Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.

19:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το sport-fm.gr την αναμέτρηση μεταξύ Παναιτωλικού και Πανσερραϊκού στο Αγρίνιο, για την 1η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:43
Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από COSMOTE SPORT 1HD! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:44
Στο βαθμολογικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που καίγονται περισσότερο για βαθμούς. Είναι στην έκτη θέση της κατάταξης των playouts, μία ψηλότερα από την επικίνδυνη ζώνη, με 20 βαθμούς, στο +1 από τον Βόλο και στο +2 από τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
Από την άλλη, οι Σερραίοι βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση, καθώς είναι στην τρίτη θέση της σχετικής βαθμολογίας με 27 βαθμούς και στο +8 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
Ο Γιάννης Πετράκης θα έχει στη διάθεσή του τον Μιχάλη Μπακάκη, που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που τον ταλαιπωρούσε, ενώ στην αποστολή βρίσκεται και ο Μπαμπόκ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
Από την άλλη, όμως, ο Έλληνας τεχνικός έχει να διαχειριστεί και αρκετές απουσίες. Συγκεκριμένα, εκτός είναι οι τιμωρημένοι, Πέρεθ, Πέδρο, Χατζηθεοδωρίδης, αλλά και οι μακροχρόνιοι τραυματίες, Μπαλντασάρα και Στεργιάκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:46
Από την άλλη, ο Πάμπλο Γκαρσία δεν μπορεί να υπολογίζει τον τραυματία, Θυμιάνη, ενώ ο Πεταυράκης είναι τιμωρημένος και θα εκτίσει την ποινή του μετά την κίτρινη κάρτα που δέχτηκε στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:46
Παναιτωλικός: Τσάβες, Μαυρίας, Οικονόμου, Μλάντεν, Ταμπίτζε, Τορεχόν, Χουάνπι, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Ντίαζ, Καρέλης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:46
Πανσερραϊκός: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Χατζηστραβός, Διαμάντης, Μπέγκστρεμ, Οικονόμου, Μορέιρα, Τομάς, Ντανκερλούι, Ουάρντα, Άλεξιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:49
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σταύρος Τσιμεντερίδης (Τζιουβάρας, Μπαλιάκας, 4ος ο Τσέτσιλας, VAR ο Ευαγγέλου, AVAR ο Νιδριώτης). by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:53
Λιγότερο από δέκα λεπτά για την έναρξη, στις κερκίδες οι τελευταίοι φίλαθλοι του Παναιτωλικού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:55
Για τον Παναιτωλικό φαίνεται ότι εκτός 18αδας θα μείνουν και οι Μαλής-Μπακάκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:58
Όλα έτοιμα σιγά σιγά για τη σέντρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:59
Θυμίζουμε τα αποτελέσματα νωρίτερα: Κηφισιά-ΟΦΗ 0-0 Αστέρας Τρίπολης-Βόλος 0-2 by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
Πολύ κρίσιμο ειδικά για τον Παναιτωλικό το ματς, αφού οι Αγρινιώτες είδαν τον Βόλο να τους προσπερνά με τη νίκη του. Αν οι γηπεδούχοι δεν επικρατήσουν, θα μείνουν στις δύο θέσεις του υποβιβασμού μετά την πρώτη αγωνιστική. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
Σέντρα στην αναμέτρηση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:02
1' Τεράστια χαμένη ευκαιρία του Άλεξιτς με το «καλησπέρα», έμεινε απέναντι στον Τσάβες αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Φοβερή κάθετη από τον Χατζηστραβό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:04
4' Καλή επίθεση του Παναιτωλικού, κέρδος το κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:05
Ανεκμεταλλεύτο πέρασε το κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
Μετά το σοκ της πρώτης φάσης, όπου παραλίγο να δεχθεί γκολ από τα... αποδυτήρια, ο Παναιτωλικός δείχνει διάθεση να κρατήσει μπάλα και να απειλήσει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
9' Κερδισμένο κόρνερ από τον Ουάρντα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:09
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, μπλόκαρε ο Τσάβες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:10
10' Καλό σουτ του Ντίας στην κόντρα μετά το κόρνερ του Πανσερραϊκού, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:14
14' Σέντρα του Τορεχόν, έφυγε άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:15
15' Ο Μαυρίας πήγε να πατήσει επικίνδυνα περιοχή, όμως ο Διαμαντής του έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:16
15' Πλασέ του Ουάρντα υπό καλές προϋποθέσεις, μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Οικονόμου και έδιωξε σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:18
18' Απελευθερώθηκε ο Άλεξιτς από τα μαρκαρίσματα, μπλόκαρε ο Τσάβες το αδύναμο σουτ του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:21
20' Καλή κυκλοφορία του Παναιτωλικού, σέντρα από τον Μαυρία, όμως η κεφαλιά του Τορεχόν ήταν αδύναμη. Κέρδισε κόρνερ στη συνέχεια της φάσης η ομάδα του Αγρινίου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:21
21' Κεφαλιά του Καρέλη, πάνω στον Χόβαν που μπλόκαρε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:23
62-38 η κατοχή υπέρ του Παναιτωλικού, που έχει καλύτερη κυκλοφορία μπάλας και διάθεση να ελέγξει το παιχνίδι. Η καλύτερη στιγμή πάντως ανήκει στον Πανσερραϊκό, με τον Άλεξιτς στο πρώτο λεπτό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:26
25' Επικίνδυνη σέντρα στην περιοχή του Παναιτωλικού, έξυπνα γύρισε στον Τσάβες με το στήθος ο Οικονόμου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:26
26' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός με τον Χουάνπι, 1-0! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:27
Οι Αγρινιώτες κινήθηκαν πολύ γρήγορα, με τον Νίκο Καρέλη να πατάει περιοχή από τα δεξιά και να βρίσκει τον Χουάνπι, ο οποίος έκανε ωραίο πλασέ με το αριστερό νικώντας τον Χόβαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:29
Σημαντικό γκολ για τον Παναιτωλικό, που ήταν καλύτερος στην αναμέτρηση και δικαιώνεται παίρνοντας προβάδισμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:32
Δείχνει διάθεση να ανέβει μέτρα στο γήπεδο μετά το γκολ που δέχθηκε ο Πανσερραϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:33
33' Κεφαλιά του Χατζηστραβού, πολύ μακριά από την εστία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
34' 2-0 για τον Παναιτωλικό, με τον Μαυρία! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:35
Φάση διαρκείας στα καρέ του Χόβαν, ο οποίος έκανε δύσκολη απόκρουση αρχικά σε σουτ του Ντουάρτε. Οι Αγρινιώτες συνέχισαν την πίεσή τους και βρήκαν τελικά δίχτυα με μονοκόμματο πλασέ του Μαυρία, που πέτυχε το δεύτερό του τέρμα στη σεζόν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Η φάση ξεκίνησε από κλέψιμο του Ντουάρτε, ο οποίος είναι ένας εκ των διακριθέντων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Ισχυρό προβάδισμα νίκης πλέον για τον Παναιτωλικό, ο οποίος χρειάζεται οπωσδήποτε το τρίποντο απόψε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
Το γκολ του Χουάνπι by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:40
40' Κεφαλιά του Ταμπίτζε μετά από εκτέλεση φάουλ, άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
42' 3-0 με τον Ντίας για τον Παναιτωλικό! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:43
Ακυρώνεται τελικά το τέρμα, βρήκε την μπάλα με το χέρι ο Ντίας την ώρα που έκανε προσποίηση στον Τομάς. Παραμένει το 2-0. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
Τέλος ημιχρόνου, ανώτερος και αποτελεσματικός ο Παναιτωλικός, προηγείται 2-0 με Χουάνπι και Μαυρία έχοντας βάλει γερές βάσεις νίκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:59
by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:03
Aρχίζει σιγά σιγά το δεύτερο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
Δύο αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Μπαίνει ο Γκοτζαμανίδης στη θέση του Ντανκερλούι και ο Ουεντραόγκο στη θέση του Οικονόμου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:07
48' Σκληρό φάουλ του Χουάνπι στον Τομάς και κάρτα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:08
49' Καλό το φάουλ του Τομάς, πέρασε όμως άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:10
51' Κεφαλιά του Οικονόμου μετά από εκτέλεση φάουλ, λίγο έξω από την εστία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:14
Έπεσε προσωρινά μετά από μαρκάρισμα του Ουεντραόγκο ο Καρέλης, αλλά σηκώθηκε γρήγορα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:16
Χωρίς ρυθμό τα πρώτα 10 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:19
60' Χτύπησε στο κεφάλι μετά από σύγκρουση με τον Οικονόμου ο Ουάρντα, σταμάτησε προσωρινά το παιχνίδι αλλά είναι εντάξει ο Αιγύπτιος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:21
62' Καλή στιγμή του Παναιτωλικού με Ντουάρτε, έδιωξε σχετικά άνετα ο Χόβαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:24
64' Νέα καλή επίθεση του Παναιτωλικού, ωραίο γύρισμα του Μαυρία, αλλά το σουτ του Τορεχόν πήγε στα σώματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:26
65' Μούργος και Μπετανκόρ αντί των Διαμαντή και Τομάς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:27
68' Μεγάλη απόκρουση του Χοβάν που νικά τον Καρέλη σε σουτ από τη μικρή περιοχή μετά από κόρνερ του Ντίας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:28
69' Στην αντεπίθεση κερδίζει κόρνερ ο Πανσερραϊκός, ο Άλεξιτς σηκώνεται μόνος του για κεφαλιά όμως στέλνει την μπάλα άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:31
Στο άλλο ματς, ο Ατρόμητος νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα 3-2. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:34
75' Επικίνδυνη κάθετη για τον Μπετανκόρ, πρόλαβε ο Τσάβες να μπει στη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:36
77' Εξαιρετική ανάπτυξη του Παναιτωλικού, ο Ντουάρτε έστειλε πολύ ψηλά την μπάλα από ευνοϊκή θέση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:38
Ο Παναιτωλικός δεν έχει απειληθεί σχεδόν καθόλου από τη στιγμή που πήρε προβάδισμα. Η καλύτερη στιγμή του Πανσερραϊκού παραμένει αυτή με τον Άλεξιτς μόλις στο 1ο λεπτό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:40
81' Ωραία προσποίηση και σουτ του Χατζηστραβού εκτός περιοχής, στα σώματα και κόρνερ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:42
Βγαίνει ο Καρέλης, στη θέση του ο Λομονάκο. Έξω και Ντίας, μέσα ο Λιάβας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:47
Φτάνουμε σχεδόν στη συμπλήρωση του 90λέπτου, δεν έχει απειλήσει ακόμη ο Πανσερραϊκός με αξιώσεις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:48
89' Βγαίνει ο εξαιρετικός Ντουάρτε, στη θέση του ο Μπελεβώνης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:50
90' Σοφιανός στην θέση του Χατζηστραβού, 3 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:51
90+1' Χουάνπι βγαίνει, Μπουζούκης μπαίνει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:51
Μπαίνει και ο Μπαμπόκ, που κάνει ντεμπούτο στη θέση του Τσιγγάρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:53
90+3 ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο, 3-0! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:53
Ωραίο γκολ με σέντρα του Λιάβα και γκολ του Λομόνακο με προβολή από κοντά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:54
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ του αγώνα, σημαντική νίκη για τον Παναιτωλικό που ανεβαίνει στους 23 βαθμούς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης