Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.

19:16
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την τρίτη χρονικά, αναμέτρηση, της πρεμιέρας των playouts της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
Το ματς στο Περιστέρι ξεκινά στις 19:30. Τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Oι δυο ομάδες, θα το… πιάσουν από εκεί που το άφησαν. Κι αυτό διότι είχαν ολοκληρώσει την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με το μεταξύ τους συναπάντημα (1-1) στα Γιάννενα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, καταρχάς στον Ατρόμητο ο Σάσα Ίλιτς θα στερηθεί των υπηρεσιών πέντε ποδοσφαιριστών του. Εκτός αποστολής έμεινε ο Τσιντώτας που υπέστη κάκωση στο τρίτο μετακάρπιο στην προπόνηση της Πέμπτης (14/3), ο Ρομπάιγ που κρίθηκε ανέτοιμος λόγω του πρόσφατου τραυματισμού του, έχοντας όμως μπει στις τελευταίες προπονήσεις, ο Γιουμπιτάνα που συνεχίζει τη θεραπεία του μετά την επέμβασή του στους κοιλιακούς, ενώ τιμωρημένοι είναι οι Αθανασίου και Κιβρακίδης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Σε ό, τι αφορά τους φιλοξενούμενους, ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Κόντε που υπέστη θλάση Α' βαθμού στον οπίσθιο μηριαίο, τον Σόρια λόγω τιμωρίας, αλλά και τον Νάγκι που, με την επιστροφή του στο κανονικό πρόγραμμα, έσπασε το μικρό δάχτυλο του χεριού του. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
Νωρίτερα είχαμε τη μεγάλη νίκη του Βόλου στην Τρίπολη επί του Αστέρα με σκορ 2-0, ενώ αυτή την στιγμή μπαίνουμε στην τελική ευθεία της αναμέτρησης Κηφισιά-ΟΦΗ που είναι στο 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Πάμε λοιπόν να δούμε τις ενδεκάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Aτρόμητος (Σάσα Ίλιτς) : Mαρκετζάνι - Κεσχρίντα, Έρλινγκμαρκ, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ- Έντερ, Κούεν, Koύντε - Καμαρά, Αντζιέλσκι, Βαλένσια by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Στον πάγκο: Δήμος, Πομόνης, Ασεβέδο, Βέργος, Βρακάς, Φριντζόνσον, Ντιρκς, Αθανασίου, Τσακμάκης by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σούλης - Οσέι Τούτου, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος - Λιάσος, Τζίνο, Τζίμας - Ριένστρα, Ροσέρο, Παμλίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Στον πάγκο: Aθανασίου, Μπάλαν, Σομποτσίνσκι, Τσαούσης, Μπακαδήμας, Κααν, Καραχάλιος, Ροσάλες, Λεό by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
Oι δυο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Όλα έτοιμα να αρχίσει το ματς στο Περιστέρι. Θυμίζουμε ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι ο ουραγός της βαθμολογίας με 18 βαθμούς και ο Ατρόμητος έχει 28. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Ψάρρης Β' Βοηθός: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης 4ος διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
1' Ξεκίνησε το ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
Ωραίος ρυθμός στα πρώτα τρία λεπτά με τις δυο ομάδες να δείχνουν διάθεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ροσάλες βγήκε από τα δεξιά έκανε τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Ατρομήτου, όμως η κεφαλιά του Τζίμα πήγε στο δοκάρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
5'Προσπάθεια του Ατρομήτου να αναπτυχθεί από τα δεξιά, ο Κεσχρίντα το παράλληλο γύρισμα προς τον Καμαρά, αλλά αυτός κόπηκε από τον Λιάσο τελευταία στιγμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:37
6' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 0-1 με τον Τζίμα να κάνει την προβολή και τον Μανούχο να δίνει γκολ! Οριακά η μπάλα δείχνει να έχει περάσει τη γραμμή στο πλασέ του παίκτη των φιλοξενούμενων! Ο Μαρκετζάνι έπεσε και μπλόκαρε! Ελέγχεται η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
Όχι, δεν μετράει το γκολ! Σύμφωνα με τον Τσακαλίδη στο VAR η μπάλα δεν πέρασε ποτέ τη γραμμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:39
Πάντως ο ΠΑΣ ρίχνει δυο «προειδοποιητικές» βολές με το δοκάρι του Τζίμα και το γκολ του που ακυρώνεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:42
Ορεξάτος ο ΠΑΣ Γιάννινα και είναι λογικό. Παίζουν τα «ρέστα» τους στα playouts για την παραμονή οι Ηπειρώτες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
12' Τελική για τον ΠΑΣ με τον Οσέι-Τούτου να διανύει ορισμένα μέτρα από τα δεξιά, πατώντας περιοχή, είχε μπροστά του τον Ντε Μποκ, έκανε σέντρα-σουτ, αλλά η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
17' Nέα καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Τζίμα ξανά να απειλεί και τον Μαρκετζάνι να διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
18' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με υπέροχη κάθετη του Έντερ στον Καμαρά, αυτός δίπλα στον Αντζιέλσκι, αμέσως πιο αριστερά και στην περιοχή στον Κούεν, αλλά το γύρισμα του τελευταίου ήταν κακό. Έκοψε ο Παντελάκης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
19' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
Πρώτο εικοσάλεπτο συμπληρώθηκε. Είναι αρκετά γεμάτο και ενδιαφέρον. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
21' Φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής για τον Ατρόμητο με τον Κούντε, μπλόκαρε ο Σούλης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
Έχει πέσει τώρα λίγο ο ρυθμός και ο Ατρόμητος, προσπαθεί να παγώσει το παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
27' Απειλεί ξανά ο ΠΑΣ με τον Ροσέρο να κάνει την επέλαση από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Ριένστρα που πλάσαρε, αλλά ο Τζαβέλλας έβαλε την κόντρα και η άμυνα του Ατρομήτου απομάκρυνε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:02
32' Φάουλ από τα δεξιά για τον Ατρόμητο, ξανά με τον Κούντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
34' Tεράστια στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Ροσέρο ξανά να κάνει την ενέργεια και τη σέντρα απο τα δεξιά, ο Παμλίδης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μαρκετζάνι έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
37' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-0 με τον Έντερ να σκοράρει με ένα τρομερό βολ-πλανέ από όμορφη ασίστ του Βαλένσια! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
39' Φάουλ για τον ΠΑΣ τώρα από τα δεξιά. Βγήκε μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
Σοκάρει τον ΠΑΣ ο Ατρόμητος καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
41' Μακρινό σουτ του Κούντε, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
42' Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
Έχει γίνει ροντέο το ματς με την μπάλα πάνω-κάτω. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:18
45'+3' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο και κίτρινη στον Οσέι-Τούτου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
45'+4' Τεράστια επέμβαση του Σούλη σε τρομερή εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα! Πολύ μεγάλη στιγμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
Τέλος πρώτου μέρους στο Περιστέρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
46' Δυο αλλαγές για τον ΠΑΣ! Λεό αντί Λιάσου και Καραχάλιος αντί Ριένστρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Περιστέρι! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
47' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
49' ΓΚΟΛ καταπληκτικό από τον Παμλίδη! 1-1 ο ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
Ο επιθετικός του ΠΑΣ πήρε την μπάλα εκτός περιοχής έκανε μια εκπληκτική προσποίηση και με έναν «κεραυνό» νίκησε τον Μαρκετζάνι ισοφαρίζοντας άμεσα στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
50' Κόρνερ για τον Ατρόμητο τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Και στο δεύτερο μέρος η εκκίνηση είναι πολύ καλή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
55' Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο! Τζοβάρας αντί Καμαρά, Φριτζόνσον αντί Κούεν και Βρακάς αντί Βαλένσια. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
Προσπαθεί στην κόντρα ο ΠΑΣ να εκμεταλλευτεί τα κενά που έχει πίσω ο Ατρόμητος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:52
61' Φάουλ από τα αριστερά για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Ο Τζαβέλλας κάνει το 2-1 για τους γηπεδούχους σε μια ανύποπτη φάση πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με την ομάδα του Περιστερίου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
Από φάουλ που εκτελέστηκε από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στην περιοχή, με τον Σούλη να απομακρύνει η μπάλα κόντραρε σε παίκτη τους ΠΑΣ και ο Τζαβέλλας προ κενής εστίας έκανε το 2-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
Μετράει κανονικά το γκολ μετά και από έλεγχο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:59
Ξανά ο ρυθμός πέφτει στο ματς. Ο ΠΑΣ στέκεται άτυχος έχοντας ισοφαρίσει με ένα εκπληκτικό γκολ, αλλά δέχεται ένα τέρμα κόντρα στη ροή του ματς ξανά, από καραμπόλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
68' Ακόμη δυο αλλαγές για τον ΠΑΣ. Τσαούσης αντί Κιάκου και Ροσάλες αντί Τζίμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:01
70' Και για τον Ατρόμητο αλλαγή. Ο Βέργος αντί του Αντζιέλσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
71' AΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Λεό μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα, ο Παμλίδης την άφησε να περάσει και ο επερχόμενος Τζίνο εξ' επαφής έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. Ανεπανάληπτη στιγμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:04
73' Νέα στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Μαρκετζάνι να διώχνει ενστικτωδώς το γύρισμα του Λεό. Κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
O Έρλινκγμαρκ είναι στο έδαφος εδώ και λίγη ώρα και δέχεται τις πρώτες βοληθειες, μετά από κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
Είχε ανοίξει η μύτη του. Θα αντικατασταθεί. Ο Μανούχος ζήτησε να μπει το φορείο στον αγωνιστικό χώρο γιατί ζαλίζεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:10
Θα αντικατασταθεί ο Έρλινγκμαρκ. Ο Ασεβέδο σε λίγο θα πάρει τη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:10
Τώρα περνά ο Ασεβέδο στο ματς και πάει δίπλα στον Τζαβέλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
Έχει ξαναρχίσει το ματς... by Γιώργος Ζαχαρίου
21:13
81' Νέα τελική για τον ΠΑΣ! Με τον Ροσέρο να κάνει το γύρισμα, από τις κόντρες η μπάλα έφτασε στον Παμλίδη, αλλά το σουτ του ήταν κάκιστο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:15
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο φεύγει από το ματς, με τον Κάαν να παίρνει τη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
85' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Εραμούσπε μετά από εκτέλεση κόρνερ πήρε παλικαρίσια κεφαλιά και ισοφάρισε σε 2-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
Επιστρέφει μετά από έναν μήνα στη δράση και σκοράρει ο Αργεντινός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
87' Κίτρινη στον Εραμούσπε και φάουλ από τα δεξιά για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
Εννέα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
90'+1' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με μακρινό σουτ του Καραχάλιου το οποίο μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:27
90'+5' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος με τον Βέργο! 3-2 με τον Έλληνα φορ να προλαβαίνει τον Σούλη στην έξοδο του από την μπαλιά του Κούντε βάζοντας ξανά τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Τέλος στο ματς με τον Ατρόμητο να επικρατεί 3-2 και να κάνει ακόμη δυσκολότερο το έργο του ΠΑΣ Γιάννινα για παραμονή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:34
Ο Ατρόμητος ανεβαίνει στους 31 ενώ ο ΠΑΣ πλέον σε πολύ δύσκολη θέση μένει στους 18 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου