Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Basketball Champions League

20:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ Betsson BC και τη Χάποελ Χολόν για την 4η αγωνιστική της φάσης των «16» του BCL. by Λουκάς Χατζής
20:25
Η νίκη απόψε αποτελεί μονόδρομο για την ομάδα του Ηλία Ζούρου, καθώς, τον πρώτο γύρο του ομίλου τον ολοκλήρωσε με ρεκόρ 0-3 και πλέον η πρόκριση δυσκολεύει αρκετά. Κάπως έτσι, το αποψινό ματς έχει πάρει χαρακτήρα τελικού. by Λουκάς Χατζής
20:26
«Έχουμε μπροστά μας μία δύσκολη αναμέτρηση και εξαιτίας της δυναμικής της Χάποελ, αλλά και επειδή δεν θα έχουμε τον κόσμο μας. Προφανώς, η νίκη είναι μονόδρομος, αν θέλουμε να παραμείνουμε σε τροχιά πρόκρισης στην επόμενη φάση του BCL», είπε για το ματς ο Ηλίας Ζούρος. by Λουκάς Χατζής
20:27
Η «Ένωση» απόψε δεν θα έχει στη διάθεσή της τους Φλιώνη και Τίλμαν, ενώ, επιστρέφει μετά από σχεδόν έναν μήνα ο Λάνγκστον Χολ. Οι Ισραηλινοί ταξίδεψαν με δέκα παίκτες στην αποστολή. by Λουκάς Χατζής
20:27
Οι αποστολές των δύο ομάδων: ΑΕΚ: Χολ, Ραντλ, Καράμπελας, Χόλινς, Νετζήπογλου, Αγραβάνης, Χατζηδάκης, Κουζμίνσκας, Νάιτ, Κουζέλογλου, Μόργκαν, ΜακΡέι. Χάποελ Χολόν: Μπερνς, Κοέν, ΜακΚόλ, Βάνι, Αμίρ, Χέρβεϊ, Χανότσι, Κρόφορντ, Αλτσούλερ, Μίσγκαβ. by Λουκάς Χατζής
20:28
Όμιλος L – βαθμολογία: 1. Μούρθια 3-0 2. Προμηθέας Πάτρας 2-1 3. Χάποελ Χολόν 1-2 4. AEK 0-3 by Λουκάς Χατζής
20:29
Στον πρώτο γύρο η «Ένωση» είχε ηττηθεί με σκορ 79-68 από τη Χολόν. by Λουκάς Χατζής
20:31
Να θυμίσουμε πως το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών μετά από σχετική απόφαση της διοργανώτριας αρχής για λόγους ασφαλείας, εξαιτίας του γεγονός πως αντίπαλος είναι Ισραηλινή ομάδα, μετά τα επεισόδια που είχαν σημειωθεί στον τελευταίο αγώνα με ομάδα του Ισραήλ, στα περσινά playoffs της διοργάνωσης κόντρα στην Χάποελ Ιερουσαλήμ. by Λουκάς Χατζής
20:32
Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν το καθιερωμένο τους ζέσταμα, 12 λεπτά πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:35
Εκτός εδώ και καιρό για την Χάποελ Χολόν είναι ο Τζάστιν Σμιθ, για αυτό και αποκτήθηκε τον Φλεβάρη ο Κέβιν Χέρβεϊ. by Λουκάς Χατζής
20:37
Την ίδια ώρα τώρα, Προμηθέας και Μούρθια είναι στο 75-72, δύο λεπτά πριν το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
20:37
Αν νικήσει τους Ισπανούς στην Πάτρα ο Προμηθέας, τότε θα τους πιάσει στην κορυφή του ομίλου με ρεκόρ 3-1. by Λουκάς Χατζής
20:38
Κάτι που σημαίνει για την ΑΕΚ πως ακόμα και το 3/3 να κάνει, θα πρέπει μία εκ των άλλων δύο να μην πάρει άλλη νίκη στις επόμενες δύο αγωνιστικές. by Λουκάς Χατζής
20:38
Τώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
20:41
Ο Αγραβάνης θα αγωνιστεί με κορδέλα στο κεφάλι και στο μέτωπο, μετά το χτύπημα που είχε στο ματς με τον ΠΑΟΚ και τα ράμματα που έκανε. by Λουκάς Χατζής
20:46
0-5 με γκολ-φάουλ που κερδίζει ο ΜακΚολ από το μαρκάρισμα του Μόργκαν. by Λουκάς Χατζής
20:48
Δεύτερη ασίστ Αγραβάνη για το τρίποντο του Ραντλ και το 7-6 της ΑΕΚ! 7-0 το σερί της «Ένωσης». by Λουκάς Χατζής
20:49
10-6 με τρίποντο του Αγραβάνη. by Λουκάς Χατζής
20:52
Καλές άμυνες για την ΑΕΚ, με τον Χολ να παίρνει το δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 12-6. by Λουκάς Χατζής
20:52
Εξαιρετικό το ξεκίνημα της «Ένωσης». Τάιμ άουτ για τους Ισραηλινούς με 5:17'. by Λουκάς Χατζής
20:53
Στο άλλο ματς, ο Προμηθέας επικράτησε με 79-78 της Μούρθια και πλέον οι δύο ομάδες συγκατοικούν στο 3-1. by Λουκάς Χατζής
20:54
Μαγική ασίστ Χολ για το alley oop του ΜακΡέι και το 14-6! by Λουκάς Χατζής
20:55
Λάθος από τον Χέρβεϊ και κατοχή για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:55
Ο Νάιτ στο παρκέ αντί του Χολ. Και ο Κουζμίνσκας αντί του Μόργκαν. by Λουκάς Χατζής
21:00
Ωραίο ντράιβ από τον Μπράντον Νάιτ, κέρδος οι δύο βολές για τον Αμερικανό γκαρντ. by Λουκάς Χατζής
21:00
18-13 από τις βολές. by Λουκάς Χατζής
21:01
18-15 μειώνει με λέι απ ο Αμίρ. by Λουκάς Χατζής
21:01
Στο σίδερο το τρίποντο του Κουζμίνσκας, ο Κουζέλογλου όμως πάλεψε και κέρδισε την κατοχή για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:02
Άστοχο το τρίποντο του ΜακΡέι, ανανεώνει εκ νέου ο Κουζέλογλου! by Λουκάς Χατζής
21:02
6,6'' για το τέλος της πρώτης περιόδου, η Χολόν έχει να δώσει ακόμα ένα φάουλ πριν πάει η ΑΕΚ στο μπόνους των βολών. by Λουκάς Χατζής
21:08
Κλέβει ο Χόλινς, ο οποίος τελειώνει τη φάση στο τρανζίσιον με τρίποντο για το 23-16! by Λουκάς Χατζής
21:09
Δύο επιθετικά ριμπάουντ για την Χολόν στη φάση και φάουλ του Αγραβάνη. by Λουκάς Χατζής
21:09
Και τρίτο επιθετικό ριμπάουντ, με τον Χανότσι να κερδίζει το δικαίωμα για βολές. by Λουκάς Χατζής
21:10
23-17 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:12
23-19 μετά από νέο σετ βολών των Ισραηλινών. by Λουκάς Χατζής
21:12
23-22 «χτυπάει» η Χάποελ Χολόν με τρίποντο του Αμίρ από τη γωνία. by Λουκάς Χατζής
21:12
Τάιμ άουτ από τον Ηλία Ζούρο. by Λουκάς Χατζής
21:13
21:14
25-22 με πολύ ωραίο τελείωμα του Αγραβάνη που φτάνει τους 5 πόντους ενώ έχει και 3 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:14
25-24 με φόλοου του Χέρβεϊ. by Λουκάς Χατζής
21:15
28-24 από το τρίποντο του Νετζήπογλου. by Λουκάς Χατζής
21:16
30-24, ξανά στο +6 η ΑΕΚ με καλάθι του Μιντάουγκας Κουζμίνσκας. by Λουκάς Χατζής
21:16
Τάιμ άουτ τώρα από τη Χολόν, με 5:22' να απομένουν για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:18
30-26 από το τρίποντο του Βάνγουιν. by Λουκάς Χατζής
21:18
Έρμπολ το μακρινό τρίποντο του Καράμπελα που ήταν υπό πίεση χρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:18
Φάουλ του Καράμπελα, με την «Ένωση» να συμπληρώνει τα 5 ομαδικά. by Λουκάς Χατζής
21:19
Στο παρκέ ο ΜακΡέι. by Λουκάς Χατζής
21:19
30-28 με τις βολές του Βάνγουιν που φτάνει τους 8 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:20
Λάθος της ΑΕΚ, αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Βάνγουιν κάνει επιθετικό φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:20
3:50' για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:20
Νέο λάθος της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:21
Ο Χέρβεϊ όμως βρίσκει σίδερο στο τρίποντο που επιχείρησε στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
21:23
Βολές για τον Αμίρ μετά το φάουλ του Χόλινς, το δεύτερό του στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:25
36-32 με φόλοου του Κουζέλογλου έπειτα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:25
Ακόμα ένα επιθετικό ριμπάουντ για τη Χολόν. by Λουκάς Χατζής
21:25
Ακόμα ένα... Απίστευτο και καλάθι από τον Χέρβεϊ για το 36-34. by Λουκάς Χατζής
21:26
Δύο βολές για τον Τζόρνταν ΜακΡέι που εφόρμησε στο αντίπαλο καλάθι. by Λουκάς Χατζής
21:26
26,1'' ακόμα για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:27
Στον πάγκο ο Αγραβάνης για να μπει ο Νετζήπογλου. by Λουκάς Χατζής
21:27
38-34 με τις βολές του ΜακΡέι ο οποίος γίνεται ο πρώτος διψήφιος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:28
Βολές για τον Μπερνς, 3'' πριν το τέλος του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
21:28
38-36. by Λουκάς Χατζής
21:29
Τάιμ άουτ τώρα από τον Ηλία Ζούρα για να οργανώσει ένα play σε αυτά τα 3 δευτερόλεπτα. by Λουκάς Χατζής
21:30
Λάθος στην πάσα του ΜακΡέι και μπρος-πίσω από την ΑΕΚ... Κακή εκτέλεση του σχεδίου από τους παίκτες του Ζούρου. by Λουκάς Χατζής
21:50
38-40 με τη δεύτερη προσπάθεια του Βάνγουιν που φτάνει τους 10 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:52
Τρίποντο του Αμίρ στον αιφνιδιασμό για το 40-46 υπέρ της Χολόν.10-2 το επιμέρους σκορ των Ισραηλινών στα πρώτα τρία λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:52
Καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ ο Ηλίας Ζούρος. by Λουκάς Χατζής
21:54
42-46 με καλάθι του ΜακΡέι. Μόνο αυτός έχει σκοράρει από την ΑΕΚ προς ώρας στην 3η περίοδο. by Λουκάς Χατζής
21:57
51-50 στη... ζώνη του λυκόφωτος ο Ραντλ με το 3ο σερί του τρίποντο! by Λουκάς Χατζής
22:05
Η ΑΕΚ έδωσε το μοναδικό φάουλ που είχε ακόμα να δώσει, μένουν 3,3'' στο ρολόι. by Λουκάς Χατζής
22:16
Αστοχεί ο Κουζμίνσκας, ο Χολ κάνει έξυπνα το φάουλ στον ΜακΚολ για να σταματήσει τον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
22:17
Στο παρκέ ο Καράμπελας για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:18
70-71 ακόμα ένα καλάθι του Κουζμίνσκας που φτάνει τους 17 (9 σε αυτή την περίοδο)! by Λουκάς Χατζής
22:21
Σκοτωμένο τρίποντο του Χόλινς, ο Αγραβάνης όμως κερδίζει το φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
22:22
Νέα 14'' για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:23
74-73 από το τρίποντο του Κουζμίνσκας! 13 πόντους από τους 17 της ΑΕΚ σε αυτή την περίοδο ο τρομερός Λιθουανός που φτάνει συνολικά τους 21 ! by Λουκάς Χατζής
22:26
Ανανεώνει μια σημαντική επίθεση ο Αργαβάνης ένα λεπτό πριν το τέλος! by Λουκάς Χατζής
22:34
Λάθος στην επαναφοράς της τελευταίας επίθεσης για την ΑΕΚ, κλέβει και κερδίζει το φάουλ ο ΜακΚολ και το δικαίωμα για δύο βολές. by Λουκάς Χατζής
22:34
Αστοχεί και στις δύο! με τον Κουζμίνσκας να παίρνει το ριμπάουντ και να τελειώνει το ματς. Πάμε παράταση! by Λουκάς Χατζής
22:36
82-79 με γκολ-φάουλ του ΜακΡέι! Το πήρε προσωπικά ο Αμερικανός!!! by Λουκάς Χατζής
22:39
Χάνει το αμυντικό ο Αγραβάνης, ο ΜακΡέι κανει το φάουλ στον Χανότσι που πάει στις βολές. by Λουκάς Χατζής
22:58
ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΤΟΥ ΚΟΥΖΜΙΝΣΚΑΣ!!! Ο Λιθουανός με 7 πόντους στη 2η παράταση στέλνει την ΑΕΚ στο +7 και το 97-90, 3:11' πριν το φινάλε! by Λουκάς Χατζής
23:13
100-98 μείωσαν μετά από λάθη της ΑΕΚ οι Ισραηλινοί. by Λουκάς Χατζής
23:13
100-100 από τις βολές του Μίσγκαβ. by Λουκάς Χατζής
23:14
3,3'' με την ΑΕΚ να κάνει λάθος στην επαναφορά και τη Χολον να αστοχεί σε λει απ στο φινάλε. by Λουκάς Χατζής
23:16
Αποβάλλεται ο Κρόουφορντ με 5 φάουλ και βολές για τον Κουζμίνσκας. by Λουκάς Χατζής