Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Champions League.

21:47
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση για τη φάση των «16» του UEFA Champions League, ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Νάπολι από το «Μονζουϊκ». by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
H σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 22:00, ενώ θα υπάρξει η τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 2. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
Oι δυο ομάδες κάνουν αυτή την στιγμή την προθέρμανση τους στον αγωνιστικό χώρο του «Μονζουίκ». by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Ακούστηκε ο ύμνος του Champions League. Θυμίζουμε 1-1 το ματς στην Ιταλία, ανοικτά όλα για την πρόκριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Μπαρτσελόνα (Tσάβι 4-3-3): Τερ Στέγκεν-Κουντέ, Αραούχο, Κουμπαρσί, Κανσέλο - Κρίστενσεν,Φερμίν, Γκιντογκάν - Γιαμάλ, Ραφίνια, Λεβαντόφσκι by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Στον πάγκο: Πένια, Αστραλάγα, Μαρτίνεθ, Φέλιξ, Ρομέου, Ρόκε, Ρομπέρτο, Κασάδο, Χερνάντες, Γκουϊού, Φορτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Πάμε και στην ενδεκάδα των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Νάπολι (Φραντσέσκο Καλτσόνα 4-3-3): Μέρετ-Ντι Λορέντσο, Ραχμάνι, Ζέσους, Ρούι-Λομπότκα, Ανγκισά, Τραορέ-Πολιτάνο, Κβαρατσχέλια, Οσιμέν by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
Στον πάγκο: Κοντίνι, Γκολίνι, Νάταν, Ολιβέρα, Σιμεόνε, Καγιούστε, Ενγκόνκε, Λίνστρεμ, Ματσόκι, Όστιγκαρντ, Ρασπαντόρι by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
1' Πρώτο σουτ στο ματς, με τον Γιαμάλ να προσπαθεί να απειλήσει τον Μέρετ, αλλά να αστοχεί, από το ημικύκλιο της περιοχής. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:03
Οι «μπλαουγκράνα» στο προσκήνιο προσπαθούν να βρουν ένα γρήγορο γκολ προκειμένου να «λυθούν»! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
4' Καλή στιγμή για τη Νάπολι με τον Οσιμέν να βγαίνει στο τετ-α-τετ με τον Τερ Στέγκεν, αλλά η σημαία είναι υψωμένη. Ο Γερμανός πορτιέρε απέκρουσε πάντως. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Προσπαθεί η Νάπολι να απεμπλακεί από την πίεση της Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
9' Απειλεί με σουτ του Φερμίν Λόπεθ η Μπαρτσελόνα. Άουτ κατευθείαν η προσπάθεια του νεαρού. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Κουμπαρσί έκανε τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Νάπολι, ο Φερμίν κοντρόλαρε και πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
14' ΓΚΟΟΟΛ η Μπαρτσελόνα! 1-0 με τον Φερμίν Λόπεθ! Να πλασάρει ιδανικά μετά από εξαιρετικό γύρισμα του Ραφίνια! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
Ιδανική εκκίνηση για τους «μπλαουγκράνα» και τρομερή κίνηση του Λεβαντόφσκι να αφήσει την μπάλα για τον νεαρό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
17' ΓΚΟΟΟΛ η Μπαρτσελόνα! 2-0 με τον Κανσέλο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Γιαμάλ να βγάζει απέναντι στον Ραφίνια, αυτός απέφυγε τον Ντι Λορέντσο, πλάσαρε στο δοκάρι, όμως στην επαναφορά ο Κανσέλο την έστειλε στα δίχτυα! Ηχηρό προβάδισμα πρόκρισης για την ομάδα του Τσάβι! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
18' Απειλεί η Νάπολι με τον Οσιμέν να σουτάρει και τον Τερ-Στέγκεν να αποκρούει. Υψωμένη η σημαία του βοηθού, ως μη γενόμενη η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:19
Στο έδαφος τώρα ο Λομπότκα μετά από μαρκάρισμα του Κρίστενσεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:22
Η Νάπολι πέραν των δυο γκολ που έχει δεχθεί, δείχνει ανήμπορη να φτάσει με ευκολία στην περιοχή της Μπαρτσελόνα. Μόνο με... θαύμα μπορεί να πάρει την πρόκριση και ας είμαστε μόλις στα πρώτα 22 λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
24' Προσπάθησαν τώρα οι «παρτενοπέι» να φτάσουν κοντά στην εστία του Τερ-Στέγκεν, όμως η σέντρα του Πολιτάνο παρότι πήρε περίεργη τροχιά κατέληξε στην αγκαλιά του Γερμανού. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:25
25' Σουτ του Κανσέλο από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:30
30' ΓΚΟΟΟΛ για τη Νάπολι! Οι «παρτενοπέι» με πολύ όμορφο συνδυασμό και εξαιρετικό πλασέ του Ραχμάνι μειώνουν σε 2-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
Πολύ όμορφο και αυτό το γκολ με τον Πολιτάνο να κάνει τη μισή δουλειά, βρίσκοντας με εξαιρετικό γύρισμα τον Κοσοβάρο στόπερ που πήρε μέτρα και δημιούργησε υπεραριθμία στην άμυνα της Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
Δαιμονιώδης ο ρυθμός στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:35
34' Τεράστια επεμβαση του Τερ Στέγκεν σε πολύ δύσκολη κεφαλιά του Ντι Λορέντσο. Κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:35
35' Σουτ του Κβαρατσχέλια, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:38
Να που η Νάπολι βγάζει αντίδραση πριν το ημίχρονο και παραμένει γερά στο κόλπο της πρόκρισης λοιπόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
Tα δυο γκολ της Μπαρτσελόνα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
40' Απειλεί ο Λεβαντόφσκι έπειτα από ασφυκτική πίεση στην άμυνα της Νάπολι και ασίστ του Γιαμάλ. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
42' Πολύ καλή στιγμή για τη Νάπολι με τον Αγκινσά να μοιράζει αριστερά στον Ρουί, αυτός έκανε το γύρισμα. αλλά ο Πολιτάνο δεν κατάφερε να πλασάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Γιαμάλ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρούι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
45'+1' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:47
45'+2' Κίτρινη στον Ζεσούς που «γκρέμισε» τον Γκιντογκάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
45'+3' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:49
Διαδοχικές καραμπόλες στην άμυνα της Νάπολι με τους αμυνόμενους να διώχνουν ηρωικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:08
47' Απειλεί η Νάπολι! Ο Κβαραχτσέλια βρήκε χώρο έξω από την περιοχή της Μπαρτσελόνα, εξαπέλυσε το φαλτσαριστό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
Πιέζει η Νάπολι για την ισοφάριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:10
50' Βρίσκεται στο έδαφος και εντός περιοχής ο Οσιμέν. Ζητούν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι by Γιώργος Ζαχαρίου
23:10
Ο Μάκελι δεν το συζητά! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
Κόρνερ για τη Νάπολι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:14
54' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νάπολι δεν ανησυχεί ο Τερ Στέγκεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:16
55' Καλή στιγμή για την Μπαρτσελόνα! Ο Κανσέλο έκανε ΑΠΙΘΑΝΗ ενέργεια πάτησε στην περιοχή, γύρισε στον Ραφίνια που έκανε το πλασέ, αλλά ο Μέρετ απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:19
59' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:21
60' Αλλαγές για την Μπαρτσελόνα. Σέρζι Ρομπέρτο αντί Φερμίν και Ρομέου αντί Κρίστενσεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
Το σουτ του Κβαρατσχέλια νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
63' Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι! Ο Κβαρατσχέλια ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, έκανε τη σέντρα, ο Κουμπαρσί με τον Τερ Στέγκεν μπερδεύτηκαν αλλά ο Οσιμέν δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:25
64' Δυο αλλαγές για τη Νάπολι. Πολιτάνο και Ρούι δίνουν τις θέσεις τους σε Λίνστρεμ και Ολιβέρα αντίστοιχα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:27
67' Κίτρινη στον Ολιβέρα by Γιώργος Ζαχαρίου
23:27
Φάουλ σε καλό σημειο για την Μπαρτσελόνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
Έξυπνη εκτέλεση του Ραφίνια, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Μέρετ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
68' ΓΚΟΛ ο Γιαμάλ για την Μπαρτσελόνα, αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ, γιατί ο Γιαμάλ είναι οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:31
71' Φάουλ για την Μπαρτσελόνα σε θέση, έξω-αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:32
Ο Ραφίνια εκτέλεσε και ο Μέρετ μπλόκαρε άνετα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
73' Σπουδαία επέμβαση του Μέρετ σε σουτ του Γκιντογάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:37
77' Νέα τελική για την Μπαρτσελόνα με τον Μέρετ να μπλοκάρει σε δυο χρόνους το σουτ του Ραφίνια. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:38
78' Σπουδαία στιγμή, για την Μπάρτσα! Όμορφη κυκλοφορία με τον Γκιντογκάν να βρίσκεται σε καλό σημείο και να μοιράζει στον Γιαμάλ, όμως ο νεαρός αστόχησε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:39
79' Ο Ρασπαντόρι αντί του Τραορέ για τη Νάπολι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:41
80' Αδιανόητη χαμένη ευκαιρία για τη Νάπολι! Σέντρα του Κβαρατσχέλια, από τα αριστερά, αμαρκάριστος φάτσα με τον Τερ Στέγκεν ο Λίνστρεμ, στέλνει άουτ την μπάλα με κεφαλιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:42
81' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Ραφίνια δίνει τη θέση του στον Φέλιξ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:43
83' ΓΚΟΟΟΛ η Μπαρτσελόνα, ΜΑΓΙΚΟ! Ο Λεβαντόφσκι το 3-1 by Γιώργος Ζαχαρίου
23:45
Απίθανη κάθετη του Γκιντογκάν στον Σέρζι Ρομπέρτο, ο Ισπανός κατευθείαν στον Πολωνό που πέτυχε με πλασέ ένα από τα ευκολότερα γκολ της καριέρας του. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:45
85' Φάουλ για την Μπαρτσελόνα στα δεξιά by Γιώργος Ζαχαρίου
23:49
89' Δοκάρι για τη Νάπολι με τον Κβαρατσχέλια! Τεράστια ευκαιρία by Γιώργος Ζαχαρίου
23:53
90'+2' Μεγάλη ευκαιρία ξανά για τη Νάπολι με τον Κβαρατσχέλια να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:54
90'+3' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα με τον Γιαμάλ ξανά να πλασάρει και τον Μέρετ να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:54
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:55
Τέλος στο ματς! Η Μπαρτσελόνα επικρατεί 3-1 της Νάπολι και περνά στα προημιτελικά του Champions League. by Γιώργος Ζαχαρίου