Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

16:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Λαμία στο Περιστέρι για την 25η και προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
16:42
Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς προέρχεται από επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη, έχοντας στο διάστημα αυτό δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Σερί που είχε ως αποτέλεσμα να υποχωρήσουν οι Περιστεριώτες στη 10η θέση της βαθμολογίας και να βρίσκονται πλέον στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη. by Λουκάς Χατζής
16:43
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι θέλουν να κλειδώσουν την είσοδό τους στα playoffs, είτε μέσω από το δικό τους ματς, είτε περιμένοντας την γκέλα του Αστέρα Τρίπολης με τη Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
16:43
Το ματς στην Τρίπολη είναι στο 3-3 στο 85ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
16:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες που επέλεξαν οι δύο προπονητές για το αποψινό ματς: by Λουκάς Χατζής
16:44
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Κεσχρίντα, Γκονζάλες, Κούντε, Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Βέργος, Βαλένσια. by Λουκάς Χατζής
16:44
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Φερέιρα, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος. by Λουκάς Χατζής
16:45
Αξιοσημείωτες οι μπόλικες ισοπαλίες στην πρόσφατη παράδοση μεταξύ των δύο αντιπάλων, καθώς στα 13 τελευταία μεταξύ τους ματς, τα δέκα ολοκληρώθηκαν δίχως νικητή! Τελευταία εξ αυτών, το χορταστικό 3-3 του Α' γύρου, στο ΔΑΚ Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:46
Να υπενθυμίσουμε πως το αποψινό ίσως είναι το τελευταίο παιχνίδι του Καρλίτος με τη φανέλα της Λαμίας, αφού ο έμπειρος Ισπανός φορ έχει συμφωνήσει με την Αστάνα. by Λουκάς Χατζής
16:47
Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Στάικος, Ψύλλος 4ος Βοηθός: Πουλικίδης VAR: Ζαμπαλάς, Τριανταφύλλου by Λουκάς Χατζής
16:48
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε τη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
16:51
Στην ενδεκάδα της Λαμίας βρίσκεται και ο Τσιλούλης μετά την απουσία του στο ματς με την ΑΕΚ, με τον Βόκολο να αποκαλύπτει μετά το τέλος του ματς πως ο 28χρονος μεσοεπιθετικός έχει συμφωνήσει με την «Ένωση» για τη νέα σεζόν. by Λουκάς Χατζής
16:54
Τελικό στην Τρίπολη, με τον Αστέρα να μένει στο 3-3 με την Κηφισιά, κάτι που σημαίνει πως η Λαμία οριστικά θα βρίσκεται στα playoffs! by Λουκάς Χατζής
16:55
Ιστορική ημέρα για την ομάδα της Φθιώτιδας η οποία για πρώτη φορά στην ιστορία της προκρίνεται στα playoffs. by Λουκάς Χατζής
16:58
Αυτή την ώρα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
17:00
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τραγωδίας των Τεμπών. by Λουκάς Χατζής
17:01
Μαύρα πανό από τους φιλάθλους του Ατρομήτου προς τιμήν των θυμάτων. by Λουκάς Χατζής
17:02
Σέντρα στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:04
2' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο! Μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ και ενώ η άμυνα της Λαμίας δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα, ο Γκονζάλεθ έβγαλε την κάθετη πάσα, με τον Γιουμπιτάνα από κοντά να νικάει τον Κοσέλεφ για το γρήγορο προβάδισμα των γηπεδούχων! by Λουκάς Χατζής
17:05
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινάει το παιχνίδι για τους Περιστεριώτες. by Λουκάς Χατζής
17:07
5' Η Λαμία προσπαθεί τώρα να κυκλοφορήσει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:09
7' Μετά το γρήγορο γκολ, ο Ατρόμητος βρίσκεται πίσω από την μπάλα, περιμένοντας τη Λαμία. Αυτό δεν σημαίνει πάντως πως η ομάδα του Ίλιτς δεν ασκεί πίεση στους αντιπάλους τους. by Λουκάς Χατζής
17:10
Πτώση του Τσιλούλη στα όρια της περιοχής, παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
17:10
9' Κόρνερ για τη Λαμία από το ανέβασμα του Σίντκλεϊ. by Λουκάς Χατζής
17:10
Απευθείας άουτ η σέντρα του Καρλίτος. by Λουκάς Χατζής
17:12
10' Καλός συνδυασμός των γηπεδούχων έξω από την περιοχή της Λαμίας, το σουτ του Αθανασίου στην κίνηση όμως έφυγε πολύ άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:13
11' Σέντρα σουτ του Γιουμπιτάνα, περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:15
13' Οφσάιντ του Καρλίτος. Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Τζαβέλλα να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
17:16
17:16
Σηκώθηκε ο Έλληνας αμυντικός που δείχνει ότι είναι σε θέση να συνεχίσει τον αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:17
16' Αργός ο ρυθμός του αγώνα, ο Ατρόμητος έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά και δεν βιάζεται να εκδηλώσει επίθεση. by Λουκάς Χατζής
17:18
17' Μακρινό σουτ του Αγκιμπού Καμαρά από τον άξονα, μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας του ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
17:20
18' Σε θέση οφσάιντ ο Βέργος, σταματάει η επίθεση του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
17:21
19' Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, η πρώτη της στο ματς, με τον Τσιλούλη να περνάει από τον άξονα 2-3 παίκτες των γηπεδούχων, όμως το πλασέ του έβγαλε δύσκολα ο Τσιντώτας. by Λουκάς Χατζής
17:23
21' Ο Τσακμάκης σταμάτησε με το τακουνάκι την κάθετη μπαλιά του Τσιλούλη. by Λουκάς Χατζής
17:24
Μικρή διακοπή με τον Αθανασίου να βρίσκεται στο έδαφος μετά από ακούσιο χτύπημα του Τσιλούλη στο στόμα. Όλα καλά, συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
17:24
17:26
24' Εξαιρετική μπαλιά του Καρλίτος στον χώρο για τον Τσιλούλη, ο Αθανασίου όμως πρόλαβε τον άσο της Λαμίας και τον σταμάτησε κοντά στο κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
17:26
24 λάθη από τις δύο ομάδες σε ισάριθμα αγωνιστικά λεπτά. by Λουκάς Χατζής
17:26
2-2 τα φάουλ. by Λουκάς Χατζής
17:28
26' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία που κάνει το 1-1! Εκπληκτική ενέργεια του Μαρτίνεθ, στον οποίο γίνεται το φάουλ από τον Κουντέ, ο διαιτητής αφήνει πλεονέκτημα αφού ο Μαρτίνεθ πεσμένος έβγαλε την μπαλιά, με τον Σλίβκα ανενόχλητος στην περιοχή να νικάει σε τετ-α-τετ τον Τσιντώτα για το 1-1! by Λουκάς Χατζής
17:30
28' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:30
Απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
17:32
30' Φάουλ σε καλό σημείο για μια σέντρα για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:32
Έδωσε πολύ ύψος ο Αθανασίου και ο Κοσέλεφ μπλόκαρε εύκολα. by Λουκάς Χατζής
17:34
32' Κίτρινη κάρτα στον Γιουμπιτάνα. by Λουκάς Χατζής
17:34
33' Νέο φάουλ σε καλό σημείο ξανά για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:35
Καθάρισε τη φάση ο Τζανετόπουλος. by Λουκάς Χατζής
17:35
34' Έχει ανεβάσει ψηλά τις γραμμές της πίεσής του ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
17:36
34' Γυριστή κεφαλιά του Βέργου στο πρώτο δοκάρι, έβγαλε δύσκολα ο Κοσέλεφ στην αριστερή του γωνία. by Λουκάς Χατζής
17:37
17:39
37' Πτώση του Καμαρά εντός περιοχή, διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι. Παίζεται λέει ο κ. Τσιάρας. by Λουκάς Χατζής
17:40
Το μαρκάρισμα έγινε από τον Νούνιες και μάλλον ήταν εκτός περιοχής. by Λουκάς Χατζής
17:40
Ελέγχθηκε από το VAR, συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:41
39' Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά, κάτι σαν κόρνερ. Το κέρδισε ο δραστήριος Τσιλούλης. by Λουκάς Χατζής
17:41
Βγήκε με γροθιές και καθάρισε τη φάση ο Τσιντώτας. by Λουκάς Χατζής
17:44
42' Καλή σκέψη, κακή εκτέλεση όμως από τον Καρλίτος στην πάσα προς τον Σιμόν. by Λουκάς Χατζής
17:45
17:45
44' Πολύ ψύχραιμα ο Τζανετόπουλος γυρίζει με το κεφάλι την μπάλα στον τερματοφύλακά του. by Λουκάς Χατζής
17:47
45' Σκληρό φάουλ του Βαλένσια στον Σιμόν. Δεν βγήκε κάρτα εδώ. by Λουκάς Χατζής
17:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:48
45+1' Τρομερή επέμβαση του Τσιντώτα στο σουτ του Μαρτίνεθ έπειτα από την ωραία πάσα του Καρλίτος. Τραυματίστηκε στη φάση ο άσος της Λαμίας κατά την προσπάθειά του για σουτ. by Λουκάς Χατζής
17:49
Ένταση στο ματς ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
17:49
45+3' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα και τον Καρλίτος για μια «κοκορομαχία» που είχαν. by Λουκάς Χατζής
17:50
45+4' Σηκώθηκε ο Μαρτίνεθ, θα συνεχιστεί το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:51
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 1-1. by Λουκάς Χατζής
17:51
18:06
Ο Σαντάνα αντί του Τζανδάρη για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
18:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:09
48' Βγάζει με κεφαλιά ο Σίντκλεϊ τη σέντρα των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
18:10
49' Δοκάρι για τη Λαμία από το σουτ του Καρλίτος, στην εξέλιξη της φάσης ο Μαρτίνεθ πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οφσάιντ λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
18:11
Ελέγχεται η φάση από το VAR. by Λουκάς Χατζής
18:11
Οφσάιντ λέει το VAR, δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 1-1. by Λουκάς Χατζής
18:14
52' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
18:14
Απομάκρυνε ο Τζανετόπουλος και η Λαμία θέλει να βγει στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
18:14
Έκοψε πανέμορφα ο Κεσχρίντα. by Λουκάς Χατζής
18:16
55' Φάουλ για τον Ατρόμητο, που ανεβάζει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:16
Κακή εκτέλεση του Αθανασίου. by Λουκάς Χατζής
18:18
57' Δυνατό σουτ του Αθανασίου, κάπου βρίσκει η μπάλα και καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:18
Επιθετικό φάουλ του Βέργου στον Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
18:19
59' Εκτός ο Καμαρά και ο Βέργος, μέσα οι Κουέν και Αντζιέλσκι. by Λουκάς Χατζής
18:22
61' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο που κάνει το 2-1! Σέντρα του Κούντε από τα δεξιά, ο Βαλένσια παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Κοσέλεφ βγάζει εντυπωσιακά, όμως ο Αντζιέλσκι πήρε το ριμπάουντ και σε άδειο τέρμα έκανε το 2-1! by Λουκάς Χατζής
18:23
18:23
Έκτο γκολ του Αντζιέλσκι σε 22 συμμετοχές φέτος. by Λουκάς Χατζής
18:25
63' Παρόμοια φάση με την προηγούμενη, με τρομερή ενέργεια και σέντρα του Γιουμπιτάνα στο δεύτερο δοκάρι, ο Βαλένσια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
18:25
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση για τον έλεγχο του VAR. by Λουκάς Χατζής
18:25
Οφσάιντ, παραμένει το 2-1. by Λουκάς Χατζής
18:26
66' Αλλαγές για τη Λαμία. Εκτός ο Καρλίτος, στο τελευταίο του ματς με τη Λαμία στη θέση του ο Μάλτσι. Μέσα και ο Στάνκο αντί του Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
18:27
Όμορφη στιγμή στο Περιστέρι, με τους φίλους του Ατρόμητου να χειροκροτούν θερμά τον Καρλίτος. by Λουκάς Χατζής
18:30
69' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γιουμπιτάνα που αποβάλλεται. by Λουκάς Χατζής
18:30
Όλοι οι παίκτες έχουν πέσει πάνω στον διαιτητή και διαμαρτύρονται. by Λουκάς Χατζής
18:30
Η κάρτα δόθηκε για πάτημα στον αστράγαλο του Τζανετόπουλου. by Λουκάς Χατζής
18:34
73' Ο Ντε Μποκ αντί του Αθανασίου για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
18:35
74' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μποκ με το που μπήκε στο ματς! by Λουκάς Χατζής
18:37
75' Ο Κοσέλεφ πρόλαβε τον Βαλένσια και μπλόκαρε. by Λουκάς Χατζής
18:37
Μέσα ο Κόσιτς, έξω ο Μαρτίνεζ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
18:38
18:39
78' Ο Κεσχρίντα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από την κάθετη του Κουέν, όμως ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ. Ήταν αρκετά εκτεθειμένος ο αμυντικός του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
18:40
79' Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Ατρόμητου για διαμαρτυρίες. Υπάρχει μικρή διακοπή για τον τραυματισμό του Σαντάνα. by Λουκάς Χατζής
18:40
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
18:42
81' Απίστευτο. Νέο γκολ για τον Ατρόμητο με τον Αντζιέλσκι, δίνεται όμως ξανά οφσάιντ! by Λουκάς Χατζής
18:43
18:44
83' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο για το 3-1! Μετράει το τέρμα του Αντζιέλσκι μετά την εξαιρετική κάθετη του Κουέν. by Λουκάς Χατζής
18:45
84' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Αντζιέλσκι να... αγγίζει το χατ-τρικ, όμως το σουτ του έβγαλε η άμυνα σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:46
85' Κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
18:46
Εκτός ο Τσιλούλης, μέσα ο Τσούκαλος. by Λουκάς Χατζής
18:47
86' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο για το 3-2. Ο Σλίβκα πήρε το ριμπάουντ μετά την απομάκρυνση της άμυνας και με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά και από επαφή του Βαλένσια με την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
18:48
Η φάση ελέγχεται αφού οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
18:48
Ο κ. Τσιάρας πάει να δει τη φάση μόνος του στο VAR. by Λουκάς Χατζής
18:49
Επιθετικό φάουλ δίνει ο διαιτητής στο ξεκίνημα της φάσης από τον Τζανετόπουλο στον Τζαβέλλα. by Λουκάς Χατζής
18:50
89' Δεν μετράει το γκολ, παραμένει το 3-1. by Λουκάς Χατζής
18:50
89' Εκτός οι Κουντέ και Βαλένσια, μέσα οι Βρακάς και Έρλινγκμαρκ. by Λουκάς Χατζής
18:52
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:54
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Μάλτσι. by Λουκάς Χατζής