Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ.

20:08
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ολλανδία και την Ελλάδα στη Χάγη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2025. by Λουκάς Χατζής
20:10
Στην πρεμιέρα των ομίλων, η Εθνική μας ομάδα μπήκε με το... δεξί στη διοργάνωση, επικρατώντας με 72-64 της Τσεχίας στο κατάμεστο ΣΕΦ, στο ντεμπούτο του Βασίλη Σπανούλη στον «γαλανόλευκο» πάγκο. by Λουκάς Χατζής
20:11
Στόχος απόψε δεν είναι άλλος από το «2 στα 2» στη διοργάνωση, ώστε να βάλουμε γερές βάσεις για την πρόκριση και την πρωτιά του ομίλου. Η Ολλανδία δεν είναι κανένα μεγαθήριο βέβαια, αλλά πάντα χρειάζεται προσοχή, ειδικά απόψε που θα έχουμε και πολλές απουσίες. by Λουκάς Χατζής
20:13
Στην Αθήνα έμειναν για λόγους τακτικής και αποφόρτισης οι Μήτογλου Παπανικολάου και Γουόκαπ, ενώ δεν ταξίδεψε με την αποστολή και ο τραυματίας, Λαρεντζάκης. Κάπως έτσι, στην 12άδα προστέθηκαν οι Μήτρου Λονγκ, Λούντζης, Μαντζούκας και Ζούγρης. by Λουκάς Χατζής
20:13
by Λουκάς Χατζής
20:13
Πάμε να δούμε τις 12άδες των δύο ομάδων: by Λουκάς Χατζής
20:14
Ελλάδα: Καλαϊτζάκης, Ρογκαβόπουλος, Μωραϊτης, Κώστας Αντετοκούνμπο, Παπαγιάννης, Τολιόπουλος, Μαντζούκας, Κουζέλογλου, Μήτρου-Λονγκ, Ζούγρης, Λούντζης και Χαραλαμπόπουλος. by Λουκάς Χατζής
20:15
Σε επίπεδο προϊστορίας, η Ελλάδα έχει επικρατήσει στα 19 από τα συνολικά 23 ραντεβού των δύο ομάδων! by Λουκάς Χατζής
20:16
20:17
Υπάρχουν και αρκετοί Έλληνες στην εξέδρα του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
20:18
20:18
Όσον αφορά την Ολλανδία, ηττήθηκε με 98-94 από τη Μεγάλη Βρετανία στο Νιούκαστλ, στη δικιά της πρεμιέρα, χάνοντας με το… καλησπέρα σημαντικό έδαφος στη μάχη της πρόκρισης. by Λουκάς Χατζής
20:20
Να θυμίσουμε πως το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports4 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Λουκάς Χατζής
20:22
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
20:23
Τώρα έχουμε την ανάκρουση των δύο εθνικών ύμνων. by Λουκάς Χατζής
20:26
Τελευταία σουτάκια από τις δύο ομάδες για να ολοκληρωθεί το ζέσταμα. Όμορφη ατμόσφαιρα στο «Sportcampus Zuiderpark». by Λουκάς Χατζής
20:28
Η πεντάδα της Ελλάδας: Λούντζης, Τολιόπουλος, Παπαγιάννης, Κουζέλογλου, Χαραλαμπόπουλος. by Λουκάς Χατζής
20:30
Τζάμπολ στο παιχνίδι, πρώτη κατοχή για την Ελλάδα. by Λουκάς Χατζής
20:31
0-3 με τρίποντο του Τολιόπουλου. Απόψε μπήκε νωρίς το πρώτο τρίποντο. by Λουκάς Χατζής
20:32
Ωραίο ντράιβ του Λούντζη που κέρδισε το φάουλ και πάει στις γραμμές των βολών. by Λουκάς Χατζής
20:32
Αστοχεί και στις δύο βολές ο Έλληνας γκαρντ. by Λουκάς Χατζής
20:33
Κλέψιμο από τον Τολιόπουλο, ο οποίος αστοχεί σε τρίποντο αλλά ο Παπαγιάννης ανανεώνει την επίθεση. by Λουκάς Χατζής
20:33
Ο Παπαγιάννης χρεώθηκε με τρία δευτερόλεπτα, κατοχή για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
20:37
Αστοχεί σε ένα φαινομενικά εύκολο καλάθι ο Κουζέλογλου, με τον Μωραΐτη να κάνει φάουλ σωστά ώστε να κόψει την αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
20:40
Μπρος-πίσω από τους Ολλανδούς μετά από δικό τους επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
20:42
6-12 με τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου από τη γωνία μετά από ασίστ του Τολιόπουλου. by Λουκάς Χατζής
20:43
8-12 από καλάθι του Φαν ντερ Φουρστ. by Λουκάς Χατζής
20:44
Ακόμα ένα λάθος της Ολλανδίας που φτάνει τα 4 μετά από καλή άμυνα της Ελλάδας. by Λουκάς Χατζής
20:45
Αχ, δυνατή πάσα του Μωραΐτη στον Καλαϊτζάκη και ενώ έβγαινε «γαλανόλευκος» αιφνιδιασμός. by Λουκάς Χατζής
20:46
4/15 η Ολλανδία, 4/11 τα εντός πεδιάς της Ελλάδας. by Λουκάς Χατζής
20:46
Σχόλιο: Το θετικό στα πρώτα οκτώ λεπτά είναι ότι η Εθνική έχει τον έλεγχο, κυρίως μέσα από την άμυνά της. Το αρνητικό είναι ότι οι 12 πόντοι είναι από δύο παίκτες Τολιόπουλο (7π.) και Χαραλαμπόπουλο (5π.). by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:47
10-12 με ωραίο καλάθι του Κλοφ μπροστά στον Αντετοκούνμπο. by Λουκάς Χατζής
20:47
Νέο λάθος της Ελλάδας, με αποτέλεσμα η Ολλανδία να ισοφαρίσει σε 12-12 με τον 6ο πόντο του Κράαγκ. by Λουκάς Χατζής
20:51
Νέο απίθανο μπλοκ του Αντετοκούνμπο που φτάνει τα 3 στοπ στο ματς! by Λουκάς Χατζής
20:56
Καλή άμυνα της Ελλάδας, οι Ολλανδοί έμειναν με την μπάλα στα χέρια. by Λουκάς Χατζής
20:56
Επιστρέφει στο παρκέ ο Παπαγιάννης στη θέση του Αντετοκούνμπο, ο οποίος φαίνεται πως έχει πρόβλημα στο γόνατο. by Λουκάς Χατζής
20:57
Ακόμα ένα λάθος για τους Ολλανδούς. by Λουκάς Χατζής
20:57
6-7 τα λάθη των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
20:58
14-18 με alley oop κάρφωμα του Παπαγιάννη από ασίστ του Τολιόπουλου! by Λουκάς Χατζής
20:58
16-18 με καλάθι του Σάφτεναρ. by Λουκάς Χατζής
20:59
Νέο λάθος της Εθνικής, με την Ολλανδία να βρίσκει εύκολο δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 18-18. by Λουκάς Χατζής
20:59
Βήματα από τον Τολιόπουλο, κατοχή για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
20:59
Σχόλιο: Ενώ γενικά η άμυνα της Ελλάδας είναι καλή, έχει κάνει πολλά φθηνά λάθη στην επίθεση μέχρι στιγμής, χωρίς ιδιαίτερη πίεση από τους Ολλανδούς… Ήδη μετράει 9… by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:00
Σχόλιο: Και τα 7 επιθετικά ριμπάουντ των Ολλανδών είναι επίσης πάρα πολλά... by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:00
23-18 με δύσκολο σουτ του Φαν Μπρι. by Λουκάς Χατζής
21:01
25-18 με νέο καλάθι στο ανοικτό γήπεδο για την Ολλανδία μετά από το 11ο λάθος της Εθνικής μας... by Λουκάς Χατζής
21:02
Εδώ και τέσσερις κατοχές, η Ελλάδα δεν έχει εκδηλώσει επίθεση αφού κάνει λάθος... by Λουκάς Χατζής
21:04
Σκοτωμένο τρίποντο και άστοχο από τον Χαραλαμπόπουλο στη λήξη του χρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:05
16-2 το επιμέρους σκορ υπέρ των Ολλανδών στα 5 λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:05
31-18 με νέο τρίποντο των Ολλανδών από τη γωνία. by Λουκάς Χατζής
21:05
31-21 σταματάει την «αιμορραγία» της Εθνικής ο Λούντζης με τρίποντο από τη γωνία! by Λουκάς Χατζής
21:06
Λάθος τώρα για την Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
21:06
21:06
Σχόλιο: 19-2 επιμέρους σκορ από τους Ολλανδούς είναι πάρα πολύ... Και με τα απανωτά φθηνά λάθη η Ελλάδα έχασε και τον ρυθμό της στην άμυνα, αφού τα περισσότερα ήταν καλάθια στο ανοικτό γήπεδο. Οπωσδήποτε θα πρέπει να ανεβάσουν την απόδοσή τους οι χειριστές! Επειγόντως! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:06
31-23 με πολύ δύσκολο λέι απ του Τολιόπουλου. by Λουκάς Χατζής
21:07
Κακές επιστροφές της Ελλάδας κάτι το οποίο εκμεταλλεύεται η Ολλανδία για το 33-23. by Λουκάς Χατζής
21:08
33-25 από τις βολές του Λούντζη. Στον πάγκο ο Τολιόπουλος. by Λουκάς Χατζής
21:08
Να θυμίσουμε πως ο Αντετοκούνμπο παραμένει εκτός με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:09
2ο φάουλ για τον Καλαϊτζάκη. by Λουκάς Χατζής
21:09
Ακόμα ένα επιθετικό ριμπάουντ για την Ολλανδία, με τον Φράνκε να το μετατρέπει σε γκολ-φάουλ για το 35-25. by Λουκάς Χατζής
21:10
Σχόλιο: Ενδιαφέρουσα επιλογή από τον Σπανούλη, ο οποίος πάει με Κουζέλογλου στο «5» και Χαραλαμπόπουλο στο «4». Θέλει γρήγορα πόδια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:10
Ακόμα ένα επιθετικό για τους γηπεδούχους με τον Σάφτεναρ να κάνει το 37-28. by Λουκάς Χατζής
21:11
Απίστευτο στατιστικό: 9 επιθετικά η Ολλανδία, 8 αμυντικά ριμπάουντ η Ελλάδα σε 18΄ λεπτά αγώνα! by Λουκάς Χατζής
21:11
37-30 μειώνει η Εθνική με τον Καλαϊτζάκη. by Λουκάς Χατζής
21:12
Τάιμ άουτ από τους γηπεδούχους με 1:20' να απομένει για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:12
21:14
Καλή άμυνα με νέο κλέψιμο για την Εθνική, η οποία και κερδίζει βολές με τον Καλαϊτζάκη. by Λουκάς Χατζής
21:15
37-32 με τις βολές του Καλαϊτζάκη που φτάνει τους 7 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:15
39-32 αφού δεν βγήκε η παγίδα στο απέναντι μισό, οι Ολλανδοί βρήκαν εύκολο λέι απ με τον Φράνκε. by Λουκάς Χατζής
21:16
4ο ομαδικό φάουλ από την Ελλάδα με τον Χαραλαμπόπουλο να το χρησιμοποιεί σωστά και συνετά. by Λουκάς Χατζής
21:16
8'' όλα για την Εθνική. by Λουκάς Χατζής
21:17
4ο ομαδικό από την Ολλανδία, με 4,5'' για το ημίχρονο. Τάιμ άουτ από τον Σπανούλη για την τελευταία επίθεση της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:19
Σχόλιο: Το… έσωσε το ματς στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου η Εθνική. Αφενός σταμάτησε τα εύκολα λάθη και αφετέρου πίεσε περισσότερο τους Ολλανδούς, οι οποίοι έκαναν με τη σειρά τους λάθη. Πρωταγωνιστές σ’ αυτό οι Καλαϊτζάκης και Λούντζης, συν τους πόντους που πέτυχαν. Μοναδικό αρνητικό σ’ αυτό το διάστημα ήταν κάποια χαμένα αμυντικά ριμπάουντ που έδωσαν καλάθια στους γηπεδούχους. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:19
Στο σίδερο το τρίποντο του Μωραΐτη και τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την Εθνική μας να πηγαίνει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 39-32. by Λουκάς Χατζής
21:20
Το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εκείνο που «πλήγωσε» την Ελλάδα, η οποία έκλεισε το πρώτο 20λεπτο με 7 ασίστ για 11 λάθη, ενώ έχει 9 αμυντικά ριμπάουντ, την ώρα όπου οι Ολλανδοί έχουν πάρει ισάριθμα επιθετικά! by Λουκάς Χατζής
21:21
Επιθετικά έχουμε 10/23 εντός πεδιάς με 4/12 τρίποντα. Έχει πολλά να διορθώσει ο Βασίλης Σπανούλης ενόψει του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:21
21:33
Κάκωση στην επιγονατίδα ο Αντεκούνμπο, δεν θα παίξει στο υπόλοιπο του ματς. by Λουκάς Χατζής
21:33
Πρόβλημα στον ώμο ο Μήτρου-Λονγκ που νιώθει ενοχλήσεις και δεν έχει αγωνιστεί λεπτό μέχρι στιγμής. Πολύ πιθανό να μην αγωνιστεί και στην συνέχεια του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:34
Ξεκίνησε η 3η περίοδος. by Λουκάς Χατζής
21:34
41-32 με καλάθι του Φαν Μπρι. by Λουκάς Χατζής
21:35
41-35 με μακρινό τρίποντο του Τολιόπουλου που φτάνει τους 12 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:37
3ο ομαδικό φάουλ των Ολλανδών σε 3 αγωνιστικά λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:38
21:38
48-39 με νέο καλάθι, αυτή τη φορά τρίποντο, του Φαν ντερ Φουστ. by Λουκάς Χατζής
21:40
Καλό πρόσωπο επιθετικά σε αυτή την περιόδο από την Ελλάδα, η οποία ωστόσο έχει θέμα στην άμυνα. by Λουκάς Χατζής
21:40
51-47 με πολύ δύσκολο τρίποντο του Τολιόπουλου! Στους 17 πόντους ο γκαρντ του Άρη! by Λουκάς Χατζής
21:40
53-47. by Λουκάς Χατζής
21:41
53-49 με νέο καλάθι του Τολιόπουλου που το έχει πάρει πάνω του! by Λουκάς Χατζής
21:41
Ο Κουζέλογλου στο παρκέ αντί του Παπαγιάννη. by Λουκάς Χατζής
21:42
Σχόλιο: Η Εθνική έχει δεχτεί πολλούς πόντους μέσα από τη ρακέτα και το πρώτο ομαδικό φάουλ έγινε 3:45'' για το τέλος της τρίτης περιόδου. Αυτό, είναι θέμα συγκέντρωσης από τους διεθνείς. Ευτυχώς, ο Τολιόπουλος είναι «ζεστός» στην επίθεση, αλλά θέλει συμπαραστάτες! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:43
Τάιμ άουτ στο ματς. Ο Τολιόπουλος έχει τους 10 πόντους από τους 17 της Εθνικής μας σε αυτά τα πρώτα 6 λεπτά του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
21:44
Κλέψιμο από τον Τολιόπουλο, που κερδίζει και το φάουλ. Στα όρια του αντιαθλητικού το μαρκάρισμα του Φαν Μπρι. by Λουκάς Χατζής
21:44
53-51 με κάρφωμα του Κουζέλογλου από την 7η ασίστ του Τολιόπουλου! by Λουκάς Χατζής
21:45
53-53 με τον Μωραΐτη να τελειώνει υποδειγματικά τον «γαλανόλευκο» αιφνιδιασμό! by Λουκάς Χατζής
21:45
Μαντζούκας αντί του Χαραλαμπόπουλου. by Λουκάς Χατζής
21:45
21:45
Σχόλιο: Οι παίκτες του Σπανούλη δεν πρέπει να δώσουν άλλα επιθετικά ριμπάουντ στους Ολλανδούς! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:46
Επιθετικό φάουλ του Εζεκουέσι μακριά από την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:46
Ακούγονται οι δεκάδες φίλοι της Εθνικής μας τώρα! by Λουκάς Χατζής
21:46
53-56 με τρίποντο του Τολιόπουλου από μακριά! Στη... ζώνη του λυκόφωτος ο Έλληνας γκαρντ! by Λουκάς Χατζής
21:47
Βγάζει και την άμυνα ο Τολιόπουλος και κατοχή για την Εθνική! Απλά τρομερός απόψε ο γκαρντ του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:47
Κερδίζει το φάουλ και πάει στην γραμμή των βολών ο Τολιόπουλος. by Λουκάς Χατζής
21:48
53-58 με τις βολές του Τολιόπουλου που φτάνει τους 24 πόντους, οι 15 σε αυτή την περίοδο! by Λουκάς Χατζής
21:48
Σχόλιο: Θα το πω ανεξαρτήτως αποτελέσματος απόψε, αλλά με τη μέχρι τώρα εικόνα του είναι Kill Bill... Τολιόπουλος! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:52
Φάουλ του Λούντζη ώστε να σταματήσει ο αιφνιδιασμός των Ολλανδών. 4ο ομαδικό της Ελλάδας με 43,8'' να απομένουν για το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:52
Κλέβει στην επαναφορά ο Μωραΐτης, ο οποίος αστοχεί, αλλά ο Κουζέλογλου παίρνει το επιθετικό και τελειώνει τη φάση για το 58-62! by Λουκάς Χατζής
21:53
Η Εθνική μας έβαλε 32 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην τρίτη περίοδο έχει μέχρι στιγμής 30! by Λουκάς Χατζής
21:53
Μικρή διακοπή αφού υπάρχει πρόβλημα στα χρονόμετρα. by Λουκάς Χατζής
21:55
24'' ακόμα για το δεκάλεπτο, τα 21'' είναι για την Ολλανδία. Για πρώτη φορά στο παρκέ απόψε ο Ζούγρης. by Λουκάς Χατζής
21:56
Στο σίδερο το τρίποντο του Φαν Μπρι, καθαρίζει το ριμπάουντ ο Ζούγρης και κάπως έτσι τελειώνει το δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
22:00
2ο ομαδικό φάουλ για την Ελλάδα σε λιγότερο από ένα λεπτό στην τέταρτη περίοδο. by Λουκάς Χατζής
22:00
22:02
63-62 με 2/3 βολές. by Λουκάς Χατζής
22:02
Κακή επίθεση της Ελλάδας στη λήξη του χρόνου επίθεσης. by Λουκάς Χατζής
22:03
Ο Ζούγρης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και μαζί το φάουλ και το δικαίωμα για δύο βολές. by Λουκάς Χατζής
22:04
0/2 από τον νεαρό ψηλό του Περιστερίου bwin. by Λουκάς Χατζής
22:04
Δύο επιθετικά ριμπάουντ σε μια επίθεση οι Ολλανδοί που φτάνουν τα 14 επιθετικά, την ώρα όπου η Ελλάδα έχει 13 αμυντικά. by Λουκάς Χατζής
22:06
Δεν μπόρεσε να τελειώσει σωστά τη φάση ο Τολιόπουλος. by Λουκάς Χατζής
22:07
Μαγική ασίστ Χαραλαμπόπουλου για το καλάθι του Καλαϊτζάκη για το 63-64. Πρώτο καλάθι στην περίοδο μετά από 4 λεπτά! by Λουκάς Χατζής
22:12
Καλή άμυνα του Παπαγιάννη, δεν πρόλαβε να εκδηλώσει επίθεση η Ολλανδία. by Λουκάς Χατζής
22:13
66-66 με φόλοου του Παπαγιάννη! by Λουκάς Χατζής
22:13
68-66 εκ νέου μπροστά οι γηπεδούχοι. by Λουκάς Χατζής
22:14
68-69 με ελεύθερο τρίποντο του Μωραΐτη από ασίστ του Τολιόπουλου! by Λουκάς Χατζής
22:14
Μπλοκ του Παπαγιάννη! by Λουκάς Χατζής
22:14
Πολύ δύσκολο ντράιβ του Μωραΐτη, ο οποίος επιδίωξε την επαφή και κέρδισε το φάουλ και το δικαίωμα για βολές. by Λουκάς Χατζής
22:15
Τάιμ άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:15
22:15
Σχόλιο: Μετά από πολλή ώρα και συγκεκριμένα από την παρουσία του Κ. Αντετοκούνμπο στο παρκέ, η Εθνική πήρε και καλές άμυνες ψηλά με τον Παπαγιάννη! Τις είχε μεγάλη ανάγκη και έρχονται την κατάλληλη στιγμή! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:17
68-70 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
22:17
2:10' για το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
22:17
Φάουλ του Παπαγιάννη πάνω στον Σάφτεναρ στη λήξη της επίθεσης των Ολλανδών. by Λουκάς Χατζής
22:19
Μικρή διακοπή στο ματς, με τους διαιτητές να συνομιλούν με την πλευρά της ολλανδικής ομάδας, αφού οι γηπεδούχοι θεωρούν πως πρέπει να μετρήσει το καλάθι, μιας και ο Παπαγιάννης βρήκε το δίχτυ . by Λουκάς Χατζής
22:21
Φάουλ του Καλαϊτζάκη στον Σάφτεναρ και βολές για τον Ολλανδό ψηλό. Εκτός με 5 φάουλ ο Έλληνας φόργουορντ. by Λουκάς Χατζής
22:21
71-70 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
22:21
1:13' για το φινάλε, με τον Βασίλη Σπανούλη να καλεί τάιμ άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:23
22:23
Να πούμε πως η Ολλανδία σε όλο το ματς παίζει ζώνη. by Λουκάς Χατζής
22:23
Επιθετικό φάουλ του Παπαγιάννη στο σκριν... by Λουκάς Χατζής
22:24
Φαίνεται πως δεν υπάρχει φάουλ, όμως οι διαιτητές είχαν αντίθετη άποψη... by Λουκάς Χατζής
22:24
Βήματα από τον Φαν ντε Φουρστ από την εξαιρετική άμυνα του Καλαϊτζάκη! by Λουκάς Χατζής
22:24
38'' ακόμα για το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
22:25
71-72 με τρομερό ντράιβ του Τολιόπουλου που μπούκαρε από τον δεξιό διάδρομο! by Λουκάς Χατζής
22:25
Στους 26 πόντους και τις 8 ασίστ ο γκαρντ του Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:26
Τάιμ άουτ οι Ολλανδοί με 29,5'' για το τέλος. Απομένει δηλαδή χρόνος και για την Εθνική μας. by Λουκάς Χατζής
22:27
Βγαίνει η άμυνα ο Λούτζης καρφώνει στον αιφνιδιασμό για το 71-74! by Λουκάς Χατζής
22:28
Βολές για τους Ολλανδούς με 1,3''. by Λουκάς Χατζής
22:29
72-74 βάζουν τη μία, καθαρίζει το ριμπάουντ ο Κουζέλογλου και τέλος του αγώνα! by Λουκάς Χατζής
22:29
Η Εθνική μας κάνει δύσκολα το «2 στα 2» στον όμιλό της για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2025, λυγίζοντας τη μαχητική Ολλανδία, παρά τα όπου αγωνιστικά προβλήματα είχαμε πριν, αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:30
MVP δεν είναι άλλος από τον Βασίλη Τολιόπουλο ο οποίος τελείωσε το ματς με 26 πόντους, 8 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη, μαζεύοντας 27 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης! by Λουκάς Χατζής