Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

19:20
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναιτωλικό στους «Ζωσιμάδες» για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
19:21
Οι Γιαννιώτες δεν έχουν άλλα περιθώρια για βαθμολογικές απώλειες, καθώς, βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 πόντους και στο -5 από τη σωτηρία. Στην πρεμιέρα των playouts, ηττήθηκαν με 3-2 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, δεχόμενοι γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων by Λουκάς Χατζής
19:21
Από την άλλη, η ομάδα του Αγρινίου βρίσκεται στην 5η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 23 βαθμούς και στο -1 από την προτελευταία, Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
19:22
Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, το αποψινό ματς είναι κάτι παραπάνω από κομβικό για τους δύο συλλόγους. by Λουκάς Χατζής
19:22
Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως στα μεταξύ τους παιχνίδια στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, αμφότερες έμειναν στις «λευκές» ισοπαλίες, καθώς μετά από 180 αγωνιστικά λεπτά, καμία δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα απέναντι στην άλλη! by Λουκάς Χατζής
19:22
Ενδιαφέρον είναι το στατιστικό που θέλει τον ΠΑΣ να μετράει μόλις μία νίκη στην έδρα του στα 12 πιο πρόσφατα πρωταθλήματος (6 ήττες), την ίδια ώρα όπου ο Παναιτωλικός παραμένει χωρίς τρίποντο μακριά από το Αγρίνιο σε 13 ματς της Super League (8 ήττες)! by Λουκάς Χατζής
19:23
Πάμε να δούμε τις αρχικές επιλογές των δύο προπονητών: by Λουκάς Χατζής
19:23
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Σόρια, Κιάκος, Εραμούσπε, Παντελάκης, Τζίνο, Καραχάλιος, Ριένστρα, Παμλίδης, Ροσέρο, Κόντε. Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Ταμπίτζε, Μαυρίας, Τορεχόν, Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Καρέλης, Ντίας. by Λουκάς Χατζής
19:24
Στον πάγκο βρίσκονται οι: ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Ντεμίρ, Γιαν, Τσαούσης, Μπακαδήμας, Λιάσος, Τζίμας, Ροζάλες, Λέο Μπατίστ. Παναιτωλικός:Καπίνο, Μπακάκης, Μαλής, Ντουάρτε, Μπουζούκης, Πέρες, Ντουάρτε, Λιάβας, Λομόνακο. by Λουκάς Χατζής
19:25
Διαιτητές: Στέφανος Κουμπαράκης, Ιορδάνης Απτόσογλου, Πέτρος Πάτρας 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by Λουκάς Χατζής
19:27
Αυτή την ώρα κάνουν την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
19:28
Τρομερό στιγμιότυπο, με τον Γιάννη Πετράκη να γνωρίζει την αποθέωση από τον κόσμο του ΠΑΣ και τον τεχνικό του Παναιτωλικού να δείχνει την καρδιά του! by Λουκάς Χατζής
19:31
Σέντρα στο παιχνίδι, με τον Παναιτωλικό να έχει την πρώτη κατοχή. by Λουκάς Χατζής
19:33
2' Γλυκιά σέντρα του Σόρια, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Χατζηθεοδωρίδης. by Λουκάς Χατζής
19:34
3' Πρώτη φάση στο ματς με τη αδύναμη σκαστή κεφαλιά του Κόντε στο δεύτερο δοκάρι να περνάει δίπλα από την εστία. by Λουκάς Χατζής
19:35
5' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Στην πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα αντίπαλα καρέ, ο Χουάνπι έσπασε δεξιά στον Μαυρία, εκείνος έκανε το γύρισμα στην «καρδιά» της περιοχής με τον Καρέλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή. Μεγάλο το κενό του ΠΑΣ στον άξονα στην αρχή της φάσης. by Λουκάς Χατζής
19:36
Η φάση ελέγχεται και από το VAR. by Λουκάς Χατζής
19:37
Αργεί η οριστική απόφαση. by Λουκάς Χατζής
19:37
Ακυρώνεται το γκολ του Παναιτωλικού για οφσάιντ του Καρέλη. Παραμένει το 0-0. by Λουκάς Χατζής
19:38
7' Άστοχη κεφαλιά του Τζίνο έπειτα από νέα σέντρα από τα δεξιά για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:39
8' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, με τον Παντελάκη να βρίσκεται στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Καρέλη. by Λουκάς Χατζής
19:39
Όλα καλά για τον παίκτη του ΠΑΣ, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:40
Συμπληρώθηκε το πρώτο - γεμάτο - δεκάλεπτο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:43
13' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
19:43
Πολύ άστοχη η γυριστή κεφαλιά του Παμλίδη στο πρώτο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
19:44
15' Ο ΠΑΣ Γιάννινα προτιμάει στο ξεκίνημα του αγώνα να παίζει από τα δεξιά με Σόρια και Ροσέρο. by Λουκάς Χατζής
19:49
17' Πρώτη τελική στο ματς για τον Παναιτωλικό με το μακρινό αδύναμο σουτ του Ντίας. Καμία ανησυχία για τον Νάγκι που μπλόκαρε εύκολα. by Λουκάς Χατζής
19:50
20' Ψηλά ο Τσάβες βγαίνει και καθαρίζει τη φάση μπλοκάροντας την μπάλα προ του Κόντε. by Λουκάς Χατζής
19:53
22' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Κόντε να πατάει από δεξιά τη μικρή περιοχή και τον Τσάβες να βγαίνει και να μπλοκάρει σωτήρια πριν «οπλίσει» ο επιθετικός του ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:54
24' Οι γηπεδούχοι είναι εκείνοι που έχουν την κατοχή, αλλά και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ωστόσο, ακόμα δεν έχουν δημιουργήσει μια πραγματικά επικίνδυνη στιγμή μπροστά από τα αντίπαλα καρέ. by Λουκάς Χατζής
19:55
25' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Όλα ξεκίνησαν από κλέψιμο στον άξονα, με τον Ροσέρο να δίνει δεξιά στον Σόρια, εκείνος να κάνει το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι, με τον Πέδρο Κόντε να πλασάρει ιδανικά στο αριστερό «παραθυράκι» του Τσάβες για το 1-0! by Λουκάς Χατζής
19:58
27' Επιμένει ο ΠΑΣ που έχει κερδίσει τώρα ένα πλάγιο κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:59
29' Φάουλ του Χατζηθεοδωρίδη στον Τζίνο. Ευκαιρία για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή τώρα για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:00
Απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
20:01
30' Νέο φάουλ για τους γηπεδούχους. Φέρνουν κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:01
Κακή εκτέλεση του Σόρια, η μπάλα περνάει από όλους. by Λουκάς Χατζής
20:02
32' Κίτρινη στον Μλάντεν που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό του ΠΑΣ με φάουλ στον Σόρια. by Λουκάς Χατζής
20:07
36' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο τώρα για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
20:07
Παρατηρήσεις από τον διαιτητή, Κουμπαράκη, για σπρωξίματα των παικτών. by Λουκάς Χατζής
20:08
Δεν βγήκε κάτι από το φάουλ, πολύ κακό για το τίποτα... by Λουκάς Χατζής
20:08
38' Επιμένει όμως ο Παναιτωλικός. by Λουκάς Χατζής
20:10
40' Υπάρχουν πολλά φάουλ στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:11
41' Απειλή μετά από ώρα ο Παναιτωλικός, με τον Καρέλη να παίρνει την πάσα από τον Χουάνπι, όμως το πλασέ του δεν ήταν δυνατό με τον Νάγκι να καθαρίζει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:13
42' Κόντρα επίθεση για τον ΠΑΣ, με τον Ροσέρο από δεξιά να βρίσκει απέναντι τον Παμλίδη, το σουτ του δεύτερου όμως βρήκε σε σώμα αμυντικού, πήρε ύψος και επέτρεψε στον Τσάβες να μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
20:14
43' Τρομερή ποδιά του Χουάνπι σοτν Καραχάλιο, το πλασέ του στη συνέχεια ωστόσο ήταν πολύ άστοχο. by Λουκάς Χατζής
20:16
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:17
45+1' Σε θέση οφσάιντ ο Κόντε που πήγε να γίνει κάτοχος της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 με το τέρμα του Κόντε στο 25ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
20:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
20:38
48' Δεν πέρασε το γύρισμα του Ριένστρα στον Κόντε. by Λουκάς Χατζής
20:40
50' Πιο δραστήριος ο Παναιτωλικός σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά της επανάληψης σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:41
51' Ο Κιάκος απομάκρυνε τη σέντρα του Τορεχόν. by Λουκάς Χατζής
20:44
54' Μικρή διακοπή στο ματς με τον Καραχάλιο να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού μετά από τάκλιν στον Ντίας. by Λουκάς Χατζής
20:45
55' Κίτρινη κάρτα σε έναν βοηθό του Γρηγορίου για διαμαρτυρίες για κίτρινη κάρτα στον Ντίας. by Λουκάς Χατζής
20:45
56' Εκτός ο Μλάντεν, στη θέση του ο Πέρες. Αλλάζει σύστημα ο Παναιτωλικός και το γυρνάει σε 4-2-3-1. by Λουκάς Χατζής
20:46
Άστοχο μακρινό σουτ του Τζίνο. by Λουκάς Χατζής
20:47
58' Κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
20:48
Απομάκρυνε ο Παμλίδης μετά την ασταθή απόκρουση του Τζίνο. by Λουκάς Χατζής
20:52
62' Έξυπνη κάθετη του Χατζηθεοδωρίδη, δεν μπόρεσαν Χουάνπι και Καρέλης να κάνουν επαφή με την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:53
63' Ο Τσάβες έχασε προς στιγμήν την μπάλα ψηλά, αλλά τη μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια προ του Ροσέρο. by Λουκάς Χατζής
20:54
64' Κάκιστο γύρισμα του Ροσέρο σε κατάσταση αιφνιδιασμού για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:55
65' Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:56
Η πιο μεγάλη στιγμή του Παναιτωλικού στο ματς, με τον Εραμούσμπε να διώχνει με κεφαλιά το κόρνερ, η μπάλα στρώνεται στον Μαυρία, ο οποίος με ένα μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
20:58
66' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Βγαίνουν οi Τσιγγάρας και Χατζηθεοδωρίδης, μέσα οι Φρεντ Ντουάρτε και Λομόνακο. by Λουκάς Χατζής
20:58
68' Άστοχο σουτ του Λομόνακο από καλή θέση. by Λουκάς Χατζής
20:59
69' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος βγήκε στο ανοικτό γήπεδο, ο Ροσέρο βρήκε τον Τζίνο, το πλασέ του οποίου πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
20:59
70' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Υπέροχη ενέργεια του Μαυρία από τα δεξιά, με τον Έλληνα μπακ να βγάζει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Ντίας με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 1-1. by Λουκάς Χατζής
21:02
71' Εκτός οι , Ροσέρο και Ριένστρα, μέσα οι Μπατίστ, Τζίμας, by Λουκάς Χατζής
21:04
74' Κεφαλιά του Εραμούσμπε, βγάζει σε κόρνερ ο Τσάβες. by Λουκάς Χατζής
21:04
Δεν βγήκε κάτι για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
21:05
Κάτι σαν 4-2-4 παίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα! by Λουκάς Χατζής
21:08
78' Εκτός ο Κιάκος με πρόβλημα τραυματισμού, στη θέση του ο Τσαούσης. by Λουκάς Χατζής
21:11
81' Ο Κόντε δεν μπόρεσε από κοντά να κάνει επαφή με την μπάλα, κάποιος αμυντικός παρενέβη. by Λουκάς Χατζής
21:11
82' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
21:12
Πέρασε από όλους η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:14
85' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
21:16
Σε σώματα το φάουλ και κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
21:16
Δεν βγήκε κάτι. by Λουκάς Χατζής
21:17
86' Εκτός οι Ντίας και,Χουάνπι μέσα οι Μπακάκης και Λιάβας. Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, ο Ροσάλες στη θέση του Τζίνο. by Λουκάς Χατζής
21:18
88' Πτώση του Τζίμα στην περιοχή του Παναιτωλικού, «παίζετε» λέει ο Κουμπαράκης. by Λουκάς Χατζής
21:19
Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
21:20
90' Γύρισμα του Τζίμα, μπλόκαρε ο Τσάβες. by Λουκάς Χατζής
21:20
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος, φάουλ για τον ΠΑΣ τώρα. by Λουκάς Χατζής
21:21
Όλοι οι γηπεδούχοι στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
21:21
90+1' Γυριστή κεφαλιά του Κόντε, πέρασε αρκετά έξω η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:22
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
21:24
90+3' ΤΕΡΑΣΤΙΑ φάση για τον ΠΑΣ, με την άμυνα του Παναιτωλικού να βγάζει πάνω στην γραμμή το πλασέ του Τζίμα. by Λουκάς Χατζής
21:24
90+4' Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
21:25
Σπουδαία επέμβαση του Νάγκι σε τετ-α-τετ του Ντουάρτε με τον Παναιτωλικό να σκοράρει στη συνέχεια με κεφαλιά ψαράκι. Το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ελέγχεται η φάση. by Λουκάς Χατζής
21:26
Δεν υπάρχει γκολ μετά και τον έλεγχο του VAR. Το οφσάιντ δόθηκε στο ξεκίνημα της φάσης με τον Μπακάκη να είναι εκτεθειμένος. by Λουκάς Χατζής