Ολυμπιακός-Λανς

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης τους «16» του Youth League

14:45
Καλησπέρα σας. Μεγάλη μέρα για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, που υποδέχεται εκείνη τη Λανς σε ματς για τη φάση των «16» του Youth League. Σέντρα στις 15:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 3. by www.sport-fm.gr
14:48
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Ολυμπιακός (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κ. Κωστούλας, Κουτσίδης, Πρεκατές, Κουτσογούλας, Μπάκουλας, Λιατσικούρας, Αλαφάκης, Δαρβίρας, Πνευμονίδης, Χ. Κωστούλας Στον πάγκο: Έξαρχος, Τουφάκης, Λώλης, Τανούλης, Ντάμα, Παναγάκος, Γατόπουλος Λανς (Γ. Ντεμόν): Ντελπλάς, Γκανιού, Εμπαλά, Σανιάν, Εσκουφλέρ, Ερμπέν, Σιλά, Λεν, Μπερμόν, Σισουμπά, Φοφανά Στον πάγκο: Μπουκμούς, Απερί, Ντιλβιντί, Μπαναγκά, Ντεβαέλ, Ντιέ, Μπουά Ντιέ by www.sport-fm.gr
14:49
Στους αναπληρωματικούς των Πειραιωτών ο Τουφάκης αντί του Μουζακίτη, που είναι δεν είναι διαθέσιμος. by www.sport-fm.gr
14:50
14:50
Από τη Σλοβενία η διαιτητική τριάδα. Υπενθυμίζεται πως ο αγώνας δεν έχει VAR. by www.sport-fm.gr
14:51
Όποιος προκριθεί σήμερα, θα αντιμετωπίσει στην οκτάδα τον νικητή του Μπάγερν Μονάχου-Φέγενορντ. by www.sport-fm.gr
14:53
Για να φτάσει ως εδώ, η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου απέκλεισε κατά σειρά Λέτσε, Καμπάλα και Ίντερ. Οι Γάλλοι από την άλλη, τερμάτισαν πρώτοι σε όμιλο με Σεβίλλη, Άρσεναλ και Αϊντχόφεν, στο μονοπάτι του Champions League. by www.sport-fm.gr
14:56
Μερικές χιλιάδες οπαδοί στις κερκίδες του Καραϊσκάκη, το οποίο την προσεχή Κυριακή (03/03) θα ανοίξει και πάλι σε ματς πρωταθλήματος για τον κόσμο, στο ματς με τον Βόλο. by www.sport-fm.gr
14:57
15:01
15:02
15:03
15:04
3' Πήγαν να αντεπιτεθούν οι Γάλλοι, η φάση σταμάτησε με φάουλ του Πνευμονίδη, που πήρε κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
15:05
Μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση και από το κανάλι της Cosmote TV στο YouTube. by www.sport-fm.gr
15:07
15:08
15:08
15:11
15:14
13' Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή ο Σισουμπά, όμως δεν κατάφερε να σουτάρει καλά. by www.sport-fm.gr
15:15
14' Νεύρα ανάμεσα σε Κουτσογούλα και Λεν, διαμαρτυρήθηκε έντοντα για το φάουλ που του έγινε ο Έλληνας ποδοσφαιριστής. by www.sport-fm.gr
15:16
15' Έκανε το γύρισμα από τα δεξιά ο Φοφανά, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και μετά στον Γάλλο, προτού περάσει έξω άουτ. by www.sport-fm.gr
15:17
15:18
15:19
15:20
19' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΛΑΝΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΣΟΥΜΠΑ! Εξαιρετική η εκτέλεση από τον Βέλγο, δεν μπόρεσε να σταματήσει την μπάλα ο Σίνα, με τους Γάλλους να παίρνουν προβάδισμα. by www.sport-fm.gr
15:23
22' Φοβερή η προσπάθεια του Χ. Κωστούλα από τα δεξιά, όμως το γύρισμά του δεν είχε αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
15:28
15:28
15:29
28' Παραλίγο ολέθριο λάθος στην «ερυθρόλευκη άμυνα», πρόλαβε να διώξει προ του Φοφανά ο Σίνα. by www.sport-fm.gr
15:31
15:33
15:34
33' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Δάμα αντί του Δαρβίρα. Δεν είναι σαφές αν υπήρξε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
15:35
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός ψάχνει την ισοφάριση αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει. by www.sport-fm.gr
15:37
36' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από ωραίο συνδυασμό Χ. Κωστούλα και Κουτσογούλα. by www.sport-fm.gr
15:38
36' Διπλή καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Πρώτα ο Ντελπλάς απέκρουσε πολύ δύσκολα την κεφαλιά του Κουτσίδη και εν συνεχεία το... αεροπλανικό του Χ. Κωστούλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
15:39
15:39
15:40
15:44
15:46
15:47
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ολυμπιακός-Λανς 0-1 με την εκτέλεση φάουλ του Σισουμπά από το 19'. by www.sport-fm.gr
15:48
15:48
16:02
16:03
16:04
46' Σουτ Κουτσογούλα έξω από την περιοχή, ο Ντελπλάς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και παραχώρησε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:04
16:06
48' Ωραίο σουτ Σισουμπά έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή η επέμβαση του Σίνα σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:06
48' Δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού η μακρινή προσπάθεια του Σανιάν. by www.sport-fm.gr
16:06
16:07
16:07
16:08
16:10
52' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΛΑΝΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΦΑΝΑ! Τρομερή προσπάθεια Μπελμόν, έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον συμπαίκτη του, που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα των Γάλλων. by www.sport-fm.gr
16:12
Δυσκολεύει η κατάσταση για τον Ολυμπιακό, που πλέον πρέπει να βρει γκολ γρήγορα για να μπει ξανά στο ματς. by www.sport-fm.gr
16:16
Ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι το εκτελεί και ξαναβάζει την ομάδα του στο ματς! by www.sport-fm.gr
16:18
Υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους Πειραιώτες νωρίτερα, καθώς ο Σανιάν που υπέπεσε στο πέναλτι είχε κάρτα. by www.sport-fm.gr
16:18
16:18
16:19
Πολύ ανεβασμένοι οι Πειραιώτες, πιέζουν ψηλά και συχνά αναγκάζουν σε λάθη τους Γάλλους. by www.sport-fm.gr
16:19
16:19
62' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 2-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΔΗ! Τραγικό λάθος από τον Ντελπλάς, που έδιωξε την μπάλα πάνω στον παίκτη των Πειραιωτών και... χάρισε την ισοφάριση στην ελληνική ομάδα! by www.sport-fm.gr
16:22
Οι παίκτες του Συλαϊδόπουλου έχουν εκμηδενίσει μέσα σε ένα τετράλεπτο το προβάδισμα της Λανς και πλέον έχουν την ψυχολογία μαζί τους! by www.sport-fm.gr
16:22
Υπενθυμίζεται πως παράταση δεν υπάρχει, σε περίπτωση ισοπαλίας πάμε στα πέναλτι. by www.sport-fm.gr
16:36
79' Άουτ το σουτ του Πνευμονίδη μέσα από την περιοχή, προηγήθηκε απίθανο τακουνάκι του Χ. Κωστούλα. by www.sport-fm.gr
16:49
90+1' Μακρινό σουτ Σισουμπά και επέμβαση Σίνα, άστοχη η κεφαλιά του Μπερμόν στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr