Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

17:21
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της σπουδαίας αναμέτρησης των «8» του FA Cup, ανάμεσα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Το μεγάλο ντέρμπι ξεκινά στις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Σπουδαίο ματς λοιπόν το οποίο είναι το δεύτερο της φετινής σεζόν ανάμεσα τους. Θυμίζουμε ότι στις 17 Δεκεμβρίου το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Premier League είχε ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα. (0-0). by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Στα 153 χρόνια του θεσμού έχουν συναντηθεί 18 φορές οι δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Τώρα οι παίκτες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο του «Ολντ Τράφορντ». by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Πάμε εμείς να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Έρικ Τεν Χαγκ): Ονάνα - Γουάν Μπισάκα, Βαράν, Λίντελοφ, Νταλότ - ΜακΤόμινεϊ, Μέινου, Φερνάντες-Γκαρνάτσο, Ράσφορντ, Χόιλουντ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Στον πάγκο: Χίτον, Καμπουαλά, Μαγκουάιρ, Άμραμπατ, Έριξεν, Μάουντ, Α. Τραορέ, Φόρσον, Άντονι by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Λίβερπουλ ( Γιούργκεν Κλοπ): Κέλεχερ - Κουανσά, Φαν Ντάικ, Γκόμες, Ρόμπερτσον - Έντο, ΜακΆλιστερ, Σομποζλάι - Σαλάχ, Ντίας, Νούνιες by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Στον πάγκο: Άντριαν, Χάκπο, Έλιοτ, Τσιμίκας, Κλαρκ, ΜακΚόνελ, Χράφενμπερχ, Ντανς, Μπράντλεϊ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
1' Ξεκίνησε το ντέρμπι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
2' Απειλεί η Γιουνάιτεντ με ωραίο συνδυασμό Μέινου και Γουάν Μπισάκα, με τον δεξιό μπακ των γηπεδούχων να μην πλασάρει σωστά. Στην αγκαλιά του Κέλεχερ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ με το σουτ του Ράσφορντ από πλάγια θέση! Απομάκρυνε ο Κέλεχερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
5' Ο Σόμποζλαϊ προσπαθεί να απαντήσει με ένα μακρινό σουτ για τη Λίβερπουλ. Στην αγκαλιά του Ονάνα η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:36
Προσπαθεί τώρα να πάρει μέτρα η ομάδα του Κλοπ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:37
7' Σπουδαία επέμβαση του Βαράν πριν η μπάλα φτάσει στον Νούνιες από παράλληλο γύρισμα του Κουανσά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
9' Τεράστια στιγμή για τη Λίβερπουλ! Υπέροχη διαγώνια μπαλιά του Έντο στον Σαλάχ μέσα στην περιοχή, ο Αιγύπτιος με τη μια σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ονάνα! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
Ανέβασε ταχύτητες η ομάδα του Κλοπ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
10' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο ΜακΤόμινεϊ ανοίγει το σκορ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
Οι «κόκκινοι» διάβολοι έπαιξαν γρήγορα ένα φάουλ που κερδήθηκε στο κέντρο, ο Ράσφορντ πήρε την μπάλα από αριστερά, πάσαρε στην κίνηση του Γκαρνάτσο, αυτός σούταρε, ο Κέλεχερ απέκρουσε, όμως ο ΜακΤόμινεϊ πήρε το... ριμπάουντ και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:42
12' Απειλεί ξανά η Γιουνάιτεντ με τον Γκαρνάτσο, αλλά ο Ρόμπερτσον βάζει ένα σπουδαίο τάκλιν και διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
14' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ με Σομποζλάι, Ρόμπερτσον και Λουίς Ντίας να συνεργάζονται, όμως το σουτ του Σκωτσέζου από πλεονεκτική θέση πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:45
Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση ισοπαλίες οδηγούνται στην παράταση οι δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
18' Τελική για τη Λίβερπουλ μετά από φάση διαρκείας με τον Τζο Γκόμες να σουτάρει με δύναμη από το όριο της μεγάλης περιοχής και δεξιά. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
To τρομερό σουτ του Σαλάχ νωρίτερα που έφυγε ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
23' Φάουλ από τα αριστερά για τη Γιουνάιτεντ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
23' Πολύ έξυπνη εκτέλεση με αρκετό φάλτσο από τον Μπρούνο Φερνάντες, αλλά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
Εν τω μεταξύ δείτε εσείς το γκολ του Σκοτ ΜακΤόμινεϊ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
26' Kόρνερ για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
28' Mεγάλη στιγμή για τη Γιουνάιτεντ που βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του Χόιλουντ ήταν τραγικό και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
30' Nέα τελική για τη Λίβερπουλ! Οι παίκτες του Κλοπ γύρισαν με υπομονή την μπάλα, με τον Σομποζλάι να ολοκληρώνει την πίεση με ένα μακρινό σουτ που κατέληξε στην αγκαλιά του Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
32' Kόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
35' Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Τρομερή ενέργεια του Μέινου που μπήκε περιοχή και γύρισε στον ΜακΤόμινεϊ, αυτός σούταρε αλλά ο Κέλεχερ απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
37' Σκοράρει ο Έντο για τη Λίβερπουλ, αλλά το γκολ ακυρώνεται γιατί στην αρχή της φάσης υπάρχει οφσάιντ. Εξετάζεται η φάση στο VAR! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
Oφσάιντ ο Σαλάχ! Δεν μετρά το γκολ! Καθαρή η φάση μετά και την εξέταση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
44' ΓΚΟΟΟΛ η Λίβερπουλ με τον ΜακΆλιστερ! 1-1 η Λίβερπουλ με εξαιρετική κυκλοφορία! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Η μπάλα έχει βρει στον Μέινου και μπερδεύει τον Ονάνα! Ισοπαλία λοιπόν στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
45'+3' ΓΚΟΟΟΛ η Λίβερπουλ! Το γυρίζει με τον Σαλάχ πριν το ημίχρονο! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
Νέο κλέψιμο από τους κόκκινους ο Ντίας, έδωσε πάσα στον Νούνιες, αυτός σούταρε ο Ονάνα απέκρουσε και ο Αιγύπτιος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε με λίγη δόση τύχης, αφού η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και πάει μέσα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τη Λίβερπουλ να έχει φέρει τα πάνω-κάτω! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
Η τεράστια ευκαιρία της Γιουνάιτεντ πριν αρχίσει η... καταιγίδα της Λίβερπουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
48' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, καθαρίζει ο Ονάνα by Γιώργος Ζαχαρίου
18:41
51' Πιέζει η Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
53' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ με τον Φερνάντες να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει το γύρισμα. Η μπάλα πέρασε παράλληλα από όλους, αλλά ο Πορτογάλος διαμαρτύρεται καθώς ανατράπηκε και δεν υποδείχθηκε τίποτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
54' Τεράστια στιγμή για τη Λίβερπουλ! Κάθετη πάσα του Ντίας στην πλάτη της άμυνας με στόχο τον Νούνιες, αλλά το πλασέ του Ουρουγουανού ήταν κακό και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
56' Σουτάρει από μακριά ο Σομποζλάι, ο Ονάνα πέφτει και διώχνει σε κόρνερ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Τα γκολ της ανατροπής της Λίβερπουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
58' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
Σαλάχ, Σομποζλάι και ΜακΆλιστερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
60' Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ με τον ΜακΆλιστερ να εκτελεί και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
61' Κίτρινη κάρτα στον Τζο Γκόμες για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Γουάν Μπισάκα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
63' Τεράστια επέμβαση του Ονάνα σε δυνατό σουτ του Νούνιες από κοντά. Κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:55
«Koντρόλ» παιχνίδι από τη Λίβερπουλ που κάνει διαχείριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
65' Απειλούν οι «κόκκινοι» με τον Σαλάχ να πλασάρει αδύναμα. Μπλόκαρε ο Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο. Κυριαρχεί η Λίβερπουλ, αλλά κρατά τη Γιουνάιτεντ στο ματς όσο δεν καθαρίζει τη νίκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
71' Δυο αλλαγές για τη Γιουνάιτεντ. Έξω Χόιλουντ και Γουάν Μπισάκα. Μέσα Άντονι και Μαγκουάιρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
72' Και για τη Λίβερπουλ ο Έλιοτ αντί του Σόμποζλαϊ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
73' Απειλεί με τον Άντονι η Γιουνάιτεντ. Αδύναμο το σουτ του έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
75' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
76' Δυο αλλαγές για τη Λίβερπουλ. Έξω ο Ρόμπερτσον για να μπει ο Μπράντλεϊ, εκτός και ο Σαλάχ για Χάκπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
78' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
80' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μέινου περνά εκτός. Μέσα ο Κρίστιαν Έριξεν! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
83' Kόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
85' Aλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Βαράν δίνει τη θέση του στον Αμάντ Ντιαλό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
87' ΓΚΟΟΟΛ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Άντονι γίνεται χρυσή αλλαγή! Κλέψιμο στον χώρο του κέντρου, με τον Γκαρνάτσο να γίνεται αποδέκτης ανάμεσα σε πέντε παίκτες της Λίβερπουλ, έδωσε στον Βραζιλιάνο που γύρισε το σώμα του και πλάσαρε στη γωνία του Κέλεχερ! 2-2 σε μια σπουδαία ματσάρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:19
89' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ! Ο Έλιοτ με σέντρα σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ονάνα και ηρωικά στη συνέχεια οι αμυντικοί της Γιουνάιτεντ απομακρύνουν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Tι απίθανο ματς στο «Ολντ Τράφορντ»! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
Πιέζει για την ανατροπή η Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
90'+2' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Εμμένει στην πίεση η ομάδα του Τεν Χαγκ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
90'+4' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ να πάρει τη νίκη! Ο Ράσφορντ έκανε το κοντρόλ, φάτσα με τον Κέλεχερ, πλάσαρε από ευνοϊκή θέση, αλλά αστόχησε! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
Τέλος στο ματς! Στην παράταση θα κριθεί η πρόκριση! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
90' Ξεκίνησε η παράταση! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
Το γκολ του Άντονι που έστειλε το ματς στην παράταση! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
92' Απειλεί η ομάδα του Τεν Χαγκ με τον Άντονι να κάνει ένα όμορφο πλασέ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
Oι παίκτες της Λίβερπουλ δείχνουν να έχουν χάσει το μυαλό τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
95' Χάνει πολύ καλή στιγμή η Λίβερπουλ με τον ΜακΆλιστερ να κάνει την κεφαλιά αφύλακτος, αλλά να αστοχεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:39
99' Φάουλ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:40
100' Πολύ καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ με τον Γκαρνάτσο να κάνει τακουνάκι-πάσα στον Λίντελεφ αυτός σούταρε αλλά την έστειλε ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
101' Ο Τσιμίκας στο ματς! Ο Ρόμπερτσον έξω. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
102' Χάνει απίστευτη ευκαιρία ξανά ο Ράσφορντ, αλλά αυτή τη φορά είναι οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
105' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λίβερπουλ! Ο Χάρβεϊ Έλιοτ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
Ο νεαρός Άγγλος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Έριξεν, και καταλήγει στα δίχτυα! 3-2. Τυχερή η Λίβερπουλ εδώ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
107' Απίθανη ευκαιρία ξανά με τον Ράσφορντ να σουτάρει και να περνά η μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
H ομάδα του Κλοπ από το 80' και μετά είναι κακή και από το πουθενά πετυχαίνει ένα τυχερό γκολ και παίρνει προβάδισμα για το Γουέμπλεϊ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
106' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μάουντ αντί του Λίντελεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
Η απίθανη χαμένη ευκαιρία του Ράσφορντ στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
110' Τεράστια στιγμή για τη Γιουνάιτεντ, με τον Μαγκουάιρ να παίρνει την μπάλα στην περιοχή και να σουτάρει πάνω στον Κέλεχερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:56
112' ΓΚΟΟΟΛ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Ράσφορντ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
3-3 με τον ΜακΤόμινεϊ να κλέβει την μπάλα από τον Νούνιες και να περνά κάθετα στον Ράσφορντ, αυτός πλάσαρε αφήνοντας... άγαλμα τον Κέλεχερ! Μυθικό ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
113' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Κλαρκ αντί του Ντίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:58
Τι υπέροχο ντέρμπι. Τρομερό ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:59
Πέντε λεπτά ακόμη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:59
116' Κίτρινη στον Ντιαλό by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
117' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τον ΜακΤόμινεϊ! Ο Σκωτσέζος πήρε την κάθετη του Ράσφορντ, έκανε την προβολή, αλλά αστόχησε by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Τώρα τα λάθη πολλά στο κέντρο με συνεχόμενες κεφαλιές by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
120' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:04
121' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Γιουνάιτεντ με τον Ντιαλό! Σε νεκρό χρόνο η ομάδα του Τεν Χαγκ! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
Τρομερή αντεπίθεση με τον Γκαρνάτσο να βγαίνει στην κόντρα, ο Ντιαλό σε παράλληλη κίνηση πήρε την μπάλα πλάσαρε και σκόραρε! 4-3 by Γιώργος Ζαχαρίου