Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:17
Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πολύ σημαντική αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΟΦΗ για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:19
Το ματς ξεκινά στις 16:30. Η τηλεοπτική του μετάδοση θα γίνει από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:21
Οι δυο ομάδες προέρχονται από σημαντικές νίκες στη μάχη της παραμονής. Οι Ηπειρώτες επικράτησαν την προηγούμενη αγωνιστική 2-1 στον Βόλο, ενώ οι Κρητικοί, στο ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο τους, νίκησαν με το εμφατικό 4-0 του Πανσερραϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:23
Και μιας και μπήκαμε στην τελική ευθεία για τη σέντρα, πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:24
Για τους γηπεδούχους του ΠΑΣ Γιάννινα ο Μιχάλης Γρηγορίου επιλέγει τους εξής: Σούλης – Σόρια, Μπακαδήμας, Παντελάκης, Κιάκος – Λιάσος, Ριένστρα, Τσίνο – Οσέι Τούτου, Κόντε, Ροσέρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:24
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασίου, Λεό, Μπαλάν, Τζίμας, Καραχάλιος, Ροζάλες, Ντεμίρ, Σομποτσίνσκι, Τσαούσης. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:26
Στην αντίπερα όχθη οι "εκλεκτοί" του Τραϊανού Δέλλα για τον ΟΦΗ είναι οι: Μπάουμαν – Μαρινάκης, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον – Γκαγέγκος, Μπάκιτς – Μπάκου, Τοράλ, Ριέρα – Ισέκα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:26
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χριστεογεώργος, Μεγιάδο, Λουκάο, Αμπάντα, Γκλάζερ, Νέιρα, Αποστολάκης, Φελίπε Λουίζ, Μοσκέρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:27
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος, Μιχαήλ Νιδριώτης 4ος Βοηθός: Ευστάθιος Γκορτσίλας VAR: Παπαπέτρου, AVAR: Σπυρόπουλος by Γιώργος Ζαχαρίου
16:28
Tώρα οι παίκτες των δυο ομάδων και το διαιτητικό τρίο κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:30
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:31
Οι παίκτες του ΟΦΗ είναι σε αυτή by Γιώργος Ζαχαρίου
16:31
1' Άρχισε το παιχνίδι στους Ζωσιμάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:33
2' Πρώτη απειλή για την εστία του ΠΑΣ, με τον Τοράλ να κάνει την κάθετη στον Ισέκα στην περιοχή, αλλά ο Κιάκος έβαλε την προβολή και έσωσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:35
Χαμηλό το τέμπο του ματς στο πρώτο πεντάλεπτο με μοιρασμένες κατοχές. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:36
5' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:37
Έδιωξε με τις «γροθιές» αλλά παρακινδυνευμένα ο Μπάουμαν. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:38
7' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Οι Κρητικοί έφυγαν στην κόντρα, με τον Τοράλ να κάνει μια απίθανη κάθετη πάσα στον Μπάκου, αλλά ο Γερμανός που βγήκε απέναντι από τον Σούλη έκανε τραγικό πλασέ και έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:40
9' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ροσέρο! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:41
1-0 η ομάδα του Γρηγορίου, με τον Τούτου να κάνει εξαιρετική ενέργεια και να βγάζει την κάθετη στον Ριένστρα, ο Ισπανός κατευθείαν γυρνά την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, εκεί όπου ο επερχόμενος Ροσέρο άνοιξε το σκορ! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:42
11' Πολύ καλή στιγμή με τον Τούτου που από πλάγια θέση η μπάλα ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:44
Έχουν ανεβάσει στροφές τώρα οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:46
Με κάθετες μπαλιές στην κόντρα προσπαθεί ο ΟΦΗ να διασπάσει την άμυνα του ΠΑΣ. Προς το παρόν τα μετόπισθεν των γηπεδούχων λειτουργούν σωστά. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:49
19' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:51
20' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! 2-0 με Πέδρο Κόντε! Από υπέροχη σέντρα του Ροσέρο ο Ισπανός έρχεται σαν τρέιλερ και σκοράρει με κεφαλιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:51
Μετρά κανονικά το γκολ. Έχει φύγει από ελεγχόμενη θέση ο Κόντε! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:53
Ηχηρό προβάδισμα για τους Ηπειρώτες από νωρίς. Μάλιστα ο Πέδρο Κόντε έχει φτάσει τα 3 γκολ σε δυο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:57
Στο έδαφος ο Ισέκα που δέχθηκε ένα μαρκάρισμα μετά από διεκδίκηση με τον Παντελάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:58
28' Φάουλ από τα αριστερά για τον ΠΑΣ που το κερδίζει ο Τούτου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:00
29' Απειλούν ξανά οι γηπεδούχοι με τον Ροσέρο στη σέντρα και τον Ριένστρα στην κεφαλιά. Μπλόκαρε ο Μπάουμαν. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:03
Πρώτο ημίωρο συμπληρώθηκε στους Ζωσιμάδες. Προηγείται πάντα 2-0 με τα γκολ του Ροσέρο στο 9' και του Κόντε στο 20' ο ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:04
Μπορεί να έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα από νωρίς η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, όμως είναι ωραίο το παιχνίδι. Καλός ρυθμός και από τις δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:10
39' Τεράστια στιγμή για τον ΟΦΗ! Ο Θοράρισον έκανε τη σέντρα από τα αριστερά στην περιοχή, ο Ισέκα χωρίς καν να το σκεφτεί γύρισε με το αριστερό, απέκρουσε όμως σε κόρνερ ο Σούλης! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ! Ριέρα και Μαρινάκης εκτός. Λουκάο και Φελίπε στις θέσεις τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:37
49' Κίτρινη στον Λιάσο που τράβηξε παρατεταμένα τον Φελίπε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
53' Απειλεί με ωραία κυκλοφορία ο ΠΑΣ την άμυνα του ΟΦΗ, αλλά ο Λουκάο έκοψε τη σέντρα του Τούτου πριν αυτή φτάσει στον Κόντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
Συγκριτικά με το πρώτο μέρος πάντως ο ρυθμός κινείται σε πιο χαμηλό τέμπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
57' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε για φάουλ στον Λαμπρόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
59' Προσπάθεια του ΠΑΣ να απειλήσει τον ΟΦΗ, αλλά τελειώνει με επιθετικό του Λιάσου στον Μπάκου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
60' Κίτρινη κάρτα και στον Τοράλ. Αυτή είναι για διαμαρτυρία όμως. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
61' Υποψία ευκαιρίας για τον ΟΦΗ με τον Ισέκα να βλέπει το overlap του Θοράρισον και να του περνά κάθετα την μπάλα, αλλά ήταν δυνατή η πάσα. Ο Σούλης βγήκε και καθάρισε τη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
62' Δυο ακόμη αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Ισέκα περνά εκτός με τον Μοσκέρα να παίρνει τη θέση του, ενώ ο Μεγιάδο αντικαθιστά τον Γκαγιέγος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Σαν να βγήκαν άλλες ομάδες στο δεύτερο μέρος. Πολύ κακό παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
68' Γκολ για τον ΟΦΗ! Από το πουθενά οι Κρητικοί μειώνουν σε 2-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Στην πρώτη τους στιγμή στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι βρίσκουν γκολ με ένα ευθύβολο συρτό σουτ του Μπάκιτς. Κανείς δεν κατάλαβε ότι η μπάλα πήγε στα δίχτυα του Σούλη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Να λοιπόν που έχουμε νέο ενδιαφέρον στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
71' Κόρνερ για τον ΠΑΣ περνά με επιθετικό φάουλ του Κόντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Ακριβώς μετά το γκολ ο Δέλλας ολοκλήρωσε τις αλλαγές του. Ο Νέιρα μπήκε στη θέση του Τοράλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
74' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
Κεφαλιά του Παντελάκη, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:04
74' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Εκτός Κόντε και Ριένστρα μέσα Μπάλαν και Καραχάλιος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
Δέχθηκε και κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση ο Ριένστρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
78 'Και στον Τζίνο κάρτα, για μαρκάρισμα στον Νέιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
79' Τελική για τον ΟΦΗ με τον Μπάκιτς να δέχεται μπλοκ σε πρώτο σουτ από τάκλιν του Παντελάκη, όμως η δεύτερη προσπάθεια του Μαυροβούνιο πέρασε εκτός εστίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
81' Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
82' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
Έχει απλώσει το χέρι ο Μπάλαν στο σουτ του Μπάκιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
Ισοφαρίζει ο Μπάκιτς! Άψογη εκτέλεση του Μπάκιτς! 2-2 στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
Πολύ καλή εκτέλεση του Μαυροβούνιου, που νίκησε τον Σούλη παρά την καλή του προσπάθεια! Νέο ενδιαφέρον στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο αποχωρεί από το παιχνίδι και δίνει τη θέση του στον Κάαν by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
87' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, να ολοκληρώσει την ανατροπή. Με ενέργεια του Θοράρισον από τα αριστερά και σέντρα του, ο Μπάκου βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έπιασε... αέρα στο σουτ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
89' Κίτρινη στον Βούρο που σταμάτησε με τάκλιν τον Κιάκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
90' Μεγάλη ευκαιρία με τον Λεό για τον ΠΑΣ, αλλά παρότι εκμεταλλεύθηκε την άστοχη έξοδο του Μπάουμαν την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
90'+1' Αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Ροσάλες να παίρνει τη θέση του Τούτου by Γιώργος Ζαχαρίου
18:21
90'+4' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Παντελάκη να βάζει τάκλιν σε συρτό σουτ του Φελίπε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
Τέλος στο ματς! ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 2-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:26
Πολύ σημαντικός βαθμός για τους Κρητικούς, που από το 2-0 του 20' επέστρεψαν και έφυγαν με θετικό αποτέλεσμα από τους Ζωσιμάδες! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:27
Στους 24 βαθμούς και την 8η θέση ο ΟΦΗ, παρέμεινε στα χαμηλά και τη 12η θέση με 17 ο ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου