Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
21:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και τη Λάτσιο για τη φάση των «16» του Champions League. by Χρήστος Λόης
21:47
Μεγάλο παιχνίδι αναμένεται στην Allianz Arena, με τους Ρωμαίους να έχουν το προβάδισμα μετά τη νίκη που πήραν με 1-0 στο Ολίμπικο. by Χρήστος Λόης
21:49
Πάμε στις ενδεκάδες των Τόμας Τούχελ και Μαουρίτσιο Σάρι... by Χρήστος Λόης
21:49
Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ, 4-3-3): Νόιερ - Κίμιχ, Ντάιερ, Ντε Λιχτ, Γκερέρο - Πάβλοβιτς, Γκορέτσκα - Σανέ, Μίλερ, Μουσιάλα - Κέιν. by Χρήστος Λόης
21:50
Λάτσιο (Μαουρίτσιο Σάρι, 4-3-3): Προβέντελ - Μάρουσιτς, Χίλα, Ρομανιόλι, Πελεγκρίνι - Γκεντουζί, Βεσίνο, Αλμπέρτο - Άντερσον, Ιμόμπιλε, Τζακάνι. by Χρήστος Λόης
21:50
Σέντρα στις 22:00. by Χρήστος Λόης
21:52
Κατάμεστη η Allianz Arena, με τους οπαδούς της Μπάγερν να θέλουν να δουν την ομάδα τους να κάνει καλή εμφάνιση που θα συνοδευτεί με πρόκριση, ενώ από την άλλη οι Ρωμαίοι γέμισαν με αισιοδοξία για κάτι μεγάλο μετά την εικόνα και το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα. by Χρήστος Λόης
21:53
Οι καλύτερες στιγμές του πρώτου ματς:
by Χρήστος Λόης
21:55
Θυμίζουμε πως ρεπορτάζ από τη Γερμανία έκαναν λόγο τις προηγούμενες ημέρες πως αν η Μπάγερν αποκλειστεί σήμερα, ο Τούχελ θα απολυθεί! by Χρήστος Λόης
21:55
Ερωτηθείς για το σενάριο αυτό, ο ίδιος ο Γερμανός τεχνικός απέφυγε να δώσει κάποια ξεκάθαρη απάντηση, τονίζοντας πάντως πως ο ίδιος δεν σκοπεύει να φύγει, εκτός αν παρθεί σχετική απόφαση από την ομάδα. «Όχι από μένα. Δεν μπορώ να μιλήσω για άλλους μέσα στο κλαμπ. Μπορώ να πω ότι κανένας δεν έχει μεγαλύτερη φιλοδοξία για τη νίκη από μένα», ανέφερε συγκεκριμένα ο Γερμανός τεχνικός, χωρίς να δώσει ξεκάθαρες απαντήσεις, πέρα από το γεγονός πως δεν έχει σκοπό να παραιτηθεί. by Χρήστος Λόης
21:57
Οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
21:57
Υπέροχη ατμόσφαιρα, με τον ύμνο της διοργάνωσης να ακολουθεί! by Χρήστος Λόης
22:01
Θυμίζουμε, ξανά, τις ενδεκάδες: Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ, 4-3-3): Νόιερ - Κίμιχ, Ντάιερ, Ντε Λιχτ, Γκερέρο - Πάβλοβιτς, Γκορέτσκα - Σανέ, Μίλερ, Μουσιάλα - Κέιν. Λάτσιο (Μαουρίτσιο Σάρι, 4-3-3): Προβέντελ - Μάρουσιτς, Χίλα, Ρομανιόλι, Πελεγκρίνι - Γκεντουζί, Βεσίνο, Αλμπέρτο - Άντερσον, Ιμόμπιλε, Τζακάνι. by Χρήστος Λόης
22:01
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Χρήστος Λόης
22:01
Πάμε! by Χρήστος Λόης
22:04
4' Έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα η Μπάγερν. by Χρήστος Λόης
22:05
«Στο όνομα της πόλης»: Το επιβλητικό κορεό που δημιούργησαν οι φίλοι της Μπάγερν Μονάχου. Εικόνα live 21979311/106131.png by Χρήστος Λόης
22:06
5' Πρώτο σουτ στο ματς με τον Γκεντουζί εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της Μπάγερν και δεν απείλησε τον Νόιερ. by Χρήστος Λόης
22:08
6' Καλή στιγμή για την Μπάγερν! Ωραία ανάπτυξη επίθεσης, ο Μίλερ είδε στα δεξιά τον Σανέ, ο οποίος πλάσαρε, αλλά ο Προβεντέλ μπλόκαρε σταθερά. by Χρήστος Λόης
22:09
8' Ωραία ενέργεια του Σανέ, μπλόκαρε το σουτ του Μουσιάλα ο Ρομανιόλι και η μπάλα έφυγε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
22:09
Ανεκμετάλλευτο για τους Βαυαρούς. by Χρήστος Λόης
22:11
11' Κερδίζει φάουλ ο Γκεντουζί στα δεξιά, έδιωξε με το κεφάλι ο Μίλερ. by Χρήστος Λόης
22:11
11' Κόρνερ για τη Λάτσιο από τα αριστερά, πάλι ο Μίλερ απομακρύνει. by Χρήστος Λόης
22:13
13' Κερδίζει κόρνερ από σπόντα ο Κέιν από τα αριστερά. by Χρήστος Λόης
22:15
14' Με πάσα έπαιξε ο Κίμιχ, ο Μουσιάλα σούταρε με τον Προβεντέλ να απομακρύνει και στη συνέχεια της φάσης η προσπάθεια του Σανέ ήταν κακή και πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
22:17
17' Πλασέ του Κέιν, κόντραρε στον Χίλα και έφυγε κόρνερ η μπάλα! by Χρήστος Λόης
22:24
22' Η πρώτη εικόνα που δημιουργείται μετά την ολοκλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου είναι η Μπάγερν να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να βρει τον τρόπο να διασπάσει με υπομονή την άμυνα της Λάτσιο, η οποία είναι κλεισμένη και θέλει να γίνει απειλητική μέσω αντεπιθέσεων, χωρίς ωστόσο να το έχει καταφέρει έως τώρα. by Χρήστος Λόης
22:25
24' Κόντραραν τα σουτ των Μουσιάλα και Γκερέρο. by Χρήστος Λόης
22:25
25' Σέντρα του Κίμιχ, καθάρισε ο Προβεντέλ προ του Κέιν. by Χρήστος Λόης
22:26
22:31
31' Φάουλ του Άντερσον στον Μίλερ, καλή η θέση για γέμισμα στην περιοχή από τον Κίμιχ. by Χρήστος Λόης
22:32
32' Φάουλ υπέρ της Λάτσιο, ανεκμετάλλευτη από τους Βαυαρούς μία ακόμη στατική φάση. by Χρήστος Λόης
22:34
33' Ωραία στιγμή, με τον διαιτητή, Βίντσιτς, να γλιστρά και να βρίσκει την μπάλα, η οποία οδηγούταν στον Πάβλοβιτς που είχε οπλίσει για σουτ. by Χρήστος Λόης
22:35
35' Σέντρα του Κίμιχ, ο Ντάιερ που είχε προωθηθεί πήρε την κεφαλιά, αλλά πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
22:37
36' Βελτιωμένη η εικόνα της Λάτσιο μετά το 20λέπτο, δεν άφησε την Μπάγερν να απειλεί με τη συχνότητα που το έκανε στο ξεκίνημα, ενώ κλέβει μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμή, με κορυφαίο τον Γκεντουζί. by Χρήστος Λόης
22:38
37' Πρώτη μεγάλη στιγμή για τη Λάτσιο! Λάθος απομάκρυνση του Ντε Λιχτ από σέντρα του Ζακάνι, ο Ιμόμπιλε πήρε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Χρήστος Λόης
22:38
39' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν! Ωραία επιθετική ανάπτυξη, ο Μίλερ έσπασε στον Γκερέρο, που δεν βρήκε καλά την μπάλα και ο Κέιν που μπήκε στη φάση με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. by Χρήστος Λόης
22:42
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Έσπασε την μπάλα στην περιοχή ο Σανέ, αστόχησε από κοντά ο Μουσιάλα. by Χρήστος Λόης
22:44
44' Έδωσε άλλο αέρα στην Μπάγερν το γκολ του Κέιν, με το οποίο ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς. by Χρήστος Λόης
22:45
22:46
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου. by Χρήστος Λόης
22:47
45+1' Κόρνερ της Μπάγερν από τα αριστερά, πάνω από την μπάλα Γκερέρο και Κίμιχ. by Χρήστος Λόης
22:47
45+2' ΓΚΟΛ η Μπάγερν! Απομάκρυνε με το κεφάλι ο Ιμόμπιλε, ο Ντε Λιχτ έκανε το βολέ και ο Μίλερ, που μπήκε στη φάση, με κεφαλιά σκόραρε το 2-0. by Χρήστος Λόης
22:49
Σκορ πρόκρισης για τους Βαυαρούς! by Χρήστος Λόης
22:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο 2-0 by Χρήστος Λόης
22:51
Κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ του πρώτου ματς οι Βαυαροί από το πρώτο, κιόλας, ημίχρονο με τα γκολ των Κέιν (39') και Μίλερ (45+2'). by Χρήστος Λόης
