Αστέρας Τρίπολης-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

14:34
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί στις 15:00 στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» την Κηφισιά, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
14:37
Ένα κρίσιμο ματς για τους Αρκάδες οι οποίοι πρέπει να κάνουν το 2/2 στο φινάλε του πρωταθλήματος, περιμένοντας τα... ευχάριστα στα αντίστοιχα παιχνίδια της Λαμίας (σσ. ο Αστέρας δεν θέλει οι Φθιωτοί να πάρουν πάνω από έναν πόντο), για να εξασφαλίσουν την είσοδό τους στα playoffs. Με την ομάδα των Βορείων Προαστίων από τη μεριά της να αναζητά δεύτερο σερί εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα! by www.sport-fm.gr
14:38
Ο Αστέρας λοιπόν την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 2-1 στο Φάληρο, ωστόσο πραγματοποίησε μια εξαιρετική εικόνα κόντρα σε έναν φορμαρισμένο αντίπαλο και μια από τις κορυφαίες ομάδες του πρωταθλήματος. Αφήνει πίσω, όμως, αυτό το παιχνίδι και καλείται να πάρει σήμερα το τρίποντο, περιμένοντας απώλεια βαθμών της Λαμίας στο Περιστέρι. Εντός έδρας οι Αρκάδες προέρχονται από τέσσερα διαδοχικά ματς χωρίς ήττα, ωστόσο στο πιο πρόσφατο έφεραν 2-2 με τον Παναιτωλικό και το εν λόγω αποτέλεσμα ενδέχεται να αποδειχτεί κομβικό στη μάχη που δίνουν για την εξάδα. by www.sport-fm.gr
14:40
Ο Μίλαν Ράσταβατς και οι παίκτες του καλούνται, λοιπόν, να διαχειριστούν σωστά το παιχνίδι και να αποφύγουν μία γκέλα, η οποία αν γίνει θα τους οριστικοποιήσει τη συμμετοχή στα playouts! Το ρεκόρ των κιτρινομπλέ στη σεζόν είναι 9-3-12, ενώ εντός έδρας έχουν 5-2-5 και θέλουν να κλείσουν με τον καλύτερο τρόπο τα παιχνίδια στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. by www.sport-fm.gr
14:42
Από την άλλη, η Κηφισιά ήρθε ισόπαλη 1-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό και πήρε σπουδαίο πόντο, αφού καταλαβαίνει κανείς τον βαθμό της δυσκολίας του αγώνα. Μάλιστα, αν το σύνολο του Κώστα Μπράτσου ήταν πιο προσεκτικό, θα μπορούσε να φύγει από τη Λεωφόρο ακόμη και με ένα σπουδαίο τρίποντο στη μάχη της παραμονής. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων στα τελευταία παιχνίδια έχει ανέβει και με την έλευση του Κώστα Μπράτσου στην τεχνική ηγεσία έχει βελτιωθεί σημαντικά, προσπαθώντας να μαζέψει όσους περισσότερους βαθμούς μπορεί ενόψει των playouts όπου και θα παίξει τα... ρέστα της για την παραμονή. by www.sport-fm.gr
14:42
Η Κηφισιά βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και προφανώς έχει κάτι περισσότερο από ανάγκη αυτή τη νίκη για να μην βρίσκεται σε κίνδυνο. Μέχρι τώρα μετράει 3 νίκες, 8 ισοπαλίες και 13 ήττες και έχει 17 βαθμούς, ενώ το τελευταίο διάστημα είναι βελτιωμένη εκτός έδρας, αφού έχει 1 νίκη, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα ματς, στα τέσσερα εκ των οποίων έχει σκοράρει κιόλας. by www.sport-fm.gr
14:43
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Αστέρας Τρίπολης είχε επικρατήσει με 3-1 της Κηφισιάς στην Καισαριανή και στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος». by www.sport-fm.gr
14:44
Εκτός από το Αστέρας Τρίπολης-Κηφισιά, την ίδια ώρα διεξάγεται και το Βόλος-ΟΦΗ. Στις 17:00 γίνονται τα Παναιτωλικός-Ολυμπιακός και Ατρόμητος-Λαμία, στις 19:00 το ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα, στις 20:00 το Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ και στις 21:00 το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Άρη. by www.sport-fm.gr
14:44
14:45
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Λύρατζης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Γκος, Γιαμπλόνσκι - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Ρεγκίς - Μιριτέλο. by www.sport-fm.gr
14:45
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Αλάγκμπε, Πίτσου, Άλβαρες, Καρμόνα, Παλάσιος, Σουρλής, Σίτο, Μάντζης. by www.sport-fm.gr
14:46
Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος - Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς - Τσανάτζια, Γιόβαντσιτς - Κρισιούμα, Μενέντες, Κλωναρίδης - Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
14:46
Στον πάγκο οι Νικοπολίδης, Παρράς, Νίνης, Κωνσταντακόπουλος, Σολόα, Τετέι, Πρίτσας, Σπίνος, Μπιφουμά. by www.sport-fm.gr
14:48
Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Ψάρρης, Οικονόμου Τέταρτος: Κατοίκος VAR: Τσαγκαράκης, Σινιοράκης by www.sport-fm.gr
14:49
14:56
14:58
Αλλαγή τελευταίας στιγμής για την Κηφισιά. Ο Κλωναρίδης ένιωσε μια αδιαθεσία και τη θέση του πήρε ο Μπιφουμά. by www.sport-fm.gr
15:00
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων του τραγικού σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη το 2023. Ένας χρόνος συμπληρώθηκε και κανείς δεν πρέπει να ξεχάσει αυτές τις 57 ψυχές που έφυγαν τόσο άδικα… by www.sport-fm.gr
15:00
15:03
15:04
4' Προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Αναγνωστόπουλος και απομακρύνει πριν ο Μιριτέλο κλέψει την μπάλα και σκοράρει. by www.sport-fm.gr
15:05
15:06
15:09
8' Ο Τεϊσέιρα σε μια εναέρια μονομαχία έδωσε αγκωνιά στον Μιριτέλο. Όλα καλά με τον Αργεντινό. by www.sport-fm.gr
15:10
9' Μετά από ωραία ατομική προσπάθεια ο Μπιφουμά έκανε και τη σέντρα αλλά μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by www.sport-fm.gr
15:11
15:12
15:14
13' Πέναλτι για την Κηφισιά: Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Κρισιούμα πέφτει έπειτα από επαφή με τον Τσιφτσή και ο Μανούχος δείχνει την άσπρη βούλα. Δεν φαίνεται καθαρά αν υπάρχει επαφή ανάμεσα στους δύο... by www.sport-fm.gr
15:15
14' Γκολ για την Κηφισιά! Ο Οζέγκοβιτς νικά από την άσπρη βούλα τον Τσιφτσή, με την μπάλα να καταλήγει στο κέντρο της εστίας για το 1-0. by www.sport-fm.gr
15:17
16' Απίστευτη φάση για τον Αστέρα! Τρομερό ένα-δύο του Μπαρτόλο με τον Μιριτέλο, ο δεύτερος κάνει το πλασέ στην κίνηση από πλεονεκτική θέση αλλά ο Αναγνωστόπουλος αντιδρά σωστά. by www.sport-fm.gr
15:18
15:19
19' Δυνατό μαρκάρισμα του Χουχούμη στον Κρισιούμα, ο διαιτητής δεν δίνει ούτε φάουλ! by www.sport-fm.gr
15:22
21' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ωραία μπαλιά του Γιαμπλόνσκι, ο Αναγνωστόπουλος θα νικήσει ξανά τον Μιριτέλο που πήγε να σκοράρει με κοντινή προβολή. by www.sport-fm.gr
15:22
15:23
15:24
15:25
Η Κηφισιά πήρε το προβάδισμα με το πέναλτι του Οζέγκοβιτς, χωρίς να έχει πλησιάσει καν την περιοχή του Αστέρα και στη συνέχεια οι Αρκάδες πιέζουν ασφυκτικά για την ισοφάριση αλλά είναι υπερβολικά άστοχοι. Οι τελικές είναι 6-1 αυτή τη στιγμή! by www.sport-fm.gr
15:26
15:27
27' Φωνάζει για πέναλτι-χέρι ο Αστέρας. Δεν έχουμε δει το ριπλέι, περιμένουμε... by www.sport-fm.gr
15:29
15:32
32' Γκολ ο Αστέρας! Ο Μπαρτόλο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μιριτέλο πατάει γερά και εκτελεί από τη μικρή περιοχή τον Αναγνωστόπουλο για το 1-1! Πήρε... παραμάζωμα τον Βαφέα ο Αργεντινός φορ για να πετύχει το 12ο τέρμα του στο πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
15:34
Με το... γνωστό μπλουζάκι "Jesus te amo", πανηγύρισε ο Μιριτέλο. Ασίστ στο 100ό παιχνίδι της καριέρας του δίνει ο Μπαρτόλο! by www.sport-fm.gr
15:35
34' Απειλεί και πάλι ο Αστέρας! Σουτάρα του Γκος έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από το δεξί παραθυράκι της εστίας η μπάλα. by www.sport-fm.gr
15:35
15:37
36' Γκολ η Κηφισιά! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Οζέγκοβιτς παίρνει την γυριστή κεφαλιά, ο Τσιφτσής διώχνει αλλά ο Γιόβαντσιτς σπρώχνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. by www.sport-fm.gr
15:39
15:40
