Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

20:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Άρη, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Και εδώ ποιοι απαρτίζουν το βασικό σχήμα των «κίτρινων». by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Ο Φραν Βέλεθ τα... λέει με τους πρώην συμπαίκτες του Ρούμπεν Πέρεθ και Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα. Εικόνα live 21979215/112323.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Γερεμέγεφ, Βιλένα και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Ενώ στον πάγκο του Άρη θα βρίσκονται οι Χουτεσιώτης, Φεράρι, Μανού Γκαρθία, Ανσαριφάρντ, Φατόρε, Φετφατζίδης, Βερστράτε, Βέλεθ και Παναγίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Έκλεψε την παράσταση με την... τιρκουάζ φόρμα του ο ιδιοκτήτης του Άρη, Θόδωρος Καρυπίδης! Εικόνα live 21979215/83611.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει στους τραυματίες Τζούριτσιτς, Γεντβάι, Χουάνκαρ και Βέρμπιτς, αλλά και στον τιμωρημένο Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
Από την άλλη πλευρά, για τους φιλοξενούμενους δεν είναι διαθέσιμος ο Σαβέριο, λόγω συμπλήρωσης καρτών, καθώς και ο ανέτοιμος Φαμπιάνο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
Ζέκα και Άνταμ Τσέριν προθερμαίνονται λίγο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, καθώς αμφότεροι επιστρέφουν στην 11άδα... Εικόνα live 21979215/51143.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Μοχάμεντ Αλ Χακίμ από την Σουηδία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πάουλους Φαν Μπέκελ από την Ολλανδία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
Παλιούς γνώριμους, είχε, όμως την ευκαιρία να συναντήσει και ο Ντάνιελ Μαντσίνι... Εικόνα live 21979215/82272.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους, με πρώτη εκείνη του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
20:49
Θυμίζουμε ότι, στο μεταξύ τους ματς, στον πρώτο γύρο, ο Άρης είχε επικρατήσει με 2-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» του Παναθηναϊκού, σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο με τους Μορόν και Μενέντες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες καθώς και οι σχετικές φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Συνθήματα από την κερκίδα των οργανωμένων φίλων του Παναθηναϊκού, τώρα, για το δυστύχημα στα Τέμπη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Ενώ θα υπάρξει και ενός λεπτού σιγή, όπως σε όλα τα γήπεδα, στην μνήμη των 57 θυμάτων! by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
«ΠΑΟ θρησκεια, Θύρα 13, δεν ηταν ατύχημα, ήταν δολοφονία», ακούγεται... δυνατά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
3' Ο Παναθηναϊκός σκοράρει, με τον Μπακασέτα, αλλά το γκολ δεν μετράει, για οφσάιντ του Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
1-0 ο Παναθηναϊκός, καθώς μετράει το γκολ τελικά, αφού ο Παλάσιος δεν ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης, ενώ στη συνέχεια έδωσε την ασίστ στον Μπακασέτα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
5' Και άλλη πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να βγάζει τον Μπακασέτα τετ α τετ με τον Κουέστα, που αποκρούει με τα πόδια! by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
8' Ο Τσέριν βρίσκεται μέσα στην περιοχή, αλλά αργεί να σουτάρει και του βάζουν τις κόντρες οι αντίπαλοι αμυντικοί... by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
Με το... μαχαίρι στα δόντια έχει μπει ο Παναθηναϊκός. Προηγείται ήδη με 1-0, είχε τεράστια ευκαιρία και για δεύτερο γκολ και δεν αφήνει τον Άρη -που είναι νωθρός και επιπόλαιος στις μεταβιβάσεις του- να πάρει ανάσα, καθλως πιέζει από την πρώτη πάσα κιόλας του Κουέστα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
14' Νέα πολύ μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό να διπλασιάσει τα τέρματά του, από την έξυπνη πασα του Μπακασέτα στο ύψος του πέναλτι για τον Μπερνάρ, αλλά εκείνος σουτάρει ψηλά και άστοχα, αν και αμαρκάριστος! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
18' Μια ακόμα τρομερή φάση για τους «πράσινους», με τον Ιωαννίδη να κάνει ένα πολύ ωραίο «τσίμπημα» στην μπάλα, από θέση μέσα δεξιά, μετά την κάθετη του Ζέκα, αλλά αυτή να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κουέστα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
24' Κιτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς, για φάουλ στον Οντουμπάτζο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
28' Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους, το κάνει ο Ακαϊντίν στον Νταρίντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
29' Απευθείας εκτέλεση του Σουλεϊμάνοφ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και περνάει πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
29' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Ντραγκόφσκι να προλαβαίνει με έξοδο και να διώχνει με γροθιά προ του Μορόν, μετά τη σέντρα από δεξιά... by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Ποιος θα περίμενε ημίωρο με ένα γκολ, ένα δοκάρι και τέσσερις συνολικά καθαρές φάσεις για γκολ από πλευράς Παναθηναϊκού; Μακράν το καλύτερο ξεκίνημα της ομάδας του Φατίχ Τερίμ από όταν ανέλαβε ο Τουρκος τεχνικός! Με τον Άρη να... βοηθάει κι αυτός βέβαια με την κακή του αμυντική λειτουργία.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
31' Κι άλλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσέριν περνάει ωραία στον Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή, εκείνος κάνει υπέροχη ντρίμπλα από αριστερά, αλλά σουτάρει από δύσκολη γωνία, αντί να πασάρει, στέλνοντας τη μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
40' Κόρνερ για τον Άρη, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
41' Ευκαιρία για τον Άρη, έστω και από... καραμπόλα! Εκτέλεση του Νταρίντα, κεφαλιά του Μορόν, η μπάλα περνάει παράλληλα με την γραμμή, για να απομακρύνει ο Ζέκα γλιτώνοντας την ισοφάριση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
43' Νέο κόρνερ για τους «κίτρινους», ξανά από την αριστερή πλευρά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
45' Αντεπίθεση του Άρη από αριστερά, ο Ζαμόρα σούταρε, αλλά ο Μλαντένοβιτς τον πρόλαβε, διώχνοντας σε ένα τρίτο κόρνερ, που εν τέλει περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
45'+2' Γέμισμα του Κώτσιρα από δεξιά, ο Παλάσιος προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά ψαράκι, αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+3' Κόρνερ για τους γηπεδούχους από δεξιά,καθώς μετά τη σέντρα του Μλαντένοβιτς, ο Μοντόγια διώχνει προ του Παλάσιος. Με την εκτέλεσή του ο Αλ Χακίμ σφυρίζει την λήξη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Άρη με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπακασέτα στο 3'. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Και... λίγα ήταν, θα λέει ο Παναθηναϊκός, με βάση την συνολική -καταιγιστική του- εικόνα και τις ευκαιρίες που είχαν οι δύο ομάδες! Το θέμα είναι, να μην το πληρώσει, βέβαια, αυτό το 1-0 «μόνο», αφού ο Άρης έδειξε μετά το ημίωρο και κυρίως στο διάστημα 35'-44' ότι μπορεί να απειλήσει σε κάποια αντεπίθεση, ή στα «στημένα», όπου εμφανώς δυσκολεύεται η ομάδα του Φατίχ Τερίμ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
Διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Ανσαριφάρντ αντικαθιστά τον Μορόν και ο Γκαρθία τον Τζούρασεκ. Με την ίδια 11άδα συνεχίζει ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με την κεφαλιά του Σαμόρα λίγο έξω από την μικρή περιοχή και αριστερά, να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
49' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πναθαηναϊκό, από αριστερα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
49' Απευθείας εκτέλεση του Μπερνάρ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, ενώ υπάρχουν διαμαρτυρίες για χέρι, αλλά η φάση συνεχίζεται. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
Στο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει πέναλτι, όντως... by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
Τώρα σταματάει το ματς και ο Αλ Χακίμ πάει να δει την φάση σε on field review. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
Καταλογίζεται πέναλτι για χέρι του Σουλεϊμάνοφ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
52' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την εύστοχη εκτέλεση του Ιωαννίδη, που έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κουέστα, ο οποίος έπεσε στην αριστερή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
53' Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να βγάζει τον Παλάσιος σε θέση βολής, αλλά ο Κουέστα καταφένρει να αποκρούσει! by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
Ήταν δίκαιο, έγινε πράξη -έστω και στην επανάληψη- για τον Παναθηναϊκό, που έχει «σωθεί» από το VAR και στις δύο περιπτωσεις των γκολ του! Κακή η αντίδραση της άμυνας του, μια φάση νωρίτερα, βέβαια, ενώ είχε μια ακόμα ευκαιρία για να... καθαρίσει το ματς, με ένα τρίτο τέρμα, αλλά έπεσε πάνω στον Κουέστα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
55' Κίτρινη κάρτα στον Οντουμπάτζο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
60' Ωραίο σουτ του Γκαρθία, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
64' Προσπάθεια του Μλαντένοβιτς μέσα από την περιοχή και αριστερά, περνάει άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
69' Εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ, από δεξιά, προβολή του Ιωαννίδη, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
70' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπακασέτα, ο Ιωαννίδης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
22:32
71' Βέλεθ-Φεράρι μέσα, Ζουλ-Μοντόγια έξω, χειροκρότημα για τον πρώτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
72' Καλή στιγμή για τον Άρη, με το σουτ του αμαρκαριστου Νταρίντα, έξω από την περιοχή, να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
75' Νέο μακρινό, δυνατό, σουτ του Νταρίντα, αποκρούει ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
77' Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
Απομάκρυνε ο Ζέκα για την άμυνα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
79' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μαντσίνι αντί Παλάσιος, Σπόραρ αντί Ιωαννίδη και Αράο αντί Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
81' Ο Σπόραρ φεύγει στην κόντρα και ανατρέπεται εντός περιοχής από τον Μπράμπετς, αλλά ο Αλ-Χακίμ λέει "παίζετε" by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
82' Φάουλ που κερδίζει ο Σπόραρ από τον Μπράμπετς αρκετά έξω από την περιοχή προς τα αριστερά. Ευκαιρία για τους «πράσινους» να γεμίσουν τη αντίπαλη περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη, αλλά οι γηπεδούχοι επιμένουν με τη φάση να ολοκληρώνεται με πλάγιο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
84' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σουλεϊμάνοφ δίνει τη θέση του στον Φετφατζίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
85' Κιτρινη στον Αράο για μαρκάρισμα στον Ζαμόρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
86' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Με τον Μπερνάρ να πατά στον Μλαντένοβιτς που έκανε το σουτ από δύσκολο σημείο στην περιοχή και τον Κουέστα να αποκρούει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
88' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Αράο και τον Μαντσίνι να παίζουν το 1-2, ο Βραζιλιάνος από πολύ καλή θέση σούταρε, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Κουέστα και πριν περάσει τη γραμμή απομακρύνθηκε από τον Ροζ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
89' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μπακασέτας, μέσα ο Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
90'+1' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερνάρ αφήνει τη θέση του στον Λημνιό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
90'+2' Φάουλ για τον Άρη έξω από την περιοχή και αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
Εκτέλεσε ο Φετφατζίδης, ο Ανσαριφάρντ πλάσαρε στην κίνηση και την έστειλε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
Tέλος στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός επιστρέφει στις νίκες επικρατώντας 2-0 του Άρη και ανεβαίνει στους 55 βαθμούς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
Στους 41 ο Άρης που είναι οριστικά 5ος γνωρίζοντας την 8η ήττα του στο πρωτάθλημα. by Σπύρος Σιαμπλής