Ολυμπιακός-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:11
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς Ολυμπιακός-Βόλος για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30 (όπως όλα τα ματς σήμερα), θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport4, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Άμπι, Ορτέγκα - Έσε, Όρτα, Τσικίνιο - Μασούρας, Ποντένσε, Ελ Κααμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς - Μύγας, Ράσιτς, Σιέλης, Λούνας - Ντε Καμπς, Μπαριέντος - Ολιβέρα, Ασεχνούν, Κόμπα - Μωραΐτης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Στον πάγκο των Πειραιωτών οι Πασχαλάκης, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κάρμο, Αλεξανδρόπουλος, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Ναβάρο, Μπιανκόν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Στον πάγκο των φικοξενούμενων οι Κόστιτς, Ασλανίδης, Τάχατος, Κίτσος, Καραγιάννης, Μπερτόγλιο, Ποπέσκου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων) Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων), Ιωάννης Καραλής (Ηλείας) 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών) VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), AVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδος) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Οι Πειραώτες προέρχονται από τη δύσκολη εκτός έδρας νίκη επί του Παναιτωλικού (1-2), ενώ είχε προηγηθεί το επίσης αγχωτικό 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Την Πέμπτη έμαθαν ότι πήραν μέσω CAS έναν βαθμό πίσω, ο οποίος τους είχε αφαιρεθεί λόγω του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Οπότε, είναι στο -4 από την κορυφή πλέον. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
19:25
Ο Βόλος επικράτησε 3-1 της Λαμίας στο Πανθεσσαλικό την περασμένη αγωνιστική, έχοντας τον Χρήστο Κόντη στον πάγκο της εδώ και περίπου 10 ημέρες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Υπενθυμίζεται ότι οι Πειραιώτες έχουν μπροστά τους το δύσκολο ματς (7/3, 19:45) με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για το Conference League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Πρόκειται για το πρώτο ματς εντός των συνόρων με κόσμο για τον Ολυμπιακό από τον Νοέμβριο και τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος

19:32
Πρόβλημα με τον Έσε πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό δράσης. Κίτρινη στον Ασεχνούν που έκανε το φάουλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Επιστροφή στη δράση, επέστρεψε και ο Έσε στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
6' Με δέκα ο Βόλος! Κόκκινη στον Μπαριέντος για πολύ σκληρό φάουλ στον Μασούρα σχεδόν κοντά στο κέντρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Είναι ακόμα στο έδαφος ο Μασούρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Σηκώθηκε ο Μασούρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
9' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Ποντένσε με το αριστερό από τα αριστερό, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
11' Απειλεί ο Βόλος! Σέντρα του Κόμπα από τα αριστερά, δεν φτάνει στην μπάλα ο Μωραΐτης και αυτή περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
12' Εκτός περιοχής σουτ του Έσε, με την μπάλα να περνάει πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
19:45
13' Έξυπνη μπαλιά του Όρτα για τον Ελ Κααμπί, αλλά πρόλαβε τον Ελ Κααμπί ο Κόβατς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
15' Σέντρα-σουτ του Ορτέγκα, με την μπάλα να περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ποντένσε και Όρτα πάνω από την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
18' Εκτέλεσε ο Ποντένσε, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω. Κάποια μερίδα φίλων του Ολυμπιακού πανηγύρισε, καθώς νόμιζε ότι μπήκε γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
20' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Ποντένσε για τον Ελ Κααμπί, ο οποίος αστόχησε από πολύ καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
24' Νέα σούπερ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Κααμπί! Ο Μαροκινός βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε, αλλά ο Κόβατς έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57

27' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Η τρίτη ευκαιρία αποδείχθηκε... φαρμακερή από την πλευρά του Μαροκινού, που βρήκε την μπάλα με το σώμα έπειτα από μπαλιά του Όρτα και την έστειλε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Έγινε έλεγχος, μετράει το γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
29' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 2-0 με τον Μασούρα να πατάει περιοχή και να γυρίζει για τον Ελ Κααμπί που δεν μπόρεσε να βρει εστία, με τον Ράσιτς να παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
34' Άστοχο σουτ του Ροντινέι με το αριστερό από τα όρια της περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Κερδισμένο φάουλ για τον Βόλο λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
38' Το εκτέλεσε ο Ασεχνούν, με την μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία του Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
42' Εκτός περιοχής σουτ του Μύγα, ο οποίος συνέκλινε και δοκίμασε με το αριστερό, δίχως να ανησυχήσει τον Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
45'+1' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Η μπάλα στρώθηκε στον Έσε σχεδόν στο ύψος του πέναλτι, αλλά έκανε πολύ άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
45'+3' Εξαιρετική κίνηση του Ποντένσε από τα αριστερά, με τον Πορτογάλο να βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Μύγα. Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Πάει να δει τη φάση ο Τσαγκαράκης! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
45'+5' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21

45’+6’ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Ο Ελ Κααμπί με άψογη εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κόβατς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24

Ημίχρονο στο ματς: Ολυμπιακός Βόλος 2-0!

Τα δύο γκολ του Ελ Κααμπί (27', πεν 45'+6') έχουν γείρει σαφέστατα την πλάστιγγα υπέρ των Πειραιωτών, οι οποίοι έχουν και αριθμητικό πλεονέκτημα από το 6ο λεπτό λόγω αποβολής του Μπαριέντος. by Αποστόλης Λιβάνιος

20:39
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Μασούρα, κεφαλιά του Ποντένσε, με τους φιλοξενούμενους να απομακρύνουν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
50' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ροντινέι, σκαστή κεφαλιά του Ποντένσε, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
51' Εκτός περιοχής σουτ του Όρτα, με τον Κόβατς να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
52' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα με αριθμητικό πλεονέκτημα, με τον Ποντένσε να σερβίρει στον Μασούρα, που έφυγε λίγο πλάγια λόγω κακού κοντρόλ και το σουτ που έπιασε, το έδιωξε ο Κόβατς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
54' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Εκτός περιοχής σουτ του Τσικίνιο, έδιωξε ο Κόβατς, με τον Ελ Κααμπί να κάνει κακό κοντρόλ στη συνέχεια, δίνοντας τον χρόνο στην άμυνα του Βόλου να διώξει σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
56' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Μασούρας πρόλαβε την έξοδο του Κόβατς, καθώς έμεινε ζωντανή η μπάλα μετά από κόρνερ του Όρτα και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Δεν υπάρχει γκολ, ακυρώθηκε για φάουλ του Ρέτσου, παραμένει το 2-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
59' Μπερτόλιο αντί Ολιβέρα για τον Βόλο. Αλεξανδρόπουλος, Μπιανκόν και Γιόβετιτς μέσα για τον Ολυμπιακό, έξω Έσε, Ρέτσος και Ροντινέι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
62' Απειλεί ο Γιόβετιτς, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κόβατς, αλλά στη συνέχεια υποδεικνύεται οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
67' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά θέλησε να σιγουρέψει το γκολ και έστρωσε στον Ποντένσε, που μοίρασε στον Τσικίνιο, ο οποίος βρήκε σε ετοιμότητα τον Κόβατς, που έδιωξε στην αριστερή του γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
69' Σουτ του Ποντένσε, έδιωξε ο Κόβατς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
69' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Με ψαλιδάκι του Ποντένσε, έχει τραυματιστεί ο τερματοφύλακας του Βόλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
74' Ελ Αραμπί αντί Ελ Κααμπί για τον Ολυμπιακό και Ναβάρο αντί Τσικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
75' Τάχατος αντί Ασεχνούν για τον Βόλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
77' Κίτρινη στον Γιόβετιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
82' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ελ Αραμπί να μην καταφέρνει να σκοράρει από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
83' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Κόβατς του είπε όχι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
88' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Ελ Αραμπί πρόλαβε τον Κόβατς, έκανε το γύρισμα και ο Γιόβετιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Ο Μαυροβούνιος το αφιέρωσε στον Μαροκινό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21

89' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0!

Ο Ποντένσε εκτελεί από κοντά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Επιβράβευση για τον Πορτογάλο για τη νέα καλή εμφάνισή του. by Αποστόλης Λιβάνιος