40' Γκολ ο Αστέρας! Μετά από κόρνερ του Καλτσά, ο Μιριτέλο κάνει την κεφαλιά-πάσα και ο Γιαμπλόνσκι σκοράρει με κοντινή κεφαλιά, προλαβαίνοντας την έξοδο του Αναγνωστόπουλου για το 2-2. Απαντάει με το ίδιο νόμισμα ο Αστέρας, σκοράρει για δεύτερο σερί ματς ο Λευκορώσος χαφ! by www.sport-fm.gr
15:42
41' Νέα μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο βρήκε τον χώρο, σούταρε, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Βαφέα και κατευθυνόταν προς την εστία, αλλά ο Αναγνωστόπουλος με μεγάλη επέμβαση κράτησε το 2-2. by www.sport-fm.gr
15:44
15:45
15:46
15:47
45'+1' Εκπληκτική κάθετη του Μπαρτόλο με το εξωτερικό, ο Μιριτέλο κάνει το τελείωμα αλλά ο Τεϊσέιρα του βάζει την κόντρα και του παίρνει την μπουκιά από το στόμα! by www.sport-fm.gr
15:48
45'+2' Λάθος στην άμυνα του Αστέρα τώρα, ο Γκόμπελιτς επωφελείται και σουτάρει, αλλά ο Λύρατζης βάζει την κόντρα και η μπάλα περνά δίπλα από την εστία. by www.sport-fm.gr
15:48
45'+3' Γκολ ο Αστέρας! Τρομερή αντεπίθεση του Αστέρα, με τον Μπαρτόλο να σπάει για τον Καλτσά, ο οποίος με εκπληκτική μία πάσα βγάζει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας τον Ρεγκίς, ο οποίος περνά τον Γκόμπελιτς και πλασάρει ιδανικά για το 3-2. by www.sport-fm.gr
15:49
Ημίχρονο! Ο Αστέρας προηγείται 3-2 της Κηφισιάς, σε ένα απίθανο πρώτο μέρος! by www.sport-fm.gr
15:53
16:04
46' Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Αλάγκμπε αντί Γκος για τον Αστέρα και Σολόα αντί Γιόβαντσιτς για την Κηφισιά. by www.sport-fm.gr
16:04
16:06
47' Πάει να φύγει ταχύτατα στην κόντρα ο Κρισιούμα, ο Τζουκάνοβιτς τον προλαβαίνει και τον κόβει. by www.sport-fm.gr
16:08
Ο Αστέρας είχε 14 τελικές στο πρώτο ημίχρονο, η καλύτερη επίδοσή του φέτος! Μάλιστα, οι επτά ήταν εντός εστίας... by www.sport-fm.gr
16:08
16:11
51' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Μετά από γύρισμα του Μπαρτόλο και κακή απομάκρυνση του Βαφέα, ο Καλτσάς πιάνει φοβερό βολέ μέσα από την περιοχή αλλά ο Αναγνωστόπουλος όχι απλά το βγάζει, μπλοκάρει κιόλας την μπάλα! by www.sport-fm.gr
16:11
Η Κηφισιά μπορεί να έχει την κατοχή στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Αστέρας είναι όμως αυτός που απειλεί! by www.sport-fm.gr
16:16
16:18
16:18
16:21
16:21
61' Πολύ μεγάλη φάση για την Κηφισιά! Ο Μπιφουμά φεύγει μόνος του απέναντι στον Τσιφτσή, τον νικά ο Έλληνας κίπερ στο τετ-α-τετ. Λίγο μετά, ο Κρισιούμα έκανε το σουτ εκτός περιοχής που πέρασε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
16:35
Διαιτητής και VAR θεωρούν πως κανείς από τους παίκτες που είναι οφσάιντ δεν επηρεάζουν το οπτικό πεδίο του Τσιφτσή. by www.sport-fm.gr
16:38
Ο χρόνος πιέζει τον Αστέρα, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο δεν έχει απειλήσει σχεδόν καθόλου και πρέπει να... ξυπνήσει αν θέλει να πάρει αυτό το τρίποντο. by www.sport-fm.gr
16:40
78' Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Ρεγκίς, Γιαμπλόνσκι, Χουχούμης έξω, Άλβαρες, Μάντζης, Σουρλής μέσα. by www.sport-fm.gr
16:53
90'+3' Ανόητο λάθος και φάουλ υπέρ της Κηφισιάς που παίζει με τον χρόνο πλέον και είναι κοντά σε σημαντικό βαθμό. by www.sport-fm.gr
16:54
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αστέρας Τρίπολης μένει στο 3-3 με την Κηφισιά και μένει οριστικά εκτός playoffs, με τη Λαμία να εξασφαλίζει την είσοδό της στην πρώτη εξάδα! by www.sport-fm.gr
16:55
Σπουδαίος βαθμός για την ομάδα των Βορείων Προαστίων στη μάχη που δίνει για την παραμονή, χαρακίρι για τους Αρκάδες που είχαν γυρίσει το παιχνίδι πριν το ημίχρονο αλλά στο δεύτερο είχαν κακή απόδοση. by www.sport-fm.gr
16:56
Έντονες διαμαρτυρίες προς τον Μανούχο για το πέναλτι που έφερε το 10 και το γκολ της ισοφάρισης (3-3) για οφσάιντ από πλευράς Αστέρα. by www.sport-fm.gr