22:52
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
23:03
23:03
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
23:03
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
23:04
Χωρίς κάποια αλλαγή από τους Τούχελ και Σάρι. by Χρήστος Λόης
23:07
49' Απομάκρυνε ο Γκορέτζκα με κεφαλιά την εκτέλεση φάουλ του Λουίς Αλμπέρτο. by Χρήστος Λόης
23:08
50' Με μεγαλύτερη ηρεμία η Μπάγερν στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, έχοντας και το σκορ πρόκρισης που της δίνει αυτό το δικαίωμα. by Χρήστος Λόης
23:12
54' Στο έδαφος ο Ιμόμπιλε, δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες, έπειτα από μαρκάρισμα του Ντε Λιχτ στην περιοχή. by Χρήστος Λόης
23:12
Σηκώθηκε και συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Λόης
23:12
23:13
55' Ωραία κίνηση του Μουσιάλα, σούταρε, αλλά η μπάλα βρήκε στον Γκεντουζί και έφυγε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
23:17
59' Είδε την κίνηση του Γκερέιρο ο Κέιν, το σουτ του Πορτογάλου έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
23:20
61' Τρεις αλλαγές για τη Λάτσιο: Εκτός οι Ιμόμπιλε, Ζακάνι και Βεσίνο, εντός οι Καστεγιάνος, Ίσακσεν και Κατάλντι. by Χρήστος Λόης
23:24
66' ΓΚΟΛ η Μπάγερν, καθαρίζει την πρόκριση! Βρήκε χώρο και έκανε το σουτ ο Σανέ, ο Προβεντέλ έδιωξε και ο Κέιν από κοντά πήρε το ριμπάουντ για το 3-0. by Χρήστος Λόης
23:26
«Μιλάει» στα δύσκολα ο Κέιν και βάζει πλώρη για τους «8» η Μπάγερν! by Χρήστος Λόης
23:29
71' Δοκάρι για την Μπάγερν! Έφυγε σε τετ α τετ ο Μίλερ, αλλά το σουτ του χτύπησε στο δοκάρι. by Χρήστος Λόης
23:31
72' Δυνατό σουτ του Σανέ, πέρασε λίγο άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
23:32
72' Δεν έδιωξε καλά η άμυνα της Μπάγερν, ο Λουίς Αλμπέρτο έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
23:34
76' Στατική φάση από τα δεξιά για τη Λάτσιο. by Χρήστος Λόης
23:34
23:35
77' Επιθετικό φάουλ του Χίνα στον Κέιν. by Χρήστος Λόης
23:38
78' Δύο αλλαγές για την Μπάγερν: Εκτός οι Γκορέτσκα και Γκερέιρο, εντός οι Τελ και Ντέιβις. by Χρήστος Λόης
23:38
80' Αλλαγή και για τη Λάτσιο, με τον Καμάντα να παίρνει τη θέση του Λουίς Αλμπέρτο. by Χρήστος Λόης
23:39
81' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Ρομανιόλι για σφαλιάρα στον Κέιν στη διεκδίκηση της μπάλας. by Χρήστος Λόης
23:45
88' Δύο λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 90'. by Χρήστος Λόης
23:46
89' Κίτρινη στον Κατάλντι για δυνατό μαρκάρισμα στον Κέιν. by Χρήστος Λόης
23:47
89' Εκτός ο Σανέ, παίρνει τη θέση του ο Λάιμερ. by Χρήστος Λόης
23:48
90' Μία ακόμη αλλαγή για τους Βαυαρούς, με τον Γκνάμπρι να παίρνει τη θέση του Μουσιάλα. by Χρήστος Λόης
23:50
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
23:52
90+4' Διαδικαστικά τα τελευταία δευτερόλεπτα του ματς. by Χρήστος Λόης
23:52
Η Μπάγερν θα είναι στα προημιτελικά. by Χρήστος Λόης
23:53
Τέλος στο παιχνίδι: Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο 3-0 by Χρήστος Λόης
23:53
Με κυρίαρχη εμφάνιση από την αρχή έως το τέλος από την αρχή έως το τέλος, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 3-0 της Λάτσιο και πέρασε στους «8» του Champions League. Δύο γκολ ο φοβερός Κέιν και ένα ο Μίλερ. by Χρήστος Λόης