Βόλος-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

17:19
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Βόλο και Κηφισιά, για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα. by Γιάννης Πολιάς
17:21
Άδειο το Πανθεσσαλικό Στάδιο, κατόπιν σχετικής απόφασης της ΔΕΑΒ λόγω τη μη ύπαρξης καμερών στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
17:21
Οι ενδεκάδες των ομάδων Βόλος (Χρ. Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Μύγας, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Κόμπα, Ασενούν, Γκαρσία Στον πάγκο: Κόστιτς, Κίτσος, Τρουιγέ, Ασλανίδης, Μπερτόλιο, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Ολιβέρα, Μωραΐτης Κηφισιά (Κ. Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Μιλίτσεβιτς, Τσανάτζια, Σναϊντερλάν, Κρισιούμα, Μενέντες, Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Παρράς, Γιόβαντσιτς, Κλωναρίδης, Σολόα, Τετέι, Πρίτσας, Σπίνος, Βαφέας by Γιάννης Πολιάς
17:22
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Κωσταράς, Δημητριάδης 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Φωτιάς, Μεϊντάνας by Γιάννης Πολιάς
17:24
Πολύ μεγάλο ντέρμπι για την παραμονή το ματς, με τις δύο ομάδες να είναι ισόβαθμες στους 22 πόντους και τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται οριακά εκτός ζώνης υποβιβασμού επειδή υπερέχουν. by Γιάννης Πολιάς
17:24
Αν δεν ηττηθεί η Κηφισιά, θα έχει την ισοβαθμία μέχρι τέλους. Εάν ηττηθεί, θα χάσει αυτό το προνόμιο. by Γιάννης Πολιάς
17:27
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:29
Το τελευταίο ματς ανάμεσα στους δύο αντιπάλους ήταν επεισοδιακό, με την Κηφισιά να παίρνει τη νίκη στα χαρτιά, 3-0, λόγω της ρατσιστικής επίθεσης του Αχιλλέα Μπέου κατά του Ανδρέα Τετέι. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Σέντρα! by Γιάννης Πολιάς
17:31
1' Ψηλά άουτ η κοντινή κεφαλιά του Γκαρσία, νωρίς νωρίς η πρώτη καλή στιγμή για τον Βόλο! by Γιάννης Πολιάς
17:31
2' Κόρνερ για τον Βόλο, που έχει μπει πάρα πολύ δυνατά. by Γιάννης Πολιάς
17:32
Έδιωξαν οι νεοφώτιστοι. by Γιάννης Πολιάς
17:32
3' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΜΠΑ! Η υπεροχή των γηπεδούχων γίνεται γρήγορα γκολ, με τον Αργεντινό να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από απομάκρυνση του Αναγνωστόπουλου σε γύρισμα από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
17:33
Το ιδανικό ξεκίνημα για τους Βολιώτες. by Γιάννης Πολιάς
17:34
Να δούμε τι αντίδραση μπορεί να βγάλει η Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
17:37
8' Πιέζει ψάχνοντας την ισοφάριση η Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
17:38
8' Σούταρε από τα αριστερά ο Κρισιούμα, κανένα πρόβλημα για τον Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
17:39
10' Φάουλ από τα αριστερά για τον Βόλο, αρκετά μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
17:40
11' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΡΣΙΑ! Ωραία κεφαλιά μετά την εκτέλεση του φάουλ και δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους, από έναν ακόμη Αργεντινό! by Γιάννης Πολιάς
17:41
Σοβαρό προβάδισμα νίκης για τον Βόλο, μέσα σε μόλις έντεκα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:43
14' Φάουλ από τα αριστερά για τους Κηφισιώτες. by Γιάννης Πολιάς
17:44
15' Μπλόκαρε ο Κόβατς το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή ο Τσάπαν. by Γιάννης Πολιάς
17:45
17:48
19' Έχει κερδίσει μέτρα η Κηφισιά αλλά υστερεί στην τελική πάσα. by Γιάννης Πολιάς
17:51
22' Μακρινό σουτ του Ασενούν, έπεσε και μάζεψε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
17:51
by Γιάννης Πολιάς
17:54
25' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
17:55
26' Σέντρα Γκλάβσιτς από τα δεξιά, καθάρισε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
17:55
26' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ασενούν από τα αριστερά, βρήκε στα σώματα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:58
18:00
28' Κίτρινη κάρτα στον Μιλίτσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:01
32' Κίτρινη κάρτα στον πάγκο της Κηφισιάς, στον Λέτο, για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
18:01
Διατηρεί χωρίς πρόβλημα, για την ώρα, το προβάδισμα ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
18:02
33' ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Και... ξαφνικά οι φιλοξενούμενοι μπαίνουν ξανά στο ματς! Υποδειγματική αντεπίθεση και γύρισμα Κρισιούμα από τα δεξιά, ο Σέρβος πληγώνει την πρώην ομάδα του! by Γιάννης Πολιάς
18:03
Γκολ Νο13 για τον τρομερό Οζέγκοβιτς φέτος. by Γιάννης Πολιάς
18:04
34' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για την ανεβασμένη Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
18:04
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:05
36' Σουτ Μενέντες μέσα από την περιοχή, εύκολα μπλόκαρε ο Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
18:07
Όπως αναφέρει το ρεπορτάζ της Cosmote TV, υπήρξαν παράπονα από πλευράς γηπεδούχων για τις αντιδράσεις του πάγκου των φιλοξενούμενων στο γκολ για το 2-1. by Γιάννης Πολιάς
18:08
38' Πλασέ του Ασενούν από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
18:08
18:10
41' Μεγάλη επέμβαση Κόβατς σε φοβερό βολέ του Οζέγκοβιτς μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
18:10
Παραλίγο η ισοφάριση εδώ. by Γιάννης Πολιάς
18:11
42' Φάουλ για την Κηφισιά, μακριά από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:12
43' Πολύ άστοχο το σουτ του Μενέντες από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:16
45+2' Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, μετά από φάση διαρκείας, ο Σναϊντερλάν βρέθηκε τετ α τετ με τον Κόβατς, που απέκρουσε με το σώμα το σουτ του Γάλλου! by Γιάννης Πολιάς
18:17
45+2' ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΡΣΙΑ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Δευτερόλεπτα αφότου γλίτωσε την ισοφάριση, η ομάδα του Κόντη φτάνει σε τρίτο γκολ με τον Αργεντινό, που σκόραρε μέσα από την περιοχή μετά το γύρισμα του Λούνα! by Γιάννης Πολιάς
18:18
Τέλος στο πρώτο μέρος, Βόλος-Κηφισιά 3-1 σε ένα απίθανο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Δύο γκολ ο Γκαρσία και ένα ο Κόμπα για τους γηπεδούχους, σκόρερ ο Οζέγκοβιτς για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
18:35
46' Τετέι αντί Γκόμπελιτς και Κλωναρίδης αντί Μενέντες για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
18:36
47' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:37
48' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα, κατέληξε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:39
50' Σέντρα Σναϊντερλάν από αριστερά, ο Τετέι έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα κόντρα και κατέληξε στην αγκαλιά του Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
18:40
18:40
18:41
51' Κίτρινη κάρτα στον Λούνα. by Γιάννης Πολιάς
18:44
54' Επικίνδυνο γύρισμα Ασενούν, ο Γκαρσία δεν μπόρεσε και στη συνέχεια ο Μύγας σούταρε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:44
55' Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη. by Γιάννης Πολιάς
18:47
58' Κίτρινη κάρτα στον Τσανάτζια. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Μπόλικα δυνατά μαρκαρίσματα στο δεύτερο ημίχρονο... by Γιάννης Πολιάς
18:49
59' Σέντραρε ο Κλωναρίδης, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Κόβατς. by Γιάννης Πολιάς
18:50
60' Μπήκε πολύ επικίνδυνα από τα αριστερά στην περιοχή ο Κόμπα, αλλά δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση. by Γιάννης Πολιάς
18:53
64' Σολόα αντί Σναϊντερλάν και Πρίτσας αντί Τσανάτζια. by Γιάννης Πολιάς
18:54
65' Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:57
67' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ Μύγα από τα δεξιά, έβγαλε σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
18:58
68' Σπουδαία απόκρουση του τερματοφύλακα της Κηφισιάς σε κεφαλιά του Σιέλη! by Γιάννης Πολιάς
18:59
Οι γηπεδούχοι ελέγχουν πλήρως το ματς, μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
19:01
72' Μπερτόλιο αντί Κόμπα. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Ετοιμάζει και την πέμπτη του αλλαγή ο Μπράτσος. by Γιάννης Πολιάς
19:06
77' Κόρνερ για τον Βόλο μετά από ωραίο διαγώνιο σουτ του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
19:08
79' Γιόβαντσιτς αντί Μιλίτσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:09
80' Καλή στιγμή για την Κηφισιά, με τους παίκτες της να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν τραγικό λάθος στην άμυνα του Βόλου. Ο Κρισιούμα έκανε το γύρισμα, ο Κόβατς έδιωξε. by Γιάννης Πολιάς
19:10
81' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:10
81' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόλιο. by Γιάννης Πολιάς
19:11
82' Μωραΐτης αντί Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
19:13
83' Βγήκε τετ α τετ ο Μωραΐτης αλλά υπήρχε οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:13
84' Μπήκε επικίνδυνα από τα δεξιά ο Μύγας, όμως ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε με το πόδι. by Γιάννης Πολιάς
19:14
85' ΓΚΟΛ, 4-1 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΩΡΑΪΤΗ! Ο νεοεισελθών ποδοσφαιριστής βάζει το κερασάκι στην τούρτα με κοντινή προσπάθεια μετά από γέμισμα του Ασενούν! by Γιάννης Πολιάς
19:15
Τεράστια τα κενά στην άμυνα της Κηφισιάς. by Γιάννης Πολιάς
19:16
86' Πέναλτι για την Κηφισιά! by Γιάννης Πολιάς
19:16
Μετά από μαρκάρισμα του Καλογερόπουλου στον Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Ο Σέρβος θα εκτελέσει. by Γιάννης Πολιάς
19:17
87' Το έβγαλε ο Κόβατς! by Γιάννης Πολιάς
19:17
Εκτέλεσε με δύναμη στη μέση ο Οζέγκοβιτς αλλά ο τερματοφύλακας του Βόλου το κατάλαβε και έμεινε εκεί, αποκρούοντας. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Όλα στραβά σήμερα για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
19:18
88' Κίτρινη κάρτα στον Κρισιούμα. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:21
90+2' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ντε Καμπς, με δέκα στο φινάλε ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
19:22
19:22
90+3' Τρουιγέ αντί Γκλάβτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:24
90+5' Ψηλά άουτ το σουτ του Γιόβαντσιτς μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Τέλος, Βόλος-Κηφισιά 4-1! Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι παραμονής για την ομάδα του Χρήστου Κόντη, που ξεφεύγει στο +3 από τους νεοφώτιστους και έχει πλέον και την ισοβαθμία. Ακολουθεί κείμενο, καλό σας βράδυ. by Γιάννης Πολιάς