Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Άρη με τον Βόλο, για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
Για τις 19:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στη Θεσσαλονίκη και στο «Κλεάνθης Βικελίδης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Ο Άκης Μάντζιος, ο οποίος δεν έχει διαθέσιμους τους Φαμπιάνο, Μοντόγια, Ντουκουρέ, Πάρδο, Μπένετ και Ρουπ, παρατάσσει τον Άρη σε σύστημα 4-2-3-1 με Κουέστα και Οντουμπάγιο, Ροζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Βέλεθ και Νταρίντα δίδυμο στα χαφ, Γκαρθία σε ρόλο «δεκαριού», και τους Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο ως εξτρέμ πίσω από τον Μορόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Ίδιο σύστημα και από τον Χρήστο Κόντη, στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Βόλου, μετά την αποχώρηση του Λόπεθ. Κόβατς κάτω από τα δοκάρια, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης και Λούνα τετράδα της άμυνας, Ντε Καμπς, Γκλάβτσιτς στον άξονα, Τρουιγέ μπροστά τους και Κόμπα, Ασενχούν σε ρόλο εξτρέμ πίσω από τον Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Στον πάγκο για τον Άρη οι Χουτεσιώτης, Ανσαριφάρντ, Σαμόρα, Φατόρε, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ, Ζουλ, Παναγίδης και Βερστράτε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Μπαριέντος, Τσσοκάνης, Κίτσος, Μπερτόλιο, Ολίβέρα, Τάχατος και Μωραΐτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γκάμαρης, με βοηθούς τους Παπαδάκη, Μηνούδη, τέταρτο τον Πολυχρόνη, ενώ VAR είναι οι Βεργέτης και Στεφανής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Στην 5η θέση με 38 βαθμούς ο Άρης, παραμένει σταθερά εντός εξάδας, αλλά και πολύ πίσω από τον τέταρτο Ολυμπιακό, έρχεται από νίκη 2-0 στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Προτελευταίος με 17 βαθμούς ο Βόλος, έχει μόλις τρεις νίκες σε 23 αγωνιστικές, τελευταία του τον περασμένο Δεκέμβριο. Από τότε έχει 7 ήττες και 3 ισοπαλίες σε 10 παιχνίδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, πριν από σχεδόν τρεις μήνες στο Πανθεσσαλικό, ο Άρης είχε πάρει τη νίκη με 2-0, χάρη στα γκολ των βασικών απόψε, Μορόν και Νταρίντα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Ο Άρης μετρά τέσσερις συνεχόμενες νίκες ενάντια στους Βολιώτες, με γκολ 12-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Αρκετός κόσμος στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του Άρη μετά από τις 24 Ιανουαρίου! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
4' Ο Άρης πιέζει πολύ ψηλά, δυσκολεύοντας την κυκλοφορία για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
6' Ο Βόλος στέκεται αρκετά καλά στο ξεκίνημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
7' Ο Γκαρσία πήγε να βγει στην πλάτη της άμυνας του Άρη, τον έκλεισε ο Μπράμπετς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
Χωρίς φάση για γκολ το πρώτο δεκάλεπτο και με την κατοχή της μπάλας να είναι μοιρασμένη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
10' Πρώτη κάρτα στο ματς, στον Ντε Καμπς για φάουλ στον Οντουμπάγιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
11' Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Σουλεϊμάνοφ να εκτελεί φάουλ με έξυπνη πάσα για τον Μορόν, ο οποίος είδε τον Κόβακς να αποκρούει την προσπάθειά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
12' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία, δεύτερη σε παίκτη του Βόλου από νωρίς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
15' Ανεβάζει ρυθμό ο Άρης, προσπαθώντας να μπει πιο απειλητικά στη μεγάλη περιοχή του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
19:49
17' Μια σέντρα του Άλχο σταμάτησε στον Μπράμπετς, χωρίς τελική προσπάθεια ακόμα ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
20' Απειλητική σέντρα του Οντουμπάγιο, κόρνερ αφού κόντραρε σε αμυντικό του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
21ο λεπτό και οι οπαδοί του Άρη φωνάζουν το καθιερωμένο σύνθημα για τον αδικοχαμένο Άλκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
22' Σέντρα του Φεράρι στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπόρεσε να βγάλει ευκαιρία ο Σουλεϊμάνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
23' Μία ακόμα έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Σουλεϊμάνοφ, σωστά τοποθετημένος ο Άλχο, απομάκρυνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
25' Παρότι ξεκίνησε το ματς κυκλοφορώντας αρκετά την μπάλα, εδώ και περίπου ένα δεκάλεπτο ο Βόλος έχει οπισθοχωρήσει αρκετά, με τον Άρη να πιέζει. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
26' Ο Σουλεϊμάνοφ προσπάθησε με ατομική προσπάθεια, το σουτ του αδύναμο σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Ο Άρης φτάνει με ευκολία έξω από τη μεγάλη περιοχή του Βόλου, αλλά δεν έχει βρει ακόμα την σωστή τελική πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
27' Γύρισμα του Οντουμπάγιο, πέρασε από όλους, στη συνέχεια της φάσης ο Σουλεϊμάνοφ έκανε εντυπωσιακό γυριστό, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
31' Κίτρινη κάρτα στον Κόμπα, βρήκε άθελά του με τον αγκώνα τον Φεράρι. Μάτωσε η μύτη του μπακ του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
33' Ευκαιρία για τον Άρη, με όμορφη ομαδική συνεργασία από τα δεξιά και σουτ του Νταρίντα που απέκρουσε ο Κόβακς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Στην εξέλιξη της φάσης, ο Βόλος βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Οντουμπάγιο να προλαβαίνει τον Ασενχούν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
35' Πεσμένος στο χορτάρι ο Γκλάβτσιτς, μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
36' Αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο, ο Μπαριέντος στη θέση του τραυματία Γκλάβτσιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
39' Ωραία κάθετη του Νταρίντα για τον Σαβέριο, πρόλαβε να κάνει την τελική με το εξωτερικό του δεξιού του ποδιού, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
41' Μετά από ατομική προσπάθεια του Γκαρθία, ο Οντουμπάγιο σούταρε... πλάγιο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
44' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Κόβακς να αποκρούει σουτ του Γκαρθία και με τον Μορόν να παίρνει το... ριμπάουντ, αλλά να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι προ κενής εστίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
45'+1' Γκοολ για τον Άρη! Υπέροχη προσπάθεια και τακουνάκι του Γκαρθία, με τον Μορόν να ανοίγει το σκορ πετυχαίνοντας το 14ο φετινό του γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άρης-Βόλος 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Δίκαιο προβάδισμα για τον Άρη, έχασε ευκαιρίες και τελικά άνοιξε το σκορ με τον Μορόν, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε στείλει την μπάλα στο δοκάρι, προ κενής εστίας. Χωρίς τελική προσπάθεια ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Παράλληλα, η ΠΑΕ Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση διαμαρτυρίας για τη διαιτησία του Γκάμαρη, στην οποία αναφέρει: «Συγχαρητήρια στον κ. Γκάμαρη. Στο 10ο λεπτό είχε προλάβει να βγάλει δυο ανύπαρκτες κίτρινες σε ποδοσφαιριστές μας. Στο 30ο «ανακάλυψε» και 3η κίτρινη. Μέχρι το τέλος του αγώνα θα βρει τουλάχιστον έναν ποδοσφαιριστή μας να αποβάλλει… Καλά για τα ανύπαρκτα φάουλ που ανακαλύπτει μόνο εις βάρος μας μην το σχολιάσουμε…». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
20:40
50' Ο Άρης κυκλοφορεί την μπάλα με σχετική άνεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
53' Αργός ρυθμός στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη να μην βιάζεται, αφού έχει ήδη πάρει το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
54' Ριψοκίνδυνο αλλά επιτυχημένο τάκλιν του Ροζ στον Μπαριέντος, ο οποίος ήταν έτοιμος να απειλήσει την εστία του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Έπιασε βροχή στη Θεσσαλονίκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
57' Πρώτη τελική του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο, με τον πολύ δραστήριο απόψε, Μάνου Γκαρθία, να κάνει το σουτ και με τον Κόβακς να αποκρούει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
60' Πρώτη τελική εντός εστίας για τον Βόλο, με τον Κουέστα να μπλοκάρει άνετα το μακρινό σουτ του Ασενχούν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
63' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Τσοκάνης και Μπερτόλιο αντικατέστησαν Ντε Καμπς και Τρουιγέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
68' Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Σουλεϊμάνοφ να συγκλίνει από τα δεξιά αναγκάζοντας τον Κόβακς σε επέμβαση, ενώ στη συνέχεια της φάσης η μπάλα πήγε στον Νταρίντα, ο οποίος σούταρε άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
70' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη, Ζαμόρα, Τζούρασεκ και Ανσαριφάρντ αντικατέστησαν Σαβέριο, Γκαρθία και Μορόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
71' Νέα ευκαιρία για τον Άρη, σκαστή κεφαλιά του Νταρίντα μετά από σέντρα του Οντουμπάγιο, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Ο Άρης ψάχνει, αλλά δεν βρίσκει το δεύτερο γκολ που θα του επιτρέψει να... ησυχάσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με το οριζόντιο δοκάρι να σταματάει τον Ζαμόρα, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Λούνα έδιωξε με κεφαλιά σε κόρνερ πριν η μπάλα περάσει την γραμμή μετά από κεφαλιά του Ανσαριφάρντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
76' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Μωραΐτης και Ολιβέρα αντί των Γκαρσία και Ασενχούν by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
76' Κίτρινη κάρτα στον Τζούρασεκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
81' Αλλαγή για τον Άρη, Ζουλ στη θέση του Βέλεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
84' Κίτρινη κάρτα και στον Ανσαριφάρντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
84' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπερτόγλιο να κλέβει με τάκλιν από τον Ροζ και να σουτάρει από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
86' Ο Άρης δεν καθάρισε το ματς και τώρα δέχεται πίεση από τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
88' Γκοολ για τον Άρη! Ο Ανσαριφάρντ σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα του Άρη, με τσίμπημα της μπάλας μετά από λάθος κεφαλιά του Άλχο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
89' Αλλαγή για τον Άρη, Φετφατζίδης αντί Νταρίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Καλογερόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Τέλος του αγώνα, Άρης-Βόλος 2-0, με τα γκολ των Μορόν (45'+1') και Ανσαριφάρντ (88')! by Δημήτρης Παπαδήμας