Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.

16:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Βόλο, για την 1η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League, στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
Στον πάγκο των Αρκάδων θα καθίσουν οι Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Γκρόζντανιτς, Άλβαρες, Γκαρσία, Ζουγλής, Μιριτέλο, Σίτο και Μάντζης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
Από την άλλη πλευρά, στον πάγκο της ομάδας της Μαγνησίας θα βρίσκονται οι Κόβατς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Άλχο, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Μπερτόγλιο, Κόμπα και Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, ο Αστέρας δεν υπολογίζει για διαφορετικούς λόγους στους Παπαδόπουλο, Μουνάφο, Καλτσά, Γιαμπλόνσκι, Καρμόνα, Τζουκάνοβιτς και Γκος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Στον αντίποδα, από τον Βόλο θα λείψουν μόνο οι τιμωρημένοι Μπαριέντος και Ασεχνούν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Θανάσης Τζήλος από τον Σύνδεσμο Λάρισας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γιάννης Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
Θυμίζουμε επίσης ότι το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών καθώς διαπιστώθηκε, σύμφωνα με ανακοίνωση της ΔΕΑΒ, ότι δεν είναι ακόμα έτοιμο το σύστημα με τις κάμερες ασφαλείας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Οι γηπεδούχοι έχουν να πάρουν νίκη εδώ και ενάμιση μήνα, από τα τέλη Γενάρη όταν κέρδισεαν με 3-1 τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:54
Από την άλλη, η μοναδική φετινή εκτός έδρας νίκη της φιλοξενούμενης ομάδας, ήρθε στη Λαμία, όπου επικράτησε με 2-1 σε έναν αγώνα που διεξήχθη στις 17 Δεκεμβρίου! by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
1' Επίθεση του Αστέρα, ο Κωστέας «σπάει» δεξιά την μπάλα για τον Κρέσπι, το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή κοντράρει. by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
2' Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Κρέσπι μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Βόλο, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
4' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Γκλάβτσιτς, απομακρύνει την μπάλα ο Αλάγκμπε. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
5' Δεύτερο σερί κερδισμένο κόρνερ από τον Μύγα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
6' Περνάει ανεκμετάλλευτο κι αυτό για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
10' Δυνατό σουτ του Χουχούμη στην κίνηση, η μπάλα περνάει πάνω από το τέρμα του Κόβατς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
15' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, με το σουτ του Παλάσιος από θέση έξω αριστερά να περνάει λίγο δίπλα από το δεξίδ οκάρι του Κόβατς, που ήλεγχε την φάση πάντως... by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
18' Κόρνερ που κερδίζει ο Μπαρτόλο, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
19' Νέο κόρνερ, από την απέναντι πλευρά τώρα, για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
20' Φάση για τους γηπεδούχους από την εκτέλεση του κόρνερ από τον Κρέσπι και την κεφαλιά του Πίτσου, αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κόβατς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου μέρους, με τον Βόλο να έχει την ανούσια κατοχή της μπάλας και τον Αστέρα να κάνει κάποια σουτ που ωστόσο δεν απείλησαν, πρακτικά, τον Κόβατς. Φτωχό το θέαμα, χαμηλός ο ρυθμός. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
27' Φάουλ του Σουρλή στον Γκαρσία, φωνές και για κάρτα που δεν δίνεται από τον Τζήλο... by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
29' Πρώτη χαμένη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Λούνα να μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, να πασάρει στον επερχόμενο Γκλάβτσιτς, το σουτ του οποίου σταματάει πάνω στον Καστάνιο, που πέφτει στο έδαφος τραυματίας... by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
30' Διακοπή στο ματς, για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Καστάνιο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
31' Ξαναρχίζει το παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
31' Γύρισμα του Κόμπα και κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
33' Σέντρα του Μπερτόγλιο από αριστερά, κεφαλιά του Σιέλη από καλή θέση, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
38' Κεφαλιά του Καλογερόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ, υπόδειξη για οφσάιντ όμως άρα ως μη γενόμενη η φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
39' Σέντρα του Γκλάβτσιτς, από τα αριστερά, ο Πίτσου διώχνει έγκαιρα με κεφαλιά προ του Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
41' Νέα προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Σουρλή τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
43' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα από πλευράς Βόλου, διώχνουν οι του Αστέρα, ενώ μετά κερδίζει φάουλ ο Κρέσπι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
45' Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
45'+1' Κερδίζει φάουλ σε καλή θέση ο Αστέρας, η μπάλα φτάνει στον Κόβατς τελικά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλοι χωρίς σκορ Αστέρας Τρίπολης και Βόλος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:49
Φτωχό το θέαμα στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», με το 0-0 να κρίνεται μάλλον δίκαιο και... αναμενόμενο. Ο Αστέρας έχει περισσότερες τελικές (5-2), ο Βόλος μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής μπάλας (43%-57%) αλλά καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να επιβάλλει τον ρυθμό της. by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
Αλλαγή για τον Αστέρα. Γκρόζντανιτς αντί του Σουρλή. Ίδια η σύνθεση του Βόλου by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
48' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπερτόγλιο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Καστάνιο, να σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά τον Γραμματικάκη να μπλοκάρει σε δύο χρόνους! by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
52' Απαντάει στις ευκαιρίες ο Αστέρας, με το γέμισμα του Λύρατζη και την προβολή του Κωστέα στο ύψος της μικρής περιοχής, που διώχνει με υπερένταση ο Κόβατς σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:11
55' Κίτρινη κάρτα στον Λούνα, για σκληρό φάουλ στον Μπαρτόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
Πάει στο VAR για να δει αν υπάρχει περίπτωση κόκκινης κάρτας! by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
Τον κάλεσε ο Παπαδόπουλος να εξετάσει εκ νέου την φάση... by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
Ο Τζήλος δεν αλλάζει την απόφασή του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
58' Κόρνερ για τον Αστέρα, ενώ υπάρχουν διαμαρτυρίες για φάουλ και πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, από τον Πίτσου στον Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
59' Εκτέλεση από δεξιά, κεφαλιά του Σιέλη, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
62' Κίτρινη κλαρτα στον Σιέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:19
63' Γκολ, 0-1 ο Βόλος, με τον Κόμπα να φεύγει από κανονική θέση στην αντεπίθεση από μπαλιά του Ντε Καμπς, να αποφεύγει τον Λύρατζη και να ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
18:23
67' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Παλάσιος έξω, Ζουγλής στη θέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
68' Ο Γκαρσία σκοράρει ξανά για τον Βόλο και το 0-2, το γκολ ακυρώνεται αρχικά για οφσάιντ, για να μετρήσει τελικά μέσω VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
Με βάση τις γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, ο Λούνα που πήρε την μπάλα ξεκινάει από κανονική θέση, πάντως! by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
Η φάση ελέγχεται μέσω VAR, τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
Μετράει το γκολ, καθώς ο Λούνα καλυπτόταν στο ξεκίνημα της φάσης! by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
73' Κόρνερ για τον Βόλο, από δεξιά, σουτ του Άλχο, πάνω στα σώματα η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
76' Χουχούμης και Κωστέας εκτός, Άλβαρες και Μάντζης στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
77' Τσοκάνης αντί Μπερτόγλιο για τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
82' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα, για φάουλ στον Άλβαρες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
84' Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
85' Σίτο αντί Μπαρτόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
86' Τρουιγέ αντί του Τσοκάνη που... πρόλαβε και χτύπησε και Μωραϊτης αντί Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
88' Πολύ ωραίο και καίριο τάκλιν του Καλογερόπουλου στον Ζουγλή, πριν αυτός σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
90' Έξι λεπτά θα είναιο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
90' Κίτρινη κάρτα στον Γκρόζντανιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
90'+3' Αντεπίθεση του Βόλου, ο Μύγας πατάει περιοχή από δεξιά, κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Γραμματικάκης! by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
90'+4' Κόρνερ για τον Αστέρα, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
90'+6' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ασλανίδης στη θέση του Σιέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
90'+8' Λήξη της αναμέτρησης, με τον Βόλο να επικρατεί του Αστέρα Τρίπολης με 2-0 στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στα φετινά playouts. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης»... by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για όλο το ρεπορτάζ, από τον συγκεκριμένο αγώνα και όχι μόνο! by Σπύρος Σιαμπλής