Άρης-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της  αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

19:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τη Λαμία, η οποία είναι προγραμματισμένη στις 20:30. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Χωρίς κάποια ιδιαίτερη πίεση είναι οι δυο ομάδες. Και αυτό διότι ο Άρης απολαμβάνει τη διαδρομή προς τον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson, ενώ από την άλλη η Λαμία την πρώτη παρουσία της σε playoffs της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Ο Άρης και η Λαμία θα συναντηθούν για έβδομη φορά με γηπεδούχο την ομάδα της Θεσσαλονίκης και για 13η συνολικά για το πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Οι «κίτρινοι» δεν έχουν καταφέρει να πάρουν τη νίκη στις τρεις τελευταίες χρονικά συναντήσεις τους, αφού έχουν δύο ήττες στις τελευταίες επισκέψεις στην Φθιώτιδα και μια ισοπαλία με 2-2 στο φετινό παιχνίδι τους για τον β’ γύρο ως γηπεδούχος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Συνολικά οι «κίτρινοι» έχουν επικρατήσει στις τρεις από τις έξι φορές που υποδέχθηκαν τη Λαμία, ενώ τα άλλα τρία έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα, μια φορά με 1-1, μια με 0-0 και μια με 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Στα επτά τελευταία μεταξύ τους για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος δεν υπάρχει νίκη φιλοξενούμενου, με τον απολογισμό να είναι, τέσσερις νίκες για τον γηπεδούχο και τρεις ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Στο ντέρμπι της Λεωφόρου, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 του Παναθηναϊκού, ενώ την ίδια ώρα με τη δική μας αναμέτρηση θα διεξαχθεί και το ματς της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Ας δούμε όμως τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φεράρι - Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Μανού Γκαρθία - Ανσαριφάρντ, Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Στον πάγκο οι Χουτεσιώτης, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ, Πάρδο, Βερστράτε, Μοντόγια, Παναγίδης, Ροζ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ - Στάνκο, Σλίβκα - Τσιλούλης, Νούνιες, Μαρτίνεθ - Μάλτσι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Στον πάγκο οι Χατζηεμμανουήλ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Τόσιτς, Σαντάνα, Λέικ Τόσιο, Γιαννούτσος, Κοντονίκος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Χριστάκογλου, Κομισοπούλου 4ος: Πουλικίδης VAR: Σιδηρόπουλος, Κωνσταντίνου by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
Όλα είναι έτοιμα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Όμορφες εικόνες στο γήπεδο με πανέμορφα κουταβάκια, με τα οποία θα μπουν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
2' Ο Οντουμπάτζο έκανε μια σέντρα με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
7' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Μορόν από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Κοσέλεφ, με τον κίπερ της Λαμίας να κάνει μια μεγάλη επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
8' Κίτρινη ο Στάνκο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Ο Άρης έχει τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δεν του έχει βγει κάποια φάση μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
20:50
14' Ευκαιρία για τη Λαμία! Ωραίο γύρισμα του Τσιλούλη, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
18' Πήρε την κεφαλιά ο Μορόν, αλλά μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
23' Δυνατό σουτ ο Σλίβκα, έδιωξε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
21:04
Έχουμε συμπληρώσει το μισάωρο στο ματς, με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
32' Κίτρινη ο Ανσαριφάρντ για φάουλ στον Κορνέζο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
38' Τίποτα το αξιοσημείωτο, το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
39' Κίτρινη ο Ζουλ για φάουλ στον Σίντκλεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
41' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μάλτσι δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Ημίχρονο! Άρης και Λαμία πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0). Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
46’ Σαβέριο αντί Ανσαριφάρντ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
21:43
50' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
53' Ωραίο σουτ του Μορόν, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
55' ΓΚΟΛ ο Άρης! Φοβερό πλασέ του Σουλεϊμάνοφ από τα όρια της περιοχής και 1-0 η ομάδα του Άκη Μάντζιου! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
56' ΓΚΟΛ ο Άρης! Πήραν φωτιά οι κίτρινοι! Πολύ ωραίο σουτ του Μάνου Γκαρθία και 2-0 ο Άρης μέσα σε ένα λεπτό!! by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
59' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ !!! Κεφαλιά πάσα του Φαμπιάνο και κοντινό τελείωμα του Μπράμπετς για να νικήσει τον Κοσέλεφ. Οι δύο στόπερ θύμισαν… σέντερ φορ εδώ! 3-0 και πήραν φόρα οι κίτρινοι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Όσα δεν είδαμε στο πρώτο ημίχρονο τα βλέπουμε όλα μαζεμένα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών! by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
63' Μέσα οι Φετφατζίδης και Βερστράτε, αντί των Σουλεϊμάνοφ και Ζουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
66' Τέσσερις αλλαγές η Λαμία. Μέσα οι Τόσιτς, Τζανδάρης, Σαντάνα και Λέικ, αντί των Νιούνες, Στάνκο, Μαρτίνεθ και Σλίβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
22:08
74' Μέσα ο Τζούρασεκ αντί του Μάνου Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
78' Ροζ αντί Φαμπιάνο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
84' Κοντονίκος αντί Μάλτσι για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
86' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
22:22
89' ΓΚΟΛ η Λαμία! Ο Κοντονίκος μειώνει σε 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
ΤΕΛΟΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
Ο Άρης επικράτησε 3-1 της Λαμίας και έκανε το 2/2 στο ξεκίνημα των playoffs, ενώ οι φιλοξενούμενοι μετράνε ισάριθμες ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη