Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

14:34
Καλησπέρα σας! Η Stoiximan Super League επέστρεψε! Ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί στις 15:00 τον Αστέρα Τρίπολης, για την 2η αγωνιστική των playouts. Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
14:35
Και οι δυο ομάδες θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα, καθώς ξεκίνησαν το μίνι πρωτάθλημα με ήττες και αναζητούν την επιστροφή στα τρίποντα. Μάλιστα, είχαν κοντραριστεί ξανά στις Σέρρες προ εβδομάδων, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
14:38
Ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό με 3-0 και βρίσκεται στην 9η θέση με 27 βαθμούς, με το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία να μην βρίσκεται στις ομάδες που κινδυνεύουν άμεσα με υποβιβασμό. Ωστόσο, θέλουν να κάνουν μια καλή πορεία και να τερματίσουν όσο ψηλότερα γίνεται, αλλά και να ξεφύγουν από τα χαμηλά για να μην έχουν το άγχος ως το φινάλε. Ο Ουρουγουανός τεχνικός δεν έχει στη διάθεσή του τον Νταμίλ Ντανκερλούι που ταλαιπωρείται από μια ίωση, όπως και τους Πηλέα, Παπαβασιλείου και Ανάκογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
14:40
Ο Αστέρας Τρίπολης από την άλλη, γνώρισε την ήττα από τον Βόλο με 2-0, κάνοντας μια εμφάνιση που θέλει να ξεχάσει. Ο Μίλαν Ράσταβατς στα playouts θα δοκιμάσει παίκτες που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής στην κανονική διάρκεια, ενώ θα χρησιμοποιήσει περισσότερο και αρκετούς νεαρούς παίκτες. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι ποδοσφαιριστές πρέπει να είναι αδιάφοροι, αφού ο Ράσταβατς αυτή την εικόνα της πρώτης αγωνιστικής δεν θα την ανεχτεί ξανά. Ο Σέρβος τεχνικός έχει να αντιμετωπίσει την απουσία του Ζουγλή, του Παπαδόπουλου, του Τζουκάνοβιτς, καθώς και του Χουάν Μουνάφο, ο οποίος βρίσκεται σε πρόγραμμα επανένταξης, αλλά ακόμα δεν είναι έτοιμος. Αντίθετα, επέστρεψαν οι Γιαμπλόνσκι, Καλτσάς, Γκος. by Αναστασία Βοσνάκη
14:42
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
14:42
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν - Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Διαμαντής, Πεταυράκης - Μορέιρα, Στάικος - Γούλερι, Χατζηστραβός, Ουάρντα - Μπετανκόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
14:42
Στον πάγκο οι Τσομπανίδης, Αυλωνίτης, Οικονόμου, Τομάς, Άλεξιτς, Μούργος, Σοφιανός, Γκοτζαμανίδης, Ουεντραόγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:42
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Γκαρθία, Καστάνιο, Χριστόπουλος, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Σουρλής - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Παλάσιος - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:43
Στον πάγκοι οι Γραμματικάκης, Χουχούμης, Γκος, Γιαμπλόνσκι, Ρεγκίς, Μάντζης, Πίτσου, Λύρατζης, Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:44
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Κόλλιας, Αρμακόλας, 4ος Τσιάρας, VAR: Γκάμαρης, Σινιοράκης). by Αναστασία Βοσνάκη
14:50
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς, με τον καιρό να είναι πολύ καλός στις Σέρρες. by Αναστασία Βοσνάκη
14:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:03
2' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:03
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, αλλά ήταν αρκετά άστοχο και πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:06
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Οι Αρκάδες βγήκαν στην κόντρα επίθεση, ο Μιριτέλο σούταρε, αλλά είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
15:11
Ο Πανσερραϊκός προσπαθεί να παίξει στις αντεπιθέσεις, εκεί που γίνεται αρκετά επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:15
15' Σέντρα του Δεληγιαννίδη, κόπηκε από την άμυνα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:17
16' Αρκετά φάουλ στα τελευταία λεπτά, δεν έχει καλό ρυθμό το ματς με τόσες διακοπές. by Αναστασία Βοσνάκη
15:19
18' Πολύ δυνατή σέντρα του Αλάγκμπε, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:20
19' Κίτρινη ο Χριστόπουλος για φάουλ στον Μπετανκόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:24
24' Κίτρινη ο Διαμαντής για φάουλ στον Παλάσιος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:25
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:26
Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:28
28' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:29
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, η μπάλα κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
Βρισκόμαστε στο 37ο λεπτό και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
15:38
38' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Δυνατό σουτ του Στάικου, η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:40
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Μετά από φάση διαρκείας, ο Διαμαντής κάνει το σουτ αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Τσιφτσή! by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
44' Κίτρινη ο Σουρλής για φάουλ στον Γούλερι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
45' Συρτό σουτ ο Καλτσάς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
45+2' Κεφαλιά ο Μιριτέλο η μπάλα περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Ημίχρονο στις Σέρρες! Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-0! Το ματς δεν έχει καλό ρυθμό και σε αυτό δεν βοηθάει καθόλου ο Τσέτσιλας, ο οποίος σφυρίζει διαρκώς και χωρίς λόγο, σταματώντας συνέχεια τη ροή του αγώνα σε σημείο που γίνεται εκνευριστικός για θεατές και παίκτες. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
46' Αλλαγές και για τις δυο ομάδες. Γιαμπλόνσκι αντί Σουρλή για τον Αστέρα. Αυλωνίτης αντί Διαμαντή για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
16:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
54' Κίτρινη στον Αυλωνίτη για φάουλ στον Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
Εκτέλεσε ο Άλβαρες το φάουλ, δεν πρόλαβε ο Καστάνιο και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
55' Κίτρινη στον Παλάσιος για φάουλ στον Ουάρντα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
Φωνές από τους γηπεδούχους για πέναλτι! Ελέγχεται... Εναέρια μονομαχία του Αυλωνίτη με τον Γιαμπλόνσκι, μετά την κεφαλιά του πρώτου η μπάλα βρίσκει στο απλωμένο χέρι του δεύτερου. Δεν το ήθελε ο παίκτης του Αστέρα, αλλά δεν είχε σε φυσική θέση το χέρι του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
Πάει να το δει ο Τσέτσιλας... by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
58' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
Κίτρινη και ο Καστάνιο για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
59' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Ο Ουάρντα εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
60' Ρεγκίς, Πίτσου μέσα για τον Αστέρα, Χριστόπουλος και Παλάσιος έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
67' Τομάς μέσα, Γούλερι έξω - Χατζηστραβός έξω, Σοφιανός μέσα για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Κακή εικόνα για δεύτερο σερί ματς από τον Μπαρτόλο για τον Αστέρα. Κακό παιχνίδι και από Χριστόπουλο, Γκαρθία. Σωστή κίνηση να αντικατασταθεί ο πρώτος από τον Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
72' Οι γηπεδούχοι μετά το γκολ έχουν πάρει ψυχολογία όπως είναι λογικό και πιέζουν όποτε βρουν την ευκαιρία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
73' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
74' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Μετά από την εκτέλεση κόρνερ ο Αυλωνίτης κάνει το σουτ και γράφει το 2-0 για την ομάδα του! by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Ο Αστέρας παρόλο που έχει καλύτερη εικόνα, δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά. Λάθη συνεχόμενα που στοιχίζουν στην ομάδα του Ράσταβατς. Οι Αρκάδες είναι βαθμολογικά αδιάφοροι, ωστόσο δεν είναι δυνατόν να πηγαίνουν από ήττα σε ήττα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
79' Αλάγκμπε, Μπαρτόλο έξω, Μάντζης, Γκος μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
80' Σουτ ο Στάικος, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Τα λεπτά περνούν και ο Πανσερραϊκός κρατάει στα χέρια του μια σημαντική νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
89' Φάουλ για τους Αρκάδες σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
90+4' Κίτρινη ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
ΤΕΛΟΣ! Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης 2-0! Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ξεμπερδεύει με την υπόθεση της παραμονής, ενώ οι Αρκάδες μετράνε δυο σερί ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη