Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της  αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League

17:11
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
17:12
Και εδώ το βασικό σχήμα του «δικέφαλου του Βορρά». by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Xoυάνκαρ, Ρούμπεν, Γερεμέγεφ, Τζούρισιτς, Παλάσιος, Βιλένα, Βέρμπιτς και Ακαϊντίν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Ενώ στον πάγκο του ΠΑΟΚ θα βρίσκονται οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Νάσμπεργκ, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Μάρκους Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς και Σαμάτα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Τώρα βγαίνουν οι γκολκίπερς των φιλοξενούμενων, για προθέρμανση, κάτω από αποδοκιμασίες... Λίγο νωρίτερα, προηγήθηκαν εκείνοι των γηπεδούχων, μέσα στις αναμενόμενες επευφημίες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Η απόφαση του Φατίχ Τερίμ να παίξει η ομάδα του με 4-1-3-2 και δίδυμο στην επίθεση τους Σπόραρ-Ιωαννίδη συνιστά έκπληξη. Καταδεικνύει, πιθανότατα, ότι ο Τούρκος τεχνικός ξέρει πως πρέπει ο Παναθηναϊκός να κάνει κάτι… διαφορετικό, για να κερδίσει τον -κακό του… δαίμονα στη Λεωφόρο- ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:17
Ηλιόλουστη η ημέρα, πολύ καλός ο καιρός και, ήδη, στην Λεωφόρο βρίσκεται αρκετός κόσμος! by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
Από εκεί και πέρα, το «τριφύλλι» βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να μην έχει προβλήματα απουσιών, με εξαίρεση τουε μακροχρόνια τραυματίες Μάγκνουσον και Πάλμερ-Μπράουν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
Από την άλλη πλευρά, για τους φιλοξενούμενους δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Μπάμπα, Μιχαηλίδης και Εκόνγκ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
Δείτε την άφιξη της αποστολής του Παναθηναϊκού...
by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
Τώρα βγαίνουν για ζέσταμα και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, μέσα σε χειροκροτήματα και... απαίτηση για πρωτάθλημα! by Σπύρος Σιαμπλής
17:24
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί o Μίκελ Ρέντερ από την Δανία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Γιόνας Χάνσεν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
Έντονες αποδοκιμασίες για τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, οι οποίοι βγαίνουν καθυστερημένα για ζέσταμα... Εικόνα live 21979633/5425.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
Νωρίτερα, η ΠΑΕ Παναθηναϊκός έστειλε μήνυμα προς τους φίλους της ομάδας για πρέπουσα συμπεριφορά στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, προκειμένου η Λεωφόρος να μείνει ανοιχτή και στα επόμενα παιχνίδια. by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
Επίσης,το μεσημέρι υπήρξε και νέο ρεπορτάζ στην Πορτογαλία για τον Φώτη Ιωαννίδη, το οποίο πηγαινε ένα βήμα παρακάτω το ενδιαφέρον της Σπόρτινγκ Λισαβόνας, ενώ εκτιμούσε ότι ο Παναθηναϊκός θα ζητήσει 20 εκατομμύρια ευρώ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
Να θυμίσουμε, δε, ότι οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί και στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Εκεί όπου οι «πράσινοι» απέκλεισαν στη δραματική ρεβάνς τους «ασπρόμαυρους» στα πέναλτι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντραγκόφσκι, ενώ για το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ φέτος είναι αήττητος απέναντι στο «τριφύλλι» με μία νίκη εντός και μία ισοπαλία εκτός. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου, με τα δύο «πέταλα» να είναι σχεδόν κατάμεστα, πλέον! Εικόνα live 21979633/8122.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
Τώρα αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκου.... by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
Το ίδιο κάνουν τώρα κι εκείνοι του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
Αυτά από εμένα, προς το παρόν, σας αφήνω στα χέρια του Γιώργου Ζαχαρίου για την περιγραφή της αναμέτρησης... by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
Καλησπέρα σας και από εμένα λοιπόν! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Επιστροφή στη δράση για την Stoiximan Super League με το πολύ σημαντικό ματς της Λεωφόρου να ανοίγει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των Playoffs. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
Λίγο περισσότερο από 10 λεπτά για τη σέντρα στη Λεωφόρο λοιπόν με Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ να θέλουν τη νίκη που θα τους διατηρήσει στο «κόλπο» του τίτλου, δεδομένου και του γεγονότος ότι αμέσως μετά θα ακολουθήσει και το ντέρμπι στη Νέα Φιλαδέλφεια ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
Aυτή θα είναι η 77η συνάντηση των δυο ομάδων με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
76 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 47 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΘΗΝΑΪΚΟΣ 19 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 10 ΝΙΚΕΣ ΠΑΟΚ ΓΚΟΛ: 132-56 by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
Στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό για όλες τις διοργανώσεις δεν υπάρχει νίκη των «πρασίνων». Θυμίζουμε ότι τελευταία αναμέτρηση τους ήταν αυτή για τα ημιτελικά του Κυπέλλου όπου η ομάδα του Φατίχ Τερίμ, παρά την ήττα της προκρίθηκε μέσω της «ρώσικης ρουλέτας» των πέναλτι με ήρωα τον Μπαρτλομιέι Ντραγκόφσκι που απέκρουσε τρεις εκτελέσεις των αντιπάλων του. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
Από την άλλη πλευρά ο ΠΑΟΚ θέλει να διατηρήσει αυτή την παράδοση που τον θέλει αήττητο στην ιστορική έδρα του «τριφυλλιού» από τον Απρίλιο του 2022. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Ο «δικέφαλος του βορρά» μεταξύ άλλων προέρχεται από την εντός έδρας ήττα 1-0 στην Τούμπα από τον Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Τώρα οι αναμνηστικές φωτογραφίες. Σβαμπ και Ιωαννίδης επέλεξαν σέντρα και εστία και όλα είναι έτοιμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
Όρκος νίκης από τους ποδοσφαιριστές. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
Στη σέντρα ο Παναθηναϊκός by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
1' Ξεκίνησε το ματς στη Λεωφόρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
2' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ ανοίγει το σκορ! Ο Μπράντον Τόμας πήρε την μπάλα από τα αριστερά, ο Σοάρες από τα αριστερά το γύρισμα, με τον Βούλγαρο να πιάνει ένα φανταστικό σουτ με το εξωτερικό αφήνοντας «άγαλμα» τον Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα του Λουτσέσκου που θέτει από νωρίς τους δικούς της όρους στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
Τώρα ο Παναθηναϊκός αναζητά αντίδραση τόσο σε αγωνιστικό, όσο και σε ψυχολογικό κομμάτι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
Κάκιστη αμυντική συμπεριφορά από όλη την δεξιά πλευρά, στην πρώτη φάση του αγώνα από πλευράς Παναθηναϊκού, που, πλέον, έχει κρατήσει το μηδέν σε εντός έδρας ντέρμπι μόνο απέναντι σοτν Ολυμπιακό, στη νίκη με 2-0! Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος προηγείται ξανά στο εν λόγω γήπεδο ενώ παίρνει και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση... by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
7' Κοντά στην ισοφάριση ο Παναθηναϊκός! Πρέσινγκ από τα αριστερά με τον Ιωαννίδη να κλέβει, τον Κώτσιρα να επωφελείται και να τροφοδοτεί στην περιοχή τον Σπόραρ που όπλισε και εκτέλεσε με το δεξί, αλλά η μπάλα έφυγε συρτά άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
Ο Παναθηναϊκός παίζει με τον Τσέριν ως αμυντικό μέσο, έχοντας μπροστά του τους Κώτσιρα δεξιά, Μπερνάρ αριστερά και Μπακασέτα στον άξονα και τους Ιωαννίδη-Σπόραρ δίδυμο σε ρόλο σέντερ φορ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
9' Κίτρινη κάρτα στον Ντεσπόντοφ για θέατρο σε προσπάθεια για αντεπίθεση του ΠΑΟΚ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
11' Φάση διαρκείας και νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερνάρ μπήκε στην περιοχή, κόπηκε από τον Ότο, η μπάλα έφτασε στον Μλαντένοβιτς που σούταρε δυνατά, αλλά μακριά από την εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
12' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
13' Νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» γύρισαν την μπάλα με τον Μλαντένοβιτς να σουτάρει ξανά από μακριά και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει εύκολα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Πιέζουν οι παίκτες του Τερίμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
Το γκολ του Ντεσπόντοφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
17' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πίεση ψηλά με τον Ντεσπόντοφ να κλέβει από τον Αράο και να σεντράρει, αφύλακτος ο Τόμας πλάσαρε, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντραγκόφσκι by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
18' Νέα σπουδαία επέμβαση σε κεφαλιά του Κεντζιόρα, κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
Και τρίτο σερί κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
Τρομερή έξαρση του ΠΑΟΚ που είχε κλείσει τον Παναθηναϊκό στα καρέ του για τρία λεπτά, χάνοντας δυο πολύ μεγάλες ευκαιρίες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:21
21' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Σέντρα από τα δεξιά του Κώτσιρα, ο Ιωαννίδης την κεφαλιά η μπάλα αρκετά άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
Δεν κεφαλαιοποίησε την ψύχραιμη αντίδρασή του ο Παναθηναϊκός με ένα τέρμα, μετά το «κρύο» 0-1, παρότι ήταν αυτός ο πρωταγωνιστής αφού δεν είχε καλές ενέργειες στο επιθετικό τρίτο, με τον ΠΑΟΚ να απειλεί και με δεύτερο γκολ μετά το 17', εκθέτοντας τα προβλήματα του αντιπάλου του στο τρανζίσιον και δείχνοντας πως μπορεί να σκοράρει... ανα πάσα ώρα! by Σπύρος Σιαμπλής
18:23
23' Φάουλ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό σε καλό σημείο, αλλά η φάση σταματά κατά την εκτέλεση για οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:24
24' Παρατήρηση του Ρέντερ στον Κοτάρσκι γιατί καθυστερεί να εκτελέσει το ελεύθερο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:25
Το τάκλιν του Γιόνι στον Μπερνάρ νωρίτερα και το σουτ του Μλαντένοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:26
25' Στο έδαφος ο Ντεσπόντοφ που έπεσε μετά από μια μικρή σύγκρουση με τον Μλαντένοβιτς στον βηματισμό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:26
Σηκώθηκε και το ματς συνεχίζεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:29
Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να βρει διαδρόμους για να φτάσει με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Κοτάρσκι. Ο ΠΑΟΚ παίζει «με τη μια» και δημιουργεί αρκετά προβλήματα στην ομάδα του Τερίμ. Αρκετά «γεμάτο» το ματς πάντως στο πρώτο ημίωρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:29
29' ΓΚΟΛ ο Μπερνάρ για τον Παναθηναϊκό! Ο Κώτσιρας τη σέντρα ο Κεντζιόρα απομακρύνει με το κεφάλι αλλά εντός περιοχής και ο Βραζιλιάνος με μονοκόμματο συρτό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:31
31' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη στον Κεντζιόρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:32
Ακριβώς πάνω στη γραμμή το φάουλ με Μπακασέτα, Ιωαννίδη, Μλαντένοβιτς, Τσέριν και Μπερνάρ να συνομιλούν. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
Κακή επιλογή πέρασε ο κίνδυνος για τον ΠΑΟΚ που απομάκρυνε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
Πολύ ωραίο τελείωμα του Μπερνάρ, πολύ κακή αντίδραση αυτή την φορά από πλευράς ΠΑΟΚ, με τον Ντεσπόντοφ αρχικά και τον Ότο μετά, για την ισοφάριση που δίνει ψυχολογία στους γηπεδούχους, οι οποίοι συνεχίζουν να πιέζουν ψηλά και ψάχνουν για την... ανατροπή, πλέον! by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
36' Ο Παναθηναϊκός πιέζει πολύ για να πάρει το προβάδισμα έχοντας «κατασκηνώσει» στα καρέ του Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
37' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με τρομερή αντεπίθεση! Ο Μπράντον Τόμας! Ατομική ενέργεια του Μεϊτέ που βρίσκει αριστερά τον Μουργκ, αυτός παράλληλα στον Ισπανό που με προβολή μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα. 1-2 ο ΠΑΟΚ, κόντρα στη ροή του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:40
Και τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ έχουν σημειωθεί από φάσεις που έγιναν στη δεξιά πλευρά του Παναθηναϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
Άγρια ομορφιά στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Ξανά ο Παναθηναϊκός στο «μισό» του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Ο Μουργκ είναι στο έδαφος μετά από τάκλιν του Τσέριν. Έχει σταματήσει το παιχνίδι για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Αυστριακό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Αρχίζει ξανά το παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
Στο έδαφος ο Σπόραρ τώρα μετά από εναέρια διεκδίκηση με τον Κεντζιόρα που έχει κάρτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Οι δυο ευκαιρίες του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Ο Σπόραρ δεν μπορεί να συνεχίσει. Φεύγει με φορείο από το γήπεδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Από το πλάνο της Cosmote TV φαίνεται ότι ζαλίζεται ο Σλοβένος στράικερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Άρχισε ξανά το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
Κρατάει έξτρα χρόνο ο Δανός. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
45'+6' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Εκτελεί ο Μπακασέτας άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Τέλος πρώτου μέρους στη Λεωφόρο. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-2. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Ο Παναθηναϊκός είναι μεν πιο «ορμητικός», με αυτό το σύστημα,αλλά αφενός έχει... άδεια άκρα, αφετέρου είναι συνολικά πιο «ανοιχτός» στην κόντρα επίθεση του ΠΑΟΚ! Συνεπώς, ο Τερίμ πρέπει να επανέλθει σε ένα πιο... ισορροπημένο σχήμα. Μπερνάρ από την μια και Τόμας από την άλλη οι έως τώρα κορυφαίοι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν τα πρώτα 45 λεπτά του ντέρμπι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Η ισοφάριση του Παναθηναϊκού με τον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Και το γκολ του Μπράντον Τόμας που έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Με τρεις αλλαγές ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο μέρος! Σπόραρ, Βαγιαννίδης και Μλαντένοβιτς φεύγουν από το ματς. Μέσα οι Παλάσιος, Ρούμπεν και Χουάνκαρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Και για τον ΠΑΟΚ αλλαγή. Ο Κεντζιόρα δίνει τη θέση του στον Νάσμπεργκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
Ο Πέρεθ έχει πάρει και το περιβραχιόνιο του αρχηγού το οποίο φορούσε ο Ιωαννίδης στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
Η στιγμή του τραυματισμού του Άντραζ Σπόραρ.
19:13
48' Χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός με τον Ιωαννίδη, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, με τον Παλάσιος να είναι εκτεθειμένος στην αρχή της. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
Επαναφορά στις... εργοστασιακές ρυθμίσεις για τον Παναθηναϊκό, με το σύστημα να γίνεται πλέον 4-2-3-1, νέα άκρα στα μετόπισθεν (σ.σ. Κώτσιρα-Χουάνκαρ) αλλά και τον Ρούμπεν δίπλα στον Τσέριν. Για να δούμε πως θα λειτουργήσει αυτό το αναμφίβολα πιο ορθολογικό σχήμα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
50' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φοβερή σέντρα του Ντεσπόντοφ στον Τόμας, κατευθείαν την προβολή με τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
52' Aπίστευτη ευκαιρία για το Παναθηναϊκό και δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Υπέροχη κάθετη του Μπερνάρ που είδε το overlap του Χουάνκαρ, ο Ισπανός το γύρισμα στον Ιωαννίδη που με μονοκόμματο πλασέ σημαδεύει δοκάρι και έξω. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
53' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα που τραβά τη φανέλα του Τάισον θέλοντας να ανακόψει την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
56' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό που κερδίζει ο Μπακασέτας από τον Νάσμπεργκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
57' Πολύ καλή εκτέλεση χαμηλά του Μπακασέτα με πολλή δύναμη, ο Κοτάρσκι απέκρουσε και η φάση τελείωσε με άουτ υπέρ του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
58' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Τελειώνει η φάση με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
Πιέζει ο Παναθηναϊκός θέλοντας άμεσα την ισοφάριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
60' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ζίβκοβιτς και Κωνσταντέλιας αντί Ντεσπόντοφ και Μουργκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
62' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:30
Έπεσε ο ρυθμός με τον Παναθηναϊκό να κυκλοφορεί την μπάλα χωρίς ωστόσο να απειλεί ιδιαίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
Ο Κοτάρσκι εν τω μεταξύ έχει δεχθεί λίγα δευτερόλεπτα πριν, κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
67' Τελική για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια να σουτάρει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
Σαφώς καλύτερη η εικόνα του Παναθηναϊκού, στην επανάληψη, όχι όμως επαρκής για να προβληματίσει ουσιαστικά τον ΠΑΟΚ, αφού εξακολουθεί να του λείπει η ουσία στο παιχνίδι του και ως εκ τούτου να απειλήσει, με εξαίρεση το δοκαρι.. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
68' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
68' ΑΠΙΘΑΝΗ χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά ο Γέντβαϊ πολύ καλή κεφαλιά, σπουδαία επέμβαση του Κοτάρσκι! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
Στο έδαφος ο Κουλιεράκης μετά από σύγκρουση με τον Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
Η επέμβαση του Ντραγκόφσκι νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
Και το δοκάρι του Ιωαννίδη by Γιώργος Ζαχαρίου
19:36
72' Απειλεί ο Παναθηναϊκός, με νέο δυνατό μακρινό σουτ του Μπακασέτα. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:37
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαμάτα στη θέση του Τόμας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
73' Κίτρινη στον Σαμάτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:39
74' Ο Αράο κάνει κίνηση κρυφού σέντερ φορ, αλλά ο Ρέντερ σφυρίζει φάουλ την στιγμή που ο Βραζιλιάνος απεμπλέκεται από την πίεση του Νάσμπεργκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
Η απόκρουση του Κοτάρσκι στο δυνατό φάουλ του Μπακασέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια στη θέση του Γιόνι Ότο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
78' Επικίνδυνο σουτ του Τάισον έξω από την περιοχή. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
79' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γερεμέγεφ πήρε τη θέση του Τσέριν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
80' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό κοντά στην περιοχή και προς τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
81' Πολύ καλή εκτέλεση του Μπερνάρ, ο Κοτάρσκι μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
Η σπουδαία επέμβαση του Κοτάρσκι στην κεφαλιά του Γεντβάι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
83' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Κοτάρσκι να αποκρούει σουτ του Μπακασέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Ξανά με δύο φορ στον αγωνιστικό χώρο ο Παναθηναϊκός, ψάχνοντας την ισοφάριση. Θα χρειαστεί υπομονή, με τον χρόνο να πιέζει, πλέον, πάντως, αλλά και ένα καλύτερο σχέδιο απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που έχει εμφανώς θέμα στην άμυνά του, ειδικά στο κέντρο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
85' Αποκρούει δυο σουτ του ΠΑΟΚ ο Ντραγκόφσκι. Αρχικά του Σαμάτα και εν συνεχεία του Σβαμπ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
87' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ακόμη ένα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
88' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ και κόκκινη στον Παλάσιος! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:53
Αντεπίθεση με τον Σαμάτα να κάνει ωραία κίνηση και να σουτάρει, ο Κοτάρσκι αποκρούει, ενώ ο Τανζανός στο δεύτερο σουτ είδε τον Παλάσιος να σταματά την μπάλα με το χέρι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
89' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ να νικά τον Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
1-3 η ομάδα του Λουτσέσκου, «κλειδώνει» τη νίκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:56
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:56
90' Ευκαιρία για τέταρτο γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Τάισον να πλασάρει ελάχιστο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
90'+2' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Μπερνάρ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:58
Η μπάλα έφτασε στον Γερεμέγεφ, αυτός τροφοδότησε τον Βραζιλιάνο που με υπέροχο πλασέ μείωσε σε 2-3! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:59
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιεράκη και φάουλ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 3-2 του Παναθηναϊκού και κάνει γερό μπάσιμο για τον τίτλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Ο Παναθηναϊκός πάει σε έναν τελικό με την ΑΕΚ στη Λεωφόρο την Τετάρτη, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:04
Ο Μπερνάρ αποθεώθηκε από τον κόσμο του «τριφυλλιού». by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
Πλέον πολλά θα κριθούν στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό που ξεκινά σε λίγη ώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
O ΠΑΟΚ έχει περάσει στην κορυφή με 63 βαθμούς, με την ΑΕΚ με ένα ματς λιγότερο να έχει 62. Ο Παναθηναϊκός στους 59 και ο Ολυμπιακός στους 57. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
Το εύστοχο πέναλτι του Σβαμπ που έκανε το 1-3. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
«Συγχαρητήρια στον αντίπαλο, βρήκαμε αρκετές ευκαιρίες, δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Συνήθως εγώ δε λέω για τους διαιτητές κάτι, αλλά το ελληνικό πρωτάθλημα δεν αξίζει τέτοιου είδους διαιτητές χωρίς ποιότητα. Πρέπει να ντρέπεσαι να δίνεις 4 λεπτά καθυστερήσεις. Είναι μεγάλη ντροπή. Δε λέμε τίποτα για τα πέναλτι και τα φάουλ, αλλά πρέπει να ντρέπεσαι να δίνεις 4 λεπτα. Αν είναι να έρχονται τέτοιοι διαιτητές, να μην έρχονται καθόλου. Πρέπει να είναι ο χειρότερος διαιτητής της Δανίας αυτός που ήρθε. Κάναμε λάθος και δεχτήκαμε γκολ, αλλά αν είναι να έρχονται τέτοιοι διαιτητές, να μην έρχονται καθόλου.», δήλωσε μετά το τέλος του ματς ο Φατίχ Τερίμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
Το δεύτερο γκολ του Μπερνάρ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ στη Λεωφόρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:16
Φυσικά παραμένετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για εκτενές ρεπορτάζ από το συγκεκριμένο ματς, αλλά και για τα live ματς. ΑΕΚ-Ολυμπιακός, Άρης-Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου