Απόλλων Λεμεσού-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της «Ένωσης» με την κυπριακή ομάδα.

18:42
18:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Απόλλωνα Λεμεσού με την ΑΕΚ, στο «Alphamega Stadium». by www.sport-fm.gr
18:44
18:45
Ο Ελίασον υπογράφει στο κασκόλ ενός μικρου φίλου της κυπριακής ομάδας! Εικόνα live 21979536/74277.jpg by www.sport-fm.gr
18:47
Θυμίζουμε ότι το παιχνίδι γίνεται με αφορμή τη συμπλήρωση 70 ετών ιστορίας του κυπριακού συλλόγου. by www.sport-fm.gr
18:48
Με την «Ένωση» να μην έχει υποχρεώσεις, ελέω της διακοπής για τις Εθνικές ομάδες και τον Ματίας Αλμέιδα να θέλει να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. by www.sport-fm.gr
18:48
Χωρίς, ωστόσο, να μπορεί να υπολογίζει στους διεθνείς Αθανασιάδη, Ρότα, Μάνταλο, Βίντα, Κάλενς, Γκατσίνοβιτς, Σιμάνσκι, Πινέδα και Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
18:49
18:51
18:55
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Γκίνης, Θεοχάρης, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Πόνσε, Ελίασον, Ραντόνια, Γεμπόα, Ζίνι, Πήλιος και Λαμαράνα. by www.sport-fm.gr
18:56
Να πούμε επίσης πως έχει γίνει ένα ατύχημα κοντά στο γήπεδο και έτσι έχει μπλοκάρει ο δρόμος, με αποτέλεσμα να είναι πολύς κόσμος που ταλαιπωρειται προκειμένου να φτάσει... by www.sport-fm.gr
18:56
Μέχρι και τώρα έχουν πουληθεί οκτώ χιλιάδες εισιτήρια, ενώ η ατμόσφαιρα στο γήπεδο είναι... καυτή, ήδη! by www.sport-fm.gr
18:58
Ο τιμ μάνατζερ της ΑΕΚ, Δημήτρης Ναλιτζής, κρατάει στα χέρια του το συλλεκτικό κασκόλ. Εικόνα live 21979536/38253.jpg by www.sport-fm.gr
18:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:59
19:01
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:03
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι: Λοΐζου, Άδωνη, Πεϊμπέρνες, Πέρετζ και Κοστάκε. by www.sport-fm.gr
19:03
19:04
19:04
19:08
3' Επικίνδυνη σέντρα του Μπακένγκα από δεξιά στην περιοχή, διώχνει με κεφαλιά ο Μήτογλου. by www.sport-fm.gr
19:12
8' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με την παράλληλη σέντρα τιου Πισάρο από αριστερά, τον Λιούμπισιτς να μην μπορεί ούτε να σουτάρει, αλλά ούτε και να πασάρει στον Φαν Βέερτ δίπλα του. by www.sport-fm.gr
19:14
9' Γκολ! 0-1 η ΑΕΚ, σε μια φάση... καρμπόν, με τον Λιούμπισιτς να σεντράρει από αριστερά και τον Φαν Βέερτ να πλασάρει εύστοχα, ανοίγοντας το σκορ. by www.sport-fm.gr
19:16
19:17
12' Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Αραούχο να μην μπορεί να τελειώσει καλά την φάση, σουτάροντας άστοχα, από θέση μέσα δεξιά. by www.sport-fm.gr
19:24
19' Αντεπίθεση της ΑΕΚ, με τον Σιντιμπέ να γεμίζει στην περιοχή, αλλά τον Λιούμπισιτς να μην μπορεί να κάνει καλά το κοντρόλ. by www.sport-fm.gr
19:25
19:26
21' Ο Κρμέντσικ προσπαθεί να γίνει απειλητικός, αλλά ο Μουκουντί του βάζει την κόντρα και τελικά κερδίζει και το άουτ. by www.sport-fm.gr
19:28
23' Σκοράρει ο Μπακένγκα, αλλά είναι ακάλυπτος στο γύρισμα του Αρτεάν, ορθώς δεν μετράει το γκολ. by www.sport-fm.gr
19:30
19:34
29' Σπουδαία ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τη συνεργασία των Πισάρο-Αραούχο, το σουτ του Αργεντινού και το διώξιμο με το πόδι από τον Λέουβενμπεργκ, που διώχνει και το νέο σουτ του Αραούχο σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
19:35
30' Εκτέλεση του κόρνερ με τον Πισάρο από δεξιά, κεφαλιά του Μουκουντί άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:38
33' Ατομική ενέργεια του Φερνάντες, που πατάει περιοχή από δεξιά, σουτάρει αλλά αστοχεί! by www.sport-fm.gr
19:39
19:42
37' Πρώτη τελική για τον Απόλλωνα με το σουτ του Γιούρσεβιτς έξω από την περιοχή να περνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
19:47
42' Σέντρα από δεξιά του Σάντος, διώχνει ο Μουκουντί με κεφαλιά, ενώ το σουτ του Γιούρσεβιτς στην συνέχεια από τα αριστερά περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:50
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να προηγείται του Απόλλωνα Λεμεσού με 1-0, με το γκολ του Φαν Βέερτ από το 9'. by www.sport-fm.gr
19:52
Η στατιστική απεικόνιση του πρώτου 45λεπτου τα... λέει όλα: 1-6 οι τελικές, 0-3 τα σουτ στην εστία, 0-1 κόρνερ και 35%-65% η κατοχή της μπάλας. Ιδιαίτερα ορεξάτος ο Πισάρο, από... κοντά και οι Λιούμπισιτς, Αραούχο, «θεατής» ο Στάνκοβιτς! by www.sport-fm.gr
20:09
Αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Ζίνι να αντικαθιστά τον Λιούμπισιτς, ίδια η 11άδα του Απόλλωνα Λεμεσού. by www.sport-fm.gr
20:09
20:12
20:13
50' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μπακένγκα, κατά λάθος από τον Μουκουντί. by www.sport-fm.gr
20:15
20:19
54' Σέντρα του Γιούρσεβιτς από αριστερά, διώχνει ο Χατζισαφί στο δεύτερο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:20
56' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Στάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:21
20:25
61' Νέα προσπάθεια του Βαλμπουενά, που σουτάρει από θέση έξω δεξιά αυτή την φορά, ξανά ψηλά και άστοχα όμως. by www.sport-fm.gr
20:26
20:28
64' Πισάρο, Σιντιμπέ, Φαν Βέερτ και Αραούχο έξω, Πόνσε, Πήλιος, Άμραμπατ και Τσούμπερ στις θέσεις τους. by www.sport-fm.gr
20:30
20:30
20:32
68' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Βαλμπουενά να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά τον Στάνκοβιτς να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:35
71' Τριπλή αλλαγή από τον Απόλλωνα. Βαλμπουενά, Σάντος και Μπακένγκα εκτός, Αδωνη, Πεϊμπερνές και Κοστάκε στις θέσεις τους. by www.sport-fm.gr
20:36
20:39
74' Αναγκαστική αλλαγή των γηπεδούχων με τον Πέρετζ να αντικαθιστά τον Σίελβικ. by www.sport-fm.gr
20:40
74' Εκτέλεση του κόρνερ, σουτ του Γιόνσον, είναι κακό και η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:41
76′ Επικίνδυνο σουτ του Πόνσε, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:44
80' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για την ΑΕΚ, αλλά ο Άδωνη προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:46
20:52
87' Εξαιρετική πάσα του Τσούμπερ για τον Ελίασον αλλά αυτός κάνει κακό κοντρόλ και έτσι χάνεται η φάση. by www.sport-fm.gr
20:52
20:54
90'+1' Ληξη του αγώνα, με την ΑΕΚ να κερδίζει τον Απόλλωνα Λεμεσού με 1-0, χάρη στο γκολ του Φαν Βέερτ από το 9'. by www.sport-fm.gr