
12' Και κερδίζει τώρα ένα κόρνερ από τα δεξιά. Το δεύτερο στο ματς και αυτό για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
Η άμυνα του Παναθηναϊκού καθάρισε, ο Ντραγκόφσκι μπλόκαρε και ο Κουλιεράκης τον εμπόδισε, κάνοντας φάουλ. Διαμαρτύρεται για κάρτα ο Πολωνός τερματοφύλακας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
14' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα από λάθος του Μλαντένοβιτς, η μπάλα έφτασε δεξιά στον Ζίβκοβιτς που σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά-ψαράκι του Σβαμπ, σπουδαία επέμβαση του Ντραγκόφσκι! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
15' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, έπειτα από πίεση του Ιωαννίδη και σουτ του Παλάσιος που κόντραρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα που σταμάτησε τον Κωνσταντέλια ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
Πατάει καλύτερα ο ΠΑΟΚ από το 10' και μετά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
18' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. Περίπου 10-12 μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
Ζορίζεται ο Παναθηναϊκός να κρατήσει και να κυκλοφορήσει την μπάλα, άρα και να γίνει απειλητικός, ενώ κάνει και πολλά εύκολα λάθη σε πάσες του, επιτρέποντας από ένα τέτοιο στον ΠΑΟΚ να του κάνει και την μοναδική μεγάλη ευκαιρία στο ματς έως τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
20' Απείλησε ο ΠΑΟΚ ξανά, με τον Κωνσταντέλια να βρίσκει «γλυκά» τον Μπράντον, αυτός έκανε την κεφαλιά προς τον Σβαμπ που πήγε για το σουτ, αλλά έκανε «τσαφ». Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
23' Κίτρινη στον Τόμας που παρεμπόδισε τον Μλαντένοβιτς να εκτελέσει ένα φάουλ πίσω από το κέντρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
Δεν μπόρεσε ο Παναθηναϊκός να αναπτυχθεί με επιτυχία. Επανέκτησαν την κατοχή οι φιλοξενούμενοι, αλλά την «πούλησαν» με μια μπαλιά που μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Πιέζει ο Παναθηναϊκός να κλέψει την μπάλα και κερδίζει ένα φάουλ ο Βιλένα από τον Γιόνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
28' Τρομερό σπριντ του Ζέκα που έτρεξε μισό γήπεδο για να κόψει τον Μπάμπα Ράχμαν και κέρδισε και το φάουλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
30' Χάνει καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό ο Παλάσιος ο οποίος πήρε όμορφη κάθετη από τον Ιωαννίδη. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
31' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
Απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού και ο Μπερνάρ παίρνει το φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:36
Η τεράστια επέμβαση του Ντραγκόφσκι νωρίτερα στην κεφαλιά του Σβαμπ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
Κακό το παιχνίδι. Πολλά τα «γεμίσματα» από τη μια περιοχή στην άλλη και από τις δυο ομάδες. Λογικό βέβαια καθότι παίζονται πολλά και για τους δυο. Θέλουν να είναι προσεκτικοί. στα μετόπισθεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:39
Κλείσαμε το ημίωρο και η εικόνα στη Λεωφόρο παραμένει ίδια, με τον Παναθηναϊκό να έχει... εξαφανισμένη την μεσαία του γραμμή, καμία ενέργεια στο επιθετικό τρίτο και τον ΠΑΟΚ να πατάει σταθερά καλύτερα, χωρίς ωστόσο να μπορεί να το αποτυπώσει και σε κάποια νέα ευκαιρία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
36' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Αρχικά από πάσα του Κώτσιρα στον Παλάσιος, η μπάλα έφτασε στον Ιωαννίδη που πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά ο Κεντζιόρα έβαλε το στοπ. Στη συνέχεια, όμορφο 1-2 του Μπερνάρ με τον Μλαντένοβιτς, ο Σέρβος έκανε την κούρσα από τα αριστερά, πάσαρε στον άξονα, εκεί που ο Μπακασέτας σούταρε εκτός περιοχής, με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
39' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Από κάθετο παίξιμο ο Σβαμπ βρήκε τον Μπράντον στην περιοχή, αυτός προσποιήθηκε, σούταρε με το αριστερό, αλλά ο Ζέκα με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
Πολλά τα λάθη εκατέρωθεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
42' Νέο φάουλ, τρίτο διαδοχικό για τον ΠΑΟΚ. Έξω από την περιοχή στο μέσο με τη σέντρα προς τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Ο Ντραγκόφσκι βγήκε να διώξει με γροθιές να διώξει, αλλά έπεσε πάνω στον Μπακασέτα που έμεινε για λίγο ξαπλωμένος στο έδαφος και σηκώθηκε. Μπάλα στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
Υπήρχε οφσάιντ στη φάση το οποίο δόθηκε κανονικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
45'+1' Τελική του Ζίβκοβιτς χωρίς κίνδυνο για την εστία του Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
Τέλος πρώτου μέρους στη Λεωφόρο χωρίς σκορ. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
20:01
Ανάπαυλα στο παιχνίδι, με τον Παναθηναϊκό να έχει προβληματική εικόνα δημιουργικά, αφού δεν έχει καταφέρει να απειλήσει καθόλου, ούτε μέσω κάποιας αντεπίθεσης, ούτε και σε σετ παιχνίδι. Καταφέρνοντας να κρατήσει, ωστόσο, εκτός περιοχής τον αντιπαλό του, με εξαίρεση μια-δύο περιπτώσεις. Την ώρα που ο ΠΑΟΚ δείχνει μεν σαφώς πιο... άνετος, έχει την μπάλα στην κατοχή του, όμως στο «καλό» του πρώτο ημίχρονο, δεν έχει βρει ακόμα σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Η φάση για τον Παναθηναϊκό που δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ του Παλάσιος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
Και η στιγμή που οι "πράσινοι" απείλησαν την εστία του Κοτάρσκι με Ιωαννίδη και Μπακασέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Eπιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δυο ομάδων προκειμένου να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Καμία αλλαγή από Φατίχ Τερίμ και Ράζβαν Λουτσέσκου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
46' Λάθος του Ντραγκόφσκι με τον Μπάμπα να βρίσκει τον Κωνσταντέλια με τακουνάκι. Οφσάιντ όμως στη φάση, μπάλα ξανά στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Επικές μονομαχίες στο «μισό» του ΠΑΟΚ με τον Ζίμπερτ να σφυρίζει φάουλ υπέρ των φιλοξενουμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το φάουλ του Ζίβκοβιτς να βρίσκει τον Τόμας, αυτός σούταρε, ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε, στην επαναφορά ο Κωνσταντέλιας σούταρε με τον Γέντβαϊ να διώχνει σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:17
51' Κίτρινη κάρτα στον Μεϊτέ που τράβηξε τη φανέλα του Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
55' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Γρήγορη εκτέλεση πλαγίου από τον Μπράντον Τόμας προς τον Κωνσταντέλια, αυτός την κάθετη στον Ζίβκοβιτς, αλλά έβαλε υπέροχα το σώμα ο Μλαντένοβιτς και ο Ντραγκόφσκι μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
56' Ο Γεντβάι δεν μπορεί να συνεχίσει γιατί ένιωσε ενοχλήσεις σε μια προβολή που έκανε. Ο Σένκεφελντ στη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:23
Αποθέωση για τον Μπαρτ Σένκεφελντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:23
58' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:24
58' Νέο κόρνερ αυτή τη φορά από την άλλη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:24
Ο Μπακασέτας πάει τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:25
Πολύ καλή εκτέλεση του Μπακασέτα που επιχείρησε κατευθείαν να την στείλει μέσα. Μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:25
59' Σκληρό μαρκάρισμα του Σβαμπ στον Μπακασέτα. Φάουλ για τον Παναθηναϊκό στο κέντρο προς δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
20:28
Καλύτερη η εκκίνηση του ΠΑΟΚ και στην επανάληψη χάρη στον... κεφάτο Κωνσταντέλια, με τον Παναθηναϊκό να χάνει ξανά πολλές μονομαχίες στο κέντρο, αλλά και τον -εκ των κορυφαίων του- Γεντβάι, λόγω μυϊκού τραυματισμού! by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Δυσκολεύεται ο ΠΑΟΚ τα τελευταία λεπτά να κυκλοφορήσει την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:30
64' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Από πολύ έξυπνη ασίστ του Κωνσταντέλια ο Μλαντένοβιτς δεν έδιωξε καλά, η μπάλα έφτασε στον Μεϊτέ που δεν σούταρε σωστά λίγο πιο πίσω από το σημείο του πέναλτι. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
68' Φάουλ του Ζέκα και κίτρινη κάρτα. Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να γεμίσει την περιοχή του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:35
Εκτελέστηκε, αλλά ο Μπράντον Τόμας έκανε επιθετικό φάουλ. Τέλος στη φάση για την άμυνα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:35
69' Φάουλ του Μπάμπα στον Παλάσιος ο οποίος πιάνει το κεφάλι του. Στα δεξιά η στατική φάση για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
20:36
Η αποθέωση στον Μπαρτ Σένκεφελντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
71' Εκτέλεσε το φάουλ ο Μπακασέτας, βγήκε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:38
72' Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
Όμορφη προσπάθεια με τον Τάισον να βρίσκει τον Ότο, αυτός είδε στο δεύτερο δοκάρι τον Σέρβο, που πλάσαρε με το δεξί στην κίνηση. 0-1 και η υπόθεση πρόκριση από την αρχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
73' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Σαμάτα, Ντεσπόντοφ και Οζντόεφ στο ματς. Έξω Τόμας, Σβαμπ και Τάισον. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
Ετοιμάζει δυο αλλαγές ο Φατίχ Τερίμ με τον Βαγιαννίδη και τον Σπόραρ να είναι έτοιμη να περάσουν στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
76' Έξω ο Ιωαννίδης και ο Ζέκα. Άρα μετατοπίζεται στα χαφ ο Κώτσιρας και ο Βαγιαννίδης πάει δεξιός μπακ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Μπαίνουμε σιγά-σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Με τα ως τώρα δεδομένα θα έχουμε παράταση. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
Η αίσθηση που υπήρχε, ήταν πως αν ερχόταν ένα γκολ, αυτό θα ήταν υπέρ του ΠΑΟΚ. Όπως κι έγινε! Πλέον, ο Παναθηναϊκός πρέπει να καθαρίσει το μυαλό του, αφού θεωρητικά έχει περισσότερους «φρέσκους» παίκτες και να ψάξει την ισοφάριση. Σε αυτό το πλαίσιο έγιναν και οι αλλαγές από πλευράς Τερίμ, με τον Κώτσιρα να πηγαίνει στο 6, αντί του Ζέκα, που είχε και κάρτα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
81' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Από τα αριστερά η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντέλια στον άξονα, αυτός διένυσε λίγα μέτρα σούταρε εκτός περιοχής, αλλά την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:48
82' Κίτρινη στον Παλάσιος για διαμαρτυρία μετά από φαουλ που κέρδισε από τον Μπάμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
84' Σωτήριο κόψιμο του Αράο σε κάθετη που έβγαλε ο Μεϊτέ στον Ντεσπόντοφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
84' Αλλαγές στο ματς. Μαντσίνι και Λημνιός στο ματς. Βιλένα και Παλάσιος περνούν εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:52
85' Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ αντί του Zίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
86' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από λάθος του Κώτσιρα, ο Κωνσταντέλιας πάσαρε στον Οζντόεφ που σούταρε "φάτσα" με τον Ντραγκόφσκι αλλά αστόχησε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
87' Φάουλ του Μεϊτέ στον Λημνιό και διαμαρτυρίες για δεύτερη κίτρινη κάρτα στον χαφ του ΠΑΟΚ. Δεν το συζητά ο Ζίμπερτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:55
Το γκολ του Ζίβκοβιτς που έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:55
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:58
90'+2' Φάουλ και κίτρινη στον Ντεσπόντοφ για φάουλ στον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:58
Σε πολύ καλό σημείο το φάουλ για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
90'+4' Κόρνερ από κόντρα στο τείχος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:01
Τέλος στο ματς! Έχουμε παράταση στο ματς και την αγωνία! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:04
Για να δούμε λοιπόν τι θα συμβεί στο έξτρα ημίωρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:05
Ο Παναθηναϊκός έχει στον αγωνιστικό χώρο μια πολύ επιθετική 11άδα, πλέον και μένει να δούμε αν αυτό θα του βγει σε καλό, αφού οι του ΠΑΟΚ δείχνουν να είναι πλέον πιο κουρασμένοι, ή ο αντίπαλος θα βρει κι άλλη φάση με την «φρέσκια» του επίθεση... Ένα αξιοπερίεργο γεγονός, πάντως, είναι ότι το «τριφύλλι» πήρε τις δύο προηγούμενες προκρίσεις του στο Κύπελλο Betsson εκτός και όχι εντός έδρας! Κάτι που, σε πρώτη φάση δεν έκανε ούτε και σήμερα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
21:06
Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού προσπαθούν να «ντοπάρουν» ψυχολογικά τους παίκτες του Τερίμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
90' Σέντρα για τον ΠΑΟΚ στην παράταση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
91' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και ο Κωνσταντέλιας είναι στο έδαφος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
92' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να το κερδίζει και τον Μαντσίνι να εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:09
93' Παραλίγο ο ΠΑΟΚ με τρομερή κάθετη του Ντεσπόντοφ να απειλήσει, η μπάλα στον Μουργκ που έκανε προσποίηση, αλλά ο Μαντσίνι που γύρισε πίσω τον έκοψε και κέρδισε και φάουλ στη συνέχεια. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
96' Ο Αράο εκτέλεσε με βαθύ χτύπημα ένα φάουλ ο Σπόραρ πήρε μια κεφαλιά, πολύ εύκολη λεία για τον Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:13
97' Κίτρινη κάρτα στον Οζντόεφ που έκανε φάουλ στον Σπόραρ. Για διαμαρτυρία είναι. Κακώς παραπονέθηκε ο Ρώσος χαφ. Είναι καθαρό το φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:14
98' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό δεν απειλήθηκε ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:16
100' Κίτρινη στον Κουλιεράκη που έδιωξε την μπάλα που κυλούσε σε φάση που ο Βαγιαννίδης ετοιμαζόταν να εκτελέσει πλάγιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
101' Πολύ όμορφη κάθετη του Κώτσιρα με στόχο τον Λημνιό, βγήκε με τάκλιν ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
102' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
103' Από την άλλη τώρα νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
Κακή εκτέλεση του Μπακασέτα, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
103' Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Από τη λάθος απομάκρυνση του Μπερνάρ, η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντέλια, αυτός σούταρε, αλλά έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
105' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που κέρδισε ο Ντεσπόντοφ μετά από κόντρα του Αράο σε σουτ που έκανε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
105'+1' Γκολ ο Κεντζιόρα με κεφαλιά! 0-2 ο ΠΑΟΚ που παίρνει προβάδισμα πρόκρισης! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
Πήρε... παραμάζωμα δυο παίκτες και σκόραρε με το κεφάλι! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης! Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει το 0-2. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:24
106' Ετοιμάζει αλλαγή ο Φατίχ Τερίμ, με τον Μπερνάρ να δίνει τη θέση του στον Γερεμέγεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:25
Πόσα κερδισμένα κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, έμειναν αναξιοποιήτα, ένα κέρδισε ο -έχοντας πάλι περισσότερες φάσεις κατά τα άλλα και στην παράταση- ΠΑΟΚ και... έκανε την δουλειά, παίρνοντας σκορ πρόκρισης! Με την εικόνα των δύο ομάδων, τα πέναλτι φαντάζουν... μακρινά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
107' Ο Μλαντένοβιτς πήρε μέτρα από τα αριστερά, σέντραρε, αλλά η μπάλα κατευθείαν στον Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:28
108' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με τον Βαγιαννίδη να βλέπει την κίνηση του Μαντσίνι, αυτός γύρισε, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Μπακασέτα που "όπλισε" σούταρε με το αριστερό, αλλά αστόχησε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:29
110' Aλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας δίνει τη θέση του στον Μάρκος Αντόνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:30
111' Kίτρινη κάρτα στον Μουργκ που έκανε μαρκάρισμα από πίσω στον Κώτσιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Το μαρκάρισμα νωρίτερα του Μεϊτέ στον Λημνιό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:33
114' Τελική για τον Παναθηναϊκό, με τον Λημνιό να εξαπολύει ένα συρτό σουτ εκτός περιοχής. Εύκολα μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:34
Πιέζει για το γκολ που θα στείλει το ματς στα πέναλτι ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:35
116' Ο Μπάμπα είναι στο έδαφος και του γύρισε η γλώσσα. Έχουν μπει οι γιατροί και του Παναθηναϊκού στο γήπεδο. Μετά από εναέρια διεκδίκηση με τον Βαγιαννίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:37
Ανατριχιαστική στιγμή. Χειροκροτούν όλοι στη Λεωφόρο. Όλοι ένα κουβάρι πάνω από τον Γκανέζο! Έρχεται το φορείο και τον παίρνει. Έχει κληθεί και ασθενοφόρο. Φάνηκε να έχει χάσει τις αισθήσεις του πριν προσγειωθεί στο έδαφος ο Μπάμπα. Όλοι πάνω από τον Μπάμπα, έσπευσαν. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
Έχουν "παγώσει" όλοι, ενώ ήρθε και το ασθενοφόρο. ΕΥΤΥΧΩΣ ο Μπάμπα σήκωσε το χέρι του και έκανε νεύμα στον ώμο κάποιου γιατρού. Ξανά χειροκρότημα, ενώ ήρθε και το ασθενοφόρο να τον παραλάβει. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:41
Ευτυχώς δεν συνέβη κάτι χειρότερο για τον Γκανέζο αριστερό μπακ του ΠΑΟΚ. Του τοποθετήθηκε κολάρο. Όλο το γήπεδο όρθιο τον χειροκροτεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
Τώρα θα συνεχιστεί το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
Έξι λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις, αλλά δεδομένα θα υπάρξει κάτι παραπάνω. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:43
Εν τω μεταξύ δείτε το γκολ του Κεντζιόρα, που όπως όλα δείχνουν χαρίζει την πρόκριση στον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:44
120'+4' Το ματς έχει ξεκινήσει ξανά εν τω μεταξύ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
120'+5' Πεσμένος στο έδαφος ο Ντεσπόντοφ, που σηκώνεται τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:46
120'+6' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να χάνεται μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Κοτάρσκι έκανε κακή έξοδο, η εστία έμεινε κενή, ο Μαντσίνι έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Κουλιεράκης με το κεφάλι έσωσε τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς. Ο ΠΑΟΚ κρατά σφιχτά μια μεγάλη πρόκριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
120'+9' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Λημνιό! Σε "νεκρό" χρόνο οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
Σε ένα από τα τελευταία γεμίσματα, ο Γερεμέγεφ έστρωσε στον Αράο, αυτός στον Λημνιό που με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1 και έστειλε το ματς στα πέναλτι! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Πάμε στα πέναλτι! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
Απίστευτο φινάλε, μετά από ένα παιχνίδι... θρίλερ, με ένα φοβερό γκολ! Και τώρα... ρουλέτα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
Απίθανα πράγματα στη Λεωφόρο. Όλοι γύρω από τον Τερίμ, εκτός από τον Ντραγκόφσκι που παίρνει οδηγίες από τον προπονητή τερματοφυλάκων του Παναθηναϊκού, Γιώργο Μουντάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:56
Πάμε λοιπόν! Ο Σπόραρ στο πρώτο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Αποκρούει ο Κοτάρσκι! Χαμηλά στο κέντρο με τα πόδια ο Κροάτης! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
Στα δίχτυα ο Αυστριακός. Στο κέντρο της εστίας, ο Ντραγκόφσκι αριστερά. 2-1 ο ΠΑΟΚ παραμένει μπροστά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Το έβαλε ο Κώτσιρας παρά την πολύ καλή προσπάθεια του Κοτάρσκι που βρήκε την μπάλα. 3-3. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
Ο Μεϊτέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
Τον νικά ο Μεϊτέ τον Ντραγκόφσκι, παρά την καλή προσπάθεια του Πολωνού. 4-3 ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
Από ήρωας, πάει να γίνει μοιραίος. Και τώρα ο Οζντόεφ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
Τρομερή εκτέλεση του Μαντσίνι! Πρώτο προβάδισμα για τον Παναθηναϊκό. 5-4. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
Απίστευτα πράγματα στο ματς! Ο Παναθηναϊκός νικάει 6-5 στα πέναλτι και παίρνει την πρόκριση! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
Απίθανο πάρτι στη Λεωφόρο! . by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
Έχουν σηκώσει τον Ντραγκόφσκι στα χέρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
Συγκλονιστικό ματς που θα το θυμόμαστε για χρόνια! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
Πανηγυρισμοί ομάδας και κόσμου. Αποθέωση για τον Φατίχ Τερίμ και τους παίκτες. Ο Παναθηναϊκός λοιπόν επιστρέφει στον τελικό μετά το 2022. Περιμένει αντίπαλο από το ματς της 6ης Μαρτίου ανάμεσα σε Άρη και Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
Τρομερές σκηνές στη Λεωφόρο. Στις 18 Μαϊου λοιπόν ο Παναθηναϊκός θα βρεθεί στον τελικό Κυπέλλου και θα διεκδικήσει το 20ο τρόπαιο της ιστορίας του. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:19
Το γκολ του Λημνιού που έστειλε το ματς στα πέναλτι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
Ο Ντραγκόφσκι μετατρέπεται σε απόλυτο ήρωα. Μέχρι σήμερα είχε αποκρούσει 9 πέναλτι στην καριέρα του και σήμερα απέκρουσε τρία. by Γιώργος Ζαχαρίου