Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:12
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Στον πάγκο του ΟΦΗ θα βρίσκονται οι Χριστογεώργος, Λουκάο, Μαρινάκης, Ριέρα, Φελίπε, Μοσκέρα, Θεοδοσουλάκης, Γκλάζερ και Αμπάντα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Ενώ στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Ρούμπεν, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι Κώτσιρας, Τζούριτσιτς και Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει στους τραυματίες Σένκεφελντ, Γεντβάι, Χουάνκαρ και Βέρμπιτς, αλλά και στον τιμωρημένο Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Από την άλλη πλευρά, για τους γηπεδούχους δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Νέιρα, Γκαγιέγος και Τοράλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Χρήστος Βεργέτης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Τάσος Παπαπέτρου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
Οι οπαδοί του ΟΦΗ δεν ξέχασαν την τραγωδία των Τεμπών... Εικόνα live 21979234/85175.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
Ζέκα και Ακαϊντίν προθερμαίνονται λίγο πριν τη σέντρα... Εικόνα live 21979234/102978.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Θυμίζουμε επίσης και το απρόοπτο της τελευταίας στιγμής για τον Παναθηναϊκό με τον Αλεξάντρ Γερεμέγεφ, που ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Το «Γεντί Κουλέ» είναι κατάμεστο και με παλμό! by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
2' Πρώτη φάση στο ματς, με τη σέντρα του Θοράρινσον από αριστερά και το δυνατό σουτ του Λάρσον από θέση μεσα δεξιά, να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
4' Κακή σέντρα του Μλαντένοβιτς, ενώ υπήρχαν προϋποθέσεις, από τα αριστερα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
6' Σουτ του Ισέκα, έξω από την περιοχή, είναι συρτό, πέφτει και μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
7' Κάθετη του Τσέριν για τον Παλάσιος, είναι δυνατή και δεν την προλαβαίνει.. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
11' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Βαγιαννίδη να φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, αλλά τον Μεγιάδο να κόβει την μάλλον παρακινδυνευμένη μεταβίβασή του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
14' Ωραία κάθετη πάσα του Μπερνάρ για τον Βαγιαννίδη, που βγαίνει πλάγια και δεξιά στην περιοχή, γυρίζει την μπάλα αλλά στη συνέχεια βρίσκει άθελά του τον Μπάουμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
15' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη, για το φάουλ και διακοπή στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Συμπλήρωσε κάρτες ο Βαγιαννίδης και θα χάσει το πρώτο ματς των playoffs! by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
21' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με τον Βούρο να πασάρει στον Λάρσον, εκείνον στον Ισέκα που γυρίζει την μπάλα για τον Χιμένεθ, ο οποίος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
24' Φάουλ του Μεγιάδο στον Μπακασέτα, ζητούν κίτρινη κάρτα οι «πράσινοι», δεν την δείχνει ο Βεργέτης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
26' Κίτρινη κάρτα στον Θοράρινσον, για διαμαρτυρία σε ένα φάουλ στην προηγούμενη φάση, αλλά και στον Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
29' Σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, είναι πολύ δυνατή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
35' Γκολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπερνάρ να βγάζει τρομερή κάθετη πάσα για τον Ιωαννίδη, που νικάει τον Μπάουμαν στο τετ α τετ και ισοφαρίζει για τηην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
38' Σπουδαία φάση και χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με το δυνατό σουτ του Μπακασέτα να απομακρύνεται με... κάποιον τρόπο από την εστία του Μπάουμαν σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
39' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, από τον Μπερνάρ, επιθετικό φάουλ του Ούγκο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
42' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
44' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά και τον Μπάουμαν να... απογειώνεται, αποκρούοντας εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Καλύτερος ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίωρο, έχοντας ένα γκόλ και πιο πειστική εικόνα, με πάθος και... πλάνο. Για να έρθει η ισοφάριση του Παναθηναϊκού από την οξυδέρκεια/ποιότητα του Μπερνάρ και μετέπειτα η άνοδός του, έχοντας τουλάχιστον δύο ακόμα ευκαιρίες για να κάνει την ολική επαναφορά και το 1-2! Σίγουρα, χρειάζεται μεγαλύτερη συγκέντρωση και... διάρκεια από μέρους των «πράσινων» στο δεύτερο μέρος, αν θέλουν να φύγουν από την Κρήτη με το «διπλό»... by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
46' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το «τριφύλλι», με τον Ιωαννίδη να γυρίζει παράλληλα την ,μ[πάλα στον Μπακασέτα, οοποίος σουτάρει αμαρκάριστος με το δεξί και στέλνει την μπάλα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
49' Φάουλ σε καλό σημείο και ευκαιρία για γέμισμα του Παναθηναϊκού, ενώ ο Μπάκιτς βλέπει την κίτρινη κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
49' Εκτέλεση του Μπακασέτα από τα δεξιά, κεφαλιά του Τσέριν, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
52' Ωραία κίνηση του Παλάσιος, που μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, σουτάρει στην κλειστή γωνία, αλλά ο Μπάουμαν αποκρούει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
54' Σπουδαία χαμένη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, με τον Μπερνάρ να περνάει μια ακόμα σπουδαία μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, τον διεθνή σέντερ φορ να κάνει το πλασέ από αριστερά και την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι για να περάσει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
59' Έξω οι Αποστολάκης-Χιμένεθ, μέσα Αμπάντα και Ριέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
62' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
62' Μια ακόμα μεγάλη φάση για τους «πράσινους», με το γέμισμα του Μλαντένοβιτς από αριστερά και την κεφαλιά του Ακαϊντίν, την οποία βγάζει με υπερένταση ο Μπάουμαν! by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
64' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, καθώς το δυνατό σουτ του Μπακασέτα κοντράρει στον Θοράρινσον και περνάει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
65' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπακασέτα, κεφαλιά του Ούγκο, λίγο άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
65' Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ στην επανάληψη, με τον Ριέρα να φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, σουτάροντας από πλάγια θέση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
71' Τριπλή αλλαγή των φιλοξενούμενων. Σπόραρ αντί Παλάσιος, Κώτσιρας αντί Βαγιαννίδη και Μαντσίνι στη θέση του Ζέκα, με τον σχηματισμό τους να είναι πλέον το 4-1-3-2. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
74' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Γκλάζερ στη θέση του Μπάκιτς και Φελίπε αντί Μπακού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
75' Διακοπή στο ματς, με τον ΟΦΗ να ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Λάρσον από τον Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Πηγαίνει σε on field review ο Βεργέτης τώρα και δίνει το πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
80' Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
81' Γκολ! 2-1 ο ΟΦΗ, με την εύστοχη εκτέλεση του Ισέκα, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι, παρότι εκείνος πέφτει σωστά και την βρίσκει λίγο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
83' Γκολ! 2-2 ο Παναθηναϊκός, με την σέντρα του Μαντσίνι, από τα δεξιά, και τον Σπόραρ να πλασάρει εύστοχα στην αριστερή γωνία του Μπάουμαν, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
87' Έξω ο Ισέκα, μπαίνει ο Λουκάο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
88' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την πολύ ωραία σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά και την κεφαλιά του Σπόραρ να περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία! by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
90' Επτά λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Λουκάο για φάουλ στον Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
90'+5' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, από την αριστερή πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
90'+6' Ο Παναθηναϊκός ζητάει πέναλτι για χέρι του Λουκάο, δεν καταλογίζεται παράβαση, παρότι η μπάλα φαίνεται να βρίσκει σε αυτόν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
90'+7' Λήξη του αγώνα, με το ματς να τελειώνει ισόπαλο με σκορ 2-2. by Σπύρος Σιαμπλής