Μπάγερν Μονάχου U19-Ολυμπιακός U19

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση της U19 του Ολυμπιακού για τους «8» του Youth League.

16:34
Καλησπέρα σας! Η U19 του Ολυμπιακού φιλοξενείται στις 17:00 από την αντίστοιχη της Μπάγερν Μονάχου, για τα προημιτελικά του Youth League! by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Έχουν προηγηθεί οι σπουδαίες προκρίσεις επί των Ίντερ και Λανς στα πέναλτι στο «Γ. Καραϊσκάκης», ενώ αυτήν τη φορά οι «ερυθρόλευκοι» καλούνται να τα καταφέρουν εκτός των συνόρων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Σε περίπτωση ισοπαλίας θα πάμε στη διαδικασία των πέναλτι απευθείας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Εδώ υπάρχει η αναμέτρηση σε live streaming: by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
Ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος ανέφερε ενόψει του ματς: «Έχουμε μπροστά μας μια πολύ δύσκολη αναμέτρηση, αλλά και μια τεράστια πρόκληση. Δεν θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά, από τη στιγμή που διεκδικούμε την είσοδο μας στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. Η Μπάγερν είναι ένας σύλλογος και μια Ακαδημία από την elite του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου και όχι μόνο. Η συγκεκριμένη ομάδα που θα αντιμετωπίσουμε διαθέτει αρκετούς παγκόσμιους πρωταθλητές από την Κ17 της Εθνικής Γερμανίας και γενικότερα, είναι από τα φαβορί της διοργάνωσης. Από τη δική μας πλευρά, έχουμε αποδείξει με τις εμφανίσεις μας και με τον τρόπο που αγωνιζόμαστε, ότι είμαστε μια ομάδα που μας επιτρέπει να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε, αρκεί να είμαστε το ίδιο αποφασιστικοί και συγκεντρωμένοι όπως σε όλες τις αναμετρήσεις μέχρι τώρα». by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Ολυμπιακός (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Σίνα - Κ. Κωστούλας, Τανούλης, Πρεκατές - Κουτσογούλας, Μουζακίτης, Μπάκουλας, Αλαφάκης - Πνευμονίδης, Παπακανέλλος - Χ. Κωστούλας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Στον πάγκο των «ερυθρόλευκων» οι Έξαρχος, Χρίστου, Λιατσικούρας, Δαρβίρας, Λόλης, Ντάμα, Γατόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Η ενδεκάδα της Μπάγερν Μονάχου (Ρενέ Μάριτς): Σμιτ - Σόλτσε, Μανουμπά, Σολ, Χένιγκ - Φερνάντες, Ζβόναρεκ, Γιένσεν - Αζνού, Ραμσάκ, Κούσι-Ασαρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Στον πάγκο των Βαυαρών οι Κλάνατς, Βίμερ, Ασέκο Νκιλί, Ρίγκερ, Ρίχτερ, Σαντάτ, Λίτσινα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Διαιτητής: Γίγκαλ Φριντ (Ισραήλ) Βοηθοί: Ντάνιελ Μπεν-Χουρ (Ισραήλ), Σνιρ Αριέ Βέιντραουμπ (Ισραήλ) Τέταρτος: Μίχαελ Μπάχερ (Γερμανία) by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Να θυμίσουμε ότι μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση και από το live streaming, εκτός από το Cosmote Sport 3. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
1' Σέντρα στην σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
250-300 φίλοι του Ολυμπιακού βρίσκονται στις κερκίδες... by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πολύ ωραία μπαλιά του Κωστούλα, ο Πνευμονίδης βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ έτοιμος να σκοράρει, αλλά ο Σμιτ έδιωξε τελευταία στιγμή! by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
6' Σέντρα σουτ του Φερνάντες, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Σίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
9' Αρκετά ισορροπημένο είναι το ματς, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω... by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
14' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Κούσι-Ασαρέ κάνει το πλασέ από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Σίνα του είπε όχι και κράτησε καθαρή την εστία του! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
16' Σουτ μέσα από την περιοχή ο Ζβόναρεκ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Η Μπάγερν Μονάχου το τελευταίο πεντάλεπτο έχει ανεβάσει την ταχύτητά της και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
17:26
24' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
28' Πολύ δυνατό σουτ του Φερνάντες, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από την εστία του Σίνα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
17:33
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Διαγώνιο σουτ του Κωστούλα, η μπάλα κόντραρε, πέρασε από όλους και τελικά βγήκε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
32' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν ψηλά με αποτέλεσμα να υποχρεώσουν τον Σμιτ σε τραγικό λάθος, με τον Μουζακίτη να πλασάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι για να ανοίξουν το σκορ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
34' Κίτρινη ο Φερνάντες για σκληρό μαρκάρισμα στον Κουτσογούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
17:39
37' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Τι γκολάρα έβαλε ο Παπακανέλλος! Εκπληκτικό σόλο του Έλληνα μεσοεπιθετικού που αδειάζει δύο αντιπάλους του με τρομερές ντρίμπλες και εκτελεί σχεδόν από τη γραμμή του άουτ τον Σμιτ για το 2-0. Τι γκολάρα έβαλε ο παικταράς… by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
39' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
40' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Φοβερό σουτ του Χ. Κωστούλα, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Τι ομαδάρα είναι αυτή! Τα παιδιά του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου καθαρίζουν το ματς από το ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
43' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Πήρε την κεφαλιά ο Σολ, μπλόκαρε ο Σίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Ένταση στους πάγκους, με έναν παίκτη της Μπάγερν να σπρώχνει τον Συλαϊδόπουλο για να του πάρει την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
45' Κόκκινη στον Σωτήρη Συλαϊδόπουλο. Χωρίς λόγο εντωμεταξύ, καθώς δεν φάνηκε να κάνει κάτι στον Σόλτσε, ο οποίος του τσαμπουκαλεύτηκε... by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Ημίχρονο! Ο φανταστικός Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου (0-3) χάρη στους Μουζακίτη, Παπακανέλλο, Χ. Κωστούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
17:55
18:05
46' Ασέκο Ενκιλί και Λίσινα μέσα, έξω οι Αζνού και Γιένσεν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
18:08
48' Σουτ του Φερνάντες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
49' Σέντρα του Κωστούλα, αρκετά δυνατή, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
18:12
52' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση... by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
54' Κόρνερ ξανά για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
56' Κόρνερ για την Μπάγερν Μονάχου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Ανεκμετάλλευτο, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Η Μπάγερν πιέζει στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να βρει κάποιο γκολ, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να φανεί απειλητική. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
60' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Μουζακίτης, αλλά ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι στη συνέχεια γιατί ο Ραμσάκ χτύπησε με συμπαίκτη του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Όλα καλά με τον παίκτη της Μπάγερν, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
63' ΓΚΟΛ η Μπάγερν. Ο Ζβόναρεκ βρήκε τον χώρο και σούταρε, ο Σίνα δεν κατάφερε να μπλοκάρει και ο Ραμσάκ πήρε το ριμπάουντ για να μειώσει για τους Βαυαρούς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
64' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Μετά από εκτέλεση του κόρνερ, ο Ζβόναρεκ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
66' Δυνατό σουτ του Ζβόναρεκ, μπλόκαρε ο Σίνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
67' Λιατσικούρας μέσα για τον Ολυμπιακό, βγαίνει ο Πνευμονίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
Έσκασε η μπάλα, γίνεται άμεσα αλλαγή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
72' Πιέζει πολύ η Μπάγερν Μονάχου στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
73' Σουτ ο Λίσινα, βγάζει σε κόρνερ ο Σίνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Πήρε την κεφαλιά ο Φερνάντες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Ο Σίνα βρίσκεται στο έδαφος νιώθει μια ενόχληση, έχει πάει το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Όλα καλά με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
18:38
78' Ο Παπακανέλλος βγαίνει από το ματς, ο Ντάμα μπήκε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
81' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Κίτρινη ο Αλαφάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Εκτελέστηκε το φάουλ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
86' Έκοψε σωτήρια ο Τανούλης, πριν εκτελέσει ο Ζβόναρεκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
18:46
86' Κίτρινη ο Κωστούλας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
87' Φάουλ για την Μπάγερν σε εξαιρετικό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Εκτέλεσε ο Ζβόναρεκ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
87' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική αντεπίθεση με Κωστούλα και Κουτσογούλα να συνεργάζονται, ο δεύτερος σπάει στον πρώτο αλλά το τελείωμά του από πλεονεκτική θέση είναι κακό και περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
89' Ωραία ατομική ενέργεια του Λίσινα, έκανε το σουτ, αλλά έδιωξε ο Σίνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
90' Γατόπουλος, Χρήστου μέσα, Χ. Κωστούλας, Αλαφάκης έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
90+2' Φάουλ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Πήρε την κεφαλιά ο Λίσινα, μπλόκαρε εύκολα ο Σίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
90+3' Κίτρινη ο Σολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
90+5' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη