Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:30
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Κηφισιά, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Ενώ το βασικό σχήμα της ομάδας των βορείων προαστείων απαρτίζουν οι Αναγνωστόπουλος, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίσεβιτς, Γιόβανσιτς, Τσανάτζια, Mπιφουμά, Κρισιούμα, Μενέντες και Οζέγκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
19:35
Επιστρέφει κάτω από τα «πράσινα» γκολπόστ ο Γιούρι Λοντίγκιν. Εικόνα live 21979140/18885.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Ντραγκόφσκι, Zέκα, Μαντσίνι, Ούγκο, Αϊτόρ, Φικάι, Γερεμέγεφ, Βιλένα και Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Από την άλλη πλευρά, στον πάγκο της Κηφισιάς θα βρίσκονται οι Νικοπολίδης, Βαφέας, Τετέι, Νίνης, Παρράς, Μπιφουμά, Γιόβαντσιτς, Κωνσταντακόπουλος και Σμπώκος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, οι «πράσινοι» μετράνε αυτές των τραυματιών Τζούριτσιτς, Τσέριν, Χουάνκαρ, Γεντβάι, Βέρμπιτς και Σπόραρ, αλλά και του Μπερνάρ, λόγω καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Στον αντίποδα, από τους φιλοξενούμενους θα λείψουν οι τιμωρημένοι Γκόμπελιτς, Σολόα και Σπίνος, αλλά και οι ανέτοιμοι Παπασάββας, Ίλιεφ και Αντερέγκεν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Ο... πρώην Σωτήρης Νίνης τα λέει με έναν νυν παίκτη του Παναθηναϊκού, τον Φώτη Ιωαννίδη! Εικόνα live 21979140/116369.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Τάσος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
H Κηφισιά αποσύρεται στα αποδυτήρια και ο Σεμπάστιαν Λέτο αποθεώνεται, ξανά, από τους φίλους του «τριφυλλιού»! by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Είχε προηγηθεί αντίστοιχο χειροκρότημα, όπως και για τον Στέφανο Κοτσόλη, στο... καλωσόρισμα της ΠΑΕ Παναθηναϊκός στους δύο πρώην άσους της ομάδας από μεγαφώνων... Εικόνα live 21979140/100464.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Και οι παίκτες του Παναθηναϊκού στα αποδυτήρια, πλέον, για τις τελευταίες οδηγίες του Φατίχ Τερίμ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Βασικός για πρώτη φορά στον Παναθηναϊκό επί των ημερών Τερίμ ο Μπαρτ Σένκεφελντ... Εικόνα live 21979140/113912.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
Θιυμίζουμε πως, στο μοναδικό παιχνίδι που έχουν δώσει ξανά οι δύο ομάδες, στον πρώτο γύρο στην Καισαιριανή, ο Παναθηναϊκός είχε κερδίσει την Κηφισιά με 1-0, με γκολ του Ντανιέλ Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Ενώ, ως είθισται, ακολουθούν οι αναμνηστικές φωτογραφίες και οι χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
2' Ωραία κάθετη πάσα του Κώτσιρα για τον Βαγιαννίση, που γυρίζει από δεξιά, αλλά κερδίζει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
2' Η μπάλα μένει στην περιοχή μετά την εκτέλεση, με τον Παλάσιος να κάνει παράλληλο γύρισμα στο ύψος του πέναλτι και την άμυνα της Κηφισιάς να απομακρύνει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
4' Δεύτερο κόρνερ για τον ΠΑΟ, από αριστερά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
5' Σουτ του Λημνιού από διαγώνια και αριστερά της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
6' Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Κλωναρίδη να ξεκινάει από την άμυνα, να πατάει περιοχή αλλά τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει εύκολα το σουτ του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
12' Φάουλ του Σένκεφελντ στον Τσάπαν, που πέφτει στο έδαφος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
13' Διακοπή στο παιχνίδι τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
14' Επανέναρξη του αγώνα, με δέκα συνεχίζει η Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
15' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να μην μπορεόι να σουτάρει καλά όμως και τον Αναγνωστόπουλο να αποκρούει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
16' Σουτ του Παλάσιος, μέσα και δεξιά της περιοχής, πολύ άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
16' Αναγκαστική αλλαγή της ομάδας των βορείων προαστίων. Βαφέας αντί του τραυματία Τσάπαν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πιεστικά, προσπάθησε για το πάντα χρήσιμο «γρήγορο γκολ», αλλά η πολύ καλά στημένη Κηφισιά δεν του έχει επιτρέψει να φτιάξει καθαρές φάσεις για γκολ, πλην αυτής του Ιωαννίδη. Θέλει περισσότερη υπομονή και προσοχή, για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνασ και όχι επιπόλαια λάθη στις μεταβιβάσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
21' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους «πράσινους» ελάχιστα δεξιά από τη μεγάλη περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
22' Έξυπνη εκτέλεση του Μπακασέτα, χαμηλά, η μπάλα περνάει κάτω από το τείχος, αλλά ο Αναγνωστόπουλος πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
26' Κόρνερ από αριστερά για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
27' Εκτέλεση του Μπακασέτα, κεφαλιά του Αράο, η μπάλα φτάνει στον Βαγιαννίδη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αργεί να σουτάρει και η μπάλα απομακρύνεται... by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
28' Αντεπίθεση της Κηφισιάς, φοβερό κόψιμο του Σένκεφελντ στον Οζέγκοβιτς έξω από την περιοχή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
30' Νέα διακοπή για τραυματισμό παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Εμφανές το πρόβλημα του Παναθηναϊκού στην δημιουργία, με την Κηφισιά να του έχει κόψει κάθε συνεργασία, να αμύνεται αποτελεσματικά και να ακολουθεί το πλάνο της. Σίγουρα το «τριφύλλι» πρέπει να ανεβάσει το τέμπο, αν θέλει να μην πάει στα αποδυτήρια με μηδέν ενεργητικό... by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
32' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να σουτάρει από δεξιά υπό την πίεση του Μποτία και να στέλνει την μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
33' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, με τον Αναγνωστόπουλο να ανατρέπει τον Παλάσιος έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Στο έδαφος οι δύο πρωταγωνιστές και διακοπή του αγώνα, by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
35' Επανέναρξη με πλάγιο, που έχει υποδείξει ο διαιτητής Ευαγγέλου υπέρ του Παναθηναϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
36' Ευκαιρία για τη νεοφώτιστη ομάδα, με τον Οζέγκοβιτς να σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και τιον Αράο να βάζει την κόντρα, διώχνοντας σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
37' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, από την ωραία κάθετη πάσα του Ιωαννίδη για τον Παλάσιος, που πατάει περιοχή από δεξιά, πλασάρει στην απέναντι γωνία και ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
Και το γκολ του Αργεντινού εξτρέμ μετράει κανονικά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
41' Κίτρινη κάρτα στον Τσανάτζια, για φάουλ στον... εφορμούντα Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
42'΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μλαντένοβιτς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
45'+2' Κόρνερ για την Κηφισιά, από αριστερα, διώχνει ο Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
45'+4' Σουτ του Μπαρμπόσα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
45'+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της Κηφισιάς με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Δυσκολεύτηκε πολύ ο Παναθηναϊκός για να ανοίξει το σκορ, όμως αυτό έγινε σε μια φάση όπου υπήρξε ωραία συνεργασία του Ιωαννίδη με τον Παλάσιος, ενώ στα πρώτα 45 λεπτά συνολικά η Κηφισιά έδειξε μια πολύ συμπαγή εικόνα. Δραστήριος και πάλι ο Κώτσιρας, χρειάζεται προσοχή και υπομονή στο δεύτερο ημίχρονο, για να έρθει ένα δεύτερο τέρμα, όπου ο αντίπαλος κάποια στιγμή θα αναγκαστεί να ανοιχτεί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
21:07
Αλλαγή για την Κηφισιά. Μέσα ο Γιόβαντσιτς, έξω ο Πρίτσας. Καμία αλλαγή από πλευράς Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Κηφισιά στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
50' Λάθος του Αναγνωστόπουλου, ο Μπακασέτας ετοιμάζεται να σουτάρει, αλλά τον προλαβαίνει με φάουλ ο Βαφέας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
53' Αντεπίθεση της Κηφισιάς, ο Βαγιαννίδης κόβει μέσα σην περιοχή τον Μενέντες και στη συνέχεια κερδίζει ο Παναθηναϊκός το πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
55' Κίτρινη κάρτα στον Λημνιό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
59' Γκολ! 2-0, ο Παναθηναϊκός, με τον Λημνιό να βγάζει βωραία κάθετη για τον Παλάσιος που σκοράρει ξανά με διαγώνιο πλασέ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Θα ελεγχθεί το γκολ, φαίνεται να είναι ακάλυπτος ο σκόρερ στο ξεκινημα της φάσης... by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Όντως, ακυρώνεται το τέρμα του Παλάσιος, παραμένει το 1-0! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να σπάει για τον επερχόμενο Λημνιό, στην αντεπίθεση,. αλλά τον Βαφέα να διώχνει σε κόρνερ, αποφεύγονατς οριακά το αυτογκόλ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
62' Διπλή αλλαγή οι φιλοξενούμενοι.Τετέι και Μπιφουμά αντί των Οζέγκοβιτς και Μενέντες by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
64' Κόκκινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για φάουλ στον Τετέι, καθώς τον βρίσκει με το πόδι στο κεφάλι, μετά από διώξιμο της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ούγκο να αντικαθιστά τον Ρούμπεν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
68' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά, με τον Λοντίγκιν να αποκρούει εντυπωσιακά την εκτέλεση φάουλ του Μιλίσεβιτς και τον Αράο να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
68' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει η Κηφισιά, με το αυτογκόλ του Αράο, μετά το σουτ του Μιλίσεβιτς, που στέλνει την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Λοντίγκιν... by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
71' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία, για αγκωνιά στον Ιωαννίδη, που ενδεχομένως να σήκωνε και αποβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
74' Ο Παρράς στη θέση του Μποτία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
74' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα, για φάουλ στον Μπαρμπόσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
76' Καλή στιγμή για την Κηφισιά, με το οσυτ του Μιλίσεβιτς από διαγώνια και δεξιά να αναγκάζει τον Λοντίγκιν να διώξει σε κόρνερ με υπερένταση! by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
76' Μαντσίνι αντί Μπακασέτα και Γερεμέγεφ αντί Λημνιού, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
77' Νέο κόρνερ για την φιλοξενούμενη ομάδα, από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
78' Πονηρή εκτέλεση από τον Μπαρμπόσα, η μπάλα περνάει από όλους αλλά την μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
83' Πλάγιο για τον Παναθηναϊκό κοντά στην περιοχή της Κηφισιάς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
21:46
84' Φάουλ από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Παναθηναϊκός. Ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη εστία η ομάδα του Τερίμ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
Εκτελεί ο Μαντσίνι, παίκτης του Παναθηναϊκού πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως ο Τετέι απομάκρυνε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
85' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Γερεμέγεφ να βγάζει κάθετη στον χώρο, με τον Αναγνωστόπουλο να νικάει στο τετ-α-τετ τον Ιωαννίδη. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
21:50
87' Καλή άμυνα του Μλαντένοβιτς, με τον αμυντικό του Παναθηναϊκού να κερδίζει το επιθετικό φάουλ από τον Κλωναρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
88' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
Εκτελεί ο Μπιφουμά, ο Βαφέας έπιασε την κεφαλιά, αλλά όχι καλά, με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει παράλληλα με την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
21:51
90' Ο Βαφέας κόβει τη σέντρα του Παλάσιος από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
90' Κίτρινη κάρτα στον Τετέι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
90+1' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά την επέλαση του Παλάσιος από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Σουτ του Παλάσιος βρίσκει στα σώματα, στην αντεπίθεση η Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
90+1' Απίθανη ευκαιρία για την Κηφισιά με τον Μπιφουμά να βγαίνει μόνος του στον αιφνιδιασμό, άνοιξε λίγο το κοντρόλ, βρήκε την μπάλα ο Λοντίγκιν, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και τον Ούγκο να απομακρύνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Δεν προέκυψε κάτι από το στημένο αυτό για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
90+2' Μέσα οι Βιλένα και Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
90+4' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
90+5' Πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ανενόχλητος ο Κλωναρίδης, η κεφαλιά του όμως πέρασε λίγο πάνω από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
90+5' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Δεν βγαίνει κάτι, οι «πράσινοι» επιμένουν όμως. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
90+6' Κόρνερ για τους γηπεδούχους από την παρέμβαση του Μπιφουμά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Ιωαννίδης έκανε το ψαλιδάκι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
90+7' Σουτ του Κλωναρίδη από τα αριστερά της περιοχής, ο Λοντίγκιν βγάζει πολύ δύσκολα σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
90+7' Χαμηλά το σουτ του Μπιφουμά, κάπου βρήκε και νέο κόρνερ για την Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
Δεν βγαίνει κάτι εδώ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
Τέλος αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ακούστηκαν κάποιες αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Παναθηναϊκού για το αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
Ο Παναθηναϊκός λοιπόν μένει στο εντός έδρας 1-1 με την Κηφισιά, με τους «πράσινους» ουσιαστικά να πληρώνουν την αποβολή του Σένκεφελντ στο 64', αφού τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Παναθηναϊκός έμεινε 3ος στον βαθμολογικό πίνακα με 52 βαθμούς, στο -2 από τον ΠΑΟΚ και στο -3 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ, ενώ, ο 4ος Ολυμπιακός μείωσε τη διαφορά στους 2 πόντους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
Οι «πράσινοι» έμειναν για δεύτερο διαδοχικό ματς στο πρωτάθλημα στην εντός έδρας ισοπαλία, αφού είχε προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Λαμία (2-2). by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
Στην επόμενη αγωνιστική, την ερχόμενη Τετάρτη (28/02), ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Άρη στη Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
Όσον αφορά τη Κηφισιά, έφτασε τους 17 βαθμούς, παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με Βόλο και ΠΑΣ Γιάννινα. by Σπύρος Σιαμπλής